PALUBA
April 18, 2024, 08:51:56 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno, dopuna Pravilnika foruma PALUBAinfo, tačka 22
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19   Go Down
  Print  
Author Topic: Slovenska Ratna Mornarica  (Read 123537 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #75 on: June 01, 2011, 04:25:46 pm »

Duje, otkad je ova vest, iz kog izvora?

Možda nije dovoljno vidljivo, napisao sam Vir: MORS (Ministarstvo obrane republike Slovenije)   PS je moj komentar!

Objavljeno je kao najava , na njihovim internetnim stranama.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #76 on: June 01, 2011, 05:18:26 pm »

Duje, otkad je ova vest, iz kog izvora?
Možda nije dovoljno vidljivo, napisao sam Vir: MORS (Ministarstvo obrane republike Slovenije)   PS je moj komentar!
Objavljeno je kao najava , na njihovim internetnim stranama.
Moram reći da mi je baš drago. Red je da Balkanske Mornarice sarađuju. Jes da i nisu bog zna šta, ali kad ih skupiš na gomilu
bar je više od pet. Želim im uspješnu prestojeću vježbu.
Logged
kopriva
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 285


« Reply #77 on: June 01, 2011, 09:21:10 pm »

Duje, otkad je ova vest, iz kog izvora?
Možda nije dovoljno vidljivo, napisao sam Vir: MORS (Ministarstvo obrane republike Slovenije)   PS je moj komentar!
Objavljeno je kao najava , na njihovim internetnim stranama.
Moram reći da mi je baš drago. Red je da Balkanske Mornarice sarađuju. Jes da i nisu bog zna šta, ali kad ih skupiš na gomilu
bar je više od pet. Želim im uspješnu prestojeću vježbu.
A koje su to Balkanske mornarice i što je to bar više od pet.
A to da nisu bog zna što stoji samo pitanje je kako koja.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 058


« Reply #78 on: June 01, 2011, 09:24:44 pm »

Crnogorska, hrvatska,albanska, grčka, bugarska, rumunska. Nisam siguran za BiH da li imaju šta od plovila u Nemumu Wink
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 058


« Reply #79 on: June 01, 2011, 09:25:17 pm »

A i činjenida je da nisu Bog zna šta... bar one u Jadranu.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #80 on: June 01, 2011, 09:41:18 pm »

.................................
A to da nisu bog zna što stoji samo pitanje je kako koja.
Navedi mi "Kopriva" , molim te, bar jednu respektabilnu RM na Jadranu. Samo pazi da me previše
ne zasmeješ, hteo bi da na miru i ugodno zaspim. Tongue
A, tebi lijepi i ugodni snovi.... Wink
Logged
kopriva
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 285


« Reply #81 on: June 02, 2011, 09:56:58 am »

.................................
A to da nisu bog zna što stoji samo pitanje je kako koja.
Navedi mi "Kopriva" , molim te, bar jednu respektabilnu RM na Jadranu. Samo pazi da me previše
ne zasmeješ, hteo bi da na miru i ugodno zaspim. Tongue
A, tebi lijepi i ugodni snovi.... Wink

A što bi značilo respektabilna i naspram koga.

@Rade Bugarska i Rumunjska su daleko od Jadrana to barem ti kao stari morski vuk znaš.

Ali vidim niko da odgovori ko je u tome balkanu jer ja znam dvije države koje nikada neče napisati da su dio Balkana več Jugoistočna Evropa.
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #82 on: June 02, 2011, 10:04:12 am »

Kopriva, ja sam u osnovnoj školi učio, da je Balkan sve južno od Save. Mislim da ima nešto u tome. E sada, što pojam Balkan nitko neče prihvatit kao geografski pojam, več svi mješaju sa politikom, to nema veze. Neka njima na njihovu "dušu"!
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 058


« Reply #83 on: June 02, 2011, 10:05:09 am »

Rumunija i Bugarska su balkanske države. Nisam stavio Sloveniju jer je severno od geografskih granica Balkanskog poluostrva.

Logged
kopriva
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 285


« Reply #84 on: June 02, 2011, 12:51:32 pm »

Duje tada kada si ti išao u osnovnu školu učilo se štošta.
Ali dobro svako ima pravo na svoje mišljenje ko je na balkanu ko nije.
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #85 on: June 02, 2011, 12:54:34 pm »

Pa po planini u Bugarskoj, Balkanski poluotok je i dobio ime. Wink
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #86 on: June 06, 2011, 09:43:59 pm »

Duje tada kada si ti išao u osnovnu školu učilo se štošta.
Ali dobro svako ima pravo na svoje mišljenje ko je na balkanu ko nije.

Neznam šta misliš, sa time, da sam učio svašta? Učio sam po programima koji su bili važeči  i legalni u onda priznatoj državi. Naučili su me da sam pošten a i da poštujem tuđe. Za sada nisam imao problema represivnim organima. Naučili su me, šta je Balkan u geografskom smislu. Danas kada se spomene Balkan govori se o sociološkom, političkom smislu. Možemo svi mi misliti šta hočemo o tom Balkanu, no činjenica je, da čitav zapadni svijet slijedi tradicuju Balkana. Pa istara Grčka je bila na balkanu-zar ne?

Ali da ne idemo u off, držimo se radije teme!  
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #87 on: June 10, 2011, 10:34:39 pm »

09.06.2011 je francuski minolovac Lyre uplovio  u posjetu slovenskoj RM. Minolovac je dužine 51,4m; širine 8,9m; gaz je 3,6m. posada broji 48 članova. Brod je namjenjen za otkrivanje i uništavanje morskih mina. Od opreme ima đepnu podmornicu i sonar. Za vrijeme posjete planirana je zajednička obuka francuskih ronioca i pripadnika slovenske mornarice. Brod če biti u posjeti do 12.06.2011.

Vir: MORS-Slovenska vojska

http://www.slovenskavojska.si/odnosi-z-javnostjo/sporocila-za-javnost/novica/nov/430-mornariski-divizion-slovenske-vojske-gosti-minolovca-francoske-vojne-mornarice/


* Lyre_minolovac_Split-543x253.jpg (91.52 KB, 543x253 - viewed 54 times.)
« Last Edit: June 10, 2011, 10:42:42 pm by duje » Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #88 on: August 24, 2011, 09:58:45 am »

Revija "Slovenska vojska" donosi članak o životu i radu na brodu "Triglav". Još nisu u operativnoj upotrebi, službeno su sposobni obaviti tek jednostavnije zadatke. Vrijeme do pune operativne upotreba treba stvarno pametno iskoristit i uočene nedostatke rješavati planski. Prema izjavam K- danta brod trebalo bi broj posade sa 24 (službeni podatci su 25 ljudi + 12, ovisi o zadatku) povečati na 33. No čini mi se, da objašnjenje K-danta nije dobro. Brod takve veličine obično ima jednog artiljerca i on mora biti sposoban svoje zadatke obavljati 24 sata, pogootovo ako je autonomnost broda 7 dana (K-dant piše o 10 dana na moru-možda su povečali broj dana autonomnosti). Možda je artiljerac opterečan dodatnim zadatcima, a to onda znači, da nešto tu ne valja. To da nemaju kuhara je svakako problem. Ispada, prema pisanju, da jim fali mašinaca (mornaričko-tehnički odjel)! Problemi su i u navigacijskom odjelu.
Sada je vrijeme, da se to riješi- do uvođenja broda u operativnu upotrebu. Kadra (kvalitetnog i usposobljenog) sigurno nema dovoljno. Neče ga ni biti, jer za to treba para. A situacija je takva kakva je.
Da rezimiram, brod bi morao biti sposoban izvršavati sve predviđene zadatke sa optimalnim brojem posade. Kolika če to posada biti, moraju odlučiti nadležni organi, ali svakako uz konzultacije sa posadom broda, iskustvima drugih mornarica sa sličnim brodovima. Od kukanja nema ništa.

http://www.mo.gov.si/fileadmin/mo.gov.si/pageuploads/revija_sv/2011/sv11_12.pdf

Možda bi trebalo razmišljati i o tzv. rezervnoj posadi, barem jednim brojem ljudi. Ne misli se o bolovanjima, godišnjim odmorima, povredama isl. Možda se i razmišlja, ali opet pare Sad. Mornarica je skupa, to je činjenica. Kada se pročita, da ni vez za brodove nije stani, onda mi se sve to čini pomalo neozbiljno. Rješavanje problema posade preko prekovrijemenih sati, i dokazivanje jeli se trebalo nešto raditi nema smisla.

« Last Edit: August 24, 2011, 10:12:20 am by duje » Logged
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #89 on: August 24, 2011, 10:30:08 am »

Kao uvijek kod nas, štedi se na krivim mijestima.
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 24 queries.