PALUBA
March 29, 2024, 03:16:04 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Prilikom registracije lozinka mora da sadrži najmanje osam karaktera, od toga jedno veliko slovo, i bar jednu cifru, u protivnom registracija neće biti uspešna
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 [3] 4 5   Go Down
  Print  
Author Topic: Serbian Type 96  (Read 36306 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
rotring
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 555


Najkraci put do ludnice!?Jednostavno,samo skrenes!


« Reply #30 on: April 25, 2011, 12:03:25 pm »

Da nisu i topovi slovenacki??? Grin
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #31 on: April 25, 2011, 01:57:00 pm »

Ovo je top 105 mm. Ne znam koja je verzija, ali svi topovi 105 mm su neka verzija topa L7. Koriste municiju M68. Isti je top i na starom Abramsu, kineskoj verziji T59, M85, M60, itd. Samo je iza onoga L7 drugačiji sufiks.  Međutim, ovu verziju topa ne znam. Mora da je neka iranska verzija kineske verzije, a koju su Kinezi maznuli Englezima. Pa najvjerojatnije prebacili proizvodnju u Taxilu, u Pakistan. A Pakistanci rade za Irance. Dok sam radio u Taksili muvalo se tu puno Iranaca. Ko je koga ovdje **** nemam pojma. Ali ovaj top je odličan.  Gađao sam sa ovim topom. Ima odlične rezultate.
Na Vikipediji piše da su se u Sloveniji nekad pravili topovi za M84. Međutim, topovi su se pravili u Bratstvu u Novom Travniku. Međutim, kad su topovi rezani nakon rata, a prilikom uništavanja tenkova zbog smanjenja broja naoružanja, na topovima su bile kompletne ruske oznake.
Nije mi ligično da su se u Bratstvu ukucavale oznake se ruskim slovima.  Nešto m je tu mutno. Da li je ruska cijev, a ostalo iz Bratstva ne znam. Kolijevka, zatvarač, HES, zadnjak. Ne znam.

U Ravnem nad Koroškem se je nekad lijevala kupola tenka. Nije rađen top.
Logged
Morskoprase
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 481



« Reply #32 on: April 25, 2011, 02:53:36 pm »

Hm, e sad sam u teškom položaju, pošto ću se protiviti vladimiru16. Razloge za to neću nabrajati, al ipak...
Za sve Zulfikare viki piše, da imaju 125mm top. Prema izgledu sudeći (oblik termičke obloge, gasne komore), bliže je svakako 2A46M nego L7.
Čisto sumnjam, da je Slovenija gradila posle raspada SFRJ vlastitu obrambenu industriju naslanjajući se na rusku tehniku. Stoga je moj zaključak: Što je bilo, bilo je i tamo i ostalo. A to bi značilo, da prilikom raspada kompletan "ruski" asortiman več bio u Ravnama. To potvrđuje i strana: http://www.armas.si/deli-za-artilerijska-orozja/primeri-grobo-in-toplotno-obdelanih-cevi.aspx , kako i činjenica, da je pre nekoliko godina blokirana prodaja topovskih cevi za Siriju (zna se na čiju iniciativu). A što ako je bila cev obrađena u Ravnama, ostalo v Travniku. Posle osamostaljenja, cevi više ne dolaze, pa se doturaju iz Rusije??
Mada se ne vidi  optroničkog bloka (odnosno samo poklopci), nekako mi djeluje poznato-svakako ne ruski. A i Fotona je imala konfiskaciju SUVa na Bečkom aerodromu pre desetak godina.

Bez uvrede, pozdrav.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #33 on: April 25, 2011, 03:18:30 pm »

U pravu si za Zulfikara. On ima top 2A46. Ali ja sam pisao o modifikaciji T55 na kojem je Fotonin sistem. On ima neku varijantu topa 105 mm L7.

Za sajt http://www.armas.si/ vidim dosta raznih proizvoda. Za ono sve bi trebala velika industrija. Ne može ono sve Slovenija da pravi. Ovo mi liči na neku verziju SDPR-a. Uvoz i trgovina.

Ova je fabrika nekad radila kupolu. Ne znam šta je sa njom nakon rata i prestanka proizvodne tenka. Ali ovo tamo što je na sajtu je jako velik zalogaj i jako velik posao.

Razvoj topa L7 je jako veliko posao. Ispitivanje i proboj na tržište. Ako se zna da svi kupuju taj top od Rajnmetala, koja je svrha pravljenja nečega što već neko drugi dobro pravi i ima sigurno tržište. Ući u konkurenciju sa ovim topom mi je malo nejasno. Možda za treća tržišta. Ali tu su Kinezi i Pakistanci.

Na sajtu se vide i drugi proizvodi. Ima toga puno. Za puno proizvoda treba veliko tržište i velika industrija.

Zaista ne znam šta se sve radi i koliko u Ravnem. Ali ako se ovo sve tamo radi to je van mojih očekivanja.

Pozdrav
Logged
Morskoprase
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 481



« Reply #34 on: April 25, 2011, 04:23:47 pm »

Ako si pažljivo pogledao, tamo su šeme topovskih cevi-ali neobrađenih. Znaći, samo deo odnosno korak u proizvodnji topova. Dobro, ima tamo puno stvari, ali ipak ne toliko različitih. Kao što bi reko Đole: ...sve su ostalo nianse.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #35 on: April 26, 2011, 01:34:21 pm »

Pitanje: Šta če na kupoli 2*DShK + 1*MG3?

Dali nebi bilo bolje, da je samo jedan DShK montiran na RWS, kako je onaj, označen (bar tako mislim da taj na RWS)
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

LPB


* PITANJE.jpg (50.68 KB, 577x304 - viewed 323 times.)
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #36 on: April 26, 2011, 01:44:09 pm »

Jedan ručni, a jedan spregnuti.
Logged
rotring
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 555


Najkraci put do ludnice!?Jednostavno,samo skrenes!


« Reply #37 on: April 26, 2011, 01:46:38 pm »

Jedan ručni, a jedan spregnuti.
Jedan je RWS, drugi rucni.
Pitanje: Šta če na kupoli 2*DShK + 1*MG3?
Bogata drzava...
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #38 on: April 26, 2011, 05:28:32 pm »

Gledam ove slike, ali ne vidim sistem stavljanja redenika. Kad se redenik isprezni, na onom prednjem mitraljezu, neko mora izaći i uvući novi redenik. Možda ima daljinsko upravljanje, ali nema uvođenje redenika.

I tako praviš daljinsko upravljanje sa ručnom popunom Huh??

  Undecided
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 883


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #39 on: April 26, 2011, 06:41:01 pm »

Pitanje je šta je to.
Oni Zulfiqar3 voze na vučnom vozu što znači da nije završen.
Ko zna šta su okačili samo da bi ga pokazali na nekoj paradi, sve u fazonu "što više - to bolje".
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #40 on: April 26, 2011, 07:45:54 pm »

Nije problem riješiti motor. Ali je problem biti 100 % siguran u motor. Zamisli da motor stane na sred parade. Kad bi znali koja su bila ispitivanja i podešavanja za vozila koja će ići na paradu. Koliko komisija, potpisa, ispitivanja i drhtanja nekih generala tokom parade. Kad bi u sred parade stao neki tenk ispred predsjednika države, pa ga neko morao šlepati tu bi padali činovi i bile velike komisije i kazne. Bolje ga je šlepati na vozilu od druge jedinice nego da ide samohodno. Ovako neko drugi odgovara ako vozilo stane prilikom parade.

Mislim da je onaj tenk koji je pokazan na paradi, a koji ima sistem sa tenka M84, jedini u Iranu. Taj sam ja radio. Ima detalja koje sam ja radio, a mislim da ih se sjećam.
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #41 on: April 26, 2011, 11:38:15 pm »

Evo par fotografija Zulfikara
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* 01.JPG (189.76 KB, 1600x1200 - viewed 282 times.)

* 02.JPG (258.87 KB, 1600x1200 - viewed 281 times.)

* 03.JPG (146.39 KB, 1600x1200 - viewed 270 times.)

* 04.JPG (149.82 KB, 1600x1200 - viewed 282 times.)

* 05.JPG (239.83 KB, 1600x1116 - viewed 159 times.)
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 883


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #42 on: April 26, 2011, 11:42:10 pm »

Ova prva je za nas najzanimljivija, sa našom YU spravom i meteosenzorom.
Koji je ovo verzija Zulfiqara? Šta piše gde su bile slike?
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #43 on: April 26, 2011, 11:53:04 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* 06.JPG (261.08 KB, 1600x1200 - viewed 131 times.)

* 07.JPG (203.02 KB, 1600x1200 - viewed 139 times.)

* 08.JPG (140.3 KB, 1600x1200 - viewed 146 times.)

* AD2011 1 - Dimensions 3.jpg (195.7 KB, 1300x516 - viewed 172 times.)

* AD2011 1 - Features.jpg (218.58 KB, 1300x516 - viewed 148 times.)
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #44 on: April 26, 2011, 11:54:21 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


Ova prva je za nas najzanimljivija, sa našom YU spravom i meteosenzorom.
Koji je ovo verzija Zulfiqara? Šta piše gde su bile slike?
Zulfiqar-1 Prototip osim ove zadnje tri


* _DSC0222 - Features.jpg (267.4 KB, 1300x708 - viewed 153 times.)
Logged
Pages:  1 2 [3] 4 5   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.087 seconds with 22 queries.