PALUBA
March 28, 2024, 07:48:29 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Čitajte na Palubi roman "Centar" u nastavcima, autora srpskog podoficira i našeg administratora Kuzme
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... 304   Go Down
  Print  
Author Topic: Torpedni čamci klase "Shershen"  (Read 1317393 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
Plavnik
In memoriam
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 635


« Reply #615 on: April 09, 2010, 02:52:25 pm »

Pozdrav svim torpedašima! Ponukan vašom diskusijom o brzinama TČ želim se i ja uključiti. Eto, maloprije razgovarah sa jednim od k-dira V. BO na TČ-222 (od 80. do 85. god.). On tvrdi da je najbrži bio TČ-224 i da je postigao brzinu od 52 čv, a slijedeći je bio 217. On je sa svojim 224 postigao brzinu od 48,9 čv. Ništa ne komentiram već samo prenosim tvrdnje jednog mašinca.
« Last Edit: April 10, 2010, 10:51:34 am by dreadnought, Reason: Malo više ozbijnosti nije na odmet » Logged
genticd
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 168


« Reply #616 on: April 09, 2010, 03:20:00 pm »

E koji ti je taj majke ti Huh? ,komandir sa TC -222 koji je otkrio Ameriku.TC-224 je bio nesto brzi od TC- 217 samo kad nam je jedan motor bio pokvaren.Mozda je to on video,pa sad prica neupucenima.Eto kako se iskrivljava istorija.
Logged
genticd
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 168


« Reply #617 on: April 09, 2010, 03:23:37 pm »

Povodom ovoga poseban pozdrav za Zula!
Logged
ZULE
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 8


« Reply #618 on: April 09, 2010, 08:21:33 pm »

Hvala Gentiću na pozdravu,a sto se tice brzine vidis da ljudi znaju koji je bio najbrzi.bez ljutnje...................
Logged
mtu
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 313


« Reply #619 on: April 09, 2010, 10:44:13 pm »

dali netko možda zna podatak o koraku propelera shershena pa bi natezanja oko brzine bila uvelike umanjena
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 074


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #620 on: April 10, 2010, 07:20:54 am »

Lepo je što se diskusija rasplamsala pa da postavim jedno pitanje:

podatak o 52 čvora ili 49,??? govori da je merenje bilo precizno. Da li je ovu preciznost bilo moguće dostići "sabljom" za merenje brzine
koja je u stvari cev ovalnog olika i radi koliko ja znam na principu razlike pritisaka. Molim da mi neko ko ovo zna objasni.

A što se najbržeg broda tiče neka se sete prisutni da je u 17 brigadi je bilo raznih motorista i komandira V BO, pa sam ja za godinu dana provedenih u brigadi video mnogo "interesantnih" slučajeva od toga da II motorista ne zna šta mu znači temperatura izduvnih gasova, da se motori upućuju bez zagrevanja blokova zimi, da se ulje u kompresoru po naređenju I motoriste ne menja  na 1 sat rada kako je to napisano u pasportu uređaja pa do raznih drugih egzibicija. Ja sam bio u brigadi 1979/80 u vreme kada se još uvek nije štedelo na svemu. bilo je posada koje ne bi dostigle 35 čvorova ni nizbrdo.
Logged
MORNAR
vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 642


« Reply #621 on: April 10, 2010, 08:16:38 am »

AKO KAŽE ZULE, DA JE NAJBRŽI BIO TČ-224, ONDA JE TO TAKO !!!!!
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 806


« Reply #622 on: April 10, 2010, 10:18:33 am »

Lepo je što se diskusija rasplamsala pa da postavim jedno pitanje:

podatak o 52 čvora ili 49,??? govori da je merenje bilo precizno. Da li je ovu preciznost bilo moguće dostići "sabljom" za merenje brzine koja je u stvari cev ovalnog olika i radi koliko ja znam na principu razlike pritisaka. Molim da mi neko ko ovo zna objasni.


Podaci o brzini dati su na osnovu merenja brzine broda na "mernu milju" - vrlo precizno. Na moru se odredi i označi dužina jedne milje, i meri se vreme za koje brod "prođe" od prve do druge tačke. Tu je 217 bio neprikosnoven, bez obzira na dozu ljubomore kod drugih posada. Na 224 je moj klasić bio kapo skoro 5 godina (1980-85), tako da bi mi se sigurno suprotstavio u našim diskusijama da je mislio da je njegov brod bio brži.
Logged
MORNAR
vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 642


« Reply #623 on: April 10, 2010, 10:26:01 am »

Lepo je što se diskusija rasplamsala pa da postavim jedno pitanje:

podatak o 52 čvora ili 49,??? govori da je merenje bilo precizno. Da li je ovu preciznost bilo moguće dostići "sabljom" za merenje brzine koja je u stvari cev ovalnog olika i radi koliko ja znam na principu razlike pritisaka. Molim da mi neko ko ovo zna objasni.


Podaci o brzini dati su na osnovu merenja brzine broda na "mernu milju" - vrlo precizno. Na moru se odredi i označi dužina jedne milje, i meri se vreme za koje brod "prođe" od prve do druge tačke. Tu je 217 bio neprikosnoven, bez obzira na dozu ljubomore kod drugih posada. Na 224 je moj klasić bio kapo skoro 5 godina (1980-85), tako da bi mi se sigurno suprotstavio u našim diskusijama da je mislio da je njegov brod bio brži.
Antun Turk?
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 806


« Reply #624 on: April 10, 2010, 10:31:46 am »

Ne, Tarbuk Dragan.
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 254



« Reply #625 on: April 10, 2010, 10:49:46 am »

Postoje baze za mjerenje brzine.
Logged
Plavnik
In memoriam
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 635


« Reply #626 on: April 10, 2010, 12:27:14 pm »

Na Jadranu je bilo više baza za mjerenje brzine, tzv "mjerna milja". Jedna se nalazi(la) na južnoj strani o. Šlolte. Bio sam na njoj najmanje jednom godišnje. Na Šolti su postavljeni pokriveni smjerovi pa ti onda vozi raznim brzinama i nalazi koeficijent greške brzinomjera za različite brzine. Naravno, sa podmornicom smo vozili u površinskoj i podvodnoj vožnji(periskopska dubina). Možda je korisno ovdje spomenuti da su poret baza za mjerenje brzine postojale i baze za kompenzaciju kompasa. Jedna takva je bila na o. Čiovo kod Slatina a vozilo se u Kaštelanskom zaljevu.
Nekada smo mi iz mornarice išli bojati oznake i sjeći okolno raslinje kako bi mogli raditi na tim bazama. Kakvo je danas stanje ne znam.
Ponovno sam pitao svo kolegu "mašinca" o brzinama TČ i on dalje ostaje pri svojoj tvrdnji o 224 kao najbržem. Kaže da mu je poznat sa TČ Gentić i da ga cijeni kao stručnjaka ali pošto je taj Gentić 27. klasa možda je i malčice zaboravan. Ovo zadnje je rekao smijući se.
Logged
genticd
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 168


« Reply #627 on: April 10, 2010, 02:25:22 pm »

E pozdravi ti meni tog misterioznog kolegu  sa tc-222 sto nece da se javi i objasni sta misli.To je u pravu da sam 27 klasa i da sam pozaboravljao mnogo toga,i ubrzo cu zabortaviti i ovo sto sad znam,pa zato da dopisem jos koju.Prvi- aksiom TC-217 je najbrzi brod bio na Jadranu.Drugi- aksiom ko prica suprotno prica gluposti.Treci- aksiom -aksiom ne treba dokazivati.Sto se tice merenja brzine to je pitanje potesko.Najprecizniji podatci o brzini se dobijaju u vakumu.Ovo kazem da bi se shvatilo koliko problema ima da bi se izmerila brzina na moru.Stotinu uticaja koji otezavaju takvo merenje.Nabacacu samo neke.Smer i jacina vetra ,morske struje,temperatura vode ,vazdusni pritisak,karakteristike brodskog trupa i propelera/koje su svakodnevno promenljive zbog obrastanja skoljkama/,deplasman broda/Cak i tezina posade daje razlicite rezultate,kolicina goriva i maziva i dr.Zatim tek dolaze problemi nepreciznosti mernih instrumenata i subjektivni faktori.Eto toliko o merenju brzine i preciznosti tog.Evo neka gazda nahvata Anica kad ode u penziju pa nek on kaze kako je bilo.Ja samo znam da je komanda htela da nam ugradi kocnice jer ostali brodovi nisu mogli da nas stignu kod nekih vezbi.Bora je morao nogom da koci jer je bio stazista.Koliko se secam na TC-224 je bio komandir Antun Turk moj klasic a Tarbuk je bio na TC-223 .Inace u drugom divizionu mislim da su losiji brodovi bili samo TC-215 i TC -218 a svi ostali dosta dobri/216,217,221,223,224/.Sto se tice koraka propelera ne secam se podatka ali to nije uticalo na brzinu jer svi propeleri su imali isti korak,s tim sto su na nekim brodovima bili kraceni propeleri,zbog pregrevanja motora pa su ti brodovi postizali normalno manje brzine.U prvom divizionu mislim da je TC-222 bio bolji od ostalih ,bio sam i kod njih vise puta na zameni.Pozdrav svima!
Logged
kpecotic
In memoriam
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 67



« Reply #628 on: April 10, 2010, 03:11:10 pm »

Štovani,

brzine brodova mijenjale su se zavisno od vremena proteklog od poslijednjeg remonta, stanja podvodnog trupa, stanja mora, vijeka i vrste motora itd. Dakle, kada govorimo o brzini moramo biti precizni i govoriti o dostignutoj brzini nekog broda u nekom trenutku pod nekim uvjetima.

A sada poanta prethodnog!

Najveću brzinu medju brodovima JRM postigao je brod TČ-215 na "mjerenoj milji" zapadno od Šolte u srpnju 1968 godine u uvjetima kada je bio generalno remontovan u sovjetskoj RM, bio je prazan, odnosno imao je samo 8 tona goriva od mogućih 36, motori su bili na početku resursa (iskorišteni su resursi samo za probne vožnje), broj okretaja motora (sva tri) bio je 2200 o/min. Ta brzina iznosila je 52,4 čv (Izvor mojih saznanja su moje zabilješke jer sam bio kao mladi pomorski potporučnik jedan od motritelja-inače u to vrijeme TČ i RČ bili su u jedinstvenom četvrtom mješovitom divizionu RČ-TČ 18.Flotile). Nikada prije i nikada poslije niti jedan brod JRM nije postigao veću brzinu.

Toliko o brzinama brodova.

Pozdrav Stari mornar
Logged
genticd
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 168


« Reply #629 on: April 10, 2010, 04:14:00 pm »

Tako je Pecoticu!!!.Ko sto rece tasta Anstajnu ,sve ti je to relativno moj Alberte.
Logged
Pages:  1 ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... 304   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.053 seconds with 24 queries.