PALUBA
March 28, 2024, 11:52:42 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
Važno
Za sve članove foruma Paluba.Info, apel da uzmete učešće na samo u glasanju već i u temi.
Link do teme je ovde
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 [58] 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... 304   Go Down
  Print  
Author Topic: Torpedni čamci klase "Shershen"  (Read 1317468 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
genticd
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 168


« Reply #855 on: March 24, 2011, 02:15:03 pm »

Da, Era,nisam mogao da se setim nadimka.Imali smo vise zajednickih zadataka,sto u BG sto u obezbedjenju Marsala na Brionima,i bio je dosta   korektan covek.Mislim da je jedno vreme bio i u komisiji za polaganje majorskog ispita(kap kor.)
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #856 on: March 25, 2011, 09:57:55 pm »

Torpedni Čamac TČ-213

U jesen 1967 god, nakon ranije specijalizacije u Divuljama i kratkog stažiranja na TČ-211, postavljen sam na dužnost poslužioca MR-102    Baklan na TČ-213.  Brod je bio u novogradnji u Titovom brodogradilištu u Kraljevici. Upućen je neophodan deo posade među kojima sam bio i ja. Navoz na kojem je bio brod nalazio se u velikoj hali potpuno zatvorenoj i u koju je ulazilo samo ono ljudsvo koje je radilo na gradnji istih. Hala je bila ogromna i gledajući sa strane ulaza na lijevoj strani je bio navoz dugačak za tri i nešto više, dužine torpednog čamca. Tako je na kraju navoza bio brod u približno završnoj fazi za spuštanje u more, iznad njega drugi u fazi opremanja oplate i nadgrađa te na vrhu treći koji je bio tek kobilica. Našim dolaskom smo tako zatekli tri buduća TČ-ejca, TČ-213, 216,217. Na desnoj strani su bile uglavnom ogromne koje kakve limene konstrukcije i komadi od kojih su kasnije varenjem sastavljani TČ-jci. U hali je cijelo vrijeme tokom radova bila nesnosna buka i lupnjava od pneumatskih čekića kojima su radnici “tamburali” po tim limovima. Limovi su bili naše proizvodnje, a ne ruske kako se ranije ovde pominjalo. Ostalo sve je do čačkalice bilo dopremljeno iz SSSR-a jer je takav bio ugovor. Kopletan brod su opremili i završili radnici brodogradilišta u Kraljevici po originalnim ruskim nacrtima i tu nije bilo ostupanja ni za dlaku. Opremanje broda kompletnom elektronikom i montažom iste izveo je tadašnji MEZ (Mornarički Elektronski Zavod), naravno ruskom. Posada je cijelo vrijeme pratila izvođenje i opremanje broda, upućivala se u pojedinosti, usput doobučavala i na kraju preuzevši brod tokom ljeta 1968 god. doplovila u splitsku luku Lora.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Dolaskom u Loru narednih mjeseci vršena su sva moguća ispitivanja koja se inače izvode posle novogradnje, a pogotovo u slučaju kad se radi o prvom brodu iz neke serije. Nastavljeno je u narednom periodu i kompletiranje ostatka posade tako da je i konačno skupljena i ta prva kompletna posad na TČ-213.

Prva posada TČ-213:

K-dant broda……………………..…..... pbb………………........…Čapalija  Rozarijo
Pomoćnik………………………....….......po.frg……………......….Jovović Savo
Komandir torp./minskog .(III BO)…st.vodnik………….....…Skale Ivan
Baklandžija………………………...........vodnik……………......…Bera Ćiro
Telegrafista  (IV BO)……………....…zastavnik................Bireš Pavle
Komandir V BO…………………........…kapetan ………...……..Joksimović Gradimir                   
Prvi motorista ……………….....……...st.vodnik……….....……Medved Franjo
Drugi motorista.........................vod. I klase…....………Čepin Ćiril                         
Električar …………………………..........st, vodnik………........Keškić Zvonimir-Cojka
Risista………………………………..........vodnik…………......……Šajatović Nikica
Komandir II BO (topovi)……………...vodnik………….....…...Bojović Milenko

Za ovu posadu me vezu nezaboravne uspomene. Komadant Čapalija Rozarijo (rodom iz Malog Drvenika) bio je izvrstan komadant i poznavalac mora. Poštovao sam ga kao rođenog oca.
Među nama vise nisu na ovom svijetu Joksimović Gradimir, Medved Franjo, Keškić Zvonimir-Cojka, Bojović Milenko, Pavle Bireš. Laka vam zemlja Balkanska drugovi.


* Torpedni camac TC-213.jpg (178.49 KB, 979x712 - viewed 427 times.)
Logged
Istria 052
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 174


« Reply #857 on: March 26, 2011, 12:57:42 am »

Gdje, sto radi capalija Rozarijo?
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #858 on: March 26, 2011, 07:16:33 am »

Torpedni Čamac TČ-213

U jesen 1967 god, nakon ranije specijalizacije u Divuljama i kratkog stažiranja na TČ-211, postavljen sam na dužnost poslužioca MR-102    Baklan na TČ-213.  Brod je bio u novogradnji u Titovom brodogradilištu u Kraljevici. Upućen je neophodan deo posade među kojima sam bio i ja. Navoz na kojem je bio brod nalazio se u velikoj hali potpuno zatvorenoj i u koju je ulazilo samo ono ljudsvo koje je radilo na gradnji istih. Hala je bila ogromna i gledajući sa strane ulaza na lijevoj strani je bio navoz dugačak za tri i nešto više, dužine torpednog čamca. Tako je na kraju navoza bio brod u približno završnoj fazi za spuštanje u more, iznad njega drugi u fazi opremanja oplate i nadgrađa te na vrhu treći koji je bio tek kobilica. Našim dolaskom smo tako zatekli tri buduća TČ-ejca, TČ-213, 216,217. Na desnoj strani su bile uglavnom ogromne koje kakve limene konstrukcije i komadi od kojih su kasnije varenjem sastavljani TČ-jci. U hali je cijelo vrijeme tokom radova bila nesnosna buka i lupnjava od pneumatskih čekića kojima su radnici “tamburali” po tim limovima. Limovi su bili naše proizvodnje, a ne ruske kako se ranije ovde pominjalo. Ostalo sve je do čačkalice bilo dopremljeno iz SSSR-a jer je takav bio ugovor. Kopletan brod su opremili i završili radnici brodogradilišta u Kraljevici po originalnim ruskim nacrtima i tu nije bilo ostupanja ni za dlaku. Opremanje broda kompletnom elektronikom i montažom iste izveo je tadašnji MEZ (Mornarički Elektronski Zavod), naravno ruskom. Posada je cijelo vrijeme pratila izvođenje i opremanje broda, upućivala se u pojedinosti, usput doobučavala i na kraju preuzevši brod tokom ljeta 1968 god. doplovila u splitsku luku Lora.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Dolaskom u Loru narednih mjeseci vršena su sva moguća ispitivanja koja se inače izvode posle novogradnje, a pogotovo u slučaju kad se radi o prvom brodu iz neke serije. Nastavljeno je u narednom periodu i kompletiranje ostatka posade tako da je i konačno skupljena i ta prva kompletna posad na TČ-213.

Prva posada TČ-213:

K-dant broda……………………..…..... pbb………………........…Čapalija  Rozarijo
Pomoćnik………………………....….......po.frg……………......….Jovović Savo
Komandir torp./minskog .(III BO)…st.vodnik………….....…Skale Ivan
Baklandžija………………………...........vodnik……………......…Bera Ćiro
Telegrafista  (IV BO)……………....…zastavnik................Bireš Pavle
Komandir V BO…………………........…kapetan ………...……..Joksimović Gradimir                  
Prvi motorista ……………….....……...st.vodnik……….....……Medved Franjo
Drugi motorista.........................vod. I klase…....………Čepin Ćiril                        
Električar …………………………..........st, vodnik………........Keškić Zvonimir-Cojka
Risista………………………………..........vodnik…………......……Šajatović Nikica
Komandir II BO (topovi)……………...vodnik………….....…...Bojović Milenko

Za ovu posadu me vezu nezaboravne uspomene. Komadant Čapalija Rozarijo (rodom iz Malog Drvenika) bio je izvrstan komadant i poznavalac mora. Poštovao sam ga kao rođenog oca.
Među nama vise nisu na ovom svijetu Joksimović Gradimir, Medved Franjo, Keškić Zvonimir-Cojka, Bojović Milenko, Pavle Bireš. Laka vam zemlja Balkanska drugovi.


Još ti rade vijuge. Svaka čast. Žao mi je, što toliko ljudi, a pogotovo onih koje sam poznavao i radio sa njima, nije više među nama. Kad se samo sjetim one gužve na sidrištu ispred TČ. Pa zezanja u parku, čiščenju mora pd tetrapaka od mlijeka, pranja bokova brodova poslije vožnje, kada smo zbrisali iz službene smjene (bilo je vrijeme bez mobitela!!!)........
« Last Edit: March 26, 2011, 05:26:18 pm by Boro Prodanic, Reason: Popravak citata » Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #859 on: March 26, 2011, 12:57:01 pm »

Gdje, sto radi capalija Rozarijo?

Pretpostavljam da je u mirovini u Splitu i ako ga zdravlje služi da je Ok. Također u Splitu je i Savo Jovović.
Skale Ivan i Bera su u Boki. Čepin Ćiril se davno demobilisao i živi negde u Sloveniji. Nikica Šajatović je malo
u Kljajićevu, a malo u Novom Sadu.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #860 on: March 26, 2011, 07:14:59 pm »

Kad se samo sjetim one gužve na sidrištu ispred TČ. Pa zezanja u parku, čiščenju mora pd tetrapaka od mlijeka, pranja bokova brodova poslije vožnje, kada smo zbrisali iz službene smjene (bilo je vrijeme bez mobitela!!!)........

Imaš pravo Duje. Zamisli samo naša 17 brigada. 14 brodova, to je samo starešina 132, plus najmanje jos duplo i više mornara, oko blizu
300. pa još iz k-di diviziona i brugade jedno 10-tak, pa ti vidi. To je bilo vrijeme, pravo vrijeme za život. Nikad više ni ljepše neće biti na
Balkanu i moru Jadranskom
« Last Edit: March 26, 2011, 08:50:32 pm by Boro Prodanic, Reason: Popravak citata » Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #861 on: March 26, 2011, 10:36:47 pm »

Inače ima masu dogodovština s članovima prve posade TČ-213. Tandem su bili Keškić Zvonimir-Cojka i Medved Franjo-Meca. Obadvojica su bila omanja i pomalo punačka s tim što je Meca imao pozamašan što bi Dalmatinci rekli “drob”.Bili su tu negde generacija, neznam jesu li bili klasići, ali Meca je bio mašinac, a Cojka električar. Cojka nije imao nekih posebnih sklonosti, ali Meca je obožavao biru (pivo) i uopšte nikad nije pio vodu. Samo biru i ljeti i zimi. Nije on , da se razumijemo bio pijandura niti kada pijan, nego je jednostavno to pomalo dozirao. Iz tog razloga s vremenom je zadobio veliki stomak kao da je progutao košarkašku loptu. Druga sklonost mu je bilo čitanje takozvanih u ono vrijeme X100 romana. Čim nema posla u mašini on na krevet biru kraj sebe,  X100 u ruke i tako stalno. Van broda su uvijek bili skupa.
Inače mi starešine u to vrijeme išli smo dva puta godišnje na specijalistički pregled u Vojnu bolnicu u Splitu. Tako su nas i većina specijalista u bolnici već i poznavala, a pogotovo jedna starija Internistica pred penziju. Znala nas je već i po imenima. I tako mi dođemo jedan put na specijalistički i između ostalih završimo i kod nje. Skinuti do pasa idemo redom, legnemo na  ležaj ona prepipa i diktira sestri koja zapisuje i tako dođe i Meca na red i legne. Čovjek izgleda normalno kao ostali ali samo kao da je progutao ogromnu loptu. Gleda ga doktorica pipne malo, nema boga, sve zategnuto.
- Pa dobro Međede (tako ga je zvala) , jesam li Vam rekla i prošli put da smanjite s tom pivom.
- Smanjio sam doktorice, - odgovara Meca.
- Smanjio si magarca, sestro piši: Nemoguće mu je napipati unutrašnje organe zbog veličine trbušine. Sam bog zna u kakvom su stanju. Voljno si Međede.
I tako se u principu svaki specijalistički pregled završavao kad je u pitanju bio naš Meca.
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #862 on: March 27, 2011, 10:11:07 am »

Orićareb, sječaš li se prvog uplovljenja u Loru, poslije velikog remonta 1975. godine. (brod opituran sve OK)  Uplovljavamo u četverovez, ja k-dir pramčanog veza, naredim kako postavit bokobrane i sve po propisu (bio sam mladi vodnik). Prolikom uplovljenja se bokobran u visini decne pramčane cijevi pomakne i mi dosta jako udarimo u susjedni brod. Komandant (Jazo) na mostu popi.... u vikene meni: idi u p..... m...... E, U žalbi napišem ja kao mlad, umjesto da pošaljem i ja njega, poslije uplovljenja napišem žalbu o svemu tome i predam je u komandu diviziona. U žalbi sam zahtjevao. da mi se komandant izvine pred postrojenom posadom, pošto su skoro svi čuli, da me je poslao u p.m.
E Jazo (k-dant) kakav je bio, stvarno se izvinio na jutranjoj smotri na pramcu. No, dok je Jazo bio na brodu, nije mi bilo lako.Prije svake vožnje sam morao nacrtat rutu, donjet je Giletu na kontrolu, i znati iz glave sve moguče opasnosti i otoko pored kojih smo plovili.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #863 on: March 27, 2011, 11:46:54 am »

Orićareb, sječaš li se prvog uplovljenja u Loru, poslije velikog remonta 1975. godine. (brod opituran sve OK)  Uplovljavamo u četverovez, ja k-dir pramčanog veza, naredim kako postavit bokobrane i sve po propisu (bio sam mladi vodnik). Prolikom uplovljenja se bokobran u visini decne pramčane cijevi pomakne i mi dosta jako udarimo u susjedni brod. Komandant (Jazo) na mostu popi.... u vikene meni: idi u p..... m...... E, U žalbi napišem ja kao mlad, umjesto da pošaljem i ja njega, poslije uplovljenja napišem žalbu o svemu tome i predam je u komandu diviziona. U žalbi sam zahtjevao. da mi se komandant izvine pred postrojenom posadom, pošto su skoro svi čuli, da me je poslao u p.m.
E Jazo (k-dant) kakav je bio, stvarno se izvinio na jutranjoj smotri na pramcu. No, dok je Jazo bio na brodu, nije mi bilo lako.Prije svake vožnje sam morao nacrtat rutu, donjet je Giletu na kontrolu, i znati iz glave sve moguče opasnosti i otoko pored kojih smo plovili.

Naravno da se sjećam. Ovo se sve odvijalo sredinom 70-tih godina na TČ-215 kad ja više nisam bio u posadi TČ-213 nego na ovom brodu. Komadant je bio kap.frg. Jazbinšek Zlatko-Jazo, a pomoćnik Gilić Josip-Gile. Ali o toj posadi će mo kasnije jednom prilikom. Gornji događaj govori sam za sebe. Vodili smo brigu o brodu više nego o samima sebi. I tom prilikom brodu se ništa nije desilo jedino sto se naslonio na susjedni. Sve je to bilo u krajnjoj liniji ljudski. I tvoj i Jazin postupak. Moraš priznati da je Jazo u principu bio veliki Džek. Ali veliki Balkanski Cunami 90-tih uradi nam svašta. Jazo ota "gore", Gile siđe "dolje".
Barikade, barikade prokleto vam bilo... :'(
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #864 on: March 27, 2011, 11:49:52 am »

Orićareb, sječaš li se prvog uplovljenja u Loru, poslije velikog remonta 1975. godine. (brod opituran sve OK)  Uplovljavamo u četverovez, ja k-dir pramčanog veza, naredim kako postavit bokobrane i sve po propisu (bio sam mladi vodnik). Prolikom uplovljenja se bokobran u visini decne pramčane cijevi pomakne i mi dosta jako udarimo u susjedni brod. Komandant (Jazo) na mostu popi.... u vikene meni: idi u p..... m...... E, U žalbi napišem ja kao mlad, umjesto da pošaljem i ja njega, poslije uplovljenja napišem žalbu o svemu tome i predam je u komandu diviziona. U žalbi sam zahtjevao. da mi se komandant izvine pred postrojenom posadom, pošto su skoro svi čuli, da me je poslao u p.m.
E Jazo (k-dant) kakav je bio, stvarno se izvinio na jutranjoj smotri na pramcu. No, dok je Jazo bio na brodu, nije mi bilo lako.Prije svake vožnje sam morao nacrtat rutu, donjet je Giletu na kontrolu, i znati iz glave sve moguče opasnosti i otoko pored kojih smo plovili.

Naravno da se sjećam. Ovo se sve odvijalo sredinom 70-tih godina na TČ-215 kad ja više nisam bio u posadi TČ-213 nego na ovom brodu. Komadant je bio kap.frg. Jazbinšek Zlatko-Jazo, a pomoćnik Gilić Josip-Gile. Ali o toj posadi će mo kasnije jednom prilikom. Gornji događaj govori sam za sebe. Vodili smo brigu o brodu više nego o samima sebi. Sve je to bilo u krajnjoj liniji ljudski. I tvoj i Jazin postupak. Moraš priznati da je Jazo u principu bio veliki Džek. Ali veliki Balkanski Cunami 90-tih uradi nam svašta. Jazo ota "gore", Gile siđe "dolje".
Barikade, barikade prokleto vam bilo... :'(
Jazo je sada u Splitu, susjed mi je i viđamo se ponekad!
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #865 on: March 27, 2011, 12:03:34 pm »

Orićareb, sječaš li se prvog uplovljenja u Loru, poslije velikog remonta 1975. godine. (brod opituran sve OK)  Uplovljavamo u četverovez, ja k-dir pramčanog veza, naredim kako postavit bokobrane i sve po propisu (bio sam mladi vodnik). Prolikom uplovljenja se bokobran u visini decne pramčane cijevi pomakne i mi dosta jako udarimo u susjedni brod. Komandant (Jazo) na mostu popi.... u vikene meni: idi u p..... m...... E, U žalbi napišem ja kao mlad, umjesto da pošaljem i ja njega, poslije uplovljenja napišem žalbu o svemu tome i predam je u komandu diviziona. U žalbi sam zahtjevao. da mi se komandant izvine pred postrojenom posadom, pošto su skoro svi čuli, da me je poslao u p.m.
E Jazo (k-dant) kakav je bio, stvarno se izvinio na jutranjoj smotri na pramcu. No, dok je Jazo bio na brodu, nije mi bilo lako.Prije svake vožnje sam morao nacrtat rutu, donjet je Giletu na kontrolu, i znati iz glave sve moguče opasnosti i otoko pored kojih smo plovili.

Naravno da se sjećam. Ovo se sve odvijalo sredinom 70-tih godina na TČ-215 kad ja više nisam bio u posadi TČ-213 nego na ovom brodu. Komadant je bio kap.frg. Jazbinšek Zlatko-Jazo, a pomoćnik Gilić Josip-Gile. Ali o toj posadi će mo kasnije jednom prilikom. Gornji događaj govori sam za sebe. Vodili smo brigu o brodu više nego o samima sebi. Sve je to bilo u krajnjoj liniji ljudski. I tvoj i Jazin postupak. Moraš priznati da je Jazo u principu bio veliki Džek. Ali veliki Balkanski Cunami 90-tih uradi nam svašta. Jazo ota "gore", Gile siđe "dolje".
Barikade, barikade prokleto vam bilo... :'(
Jazo je sada u Splitu, susjed mi je i viđamo se ponekad!

Pozdravi mi ga puno. On je na kraju karijere radio u Obaveštajnom i često smo se 80-tih sretali u Žrnovnici u Operativno centru KVO.
Tamo je s njim radio i kap frg. Davorin Domažet-Lošo. Reci mu kad se sretnemo (i ako se ikad sretnemo),da ću mu ipričati kako sam ja prvi saznao u JRM da Lošo od sredine ljeta 91-ve  više nije bio u JRM, otišao je "tamo".
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #866 on: March 27, 2011, 04:04:15 pm »

Koliko ja znam, a mislim, da znam, Jazo je bio 90-tih u Londonu. Pričao mi je, kako se vračao iz Londona!
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #867 on: March 27, 2011, 05:01:42 pm »

Koliko ja znam, a mislim, da znam, Jazo je bio 90-tih u Londonu. Pričao mi je, kako se vračao iz Londona!

Da bio je tamo Vojni prestavnik pri ambasadi ili već kako se to mjesto zove na kraju 80-tih godina. Pa u principu
na takva mjesta i slati su iz obaveštajnog resora.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #868 on: March 28, 2011, 11:02:55 pm »

Još jedan biser iz prve posade TČ-213. Zastavnik Pavle Bireš bio je po specijalnosti telegrafista. Inače nije završio nikakve vojne škole nego se kao mornar tamo nekih 50-tih godina aktivirao, ali je bio vrstan telegrafista. Kad smo se našli u Kraljvici u prvoj posadi TČ-213 ja sam bio mladi vodnik, a on zastavnik do skoro pred penziju. Mogao mi je biti otac i tako sam se prema njemu svakodnevno i odnosio. Posle nekog vremena našeg boravka u Kraljevici jedno veče on me pozove da malo izađemo u samo mjesto i da nešto popijemo. Opremimo se, izađemo, a u Kraljevici kao malom mjestu i nije bilo bog zna šta. I tako uđemo prvi put u jednu kafanicu (u to doba nije bilo kafića) sa 5-6 stolova i u sredini iste sto za karambol. Oko stola jedno 6-7 , sto bi se danas reklo tinejdžera podeljeni u dve ekipe “čukaju “ po kuglama. Mi sjednemo sa strane uzmemo piće i tako smo ih gledali jedno pola sata. Kad su oni kao završili partiju Pavle ih priupita:
- Možemo li nas dvojica (misli na mene) protiv vas sedmorice.
Ja ga gledam pa mi ništa nije jasno. Pojma ja nisam imao sa igranjem karambola , ma nisam znao ni kako se zove ta igra, a kamo li da igram. Nisam znao ni kako on vlada stime. Jedan od njih najdrčniji kaže:
- Stari, ti izgleda zaje….š nas sve.
- Ma jok, vas sedam, nas dva, ako pobijedite plaćamo vam piće svima i gazdi, ako izgubite, vi nama samo dva  i još počinjete prvi, - veli Pavle. Gledaju oni, nešto jedan tamo sa strane kao domunđava se sa većinom pa će tek Pavlu:
- Matori, važi ali pijemo samo viski svi i to odma tokom igre pa ko pobjedi.
- Može, - kaže Pavle, - počnite. Ja ga gledam, čudim se i mislim u sebi: “Pa ovaj je lud načisto gde izađoh snjim u vražju mater”.
Počnu oni, izređaju se svi i skupe nekih petnaestak poena. Kad je zadnji završio Pavle kaze meni, - sad ti.
Ja uzmem štap namjestim kugle, opalim, ni kugle ni poena. Ekipa u smijeh. Mislim ja, “Šta me snađe”?
Onda uze Pavle štap i poče “balet”. Nikad kraja. Iz jednog cuga, bez prekida sto poena. Ekipi se sledio osmijeh. Zamukli. Gazda zino.
- Šta je džegeri, prc Milojka, a.
I onda smo se medjusobno isčasćavali, naravno uz gazdinu ispomoć jer i on takvo što u svom životu dotad nije video, a Pavla su odma proglasili počasnim presednikom nepostojećeg kluba karambolaša što se već sutrdan pročulo po cijelom mjestu.. Otad pa sve dok smo bili u Kraljevici kad god je Pavle ušao u dotičnu kafanu pozdravljali su ga sa “zdravo presedniče, evo našeg presednika, kako si presedniče “ i slično tome, i da tu nikad nije plaćao svoje piće to se podrazumjevalo.
Naravno ni ja, ni oni , nismo znali da je Pavle prije dolaska u JRM bio prvak u svom kraju u dotičnoj igri.
Logged
jantar
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 766


« Reply #869 on: March 31, 2011, 09:45:46 am »

Na predlog kolege ORCAREB, a obzirom da su vecina prikazanih na ovim fotografijama pripadnici 17 BTC, ponovo postujem ove fotografije u ovom topicu. Ne znam koje su godine snimljene, ali pretpostavljam negde 1972-3-4, kada sam bio vodnik I klase. Fotografije su inace bile postovane u topicu o s/b Galeb. [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
PS ne mogu da pronadjem drugu fotografiju, pa molim nekog iz Urednistva da je prebaci iz topica o s/b Galeb.


* Sa Galeba.jpg (292.58 KB, 1033x712 - viewed 382 times.)
Logged
Pages:  1 ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 [58] 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... 304   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.035 seconds with 24 queries.