PALUBA
April 24, 2024, 10:16:26 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Prilikom registracije lozinka mora da sadrži najmanje osam karaktera, od toga jedno veliko slovo, i bar jednu cifru, u protivnom registracija neće biti uspešna
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... 304   Go Down
  Print  
Author Topic: Torpedni čamci klase "Shershen"  (Read 1330022 times)
 
0 Members and 4 Guests are viewing this topic.
genticd
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 168


« Reply #420 on: November 02, 2009, 09:46:12 am »

Nisam razjasnio ovo sa jagnjetom.Morao sam ja da kontrolisem kad je peceno,a Anic je bio svedok.Kad svi kazu da je peceno /nestrpljenje/ onda je trebalo jos pola sata da se pece da bi bilo dobro.Neki bi ga posle onog piva pojeli i napola zivo.A stafetu smo nosili zadnje dve godine u kombinaciji sa TC-216.
Logged
MORNAR
vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 642


« Reply #421 on: November 02, 2009, 04:59:05 pm »

Žao mi za PF Žarka Bartulovića............ bio je dobar komandant, tih i nekako stidljiv, puno na bolovanju, tako, da sam ga možda vidio ukupno par meseci od celog služenja. Mir i pokoj...
A drago mi je vidjet Fleku, koji je bio moj komandir BO a najviše zastavnika I.klase Markovića. Ličio na Bad Spencera, pušio Cigarilos.... a kad neko od oficira nije platio na vreme u kantini samo sam njemu rekao...... Grin
Ps: Sečam se kad smo za Dan mornarice pekli jagnje kod Češke vile, pa je neko dovukao kol na kojem bi mogao peći vola, pa je ono jagnjence na kraju izgledalo kao ražnjić Grin . Eh,uspomene.....
(Slike mora da su negde iz početka 80.godina a brodovi su 217 i 224 jer smo često zajedno izlazili).
« Last Edit: November 02, 2009, 05:02:33 pm by MORNAR » Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #422 on: November 02, 2009, 08:41:08 pm »

Nakić Zvonko umro? I Bartulović? Bože, kako ljudi odlaze mladi...

Nakić Z. jedan od prvih podoficira, koji nisu završili vojnu školu, nego su bili primljeni na ugovor sa mogučnošču produženja ugovora. Čini mi se, da je počeo karieru na TČ 216 kao drugi motorista, prvi motorista Filipović Zoran (sada živi u Splitu) k-dir V BO Kap. I.kl. Pavetiček Zvonko, električar Stanković Ljubisav (moj klasič), živi u Srbiji.
Duje
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 986


« Reply #423 on: November 02, 2009, 09:45:22 pm »

Neka mu je laka zemlja!

Verovatno mu je alkohol mnogo pomogao da one na onaj svet: ujutro bi doneo flašu vinjaka, prodavao na čašicu Špehu, Lizatoviću i društvu tako da on pije džabe, pa sutra ponovo tako. Dobro smo sarađivali, bio je dobar čovek.
Logged
genticd
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 168


« Reply #424 on: November 02, 2009, 10:13:23 pm »

Da Nakic je pio,bio je rocnik i 9 god je izdrzao u rm a onda je raskinut ugovor sa njim.Imao je psihickih problema zadnjih 6 meseci a i prestao je bio da pije.I ja sam imao tada problema sa njim.Komanda je trazila od mene da mu dam negativnu ocenu pa da ga izbace iz vojske,sto sam odbio ,i rekao sam da je on za lecenje a ne za ocenjivanje.Ja sam otisao na go i kad sam se vratio oni su ga vec bili otpustili.Posle njega su me usrecili sa Savic Momcilom kao prvim motoristom.Sa mnom je nekako i funkcionisao,za razliku od prethodnog broda.Videh ga jednom prilikom u Beogradu,ali iz autobusa.
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 079


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #425 on: November 03, 2009, 11:58:14 am »

Da Nakic je pio,bio je rocnik i 9 god je izdrzao u rm a onda je raskinut ugovor sa njim.Imao je psihickih problema zadnjih 6 meseci a i prestao je bio da pije.I ja sam imao tada problema sa njim.Komanda je trazila od mene da mu dam negativnu ocenu pa da ga izbace iz vojske,sto sam odbio ,i rekao sam da je on za lecenje a ne za ocenjivanje.Ja sam otisao na go i kad sam se vratio oni su ga vec bili otpustili.Posle njega su me usrecili sa Savic Momcilom kao prvim motoristom.Sa mnom je nekako i funkcionisao,za razliku od prethodnog broda.Videh ga jednom prilikom u Beogradu,ali iz autobusa.
Kapo da li je taj Savić bio pre toga II motorista na 215
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #426 on: November 03, 2009, 05:11:11 pm »

Da Nakic je pio,bio je rocnik i 9 god je izdrzao u rm a onda je raskinut ugovor sa njim.Imao je psihickih problema zadnjih 6 meseci a i prestao je bio da pije.I ja sam imao tada problema sa njim.Komanda je trazila od mene da mu dam negativnu ocenu pa da ga izbace iz vojske,sto sam odbio ,i rekao sam da je on za lecenje a ne za ocenjivanje.Ja sam otisao na go i kad sam se vratio oni su ga vec bili otpustili.Posle njega su me usrecili sa Savic Momcilom kao prvim motoristom.Sa mnom je nekako i funkcionisao,za razliku od prethodnog broda.Videh ga jednom prilikom u Beogradu,ali iz autobusa.
Kapo da li je taj Savić bio pre toga II motorista na 215


Da, taj Savić je bio drugi motorista na TČ 215. Moj je klasić kao i Gudelj. Sva trojica smo došli na brod u avgustu 1974. Savić sada živi na Palama, 2007 sam ga tamo i posjetio.
Duje
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 079


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #427 on: November 04, 2009, 08:03:20 am »

Da Nakic je pio,bio je rocnik i 9 god je izdrzao u rm a onda je raskinut ugovor sa njim.Imao je psihickih problema zadnjih 6 meseci a i prestao je bio da pije.I ja sam imao tada problema sa njim.Komanda je trazila od mene da mu dam negativnu ocenu pa da ga izbace iz vojske,sto sam odbio ,i rekao sam da je on za lecenje a ne za ocenjivanje.Ja sam otisao na go i kad sam se vratio oni su ga vec bili otpustili.Posle njega su me usrecili sa Savic Momcilom kao prvim motoristom.Sa mnom je nekako i funkcionisao,za razliku od prethodnog broda.Videh ga jednom prilikom u Beogradu,ali iz autobusa.
Kapo da li je taj Savić bio pre toga II motorista na 215


Da, taj Savić je bio drugi motorista na TČ 215. Moj je klasić kao i Gudelj. Sva trojica smo došli na brod u avgustu 1974. Savić sada živi na Palama, 2007 sam ga tamo i posjetio.
Duje

Duje molim te da li ti je poznato ime Ivica Baleta aktivirao se kao električar početkom 1980. Bio mornar električar na 221.
Milanče
Logged
janezek67
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 719


« Reply #428 on: November 04, 2009, 09:35:41 am »

Imam jednu sugestiju oko ove teme na Seršenu - ovdje je puno postova, koji djelomično spadaju u to temu - a to su sječanja bivših drugara na služenje vojnog roka na brodovima. Pa bi mogli ove inače zanimljive postove da se stave na možda odvojeno temo - život i rad na brodovima JRM.
Logged
genticd
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 168


« Reply #429 on: November 04, 2009, 10:44:24 pm »

Pa Janez je u pravu,ove stvari koje interesuju nas koji smo bili na tc ,neke ljude ne interesuju,pa razdvajanje ne bi bilo lose.
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 079


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #430 on: November 05, 2009, 06:16:40 am »

Janez je  možda u pravu.
Ali Mi smo ovde na Seršenima zar nije logično da se ovde i raspitujemo jedni o drugima i da evociramo doživljeno na brodovima koje je trebalo  izmisliti da ih nije bilo , jer gde bi se upoznali ili ponovo sreli takvi kao Duje, Jantar, Mornar, Boro, Genta,.................. i svi ostali koje nisam nabrojio, svi oni koji su deo svog života proveli na ovim brodovima.
Možda ja ovo lično shvatam ali na svakim vratima postoje dve kvake tako i ovde ulaz i izlaz su slobodni.
Milanče
« Last Edit: November 05, 2009, 06:25:31 am by motorista 57 klasa » Logged
FF
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 929


« Reply #431 on: November 05, 2009, 05:00:44 pm »

Postove ne treba premeštati. Evociranja uspomena na život i rad na torpednim čamcima JRM je sastavni deo ove teme. Nigde u naslovu teme ne piše da je ona ograničena samo na taktičke i tehničke odlike tih brodova. Štaviše, ne verujem da bi se mnogi bivši pripadnici brigade TČ uopšte javili i napisali mnogo zanimljivih i korisnih postova i prikazali gomilu fotografija sada već izvanredne arhivske građe, na ovoj temi, da nije bilo i tekstova koji se odnose na njihove kolege, uslove rada i boravka na ovim jedinicama i sve one male stvari koje čine mornarski život tako specifičnim.

Go on! 
Logged
jantar
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 766


« Reply #432 on: November 05, 2009, 11:52:43 pm »

Ja sam uveren da postove ne treba premestati a ocigledno je da je ovaj topic medju najzastupljenijim na Palubi brojem stranica i interesovanjem, sto govori u prilog njegovoj aktuelnosti, kakva je do sada.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 986


« Reply #433 on: November 06, 2009, 08:24:17 am »

Ni ja ne bih premeštao postove. Čitaocima je interesantno i to, ti naši razni doživljaji i anegdote!
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #434 on: November 08, 2009, 05:24:31 pm »

Konačno objavljujem slike klipa, jer sam obečao. Moram napomenuti, da je na slici več obrađen klip (služio mi je kao pepeljara dok sam još pušio). Na trečoj slici je slikan donji dio klipa. Onaj koji ga je ikad vidio, znati če kako je izgledao cijeli.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Duje


* 1.jpg (94.16 KB, 639x479 - viewed 331 times.)

* 2.jpg (103.76 KB, 639x479 - viewed 334 times.)

* 3.jpg (80.75 KB, 639x479 - viewed 333 times.)
« Last Edit: November 08, 2009, 05:34:29 pm by Broker, Reason: ubačene slike u atačment » Logged
Pages:  1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... 304   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.033 seconds with 24 queries.