PALUBA
March 28, 2024, 05:07:32 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik foruma PALUBAinfo
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2] 3 4 5 6 7   Go Down
  Print  
Author Topic: Legija stranaca  (Read 113630 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #15 on: February 12, 2008, 12:01:58 pm »

Imam ja jednog poznanika ali nisam sa njim u kontaktu sigurno jedno 3-4 godine. Znam da je odslužio svih pet godina i da se vratio živ i polu normalan.
Poslaću ti na e-mail neke informacije.
Hvala ima dosta toga korisnog da se procita!
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 18 880


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #16 on: February 13, 2008, 04:40:08 am »

Neka pitanja i odgovori u vezi pristupanja u Francusku Legiji stranaca.


Uslovi za prijem?

- min. 17 - max. 40 godina (za maloletnike je nužna saglasnost roditelja ili zakonskog staratelja overena od nadležne institucije - francuske ambasade ili francuske žandarmerije)
- valjan identifikacioni dokument - obavezno pasoš, sa ili bez vize
- potrebnu psihofizičku sposobnost za bilo kakve uslove života i rada
- znanje francuskog jezika nije uslov, ali je svakako poželjno znati osnovne komande kao i neke najosnovnije reči
- bez obzira na bračno stanje, Legija stranaca smatra da je kandidat neoženjen u trenutku pristupanja


 Gde da se prijavim?

Paris
FORT DE NOGENT
94120 FONTENAY SOUS BOIS
TEL (33) 01 49 74 50 65

LILLE
Rue Princesse
59 998 LILLE ARMEE
TEL : (33) 03 28 36 08 72

NANTES
Quartier Desgrées du Lou
110, rue Gambetta
44 998 NANTES ARMEES
TEL (33) 02 40 74 39 32

STRASBOURG
Quartier Lecourbe
1, rue d'Ostende
67 000 STRASBOURG
TEL : (33) 03 88 61 53 33

AUBAGNE
Quartier Viénot BP 38
13 998 MARSEILLE ARMEE
TEL : (33) 04 42 18 12 57

BORDEAUX
260, rue Pelleport
33800 BORDEAUX
TEL (33) 05 56 92 99 64

LYON
Quartier Général Frère
69998 LYON ARMEES
TEL (33) 04 37 27 26 50

MARSEILLE
La Malmousque
Chemin du Génie
MARSEILLE 13007
TEL (33) 04 91 31 85 10

NICE
Caserne Filley rue Sincaire
06 300 NICE
TEL (33) 04 93 80 59 06

PERPIGNAN
Caserne Joffre rue Jean Vielledent BP 917
66 020 PERPIGNAN
TEL (33) 04 68 35 05 38

TOULOUSE
Caserne Pérignon, avenue Camille Pujol BP 22
31 998 TOULOUSE ARMEES
TEL (33) 05 61 54 21 95



Šta poneti sa sobom?

Sve što donesete sa sobom biće Vam oduzeto, dok se ne utvrdi da li ste sposobni za Legiju i da li ste njima potrebni. Jedine stvari koje možete zadržati sa sobom su: toaletni papir, pribor za brijanje, sat, donji veš, čarape, francuski rečnik. Nije preporučljivo da nosite neku skupu odeću, jer ako Vas prime, na nju možete da zaboravite.



Znanje francuskog jezika?

Nije potrebno znati francuski jezik. On se uči tokom obuke, ali ukoliko naučiš dovoljno francuskog za komunikaciju pre odlaska, mnogo će Vam pomoći u obuci, i otvaraju se mogucnosti za napredovanje.



Kako izgleda selekcija nakon dolaska u regrutni centar?

Prve tri sedmice Legija će nad Vama obaviti niz testiranja i provera, nakon kojih će odlučiti da li ste "sirovina" pogodna za daljnju obradu ili ne. U toj fazi bićete podvrgnuti:

- testiranju vašeg zdravlja
- testiranju vašeg psihičkog stanja i stabilnosti
- testiranju vaše fizičke snage i izdržljivosti
- bezbednosnu proveru
- dva razgovora (intervjua)

Hronološki prikaz selekcije:

http://www.legion-recrute.com/en/chronologique.php

testiranje zdravstvenog stanja podrazumeva kompletan zdravstveni pregled (strukura kostiju, gipkost, očni pregled, sluh, analiza krvi i urina itd.)
- testiranje psihičkog zdravlja odvija se putem dva testa od kojih i test inteligencije
- bezbednosnu proveru sprovodi Beaureau Des Statistiques de la Legion Etrangere – BSLE, popularno zvan GESTAPO (bezbednjaci). Taj deo Legija će Vas podvrgnuti čitavom nizu pitanja o vašem životu od ranije, o prijateljima, školi, motivima stupanja u Legiju, prestupima ili eventualnoj kriminalnoj prošlosti. To odeljenje je iznenađujuće dobro informisano i zbog toga se muljanje ne isplati, pogotovo ako niste dobar muljator. police
- intervju (dva intervjua) se odvijaju najčešće s` caporal-chefom (prvi) i majorom (drugi). Pitaće vas o vašim motivim pridruživanja Legiji.
- testiranje fizičke snage i izdržljivosti se sastoji u Luc Leger testu , 4 zgiba sa dlanovima prema spolja, penjanje uz konopac od 5 metara i 40 trbusnjaka.

Više informacija:
http://www.legion-recrute.com/en/tests_sportifs.php   
 


Sadašnji Cooperov test je nedavno zamjenjen sa Luc Legerovim testom (zovu ga i Beep test).

Više informacija na:
http://www.brianmac.demon.co.uk/beep.htm 
http://news.bbc.co.uk/sportacademy/bsp/hi/in_the_gym/html/default.stm 
http://www.defence.gov.au/army/1_19RNSWR/fitness.htm 
http://www.topendsports.com/testing/beephome.htm 

Windows program, koji prikazuje vizuelno i zvučno izgled Beep testa:
http://www.rugbycoach.com/documents/TeamBeep2_5.zip 

Beep test

Ovaj test određuje maksimalnu kondicionu izdržljivost kandidata. Test je razvio Leger 1982. godine. Sve što vam treba za test je CD ili audio kaseta sa snimkom beep testa, CD player ili kasetofon i dva čunja u razmaku od 20 metara. U testu se trči izmedu dve linije (čunja) u razmaku od 20 metara. Test se primjenjuje u zatvorenom prostoru i brzina kandidata u testu je određena intervalima zvučnih signala na CD-u ili kaseti. Početna brzina kandidata je 8 km/h i brzina se povećava tako što se smanjuje interval između zvučnih signala. To se zove sledeći nivo i on traje jedan minut.

Kandidati koji izvode test trebaju kaskati u mestu ako dođu do linije pre zvučnog signala (ne brze ili sporije). Rezultati se izražavaju u nivoima (stage) i može se uzeti u obzir i 1/2 nivoa.

Test se završava kada je kandidat udaljen od linije dalje od 3 metra u dva jednaka zvučna signala.

Vrlo je važno da su CD ili kaseta ispravni, tj. da daju signale u pravilnim razmacima. To se traba proveriti mereći 1 minut na početku kasete il CD-a.

Vežbajte i Cooperov test - minimalno 2600 metara za 12 minuta.



Gde mogu naći zvučni signal za Beep test?

 



Prosečna starost kandidata za Legiju?

Prosečna starost kandidata za Legiju je 23 godine, ali se dešava i da "stariji momci" od 38-39 godina uđu u Legiju bez ikakvih problema.



Koji činovi postoje u Legiji stranaca (francuskoj vojsci)?

http://www.armyrecognition.com/europe/France/Uniformes_insignes/Grades/Grades_Terre_France_diaporama.htm 
http://en.wikipedia.org/wiki/Ranks_in_the_French_Army 

Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 18 880


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #17 on: February 13, 2008, 04:48:36 am »

Koja se puška koristi u Legiji?

FAMAS (Fusil d'Assaut de la Manufacture d'Armes de St-Etienne), kalibra 5.56mm NATO (.223rem), težina 3.61 kg (bez okvira), 25 metaka u okviru.

http://en.wikipedia.org/wiki/FAMAS_%28rifle%29 
http://world.guns.ru/assault/as21-e.htm 



Koja dokumenta da ponesem sa sobom?

Pasoš sa ili bez vize, vozačku dozvolu, diplomu završene škole, fakulteta, kursa, potvrda o odsluženom vojnom roku (ukoliko si služio, nije potreban odslužen vojni rok, potvrda treba radi dokaza da nisi dezertirao iz svoje vojske) i svaki drugi papir koji može da potvrdi tvoju kvalifikaciju u nečemu što bi Legija mogla da iskoristi.



Da li mogu da se prijavim ako imam dosije u policiji?

Legija može da pređe preko sitnih krađa i kriminala. Ubistva i silovanja nisu tolerisana. Ukoliko imate dosije u policiji - nemojte lagati, jer će oni saznati za to!



Da li postoji godišnji odmor u Legiji?

Da. Prve godine on iznosi 20 dana, druge godine 35 dana, treće godine 45 dana... godišnji odmor se može koristiti SAMO na području Francuske. Odlazak u drugu zemlju tokom godišnjeg odmora je zabranjeno, osim ako nemate specijalno odobrenje.



Kolika visina je potreba za Legiju.

Nije važna Vaša visina.



Šta ako imam naočare?

Legija može da Vas primi, ali isto tako to može biti razlog da budete odbijeni. Ukoliko nosite sočiva, ponesite i naočare sa sobom.



Šta ako imam ravna stopala?

U zavisnosti koliko može da utiče na Vas tokom obuke, i da li ste podložni povredama stopala pod velikim pritiskom. Može biti razlog za odbijanje.



Šta ako imam seksualno prenosivu bolest?

Nećete biti primljeni.



Šta ako imam tetovažu na telu?

Možete biti primljeni. Legija će pregledati sve Vaše tetovaže i slikati ih. Ukoliko tetovaže imaju nacionalni ili rasistički karakter koji može da smeta drugim legionarima bićete vraćeni kući.



Šta ako imam pokvarene zube?

Svi zubi moraju biti popravljeni i ne sme biti karijesa. Minimalno trebate imati 75% zuba.


Da li je život u opasnosti u Legiji?

Zavisi u koju regimentu odeš i gde će da bude raspoređena ta regimenta. Da život ti može biti u opasnosti.


Koliko su šanse da te prime?

Neki kažu da bude primljen jedan od deset, ali prema nekim novijim infomacijama jedan od dvadeset. Ljudi se šalju kući zbog malih stvari. Pokvareni zubi, čak i neke lakše operacije (pogotovo kolena, nogu...), teški lomovi, fizički nedostatci, slab vid (nije obavezno, neki se prime i sa naočarima), bolesti tipa bronhitisa.


Kako izgleda ugovor koji potpisujem?

The Contract

Ugovor je jednostavan dokument od dve strane, na prvoj stranici se nalaze vaši lični podaci, dok na drugoj uslovi i objašnjenja, otprilike ovako:

REGRUT JE INFORMISAN DA

1. da njegova služba započinje potpisom ugovora
2. ovaj ugovor uključuje i šest probnih meseci nakon čega će biti obnovljen po vojnom zakonu
3. probni period započinje sa potpisom ugovora
4. OVAJ UGOVOR NIJE KONAČAN SVE DO ISTEKA PROBNOG PERIODA
5. ugovor može biti raskinut za vreme šestomesečnog probnog perioda
6. regrut ima mogućnost da raskine ugovor po vojnom zakonu iz ličnih rezloga kao i očiglednih teškoća u adaptaciji tek po isteku 4 meseca, preporučljivo je zahtev podneti pre isteka probnog perioda (kasnije šanse za raskid ugovora su veoma male)
7. Po vojnom zakonu razlozi za raskidanje ugovora su:

- medicinski problem koji datira iz vremena pre prijave

- nesposobnost za zaposlenje i sluzbu u Legiji stranaca

- nemogućnost adaptacije na vojni način života

- i kao discipliska mera

Nakon sto je upoznat sa svim članovima ugovora regrut polaže zakletvu da će unutar petogodišnjeg ugovora časno služiti Republiku Francusku u Francuskoj Legiji Stranaca gde god Vlada misli da je to neophodno, no questions asked.


Knjiga o Legiji (engleski):

http://www.lib.ru/TXT/franclegion.txt   


Izvor: forum Francuske Legije Stranaca


Originalni ugovor možete pogledati u ‘Dokumentima’ na:

https://www.paluba.info/smf/index.php/topic,601.msg1635/topicseen.html#msg1635


Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #18 on: February 13, 2008, 12:07:33 pm »

Au, svaka cast na ovome! Koliko sam ja cuo, prvih nekoliko meseci si u obavezi da zavrsis kurs francuskog jezika...kod njih naravno na njihov trosak!
« Last Edit: February 13, 2008, 12:14:58 pm by Nenad » Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 18 880


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #19 on: February 13, 2008, 10:34:45 pm »

Kako sam ja svatio, jezik učiš uz obuku u hodu što bi se reklo, neverujem da postoji neki zasebni kurs naručito tokom selektivne obuke. U svakom slučaju preporučljivo je naučiti pre stupanja osnovne komande i neke najosnovnije reči, kao i neke kraće rečenice na Francuskom.

Inače kažu da Francuzi u Legiji na neki način imaju više obaveze (znači više nadrljaju nego ostali Smiley), pored teške obuke, uzrok tome je baš poznavanje jezika. Znači izgleda da je uvek najbolja zlatna sredina.
Logged
burnion
mornar
*
Offline Offline

Posts: 12


« Reply #20 on: July 15, 2008, 07:18:01 pm »

hehehe.. legionari moji..
Ako ne znas francuski  dodele ti "francuza" koji ima da te uci dok ne naucis. A to izgleda ovako. Ti kopas rov a on sedi do rova na stolicu i uci tebe. a onda ti sedis na stolicu dok on dokopava rov jer se rov mora zavrsiti a vi ste par...Smiley .. ako neko misli da to lako...
Puste te u grad do 22.30 casova nakon mnogo meseci bez izlaska. Onda , kad krenes prema bazu pred samu ulaz u bazu zaustavi se plavusa u Reno, i provocira te da krenes snjom, kako ti je lepa uniforma, kako joj muz na putu.. a casova je 22.00!! opet, ako neko misli da ce za pola saata... to je inace test za legionere na obuci.Mnogi padaju.
 Ako nekako uspes da promuvas sa kriminalni bekgraund, naci ce te , izbaciti iz vojske, iz Marseja, iz Francuske iz... a mozda i da te ubace na nekoliko meseci u zatvor.
Najinteresantnija je uniforma. Tacno se zna koliko santimetara je ivica od ruba  pantolona, svaka ivica na rukavu se meri lenjirom, i peglanje je minimum 4 saata. Ako kaplar da ostav, mozes peglati do 7 saata. A to znaci nema spavanja.Jer, ako ne uradis kako treba.....
Entuzijazam da si usao u neku specijalnu jedinicu svetskog ranga isparice brzo. Samo je padobranska jedinica  blize toga. A tamo je tesko uci. Ima da vuces minobacace i kopas polozaje duboko i siroko.
Vise je discipline i reda nego neka stajaznam specijalna obuka.Ide se na profesionalizam, to krasi legionere.
Legioneri kad se potuku za vreme izlaska u Marsej, ne najeb.... u muriju. Vec ona druga strana.Nekako su zasciceni. ALi ne smeju da postanu kriminalci.
5 GODINA ugovor. Mozda je sad manje. Inace nema francuskog pasosa. Za cin, ne sanjaj da ces dospeti daleko. to je rezervisano za francuze. Inace nisu oni ludi da idu u legionare. Francuska je dala dosta zivota u ratovima i nece da zrtvuje svoju omladinu..
AKO uspes da pobegnes pre ugovora.......AKO... bezi sto dalje. Naci ce te. Ili bar se trude. Mozes pricati o svemu. Ali nikada nemoj da kazes svoje Legionarsko ime, jer oni tamo ti daju novo ime. To NE SMES da kazes..
 Familiju zaboravi. bar za prvih nekoliko godina. Ima dosta kurve, pa to su ti devojke, nema vezivanja i sl..
 Slanje u misije, ima da te jedu komarci u Africi, Ili da te jedu komarci opet, u Gvajani J.Americi, da cuvas Raketodrom Arijane.Ili gde god treba, Bosna, Kosovo...
 Ja bi dvaput razmislio jer..Smiley
nije nesto,  Francuzi i nisu bas neki ratnici, a vole da se hvale, bivsa kolonijalna sila. Pare nisu velike, daju ti malo drugo ide na racun u banci, dobijes kad zavrsi ugovor... Toliko maltretiranja za jednu..Francusku?! meni nije jasno cemu, postoje desetine armija koji su ispred francuske kopnene vojske i koje covek treba da respektira. Ako neko hoce avanturu, eto celo stado kompanija za obezbedjenja u Africi , Aziji... od 4000 ( Irak) do 17 000$ pa cak i 30000 $ mesecno kao vozac kamiona u Iraku,..
ja samo malo da pomognem , nista licno
« Last Edit: July 15, 2008, 09:33:05 pm by burnion » Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 18 880


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #21 on: July 15, 2008, 09:53:00 pm »

Jasna stvar je da Francuska Legija stranaca nije za svakoga. Nekada sigurno utočište okorelh kriminalaca, ubica, silovatelja, jednom rečju psihopata. Po priči danas se stanje dosta promenilo, i ako te uhvate (a naćiće ti sigurno) zločin tipa ubistva, ne samo da te neće primiti u Legiju već može da se desi da te čak i deportuju u zemlju gde si tražen zbog tog zločina. Sitniji prekršaji imaju "prolaz". Ljudi u Legiju odlaze da bi uglavnom nešto zaboravili. Kada pitaju legionara, a šta je to trebalo da zaboraviš, odgovor je jasan "Zaboravio sam" Smiley Svima se u Legiji pruža druga šansa u životu, naručito ako si u ovom "prvom" nešto zabrljao.

U vreme puberteta sam gajio nadu da ću (sa tadašnjim budićim kumom) kada napunim 18-tu, podići pasoš i otići u Francusku Legiju stranaca. Tinejdžerska maštarija. Dočeka mene 18-ta, ali da odužim našoj Otadžbini dug, i zakači me nezaboravno vreme 91/92.

Verujem da smo svi bar na kratku prošli kroz tu fazu "Dosta mi je svega, idem u Legiju", nekoga pre, nekoga kasnije.
Logged
burnion
mornar
*
Offline Offline

Posts: 12


« Reply #22 on: July 15, 2008, 11:14:23 pm »

Inace nije samo Francuska legija , za informaciju i postojala je ( nisam siguran dali regrutuju danas) i Spanska Legija,mada pretezno od Spanaca..
Inace Legija stranaca u Francuskoj bila je popunjavana najvise od bivse njemacke vojnike vermahta , dosta nemaca je bilo posle rata, znali zanat  pa nasli i poso'.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 18 880


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #23 on: July 16, 2008, 05:04:19 pm »

Zato uvek i naglasim Francuska Legija stranaca, ni ja nemam info da li Španci primaju strance, verovatno da primaju u protivnom što bi se zvali Legija stranaca.

Što se tiče Francuske Legije tako bilo nekada posle WW II. Danas pretežno sastav Francuske Legije uglavnom čine Česi, Slovaci, Mađari, Poljaci, Rusi, Slovenci, Francuzi. Ima i tri Srbina, po nekim informacijama koje sam ja dobio, jedan od naših je u Africi prošle godine u avgustu mesecu bio ranjen, i to baš teško, izvukao se, žilav je naš Srbin kada to treba!
Logged
burnion
mornar
*
Offline Offline

Posts: 12


« Reply #24 on: July 16, 2008, 10:01:45 pm »

Ima mnogo vise Srba i Hrvata i Bosanaca nego sto mislis.. Grin
ceni se iskustvo...
Logged
milan11
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 25



« Reply #25 on: November 25, 2008, 11:06:26 am »

sto se jezika tice niko ne mora da se brine, jako se brzo uci, za one koji odu u jedinicu videce da se Francuzima odamah daje drugo drzevljanstvo za pocetak uglavnom su to zemlje koje su "frankofone" francusko govorno podrucje, Kanada,Svajcerska,Belgija i td oni su uglavnom zaduzeni za kurseve iz jezika, uci se po grupama narvno uz ostlu obuku, dacu primer: pokaze ti "nos" pa napise na tabli pa svi po 50x ponove rec i tako da za sest meseci uglavnom imas dobru bazu, uostalom sve sto kazes mora da bude na francuskom!

samo jednom ces da budes postrojen po nacionalnosti za celu karijeru i to u samom pocetku u momentu potpisivanja ugovora, stavi nekok ko zna dobro francuski ispred tvog stroja satro da ti prevede ugovor i staresina ovako pocinje da cita, "ja cu sad da svima procitam ugovor koji ce da potpisu oni koji razumeju tim bolje a oni koji NE razumeju bas me briga to je njihov problem" i tako da vecina potpise a i nezna sta potpisuje

u slucaju ranjavanja, Francuski parlament je pocetkom 70tih godina prvi put u istoriju jednoglasno doneo zakon (kako leva starna parlamenta tako i desna) da se legionaru u tom slucaju nametne Francusko drzevljanstvo da bi bio zadrzan na lecenju u Francuskoj, u zavisnosti sta ti se desilo imaces sigurno jedne od najboljih strucnjaka na svetu u toj oblasti medicine i narvno sve je na teret drzave

sto se tice jedinica koje se ne nalaze na teritoriji Francuske metropole, a to su 3RMI- Guyane, 13DBLE (polu brigada) Djibouti-Afrika, i jedan deo je na Mayotte, mnogo su bolje placeni ali se ipak odlazi na dobrovoljnoj bazi

postoji jedno nepisano pravilo sto se novca tice a to je da svu platu potrosis sto pre jer nisi nikad siguran da ces kasnije da imas vremena za to, mozete da zamislite sta rade ovi sto su u Africi kad za par dana treba d porosi oko 2000 evra tamo!
Logged
milan11
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 25



« Reply #26 on: November 25, 2008, 11:11:23 am »

onako kvalitetno objasnjenje o pristupu u jedinicu nisam dugo video, cini mi se ovde je bolje objasnjeno nego na samom sajtu jedinice, BRAVO!
Logged
ZastavnikDjemo
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 509



« Reply #27 on: November 25, 2008, 12:39:46 pm »

Evo nesto malo i o spanskoj legiji stranaca...
Za razliku od svoje veceg i daleko poznatijeg i pandana, spanska legija stranaca trenutno broji oko 5000 ljudi, posle smanjenja u okviru reforme Spanske Vojske. U njenom sastavu se nalaze dva puka, koji su podeljeni na manje jedinice zvane banderas (zastave), koje su manje od bataljona, i svaka bandera je podeljena na tri streljacke i jednu logisticku cetu. Jedinica je pod direktnom kontrolom generalstaba, i danas se uglavnom koristi za vojne intervencije, kao i u enklavama Ceuta i Melilla, i na Kanarskim ostrvima (Fuerteventura). Standardno naoruzanje cini puska CETME M-68, automat Star Z-70B. Od 1987. stranci se ne primaju, i od tada nosi naziv Spanska legija.   
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #28 on: November 25, 2008, 02:04:38 pm »

Od 2000 kada su ukunuli vojni rok, počeli su opet da primaju strance,ali uglavnom one kojima je španski maternji jezik.

In the 2000s, after the abandonment of conscription, the Spanish Army is again accepting foreigners from select nationalities. The Legion today accepts male and female native Spanish speakers, mostly from Central American and South American states. Recruits are required to have a valid Spanish residence permit. Promotion prospects for foreigners are however reported to be limited.
Logged
ZastavnikDjemo
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 509



« Reply #29 on: November 26, 2008, 04:42:14 pm »

Caramba, nisam to znao  Cheesy
Odlican je clanak na wikipediji! Smiley
Logged
Pages:  1 [2] 3 4 5 6 7   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.036 seconds with 23 queries.