PALUBA
April 25, 2024, 05:27:37 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Ovde možete pogledati te poručiti knjigu "Ešalon" jedan od autora je srpski podoficir i naš global moderator Kubovac
"Istorija razvoja sovjetskih i ruskih radara, komandno-informacionih sistema i sistema automatizacije"
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  [1] 2 3 4 5   Go Down
  Print  
Author Topic: Serbian Type 96  (Read 36704 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« on: July 05, 2009, 12:55:00 pm »

Na nekom sam kineskom vojnom forumu našao nešto o Srpskom tenku Serbian Type 96.  Ima interesantnih pitanja.

http://www.sinodefenceforum.com/army/serbian-type-96-a-3813.html

Koliko priče zbog mog zezanja.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Šta sad mislite koliko je pitanja u raznim službama  Huh? nastalo zbog ove slike?

Pozdrav

Vlado


* serb_tank.jpg (47.47 KB, 688x438 - viewed 762 times.)
« Last Edit: July 25, 2010, 02:02:27 pm by Broker » Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1 on: July 05, 2009, 12:58:49 pm »

I sve to zbog natpisa "Novi Srpski tenk Vihor II"?
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #2 on: July 05, 2009, 01:20:29 pm »

Primena mera dezinformisanja... Smiley

Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 19 016


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #3 on: July 05, 2009, 01:21:15 pm »

Napravio si međunarodnu pomentnju sa ovim natpisom. Cheesy
Radili su mnogi (mislim na službe) da doznaju šta je ovo ustvari. Grin
Logged
tpku_2b
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 429


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!


WWW
« Reply #4 on: July 06, 2009, 01:20:55 am »

... e i ako si im bacio kosku .... neka glodju ... mozda nesto i nauce oko tenka ....
Logged
stipo
razvodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 51


živi i pusti druge da žive


WWW
« Reply #5 on: July 25, 2009, 10:17:11 pm »

Mislim da pitanja nisu  postavljana zbog natpisa na tenku nego zbog trojke koja se nalazi na tenku
Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 927



« Reply #6 on: July 27, 2009, 09:40:41 am »

Na nekom sam kineskom vojnom forumu našao nešto o Srpskom tenku Serbian Type 96.  Ima interesantnih pitanja.

http://www.sinodefenceforum.com/army/serbian-type-96-a-3813.html

Koliko priče zbog mog zezanja.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Šta sad mislite koliko je pitanja u raznim službama  Huh? nastalo zbog ove slike?

Pozdrav

Vlado



Slika je za medalju samo ti fali flaša piva Cheesy
« Last Edit: July 25, 2010, 02:03:02 pm by Broker » Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #7 on: July 27, 2009, 11:33:49 am »

Nema bolje pive od kineske. Od 0,7 litara na kojoj je slika Bate Živojinovića iz filma Valter brani Sarajevo. A cjena.  Nas oko 20. Čitavu noć jedemo i pijemo. Jedan je dežurni, svako veče drugi, i on ne pije alkohol. Svi drugi piju i žderu. Malo je reći piju. Oblokavaju se. Dežurni, neko iz naše ekipe, pazi na red i mir i mora da se sluša. Čim neko postane problematičan dežurni ga vodi na spavanje. I to sve, čitava noć, oko 20 ljudi, ispod 20 maraka. Jednom smo pretjerali pa nas je došlo oko 30 maraka.
Jedan drugar iz Famosa, sa Pala, 150 kg žive vage, visok preko 2 metra, napije se i popne na sto, digne ruke u vazduh i počne da pjeva Internacionalu, na srpskom. I diriguje. I pedesetak Kineza počne da sa njim u kafani pjeva Internacionalu, na kineskom. To ne može da se opiše. To se mora doživjeti. O ostalim detaljima bolje da ne pišem. Učili mi kineskinje srpskom, a one nas kineskom. A ekipa iz 14-tog oktobra ih nauči da se na srpskom dobar dan kaže *ebi me i dosta sličnih izraza. I sve je to bilo dobro nekoliko mjeseci dok nije došla gospodja Nada iz Beograda. Zamislite šok kad je ušla sa nama u kafanu i desetak kineskinja je pozdravlja na razne načine koje bolje da ne opisujem. 
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 19 016


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #8 on: July 27, 2009, 02:19:50 pm »

Nešto razmišljam, mada znam da nam to nikada ne bi odobrili, da uzmemo jednu neispravnu četvorku, i za dva dana spolja da je preuredimo da se ne može prepoznati šta je zapravo, napišemo nešto nalik što si uradio ti, to bi tek bilo šta li ovo veseli Srbi opet prave.

Ja sam bez zezanja tražio autogene boce jel samo sa njim znam da varim, da pojačam svoj tenk na nekim mestima, nešto slično kao što su radili Iračani sa svojim T-72. Jasno da dokument sa trebovanjem nije nikada ni izašao dalje iz kancelarije k-dira čete.
Obješnjenje je sasvim jednostavno, mi smo siromašna zemlja, sankcije, rat, nemaština, i kada bi ti to uradio tražili bi i drugi, a tolika sredstva nemamo. Kraj priče.

PS
Pazi za te kineskinje što su te "učile" kineski, možda ti je supruga negde tu pored monitora. Wink
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #9 on: July 27, 2009, 06:22:58 pm »

A zašto da ja tu neispravnu četvorku ne popravim. Biću za desetak dana u Srbiji, ako mi ćerka dobije pasoš. Pa onda da na taj tenk dodajemo sve i svašta. Imam modifikacija koje sam napravio, ali ih nisam nudio vojsci, jer nisu prihvatili one prethodne modifikacije. Imam rješen softver i hardver koji broji opaljenja svakog zrna posebno, vremena uključenja i gašenja sistema, ukupno vrijeme rada uređaja, pamti komande nišandžije, mogućnost korekcije srednjeg pogodka, korekciju promjene kalibra topa i još puno toga što nikad nisam nudio vojsci Srbije. Imam rješen dijagnostički softver koji sam nađe kvar, itd.

Mislim da nema gluplje modifikacije od klime u tenku. Mali komadi gelera mogu da oštete cijevi od klime, poklopci nišandžije, komandira i vozača moraju da budu zatvoreni, a ja kad sam trebao da budem u tenku u Kuvajtu ili na sličnom vrućem mjestu, otvorio bih poklopce, sva tri, uključio sve ventilatore i upalio kompresor za izduvavanje vazduha. I nakon desetak minuta mogao sam provesti sate u tenku na sred pustinje u Kuvajtu. Nije nešto puno vruće posadi kad se tenk vozi kroz pustinju. Samo se moraju nositi rukavice zbog opekotina. Ali navikne se brzo. Najvažnija je stvar u pustinji kad je vrelo ne stati na proliveno ulje na pjesak. Bez obzira na tip čizme na nozi istog trenutka kad se stane na ulje skače plik na tabanu. I nakon toga jaukanje par dana.

Dok sam bio u Saudi Arabiji, u Pustinjskoj Oluji,  naš tenk je bio popularan. I svi su dolazili da se slikaju na njemu. I ja ih pustim ili ne pustim, a u stvari bilo mi svejedno. I neki američki pilot kojeg sam pustio na tenk pokloni mi pilotske naočale. Kao one iz Top Gun-a. I nakon nekoliko mjeseci radio ja u tenku i skinuo ih sa glave i ventilator komandira ih zakači i polomi. Jedva sam ih prežalio. A bez naočala si u pustinji sljep. Bukvalno i doslovno. Naročito ljeti.

Kod mene u kući svako ima svoj računar, desktop i laptop. Uglavnom koristimo svoj računar u kući. Imam Linksys wireless ruter i ciskov switch.  Juniper firewall. Internet mi je brz, relativno, 24/12 Mb/s. Mislim da imam 4 laptopa, a sin dva ili tri. Neke nisam odavno koristio. I sto je najvažnije internet mi je totalno besplatan. Tako da mi niko neće gledati u računar. Nema za to problema.  A o nekim stvarima i ne pričam.

pozdrav

Vlado
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 19 016


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #10 on: July 29, 2009, 05:25:09 pm »

A zašto da ja tu neispravnu četvorku ne popravim. Biću za desetak dana u Srbiji, ako mi ćerka dobije pasoš. Pa onda da na taj tenk dodajemo sve i svašta. Imam modifikacija koje sam napravio, ali ih nisam nudio vojsci, jer nisu prihvatili one prethodne modifikacije. Imam rješen softver i hardver koji broji opaljenja svakog zrna posebno, vremena uključenja i gašenja sistema, ukupno vrijeme rada uređaja, pamti komande nišandžije, mogućnost korekcije srednjeg pogodka, korekciju promjene kalibra topa i još puno toga što nikad nisam nudio vojsci Srbije. Imam rješen dijagnostički softver koji sam nađe kvar, itd.


E moj Vlado nije više ništa kao što je nekada bilo nego je još crnje i tužnije. To je imaginarni tenk koji sam mislio da preuredimo i zafrkavamo svet. Mene kao bivšeg pripadnika VJ neće da puste u park, mislim zvaničnim kanalom, (a nezvanično neću da ulazim iz više razloga) osim ako nisu otvoreni dani kasarne a kamoli da nam daju tenk da ga popravljamo i unapredimo. A neispravnih tenkova sigurno da ima u VS. A ispravni tenkovi vape za modernizacijom.

Sada je prilika da ti nešto kažem što nikada nisam. Ja sam tebe jedno vreme intezivno tražio po netu, kao što je Morphijus pretraživao matricu da nađe Nea. Ti si se jedno vreme skoz povukao, tako da niko nije mogao da te nađe (mislim preko Interneta), jel si verovatno to i sam želeo. Zašto, zato što sam negde ranije čitao da imaš gotova rešenja za neke stvari koja bi poboljšala naš tenk. I o tvojoj reputaciji u svetu oklopa bi bilo stvarno suviše pričati. Drugo, bilo je tu još zainteresovanih tenkista sa isto tako gotovim nacrtima i idejnim projektima da se tenk poboljša sa relativno malo sredstava. Neophodno je bilo tvoje vodstvo tog tima. Tada je načelnik OMJ-a bio da kažem naš poznanik i barem bi nas ozbiljno i sa pažnjom saslušao ako ništa drugo. I sve je zamišljeno da ide van SDPR, već bi se pojavili nešto kao privatno malo preduzeće ili tako nešto slično. Tada je možda i bilo neke šanse, ne velike ali je bilo šanse da se sve progura i odradi, sada je to samo pusti san.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #11 on: July 29, 2009, 08:35:55 pm »

Prihvatam sve moguće kombinacije oko tenkova ako tu nema SDPR-a. Kriminalom se ne bavim. U životu sam platio samo dvije kazne i to za pogrešno parkiranje, a u sudu sam bio samo zbog ostavinske rasprave kad mi je umro otac. Nikad optuživan, nikad osuđivan. U SUP-u sam bio jednom kad su mi ukrali obe tablice sa auta i tad su me ispitivali tri sata. Kasnije kad su mi obijali auto ili nešto ukrali nisam htio da se ponižavam i da idem u SUP da me ispituju tri sata ili više. I zato neću da imam kontakte sa SDPR-om. Ako te zmija ujede jednom, nisi kriv. Ako te ujede drugi put, kriv si. Sve go kriminalac. Dobiješ ugovor na određen iznos i nakon nekoliko mjeseci ti kažu da je plata retroaktivno smanjena i da nećeš dobiti desetak hiljada dolara. Bolje da sve ne pričam.

Sada ako i primjetim neki kriminal u mom komšiluku, gledao sam prije neki dan obijanje auta u komšiluku, nazovem SUP, ali sa službenog mobilnog telefona, nazovem ruter u firmi, normalno, poziv je besplatan, dobijem signal biranja od rutera i preko rutera nazovem SUP i kažem šta se dešava. Onda iz kuće sa računara uđem u telefonsku centralu RTRS-a i obrišem pozive iz tarifera. Broj iz rutera se veoma čudno identifikuje, tako da se ne može zvati nazad. Ne želim da me neko ispituje tri sata. Prije godinu i tri mjeseca kad sam pravio kućnu telefonsku centralu RTRS-a spojio sam u istu mrežu 200 fiksnih i 360 mobilnih brojeva gdje su svi pozivi međusobno besplatni. I svi mobilni telefoni RTRS-a pored pozivnog 065 (mobilna mreža) imaju i fiksni zemaljski broj koji počine sa 051 (fiksna mreža) koji su dobili od mog rutera. Sva dopisništva su spojena u istu mrežu preko računarske mreže RTRS-a. Tako dopisništvo RTRS-a u Beogradu ima broj iz Banja Luke 051 339950, a i sva druga dopisništva u Republici Srpskoj imaju broj iz Banja Luke. Tako sa se sad više bavim telefonijom nego tenkovima. A ako bi rekao da je ušteda RTRS-u za godinu dana na telefoniji preko 100.000 KM u odnosu na isti period prošle godine, itd.

Nedavno je u Banja Luci bio inkognito ambasador ( nerezidentni) i predstavnici Ministrastva odbrane jedne strane države. I hoće da radim za njih, tenkovi. Bili su u jednoj firmi na razgovorima i hoće da se ponovo nešto radi. I direktor firme, pukovnik, zna me odlično, pozvao mene na razgovor sa njima. Moje prvo pitanje je bilo ima li tu SDPR-a. Ako ima njih mene nema. Nešto smo dogovarali, ali nismo završili dogovore i pregovore.

Prije neku godinu su me zvali sa oformimo ekipu za Kuvajt. Plata odlična. Najvažnije je bilo da tu nema SDPR-a. Nas nekoliko. Probranih. Ali iskrsli su neki drugi razlozi, te nismo otišli. A već smo svi bili dobili vize itd.

Svi koji me traže veoma lako mogu da me nađu. Ne skrivam se. Otiđi na sajt www.rtrs.tv Tamo sve piše. Dovoljno je nazvati bilo koji telefon RTRS-a i reći da ti treba Vlado. Ne treba čak ni reći prezime. Znaju me dobro. Svi telefoni su spojeni tako da sa mobilnog mogu prebaciti vezu na drugi mobilni ili na fiksni ili kako god hoćeš.  Možda ćemo da pišemo o tenkovima na http://www.rtrs.info/ino/index.php?lg=2
Taj dio sajta još nije pušten u javnu upotrebu, još je u test režimu, ali kad krene možda ćemo pisati o Crnom orlu.

Ode raditi. Satelitske antene. Malo Dreambox-a, malo CS-a i eto para.


Pozdrav

Vlado
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #12 on: July 29, 2009, 09:59:33 pm »

Evo slika detalja iz Kine

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Opisani su detalji iz fabrike gdje se prave kineski tenkovi.

* Bao tou. tenkovi.kmz (0.69 KB - downloaded 177 times.)
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 19 016


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #13 on: March 29, 2010, 10:15:01 am »

Evo i poligona gde ste vršili testove, a i prilikom slikanja ovog predela "uhvaćena" su dva tenka. Drugi se sasvim dobro vidi.



* tenk2.jpg (76.3 KB, 955x558 - viewed 319 times.)
* Tenk 1.kmz (0.68 KB - downloaded 39 times.)
* Tenk 2.kmz (0.68 KB - downloaded 39 times.)
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #14 on: March 29, 2010, 06:10:24 pm »

Kad sam tamo radio tenkove ovo je bio pust poligon, bez ikoga blizu. Sad se stanovništvo primaklo tenkovima. Baš me interesuje ima li rikošeta. Kod svih ovih gađanja u svim tim siromašnim zemljama iz zemlje su izanjali seljaci i kupili ostatke potkalibarnih zrna i čaure. Često smo imali probleme sa lokalnim stanovništvom. Za koju godinu tenkovi će se kretati između kućica.

Dakle, to je to mjesto. Možda 50 metara od Tenk2.kmz

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Pozdrav

Vlado


* bau tau poligon.jpg (63.8 KB, 1300x817 - viewed 633 times.)
« Last Edit: March 30, 2010, 06:05:57 pm by Broker » Logged
Pages:  [1] 2 3 4 5   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 22 queries.