PALUBA
March 28, 2024, 08:04:02 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
Važno
Za sve članove foruma Paluba.Info, apel da uzmete učešće na samo u glasanju već i u temi.
Link do teme je ovde
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 [75] 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 ... 304   Go Down
  Print  
Author Topic: Torpedni čamci klase "Shershen"  (Read 1317402 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #1110 on: May 31, 2011, 07:00:16 am »


 Jesam bio " privilegovan" . . .! Bio naj mlađi motorista u divizionu. Od kad sam položio ispit za samostalno obavljanje dužnosti vozio ( bio u zamenama) non stop, 6 meseci sam dolazio u stan samo da promenom veš. I nisam se dobro izrazio. Od dva meseca BG-a smo provodili po mesec dana u Lori a mesec dana napolju ( destinacija poznata : Češka Vila ili Gorivo Lastovo) Ako je uz put neka vežba, onda po par dana potkop. Mada, starije starešine su govorile da je značajno manje i vožnji i svega.
Logged
MORNAR
vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 642


« Reply #1111 on: May 31, 2011, 07:14:23 am »

BG dva mjeseca. 15 dana Lora, 15 dana Vis, opet 15 dana Lora i 15 dana Lastovo.
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 074


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #1112 on: May 31, 2011, 07:17:34 am »


 Jesam bio " privilegovan" . . .! Bio naj mlađi motorista u divizionu. Od kad sam položio ispit za samostalno obavljanje dužnosti vozio ( bio u zamenama) non stop, 6 meseci sam dolazio u stan samo da promenom veš. I nisam se dobro izrazio. Od dva meseca BG-a smo provodili po mesec dana u Lori a mesec dana napolju ( destinacija poznata : Češka Vila ili Gorivo Lastovo) Ako je uz put neka vežba, onda po par dana potkop. Mada, starije starešine su govorile da je značajno manje i vožnji i svega.
Kilezr
da li se sećaš kako je tekla obuka i polaganje ispita za nove mornare motoriste i ko je izvodio obuku i ispitivanje.
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #1113 on: May 31, 2011, 08:40:39 am »

Mislim, da su obuku izvodile starješine sa broda. Možda su nekad neke teme predavali neki iz komande TČ. Ali uglavnom sa broda. Prvi motorista, drugi motorista i K-dir VBO. Njima je bilo u interesu, da mornari što prije savladaju tematiku, jer su oni kasnije samo kontrolirali. Isto je bilo i sa obukom drugih specijalnosti na brodu.
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 074


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #1114 on: May 31, 2011, 09:20:35 am »

Ovo sam pitao da bismo mogli da uporedimo način obuke u raznim periodima. 79/80 obuku je izvodio za mornare motoriste
I motorista i kapo.
Ispit za obavljnje dužnosti se polagao pred komandirom V BO, I motoristom i pomoćnikom komandanta. Bilo je vrlo ozbiljno i bez
improvizacija tipa :ima vremena naučiće. Svi su morali da budu spremni da samostalno obavljaju svoju dužnost.
Knjižicu borbenog broja smo dobijali tek po položenom ispitu.

Na 221 nije bilo drugog motoriste taj deo posla je obavljao I motorista kod pripreme broda a  u vožnji krmeni motorista mornar pa evo posle 30 godina od silaska sa broda siguran sam da bi u roku od pola sata bio spreman da radim u mašini kao da nikad nisam izlazio.
Jedino nisam siguran da li bih sada (35kg više nego onda) mogao da prođem kroz otvor i spustim se u mašinu.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #1115 on: May 31, 2011, 10:25:08 am »


Glavna tj.  Matična baza i luka Torpednih čamaca tipa TČ-211 bila je luka “LORA”.  Od prvog  TČ-211, doveženog iz Rusije, daleke 1965,  
.................................
Inače prilikom boravka u matičnoj luci Lora, TČ-jci su bili u krajnje defanzivnoj opremljenosti tj. nikada nisu na sebi imali bilo kakav oblik BK (Borbenog Kompleta). Nisu imali ni ukrcana torpeda ni municiju unutar barbeta ili topova. Vrlo rijetko se dešavalo da ipak po koji proboravi dan ili eventualno noć sa naoružanjem u Lori, ali to je bila prijeka nužnost.

Na osnovu naknadnih svjedočenja moram ipak izvršiti malu korekturu u tekstu. Do 80-te godine nije se davao BG u Lori tj. matičnoj luci, niti je držan Bojevi komplet na brodovima. Od te godine postepeno je uvedeno u praksu na mala vrata i takvo nešto pa je i ostalo sve do Balkanskog cunamija.
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 074


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #1116 on: May 31, 2011, 11:23:45 am »

Ja sam bio prisutan krajem 79 kada smo primali BG od drugog broda u Lori smo prekrcavali torpeda i municiju za AK 230. Posle toga smo isplovili tek nakon nekog vremena. Za vreme boravka brodova u Lori a nalaze se u BG polovina posade (starešina) je bilo na brodu i sapvali su u zgradi rezervne posade.
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #1117 on: May 31, 2011, 11:56:25 am »


 Kapo je bio " odgovoran" za obuku motorista. U Principu , kako na kojem brodu. Šta reći kad je kapo došao sa Akademije a I motorista mu je Stari Vuk. Ili kao što je bio slučaj kod mene. Kapo bez inicijative a ja došao tek na brod. Da nije bilo snalaženja ( Marende u Šumici i ostali vidovi . . .) Ne znam kad i kako bi položio S.O.F.D. U moje vreme ( neposredno pre " Balkanskog Cunamija) ispit je bio centralizovan za mornare. Bilo je pokušaja da i obuka bude centralizovana , bar na nivou diviziona. Nije bilo dobro! Znači kako obučiš mornare , tako će i raditi. Kad pošalješ mornara na zamenu u BG ili u vožnju, onda ti posle dođe ili pohvala da si dobro obučio čoveka ili te p . . ljuju. što ti borac ništa ne zna - vezara.
Logged
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #1118 on: May 31, 2011, 12:22:03 pm »

Ili ti Vodnik mašinista na DTMu tek došao sa obuke i dobije dva mornara, jedan sekondo a drugi terco makine i cili sritan pametno uči od oba znalaca. Obojica su bili ista klasa i došli smo mu u Škorpika na rastavljene motore (mene, isto terca makine, stavilo za kormilara, vojnička logika), sa meštrima su jih skupa sreživali i ovaj je bio ko spužva, upio sve znanje i trikove što se je dalo, tako od meštara kako od ove dvojice. Nastavio je tako i kasnije, pametan dečko, iako nije izgledalo tako.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #1119 on: May 31, 2011, 01:10:47 pm »

Jesam bio " privilegovan" . . .! Bio naj mlađi motorista u divizionu. Od kad sam položio ispit za samostalno obavljanje dužnosti vozio ( bio u zamenama) non stop, 6 meseci sam dolazio u stan samo da promenom veš. I nisam se dobro izrazio. Od dva meseca BG-a smo provodili po mesec dana u Lori a mesec dana napolju ( destinacija poznata : Češka Vila ili Gorivo Lastovo) Ako je uz put neka vežba, onda po par dana potkop. Mada, starije starešine su govorile da je značajno manje i vožnji i svega.
Kaži mi "Kile..", pošto si bio na službi od 80-te pa dalje, pretpostavljam da si tad bio neoženjen, kako je starešina u to vrijeme plaćao hranu u menzi kad nije bio u BG? Jeli mu ukrcanje bilo isto kao i kod oženjenog? Da li je oženjeni starešina bez stana dobijao i ukrcanje i tzv. Dodatak na odvojenost od porodice istovremeno? I ostali da se prisjete ako mogu. Huh?
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #1120 on: May 31, 2011, 01:19:11 pm »

Orićareb - ja imam kompletnu dokumentaciju torpeda 53VA.
Ako te što interesuje, svrati pa ćemo prostudirati.
Ne bih još da postavljam ništa na forum, obzirom da je to torpedo aktivno u mnogim zemljama sveta, pa je domumentacija pod oznakom POVERLJIVO. Možda bi neko zamerio da na Palubi vidi električne šeme uređaja koje poseduje. Osdim toga radi se o stvarima koje su za mnoge ''obične'' posetioce Palube najverovatnije van sfere interesovanja, pa čak i nejasne.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #1121 on: May 31, 2011, 01:34:40 pm »

Orićareb - ja imam kompletnu dokumentaciju torpeda 53VA.
Ako te što interesuje, svrati pa ćemo prostudirati.
Ne bih još da postavljam ništa na forum, obzirom da je to torpedo aktivno u mnogim zemljama sveta, pa je domumentacija pod oznakom POVERLJIVO. Možda bi neko zamerio da na Palubi vidi električne šeme uređaja koje poseduje. Osdim toga radi se o stvarima koje su za mnoge ''obične'' posetioce Palube najverovatnije van sfere interesovanja, pa čak i nejasne.
Slažem se, Kodeks profesionalca na prvom mjestu, pa ostalo. Skroz sam smetnuo s uma da to još i sad neko koristi.
Eto šta ti je čovjek, vidi da takvog nečeg nema na Balkanu, pa misli da toga nigde više i nema, niti da se koristi.
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #1122 on: May 31, 2011, 07:37:37 pm »


 Uh, ko svega da se seti? Samo malo. Sad sam se vratio sa tavana. Tamo imam sačuvane odreske od plata iz tih vremena. Čim pregledam javljam. A ovako da odokativno kažem. Hranu u menzi službena smena nije plaćala, dobijali smo bonove i išli na obed. Ja sam vrlo malo stanovao u zgradi 3, u sobi. Našao sam stan u Pomgradovom soliteru i tamo stanovao dok se moglo( opšte poznati razlog).
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #1123 on: May 31, 2011, 07:48:29 pm »

Jesam bio " privilegovan" . . .! Bio naj mlađi motorista u divizionu. Od kad sam položio ispit za samostalno obavljanje dužnosti vozio ( bio u zamenama) non stop, 6 meseci sam dolazio u stan samo da promenom veš. I nisam se dobro izrazio. Od dva meseca BG-a smo provodili po mesec dana u Lori a mesec dana napolju ( destinacija poznata : Češka Vila ili Gorivo Lastovo) Ako je uz put neka vežba, onda po par dana potkop. Mada, starije starešine su govorile da je značajno manje i vožnji i svega.
Kaži mi "Kile..", pošto si bio na službi od 80-te pa dalje, pretpostavljam da si tad bio neoženjen, kako je starešina u to vrijeme plaćao hranu u menzi kad nije bio u BG? Jeli mu ukrcanje bilo isto kao i kod oženjenog? Da li je oženjeni starešina bez stana dobijao i ukrcanje i tzv. Dodatak na odvojenost od porodice istovremeno? I ostali da se prisjete ako mogu. Huh?

Mogao si dobivati samo jedan dodatak. U moje vrijeme, smo momci imali skoro duplo manje ukrcanje nego oženjeni (valjda se od toga naplačivala hrana i smještaj u zgradi)
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #1124 on: May 31, 2011, 08:08:21 pm »

Mogao si dobivati samo jedan dodatak. U moje vrijeme, smo momci imali skoro duplo manje ukrcanje nego oženjeni (valjda se od toga naplačivala hrana i smještaj u zgradi)
Nešto se to "Dije" kasnije promjenilo. Znam da je bio neki pravnik, novi, u K-di flote. Čačkao je oko toga i sigurno se pričalo kako su konačno i ukrcane starješine, oženjeni, bez stana, dobijali i Ukrcanje i Dodatak zbog odvojenosti od pororice (tako se to zvalo za neimanje stana), istovremeno. U moje vrijeme, starješina bez stana, na kopnu je dobijao Dodatak zbog odvojenosti od porodice, a onaj koji je ukrcan, ukrcanje i nije mogao istovremeno i dodatak bez stana. Dobijao ga je samo kad je išao na godišnji odmor.
Logged
Pages:  1 ... 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 [75] 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 ... 304   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.033 seconds with 24 queries.