PALUBA
March 28, 2024, 07:06:45 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 [82] 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 ... 304   Go Down
  Print  
Author Topic: Torpedni čamci klase "Shershen"  (Read 1317383 times)
 
0 Members and 3 Guests are viewing this topic.
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #1215 on: June 11, 2011, 04:31:28 pm »

Na trečoj slici je vjerovatno TČ223. Starješina u SMB radnom odjelu je zast. Teković K-dir III BO, do njega je starješina u plavom radnom odjelu ja K dir III.BO sa TČ216 Zlatković (vjerovatno pomoč pri krcanju). Mislim da nisam pogrešio.  
« Last Edit: June 11, 2011, 04:38:12 pm by duje » Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 879



« Reply #1216 on: June 11, 2011, 06:47:02 pm »

Krcanje torpeda. [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Tek danas, bunareći po temi, primjetih ovu sliku. Krcanje torpeda, ovdje kod mene, u zeleničkoj luci. Sigurno tokom nekih manevara.
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 879



« Reply #1217 on: June 11, 2011, 06:59:00 pm »


"Rašo, Rašo", gde si dosad krio ove bisere. Ima li toga još dok se motamo oko torpeda..? Cheesy

Ima, Ćiro, ima. Hvala Bogu na Internetu pa se svašta nađe! Grin

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* 017.jpg (97.65 KB, 720x545 - viewed 273 times.)

* 018.jpg (75.79 KB, 720x546 - viewed 253 times.)
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #1218 on: June 11, 2011, 07:14:21 pm »


"Rašo, Rašo", gde si dosad krio ove bisere. Ima li toga još dok se motamo oko torpeda..? Cheesy
Ima, Ćiro, ima. Hvala Bogu na Internetu pa se svašta nađe! Grin
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Ma tražim i ja ali ti si bolji lovac izgleda. Wink
A vidi na zadnjoj slici koliko nas ima ispred 17 Brigade. Koliko je tu ti godina bilo mladosti i života. Cheesy
A sad zarasla trava. Kao bajno, pacificirao se Balkan. Nije, nego.....
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #1219 on: June 11, 2011, 10:21:47 pm »

TORPEDNO GAĐANJE BRODOM  TČ-213

Torpedni  Čamac TČ-213 pod komandom pbb Čapalija Rozarijem određen je da izvrši vježbu torpednog gađanja školskim torpedima u Šibenskom akvatoriju. Posada je pripremila brod i isplovila iz luke Lora  oko 15 novembra 1969/70 god (nisam siguran u godinu) u rano jutro i uputila se prema Šibeniku. S brodom smo pristigli u uvalu Panikovac nasuprot grada Šibenika gde je inače bila Torpedna stanica sa pripremljenim torpedima.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Ukrcali smo dva školska torpeda (balvanke) u pramčane torpedne cijevi. Vježba je bila zamišljena da se gađa Komandni brod Vis sa jednim torpedom, a ako ne uspije da se ponovi sa drugim. Pošto se radilo o vjržbi, torpedo je trebalo samo da prođe ispod Visa i da poslije nekog vremena “ispiri” na površinu gde bi ga pokupili pomoćni brodovi.
Nakon ukrcanih torpeda oko podneva smo se prebacili preko zaliva i vezali bokom uz molo na poluotoku Mandalina na potezu remontni zavod – Kuline. Tu smo trebali prespavati da bi naredni dan ujutro izvršili lansiranje torpeda kako  je i bilo planirano.
Ali ne leži vraže. S padom mraka nasta opšta kurolomija. Prvo bura, do ponoći, rasturi sve živo. A onda poče da pada snijeg. Čitavi noć, opšta vijavica. Neviđeno. Ni govora o isplovljenju. Snijeg nastavio da pada i do podne do koljena. Temparatura ispod nule.
Naređenje da se čeka do daljnjeg. Dan , dva. Posada u brodu, kotlić greje temparatura 25-30 stepeni. Napolju ispod nule. Moraju da se greju i torpedne cijevi (inače imaju ugrađenje grijače), da bi se torpeda držala operativnim. Pet dana i dalje okovani. I onda tek katastrofa. Posada počela da oboljeva. Prvo trojica i to najkorpulentnija, interesantno. Visoka temparatura glavu nemogu dići. Naredni dan, dve trećine posade desetkovano. Svi u krevetima. Napolju još nevrijeme...I tako smo se mi tu “rastezali” jadni nekih osam dana. Umjesto jednog dana ostadosmo u Šibeniku i cijelih deset dana. Nešto posade se i oporavilo. Tek nakon tog perioda jedno jutro smo isplovili i postavili se u “maski” otočića Mažirina ispod Žirija.  Otkrivanjem PB Vis-a, i odradom podilaženja po već davno obrađenoj i naučenoj šemi uspješno smo lansirali torpedo na udaljenosti od 3 Nm od cilja. Torpedo je obavilo zadatak kako je i zamišljeno i da se nije radilo o “balvanki” niko sa PB Vis-a nebi više video ni sunca ni mjeseca. Drugo torpedo nismo ni imali potrebe da lansiramo, ali smo zato morali natrag u uvalu Panikovac da ga iskrcamo. To nam je bio veći problem nego da smo ga lansirali. Ali pos’o je pos’o. Nakon toga konačno smo se dokopali Lore posle jedanaest dana izbivanja iako je bilo planirano samo uboga dva. Meni lično posle svog tog višednevnog mrcvarenja iskrsla je solidna sadisfakcija u obliku puštanja od strane komadanta Čapalije da mogu otići u zavičaj mojih otaca i ostati da se odmorim puni sedam dana.
A  to se pamti po mome i vječno. Wink Cheesy


* Vez TC-213 prije Tor. gadjanja.JPG (236 KB, 1067x735 - viewed 253 times.)

* TC213 Torpedno gadjanje.jpg (72.05 KB, 1055x545 - viewed 240 times.)
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #1220 on: June 12, 2011, 03:25:06 pm »

Quote from: ORIĆAREB link=topic=545.msg151893#msg151893 date=1307827

[color=yellow
TORPEDNO GAĐANJE BRODOM  TČ-213

.............................
Ukrcali smo dva školska torpeda (balvanke) u pramčane torpedne cijevi. Vježba je bila zamišljena da se gađa Komandni brod Vis sa jednim torpedom, a ako ne uspije da se ponovi sa drugim. Pošto se radilo o vjržbi, torpedo je trebalo samo da prođe ispod Visa i da poslije nekog vremena “ispiri” na površinu gde bi ga pokupili pomoćni brodovi.
..............................
TORPEDNO GAĐANJE BRODOM  TČ-213

Ispravka.. Grin
Moj drugar "Duje" reče mi, a on je referent za torpeda i zato mu vjerujem, da sam omanuo u sledećem:
Ukrcali smo dva "Školska torpeda" i to stoji i ona po završetku kretanja "Ispiruju" tj. pojave se na površini mora.
Ona se ne zovu "Balvanka", (i ja sam se kasnije dosjetio, ali kasno Marko stiže na Kosovo), jer je balvanka ustvari
samo "Ljuštura" od torpeda i sluši za kojekakva kalibriranja torpedne cijevi i treniranje krcanja.
Hvala drugar. Cheesy Wink

« Last Edit: June 12, 2011, 03:33:54 pm by ORIĆAREB » Logged
leut
Počasni član foruma
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 721



« Reply #1221 on: June 12, 2011, 04:12:24 pm »

neka mašinci objasne niski i visoki auspuh, sjećam se ko sad kad sam bio na rashodovanom 'dubrovniku'

Misliš na "Vukovaru" (TB-51), "Dubrovnik" je bivši RČ.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #1222 on: June 12, 2011, 04:15:14 pm »

"niski i visoki auspuh"... da nije nadvodni i podvodni izduv, kao kod Mirni?
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #1223 on: June 12, 2011, 05:58:04 pm »

"niski i visoki auspuh"... da nije nadvodni i podvodni izduv, kao kod Mirni?
Valjda je čovjek mislio na ove otvore.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Ovo su ispusi ja mislim za dva glavna motora. Za treci je s druge strane. Pošto ja nisam iz pogona to će morati
još Boro, Kile..., i Genta da objasne šta je šta. Od čega je mali otvor , a od čega veliki. Od pomoćni motora trebao
bi biti ispod vodene linije ako se ne varam. Jer kad je radio pomoćni motor, a ostalo bilo ugašeno stalno je nešto bićkalo
ispod mora i šljapkalo. Ali pošto sam ja "dileja" za te stvari čekam objašnjenje prozvane trojke.... Grin Wink


* Ispusi motora2.JPG (18.11 KB, 458x213 - viewed 209 times.)
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #1224 on: June 12, 2011, 06:19:33 pm »

Nadam se, da se "Rasho" neče ljutit, pozajmio sam njegove več postavljene slike da pojasnim neke predmete koji su se koristili kod krcanja torpeda. Uz pomoč "Orićareba" koji je označio najvažnije djelove, biti če jasnije.
Da ponovim:
na koljevke se je postavilo torpedo
repni hvatač se se pričvrstio na repni dio torpeda
na repni hvatač se je pričvrstila bicikla
Na biciklu se postavi čelik-čelo (sajla) kojom se pomoču vitla koji je montirano na torpednom aparatu uvlači u cijev


* 001Krcanjetorpadaa.jpg (53.83 KB, 640x455 - viewed 108 times.)

* 002Krcanjetorpedaa.jpg (40.88 KB, 640x454 - viewed 105 times.)

* 003Krcanjetorpeda.jpg (69.4 KB, 513x639 - viewed 82 times.)
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 074


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #1225 on: June 13, 2011, 06:31:01 am »

"niski i visoki auspuh"... da nije nadvodni i podvodni izduv, kao kod Mirni?

Ovo su ispusi ja mislim za dva glavna motora. Za treci je s druge strane. Pošto ja nisam iz pogona to će morati
još Boro, Kile..., i Genta da objasne šta je šta. Od čega je mali otvor , a od čega veliki. Od pomoćni motora trebao
bi biti ispod vodene linije ako se ne varam. Jer kad je radio pomoćni motor, a ostalo bilo ugašeno stalno je nešto bićkalo
ispod mora i šljapkalo. Ali pošto sam ja "dileja" za te stvari čekam objašnjenje prozvane trojke.... Grin Wink

Čekao sam da se oglase komandiri ali kako ih do sada nema evo skromnog doprinosa. Za visoki i niski auspuh nisam čuo tokom boravka na TČ. A na slici sam dodao informacije za koje mislim da su tačne.




* Ispusi motora2.JPG_thumb.png (278.29 KB, 675x313 - viewed 72 times.)
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 806


« Reply #1226 on: June 13, 2011, 08:00:57 pm »

Koliko se sećam (a Genta će sigurno bolje znati, ja sam ipak na TČ bio kratko vreme), sve prikazano na slikama je nadvodni ispuh. Podvodni ispuh je naravno ispod vodne linije pa se zato i ne vidi. Na ispušnom vodu unutar mašinskog prostora postojala je zaklopka da se ispuh prebaci na podvodni i time smanji buka koju brod emituje, ali nešto malo i snaga motora.

Ako sam šta pogrešio, izvinjavam se, davno prošlo vreme...
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #1227 on: June 13, 2011, 08:09:27 pm »

Sad kad smo na neki način zaokružili podtemu oko torpednog oružja i opreme za tu svrhu na TČ-jcima evo i naj zaslužnijeg. Već viđeno i ranije ali je ovde prestavljen kao jedan tipični mladi starešina JRM od svojih 20 godina i zaljubljenika u svoju profesiju. Sjedi ispod svoje Torpedne cijevi u radnoj uniformi, sredinom sedamdesetih godina, tačnije 1976 god.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Pa gledajte mlade Balkanske generacije kako je nekad bilo u JRM.


* Torpedista K-dir III BO.jpg (32.54 KB, 434x611 - viewed 90 times.)
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 074


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #1228 on: June 13, 2011, 09:14:41 pm »

Koliko se sećam (a Genta će sigurno bolje znati, ja sam ipak na TČ bio kratko vreme), sve prikazano na slikama je nadvodni ispuh. Podvodni ispuh je naravno ispod vodne linije pa se zato i ne vidi. Na ispušnom vodu unutar mašinskog prostora postojala je zaklopka da se ispuh prebaci na podvodni i time smanji buka koju brod emituje, ali nešto malo i snaga motora.

Ako sam šta pogrešio, izvinjavam se, davno prošlo vreme...
Ja se ne sećam ovih podvodnih ispusta molim Gentu kad pročita da nas podseti.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #1229 on: June 13, 2011, 09:31:03 pm »

Koliko se sećam (a Genta će sigurno bolje znati, ja sam ipak na TČ bio kratko vreme), sve prikazano na slikama je nadvodni ispuh. Podvodni ispuh je naravno ispod vodne linije pa se zato i ne vidi. Na ispušnom vodu unutar mašinskog prostora postojala je zaklopka da se ispuh prebaci na podvodni i time smanji buka koju brod emituje, ali nešto malo i snaga motora.
Ako sam šta pogrešio, izvinjavam se, davno prošlo vreme...
Ja se ne sećam ovih podvodnih ispusta molim Gentu kad pročita da nas podseti.
Genta bio, ali se ne javi, valjda razmišlja. Nešto ste mi vi mašinci zaboravni, mora da je to posledica velike buke. Huh? Wink
Logged
Pages:  1 ... 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 [82] 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 ... 304   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.096 seconds with 24 queries.