PALUBA
March 28, 2024, 06:20:09 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... 304   Go Down
  Print  
Author Topic: Torpedni čamci klase "Shershen"  (Read 1317359 times)
 
0 Members and 5 Guests are viewing this topic.
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 074


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #270 on: September 19, 2009, 07:17:48 am »

Covece, sad si me nas`o. Otkud znam, ja pretpostavljam da je bilo u mornarskom prostoru, mornarima nije bilo dozvoljeno zadrzavanje u podoficirskom (krmenom) prostoru, pa ni slavlje. A bilo je tako davno, da se sada i ne secam dobro. Pozdrav.
Koliko se secćam a mislim da ne greši u knjižici borbenog broja koji je imao svako od nas pisalo je tačno u koje prostore ko može da uđe čak i kojom stranom broda da ide. Mi smo se toga strogo pridržavali tako da za godinu dana boravka nikada nisam ušao na primer u radio kabinu. Kod nas su se slavlja održavala u mornarskom prostoru II.
Milance
Logged
MORNAR
vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 642


« Reply #271 on: September 21, 2009, 10:47:04 am »

Ova poslednja fotografija pokazuje kakva je bila atmosfera i odnosi na relaciji oficiri - mornari na brodovima JRM. Možda u vreme Jantara i Dujeta još ne ali ja imam lepe uspomene. (izuzevši pk Lekića na 223 Grin)
Milanče, prvi put čujem za knjižicu borbenog broja i čak o smeri kretanja na brodu Shocked. Ako možeš, objasni.
PK Jovanović Miloš bio mi je komandir nastavne čete u Rojcu, a tebi komandir bataljona na "olimpijadi"?
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 074


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #272 on: September 21, 2009, 03:07:33 pm »

Ova poslednja fotografija pokazuje kakva je bila atmosfera i odnosi na relaciji oficiri - mornari na brodovima JRM. Možda u vreme Jantara i Dujeta još ne ali ja imam lepe uspomene. (izuzevši pk Lekića na 223 Grin)
Milanče, prvi put čujem za knjižicu borbenog broja i čak o smeri kretanja na brodu Shocked. Ako možeš, objasni.
PK Jovanović Miloš bio mi je komandir nastavne čete u Rojcu, a tebi komandir bataljona na "olimpijadi"?
Mornaru
PK Jovanović Miloš rodom iz Kraljeva je meni na MIS bio komandir voda u bataljonu za podršku MIS.(tada je vojska pomagala mnogo takve manifestacije) poosle toga je verovatno vraćen na dužnost u Pulu. Šta je posle sa njim bilo neznam. Znam i da je bio dobar drug sa PK Ivanom Stankovićem (iz okoline Osijeka) koji je bio pom.kdanta na 221. što je meni puno pomoglo.

A što se odnosa oficiri - mornari tiče disciplina je bila OK ali obzirom na uslove života i rada (kao u firmi) ako je sve funkcionisalo kako treba niko na 221 nije isterivao disciplinu po svaku cenu. Vrlo je bilo normalno da se igra fudbal i da se bije po nogama bez obzira na čin a da ti niko to ne uzme za zlo.
Milanče
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 074


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #273 on: September 21, 2009, 03:37:01 pm »


Mornaru
PK Jovanović Miloš rodom iz Kraljeva je meni na MIS bio komandir voda u bataljonu za podršku MIS.(tada je vojska pomagala mnogo takve manifestacije) poosle toga je verovatno vraćen na dužnost u Pulu. Šta je posle sa njim bilo neznam. Znam i da je bio dobar drug sa PK Ivanom Stankovićem (iz okoline Osijeka) koji je bio pom.kdanta na 221. što je meni puno pomoglo.

A što se odnosa oficiri - mornari tiče disciplina je bila OK ali obzirom na uslove života i rada (kao u firmi) ako je sve funkcionisalo kako treba niko na 221 nije isterivao disciplinu po svaku cenu. Vrlo je bilo normalno da se igra fudbal i da se bije po nogama bez obzira na čin a da ti niko to ne uzme za zlo.
U moje vreme svako na brodu je imao knjižicu ( malo manja od bukvice) koja se zavala borbeni broj (oficiri i mornari). U ovoj knjižici je osim pravca kretanja pisalo i koja ti je rola za čišćenje, gde spavaš, kada i gde jedeš, u slučaju havarije broda za šta se hvataš i kako se spašavaš (konkretno bb 22 je trebalo da se okači na siznu dasku i tako se spasi) nešto kao malo pravilo brodske službe.
« Last Edit: September 12, 2011, 10:50:34 pm by ORIĆAREB, Reason: Ubacivanje u quote » Logged
MORNAR
vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 642


« Reply #274 on: September 21, 2009, 03:58:57 pm »

 Grin Grin Grin Milanče, ti nas malo zezaš sa siznom daskom......
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #275 on: September 21, 2009, 04:01:47 pm »

Grin Grin Grin Milanče, ti nas malo zezaš sa siznom daskom......

Nije zezanje, zaista se znalo ko se čega vata prilikom napuštanja broda. Kako bi to izgledalo u stvarnosti!?Huh?!
Duje
Logged
MORNAR
vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 642


« Reply #276 on: September 21, 2009, 04:04:26 pm »

Ja bi se hvatao Milančetu za .................... Grin Grin Grin
Logged
MOTORISTA
Moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #277 on: September 21, 2009, 09:27:20 pm »

Svako je imao svoje mesto za napuštanje broda, to jest priručno sredstvo za spasavanje. Moje je, na minolovcu, bio plovak za lovku.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #278 on: September 21, 2009, 09:34:08 pm »

Mala knjižica, zelene boje, ako se dobro sećam i u nju su se upisivali izvodi iz knjige Borbenih rasporeda za sopstveni broj. Bile su predvidjene sve aktivnosti, od isplovljenja, uplovljenja, sidrenja, četvoroveza, ukrcavanja municije, ulaska na sinhrolift.... pa i napuštanje broda, zlu ne trebalo.

Pretpostavljam da je onaj drugi džep u unutrašnjosti mornarske bluze služio za smeštaj ovih knjižica.
Logged
jantar
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 766


« Reply #279 on: September 22, 2009, 09:03:11 am »

Vec sam objasnio da su ona dva dzepica sa unutrasnje strane mornarske bluze sluzila za nozic i pistaljku. Na starijim fotografijama moze se videti gajtan vezan u "osmicu", na cijim su krajevima bili nozic i pistaljka. Ovo vuce poreklo jos sa brodova na jedra, kada je nozic bio neophodan pribor kod rada sa konopima, a pistaljka je bila redovan inventar svakog mornara, zbog svakodnevnog brodskog ceremonijala. Kasnije su (kod nas) pistaljku nosili samo podoficiri ( na s/b "Jadran" kod razapinjanja jedara i dizanja camaca na brod) i komandanti brodova, kojima su komandovali radnje "na vez". Mornarska pistaljka nije imala kuglicu i visina tona se davala otvaranjem i zatvaranjem sake, dok je "komandantska"  bila obicna, policijska", pistaljaka, sa kuglicom. U JRM mornari nisu nosili pistaljku i nozic, iako su imali na bluzi ova dva dzepica, pa su ih, sticajem okolnosti, mogli koristiti i za ovu potrebu - nosenje te male knjizice. Ili cigareta i slicno. A generacije su izasle iz mornarice da nikad nisu znale zasta ova dva dzepica sluze. [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* fama 1.jpg (33.47 KB, 175x168 - viewed 509 times.)
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 074


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #280 on: September 22, 2009, 09:12:23 am »

Ja bi se hvatao Milančetu za .................... Grin Grin Grin
Mornaru meni je najsmešnije bilo to što sam imao utisak da će sizna daska ako padne u more obzirom da je bila teška i okovana odmah potonuti. By the way komandiru petog je to isto bilo priručno sredstvo za spašavanje.
Logged
MORNAR
vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 642


« Reply #281 on: September 22, 2009, 09:37:29 am »

Stvarno nikad nisam čuo za tu knjižicu. A izgleda, da nije bilo ni bezveze imati ju. Mi smo učili od starijih mornara. Konkretno kao signalista nisam znao, da mi je bio zadatak u vožnji osmatranje i javljanje komandantu. To sam saznao, kad me komandant op........... , kad smo jednom skoro sudarili sa nekim od " Krila.." u splitskim vratima. Izgleda, da več 84.godine torpedni čamci nisu bili više "elita", tako, da je i disciplina i obuka bila malo olabavljena. A što se tiče spašavanja sa broda, jedino što se sećam, da su imali jednom torpedisti vežbu kako izbaciti čamce za spasavnje.
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 074


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #282 on: September 22, 2009, 12:16:09 pm »

Mi smo učili od starijih mornara. Konkretno kao signalista nisam znao, da mi je bio zadatak u vožnji osmatranje i javljanje komandantu. To sam saznao, kad me komandant op........... , kad smo jednom skoro sudarili sa nekim od " Krila.." u splitskim vratima. Izgleda, da več 84.godine torpedni čamci nisu bili više "elita", tako, da je i disciplina i obuka bila malo olabavljena. A što se tiče spašavanja sa broda, jedino što se sećam, da su imali jednom torpedisti vežbu kako izbaciti čamce za spasavnje.

Kada smo došli na brod i bili kao guske u magli i nismo znali ni kako se hoda po palubi komandiri BO su nas preuzimali i obučavali za dužnost.
Niko od motorista nije mogao da bude stavljen na dnevnu zapovest ako nije položio interni ispit za motoristu.
Tako mislim da je bilo i sa ostalima. Od mornara i ostalih članova posade smo dobijali drugu vrstu "obuke" kao što je jednom napisano "slikanje pluća" na radaru i slično.

U to vreme smo stvarno stručno bili obučeni govorim za V BO (verovatno i ostali), da sam siguran da bi mogli da vozimo bez ijednog starešine.
Kap Troskot i StV I kl Stražičić su nas obučavali kao da ćemo sami da vozimo.
I sada tačno znam kakav je raspored cajgera na tablama glavnih i pomoćnih motora u PUP (prostor za upravljanje pogonom) koji se nalazio između dva mašinska prostora, šta se sve i kada upisuje u Dnevnik rada motora i slično.
Sa SERNA uređajem smo svi bili upoznati do skoro u detalje. Prekretanje kopče i motora smo radili uvek sa I motoristom, često smo prekrcavali gorivo na brodu  iz pomoćnih rezervoara (3 u krmi, 2 u pramčanoj mašini) u srednji (potrošni) radi  vežbe i trimovanja broda.

O redovnom održavanju uređaja i ponavljanja obuke neću ni da pričam ali sam siguran da sam smeo da u beloj uniformi uđem u mašinu i prođem smotru (koje nije nikad bilo) za izlazak u grad.
I najlepše od svega, niko nas nije posebno terao na ovo, jednostavno smatrali smo delom ličnog prestiža da poverena sredstva držimo u 100% ispravnom stanju.

Vidiš Mornaru ti si mi negde na početku napisao da si se vozio "mojim" brodom (221) i pohvalio me da sam motore održavao dobro, meni veća pohvala nije trebala posle toliko godina.

Ja bih sada posle 30 godina od skidanja sa broda mogao da uđem u krmenu mašinu (na žalost ne postoje više) i da redom odradim sve radnje potrebne za bezbedno isplovljenje i uplovljenje broda i to bez upaljenih svetala u mašinskom prostoru.

Nisam ja bio neki specijalno pametan i dobar mornar. Jednostavno moram da priznam da je obuka bila izvanredna.

Još jednom ako neko vidi Zorana Troskota (kapo)  i Antu Stražičića (I motorista) neka ih pozdravi od mene bili su ljudine i pravi oficiri.
Milanče
« Last Edit: September 22, 2009, 12:23:32 pm by motorista 57 klasa » Logged
MORNAR
vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 642


« Reply #283 on: September 22, 2009, 02:49:07 pm »

Milanče, lepše nisi mogao napisati. Možda ipak nisam imao na brodu neku neobhodnu specialnost, tako, da mi nije trebala posebna obuka jer kolko se sečam mašinci su ipak morali znati više od ostalih.Ipak sve što sam morao znati, znao sam. U stvari sad kad razmišljam i mi bi mogli isploviti bez oficira, znači mašinci su znali svoje, palubarci svoje, a i ja bih kao rezervni kormilar znao postaviti kurz i ploviti. Znači, kako ti kažeš, obuku smo opravili neznajuči, da je to obuka.
 
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 074


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #284 on: September 22, 2009, 02:57:28 pm »

Milanče, lepše nisi mogao napisati. Možda ipak nisam imao na brodu neku neobhodnu specialnost, tako, da mi nije trebala posebna obuka jer kolko se sečam mašinci su ipak morali znati više od ostalih.Ipak sve što sam morao znati, znao sam. U stvari sad kad razmišljam i mi bi mogli isploviti bez oficira, znači mašinci su znali svoje, palubarci svoje, a i ja bih kao rezervni kormilar znao postaviti kurz i ploviti. Znači, kako ti kažeš, obuku smo opravili neznajuči, da je to obuka.
 
Dragi moj
ipak smo mi bili I ešalon i nije svako mogao da dođe u 17 brigadu.
Milanče
Logged
Pages:  1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... 304   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 25 queries.