PALUBA
April 24, 2024, 08:44:07 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Na forumu PalubaInfo novoregistrovane članove odobravamo ručno, to može potrajati 24 h, ali je neophodno da novoregistrovani korisnik aktivira svoj nalog koji će dobiti putem e-pošte u navedenom vremenu
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Zastavnici Markovic i Lampret  (Read 4707 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
woya
mornar
*
Offline Offline

Posts: 26


« on: June 26, 2009, 02:41:56 pm »

Spomen ploca u krugu kasarne RRF u Novom Sadu.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Moze li neko nesto napisati o njima kao i o dogadjaju od 8. novembra 1991. godine?

.


* ploca.jpg (69.75 KB, 600x800 - viewed 255 times.)
« Last Edit: July 28, 2010, 11:38:02 pm by MOTORISTA, Reason: Prebacivanje slika u atačment » Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #1 on: June 26, 2009, 03:06:47 pm »

Evo i objašnjenja ..... Časopis "Vreme" je o tome pisalo pre 6 godina ovako ....


Quote
Gorko sećanje

U jedinom ratnom dejstvu posle Drugog svetskog rata Rečna ratna flotila je pretrpela gubitak. Na osnovu informacije da se sa čehoslovačkog broda Šaraš istovara krijumčareno oružje u Kopačkom ritu, nedaleko od Apatina, bojni brod "minolovac 308" upućen je da ga silom oružja odvoji od obale. Minolovac je upao u zasedu i kako je brod na reci laka meta, pogođen je iz ručnih bacača "ambrust" i "zolja".

Tom prilikom stradali su zastavnici prve klase Lampret Kristijan i Marković Stevan, dok komandanta Zorana Markovića ranjava snajperista. Iako ozbiljno ranjen, uspeo je da uz pomoć nekoliko prisebnih mornara nasuče brod na obalu i spase posadu i brod od potapanja. To se dogodilo 8. novembra 1991. godine, u vreme dok je Dunav do Bezdana još bio jugoslovenski unutrašnji plovni put.

"Vreme" 23.10.2003.
Logged
vojvoda vuk
mornar
*
Offline Offline

Posts: 28



« Reply #2 on: June 12, 2010, 03:16:53 am »

Brzi je bio zakon i kasnije u RRF-u, mada je nekako ostao da li politikom skrajnut,dok sam ja bio tamo dosao je do nacelnika štaba. Dalje se ne sećam iako je imao kvalitete da bude ako ne jedan od boljih k-danata RRF-a. Mislim na Zorana Markovica, ali vreme je čuda.
« Last Edit: June 12, 2010, 07:19:50 am by Boro Prodanic, Reason: Gramatika i pravopis » Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #3 on: June 12, 2010, 08:34:52 am »

Brzi je bio zakon i kasnije u RRF-u, mada je nekako ostao da li politikom skrajnut,dok sam ja bio tamo dosao je do nacelnika štaba. Dalje se ne sećam iako je imao kvalitete da bude ako ne jedan od boljih k-danata RRF-a. Mislim na Zorana Markovica, ali vreme je čuda.
Tako je, ali zaboravljaš da je u to vreme došlo do promene Komandanta RRF i da je došao Jovin(EX VPR, inače na Dunavi poznat kao Kompjuter) A možda mu je baš taj događaj i uskratio veću karijeru?!
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #4 on: June 12, 2010, 08:42:16 am »

Član 11. svima poznatog pravilnika foruma koji se nalazi na adresi:
https://www.paluba.info/smf/o-forumu/pravilnik-foruma-palubainfo/ , inače prihvaćenog od svakog člana prilikom registracije.
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #5 on: June 12, 2010, 02:27:35 pm »

   
  Izvinjavam se!!!
  Dao sam sebi žuti karton. Još jedan i . . .!!!
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.024 seconds with 22 queries.