PALUBA
March 28, 2024, 11:27:49 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Donirajte Palubu
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 [62] 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 ... 304   Go Down
  Print  
Author Topic: Torpedni čamci klase "Shershen"  (Read 1317453 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
momo PT61
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 053


ПЕНЗИОНЕР


« Reply #915 on: April 11, 2011, 06:40:42 pm »

Evo jedne za naše drugare palubarce, ljubitelje brzih torpednih čamaca...

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Jeste da nisu sa Jadrana ali su Šeršeni...

Lijepa slika Rasho. A možete li zamisliti prizor gde ovako u liniji u punoj brzini preko 100 TČ-jaca juri prema cilju i izbacuju svaki po samo 2 torpeda. A između svakog čamca je razdaljina najmanje 2-3 Nm. 100-200 torpeda juri na tom prostoru.
Koji je to Akvatorij i koji bi to "pokolj" bio unutar napadnutog konvoja. Neko će reći mašta, za nas i jeste, ali sličnu situaciju smo gledali sa vježbi Sovjetske Mornarice na internim filmovima početkom 70-tih godina. Neko će reći: - pa foto montaža, - pa možda je i takvog ponešto bilo, ali je izgledalo impresivno.
Nesto slicno smo obradili na topicu o Higginsima-sta bi bilo i kako bi se odbranio ad bi desetine i desetine TC izaslo iza radarske sjene nasih otoka i krenulo na Zapad?!
« Last Edit: April 12, 2011, 05:00:14 pm by trpe grozni » Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #916 on: April 11, 2011, 06:57:12 pm »

Do koliko lošeg stanja mora je ovaj uređaj omogućivao precizno dejstvo? Dali je to isprobavano u praksi?
Žiro azimut horizont (GAG) mora na brodu stvoriti stabilizovanu ravan i stabilizovani pravac u toj ravni., te na osnovu toga omogućiti uglove ljuljanja i posrtanja., kao i ostupanje uždižnice broda od  stabilizovanog pravca. U režimu kad se rešava problem susreta zrna sa ciljem podaci iz GAG-a odlaze u računar. U režimu osmatranja da bi se obezbedila vertikalnost ose,  GAG stvara horizontalnu stabilizovanu ravan. Uglovi ljuljanja broda mjere se u ravni okomitoj na uzdužnicu broda po boku (poprečna ravan), a uglovi posrtanja u vertikalnoj ravni u kojoj leži uzdužnica  (uzdužna ravan) . Odstupanje uzdužnice od stabilizovanog pravca mjeri se u ravni stabilizovanoj GAG-om.

Područje mjerenja uglova valjanja broda su sledeće:
-   U poprečnoj ravni .....plus-minus 22 stepena od horizonta.
-   U uzdužnoj ravni .......plus-minus 15 stepeni od horizonta.
-   Po pravcu (azimutu) ...........neograničeno

Ovo se može postići do brzine vlastitig broda 60 Čv i uglovne brzine kretanja do  3 stepena u sekundi.

To je što ja znam.  Ja inače nisam bio poslužioc RIS-a, pa vam neka druga iskustva nemogu prenijeti. Vjerovatno se to u praksi i provjeravalo, a sigurno na ona pusta ispitivanja i teška mora i toga je bilo. Koliki bi valovi trebali biti za ne obezbjediti gore navedenu stabilizaciju prosudite sami. 
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #917 on: April 11, 2011, 07:05:05 pm »

@Oricareb,jos jednom hvala!
Ma nije to ništa "momo PT61", sića, da se i ja malo samoishvalim bar tehnikom ako nemam nečim drugim Grin
Logged
FF
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 929


« Reply #918 on: April 11, 2011, 07:16:40 pm »

A dali je bilo stabilizacije pri dejstvu preko CNS-a. Navodno, mnogo se više praktikovalo korišćenje CNS tokom gađanja, negoli upravljanje vatrom u prethodno opisanom režimu.

Dali je dejstvo po površinskim i kopnenim ciljevima moguće samo preko CNS-a, ili je i ovakvim gađanjem moglo da se upravlja iz artiljerijske centrale?

I da - dali je na VPBR-ovima SUV za AK-230 isti kao na TČ?
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #919 on: April 11, 2011, 07:31:27 pm »

A dali je bilo stabilizacije pri dejstvu preko CNS-a. Navodno, mnogo se više praktikovalo korišćenje CNS tokom gađanja, negoli upravljanje vatrom u prethodno opisanom režimu.

Dali je dejstvo po površinskim i kopnenim ciljevima moguće samo preko CNS-a, ili je i ovakvim gađanjem moglo da se upravlja iz artiljerijske centrale?

I da - dali je na VPBR-ovima SUV za AK-230 isti kao na TČ?
Kod gađanja CNS-om nema stabilizacije.
Kod gađanja površinskih i kopneni ciljeva gađa se samo CNS-om.
Na VPBR-ovima SUV je isti kao i na TČ-jcima.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #920 on: April 11, 2011, 08:00:21 pm »

Moram radi istine, a u vezi sa MR-104 RIS-om, neke stvari naglasiti. Ja sam kao “Baklandžija”  cijeli moj radni vijek ustvari bio žestoki oportunista Risistima.  Za vrijeme službovanja u 17 brigadi TČ-jaca nisam hteo ni da uđem u RIS centralu, a kamo li da nešto i saznam o RIS-u. I onda 2007 god. prilikom isporuke 4 Raketna čamca Egipćanima iz zavoda  “Sava Kovačević”, nasta frka. Treba neko tim ljudima održati nastavu iz RIS-a. Ja već između ostalog i preko 5 godina  u penziji. Nema ko i mene skembaju. I tako ja uhvatih se RIS-a pod stare dane. Ispalo je super. Odatle i ove slike koje sam priložio na postovima. One su skenirane iz knjige o Sistemu RIS koju je preveo i priredio davne 1967 god. tad kapetan , a na kraju puk. Radošević Joško zadnji direktor MEZ-a u Lori, koga sam i prestavio na Topiku o MEZ-u. Puno mu se zahvaljujem , a knjige više i nema, a slike su pukim slučajem ostale u mom računaru.
Moram još jednu stvar naglasiti: Dok sam ja bio Baklanista pravi znalci  i poznavaoci RIS-a su bili moji genereracijski drugari i saradnici zas. Tomić Branko, koji je u početku bio na RČ brodovima, a kasnije u MEZ-u i zas. Kostić Vinko, koji je bio u početku na TČ-jcima a kasnije u Školskom centru u Lori. Tomić danas živi u Splitu , a Kostić u Nišu. Pozdravljam ih puno. Eto to je cijela istina….
Logged
MORNAR
vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 642


« Reply #921 on: April 12, 2011, 09:03:16 am »

Dok sam je bio na TČ su bili recimo Marković-risista a Antevski-artiljerac. Zanima me, kako funkcioniše  ova kombinacija u praksi, jer je to kao jedan BO?
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #922 on: April 12, 2011, 10:02:03 am »

Dok sam je bio na TČ su bili recimo Marković-risista a Antevski-artiljerac. Zanima me, kako funkcioniše  ova kombinacija u praksi, jer je to kao jedan BO?
U takozvanom II BO (brodski odred za artiljeriju) na TČ-jcima bilo je troje ljudi što se tiče samog  SUV MR-104 RIS. U Art centrali su bili poslužilac radara – starješina koji je bio zadužen za upućivanje radara, održavanje i u radu za osmatranje slike na PPI pokazivaču. Sa njim  u centrali je bio ispred pulta za upravljanje topovima K-dir  drugog BO, artiljerac – starješina. Bio je zadužen za kompletan II BO, a u radu sa SUV-om za osmatranje slike na B-pokazivaču, za rad na pultu za upravljanje topovima te za otvaranje vatre iz Art centrale pritiskom na papučicu za otvaranje vatre. Bio je na direktnoj vezi sa K-dantom broda i mornarom (treći u timu) koji je bio na Centralnoj nišanskoj spravi (CNS) koja je služila za optičko nišanjenje i upravljanje topovama u slučaju otkazivanja radara. Sa CNS-om je postojala i mogućnost prethodnog označavanja cilja i preuzimanja u praćenje od strane radara. O prepuštanju upravljanja topovima  sa CNS-om i obratno, te otvaranju vatre iz topova odlučivao je Artiljerac iz Art centrale.
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #923 on: April 15, 2011, 05:34:59 pm »

Dok sam je bio na TČ su bili recimo Marković-risista a Antevski-artiljerac. Zanima me, kako funkcioniše  ova kombinacija u praksi, jer je to kao jedan BO?

Čini mi se, da je artiljerac bio Tasevski, kasnije je otišao u prekomandu u Makedoniju.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #924 on: April 15, 2011, 05:43:33 pm »

Dok sam je bio na TČ su bili recimo Marković-risista a Antevski-artiljerac. Zanima me, kako funkcioniše  ova kombinacija u praksi, jer je to kao jedan BO?

Čini mi se, da je artiljerac bio Tasevski, kasnije je otišao u prekomandu u Makedoniju.

U pravi si. I ja inače znam za artiljerca vod Tasevskog, ali da me ubiješ neznam na kom TČ. I otišao je u prekomandu na neko jezero ali opet da li na Skadarsko ili Ohridsko. Čini mi se prije Skadarsko jer u ono vrijeme ono je i bilo pod ingerencijom JRM.
Logged
genticd
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 168


« Reply #925 on: April 15, 2011, 09:31:27 pm »

Tasevski je bio na TC-217 do 1978-9 a onda ga je zamenio Špeh Alojz .Mislim da je otisao na Dojransko jezero.
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #926 on: April 16, 2011, 07:01:12 am »

Tasevski je bio na TC-217 do 1978-9 a onda ga je zamenio Špeh Alojz .Mislim da je otisao na Dojransko jezero.


Da Špeh je došao sa TČ 216. Na 216 su bile "legende" Jovanov Slobodan zvani Morfi- na RIS-u, Špeh artiljerac i Lalić Mirko baklanđija. Ne treba zaboravit ni I. motoristu Filipović Zorana (Buliđa)
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #927 on: April 16, 2011, 08:52:10 am »

Tasevski je bio na TC-217 do 1978-9 a onda ga je zamenio Špeh Alojz .Mislim da je otisao na Dojransko jezero.


Da Špeh je došao sa TČ 216. Na 216 su bile "legende" Jovanov Slobodan zvani Morfi- na RIS-u, Špeh artiljerac i Lalić Mirko baklanđija. Ne treba zaboravit ni I. motoristu Filipović Zorana (Buliđa)
Lalić Mirko, odavno živi u Novo Sadu. Inače je rodom iz Kninske krajine. Kad sam ga zadnji put video, nešto smo radili na Rečnoj Ratnoj Flotili tamo neke 1995 god, pitam ga: - Kako si mi klaso, jesi li se navikao na ove Vojvođanske zime? - Nepitaj ništa, dnevno moram smazati po kilo slanine da odrzavam temparaturu, svaka mi dlaka stoji pod 90 stepeni -, i tako se izljubimo. Tipično za Mirkana. Cheesy
Logged
MORNAR
vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 642


« Reply #928 on: April 16, 2011, 10:36:50 am »

Dok sam je bio na TČ su bili recimo Marković-risista a Antevski-artiljerac. Zanima me, kako funkcioniše  ova kombinacija u praksi, jer je to kao jedan BO?
Govorim za 84.godinu. Antevski Mome st.vodnik.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #929 on: April 16, 2011, 10:44:37 am »

Dok sam je bio na TČ su bili recimo Marković-risista a Antevski-artiljerac. Zanima me, kako funkcioniše  ova kombinacija u praksi, jer je to kao jedan BO?
Govorim za 84.godinu. Antevski Mome st.vodnik.
A šta da radimo "Mornar", mi smo ti stari pa pamtimo samo godine pre tvojih. Ali sa međusobnim dopunjavanjem smo nenadmašni i moćni pa je sve dobro došlo.
Logged
Pages:  1 ... 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 [62] 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 ... 304   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.037 seconds with 24 queries.