PALUBA
March 29, 2024, 03:18:05 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Ovde možete pogledati te poručiti knjigu "Ešalon" jedan od autora je srpski podoficir i naš global moderator Kubovac
"Istorija razvoja sovjetskih i ruskih radara, komandno-informacionih sistema i sistema automatizacije"
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  [1] 2 3   Go Down
  Print  
Author Topic: Вишебој јединица специјалне намене  (Read 10033 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« on: September 26, 2008, 08:46:47 pm »

26.09. 2008.

На нишком аеродрому данас је отворен 11. падобрански вишебој, који под покровитељством Министарства одбране и Генералштаба Војске Србије организује Специјална бригада ВС. Вишебој је отворио заменик команданта Копнене војске генерал-мајор Александар Живковић, а отварању су присуствовали командант Специјалне бригаде бригадни генерал Илија Тодоров, представници града Ниша и други гости.

Надметања ће започети падобранским скоком у рејону села Мозгово код Алексинца, а потом ће шест екипа од по пет чланова извршавати војничке задатке на стази дугој 50 километара. Екипе ће се такмичити у 14 различитих дисциплина, које од учесника захтевају свестраност, врхунску физичку кондицију и менталну издржљивост.
Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #1 on: September 26, 2008, 10:24:24 pm »

Prosle godine smo bili drugi! Propali smo, ali je vredelo! Wink Ove godine preskacem, nazalost... ali bice do godine opet, nadam se...i to jos bolje nego prosle! Cool
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #2 on: September 26, 2008, 10:28:30 pm »

Nele, kad si već bio učesnik, moglo bi objašnjenje šta se sve radi na tih 50 km staze?
Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #3 on: September 26, 2008, 10:45:53 pm »

Padobranski desant, pa se nastavlja se po datim azimutima... kretanje po nepoznatom terenu uz pomoc karte i busole po zadatim kontrolnim tackama, savladjivanje raznih prepreka- vodenih, kontaminirano zemljiste...upotreba hladnog oruzje (gadjanje nozem u metu), borba sa protivnikom...nakon dosta napora vrsi se bojevo gadjanje iz pistolja i puske...E kad sve to prodjes i vidis da si drugi pojedes se ziv!
Poenta je dobra kondicija, sve ostalo i nije neki problem!
Logged
machak
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 588



« Reply #4 on: September 27, 2008, 06:07:36 am »

Quote
Poenta je dobra kondicija, sve ostalo i nije neki problem!
Добра кондиција и вештина читања карте!  Wink
А највише се бодују гађања- пушка, пиштољ, нож.
Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #5 on: September 27, 2008, 12:33:13 pm »

Nas su zezali da trckaramo po avali gore dole ko ludi...ali je pomoglo! Smiley Secam se da su neki studenti sa sumarskog fakulteta imali neke vezbe ili terensku nastavu ili sta vec na avali i da su se krstili sta smo radili, i to onako sabajle!
Pita jedan od njih mene dal me ne mrzi da se cimam toliko rano da trcim, a lik jedva vidi na oci koliko je pijan! Ja mu lepo kazem "ja od ranog jutra trcim, a ti?"!On mi kaze "ja pijem, pa kom je bolje?" Bas me je lepo nasmejao!
« Last Edit: September 27, 2008, 02:10:41 pm by Broker » Logged
Sailor
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 750



« Reply #6 on: September 27, 2008, 12:41:37 pm »

  Ми смо док сам био у Бригади, имали нешто слично као једну од редовних вјежби.Скок на Међу са наоружањем и опремом, гађање на полигону и онда усиљени марш до Ниша, негдје око 40 км, јер смо ишли преко Житорађе.
Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #7 on: September 27, 2008, 12:46:53 pm »

Zitoradja, a?! Ceca i tako to! Wink
Znam i mi isto! Secam se (neznam dal i ti sailor), na ulazu iz zitoranje na putu Nis-Prokuplje preko Doljevca ima neka fabrika ili sta vec, za ispitivanje kvaliteta kukuruza ili tako nesto, malo pre one pijace  i onog fudbalskog terena! Tu je jednom kolegi izletelo koleno, tj. iscasio ga...i tu mu se otprilike zavrsila padobranska karijera! Izvrnu covek nogu, neznam samo kako je uspeo toliko, i pokida ligamente! Steta!
« Last Edit: September 27, 2008, 12:52:39 pm by Nenad » Logged
Sailor
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 750



« Reply #8 on: September 27, 2008, 01:48:21 pm »

Quote
Tu je jednom kolegi izletelo koleno, tj. iscasio ga...i tu mu se otprilike zavrsila padobranska karijera!

           Штета, али дешава се!Надам се да је оздравио барем за нормалан живот!

        Једном мојем пријатељу слику сам постовао под топиком 63.падобранска је отишла нога на неколко мјеста и за њега је то био крај каријере, а скако је са крилом и то баш за вријеме тог десанта на Међу.Био је добар борац, један од бољих.

      Колико вам је требало временски да пређету ту маршуту на вишебоју од 50 км са свим успутним зајебанцијама?!
       
     
« Last Edit: September 27, 2008, 01:51:08 pm by SailorCG » Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #9 on: September 27, 2008, 01:57:13 pm »

Dosta! Racunaj kolilo bi ti trebalo da predjes 50km, pa plus svasta nesto usput... naravno gledas da usput dosta trcis da bi brze doso do kontrolne tacke  i cilja...dosta!
« Last Edit: September 27, 2008, 02:00:21 pm by Nenad » Logged
DEMON
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 404



« Reply #10 on: July 06, 2009, 11:24:41 am »

  06.07.2009.

  Јуче је на нишком аеродрому свечано отворен 12. отворени вишебој јединица специјалне намене. У такмичењу, поред припадника Војске Србије, учествују екипе специјалних јединица оружаних снага Бугарске и Кипра, Жандармерије и ветерана, док се делегација ОС Босне и Херцеговине налази у статусу посматрача.

  Свечаном отварању такмичења у вишебоју присуствовали су начелник штаба Команде Копнене војске, бригадни генерал Војин Ч. Јондић, председник нишке градске општине Медијана Драгослав Ћирковић, изасланик одбране Републике Бугарске у Србији, пуковник Илиан Крстев, представници МУП, СПЦ и бројни други гости.

  Генерал Јондић је такмичарима поручио да их очекује борба с временом, самим собом и са противницима и да у тој борби морају бити војнички одлучни, фер и коректни, а победиће најбољи.

  Командант Специјалне бригаде, бригадни генерал Илија Тодоров, обратио се ученицима вишебоја позивом да у два напорна дана надметања покажу вољу и жељу за победом и остваре најбоље резултате. Он је нагласио да ће победник бити свака екипа која дође на циљ, а победнички пехар добиће најбољи међу најбољима.

  У склопу свечаног отварања вишебоја изведен је дефиле учесника, такмичари су посетили спомен-собу 63. падобранског батаљона, а падобранци су извели атрактивне демо скокове.

  Такмичење се први пут, уместо у ширем рејону Ниша, одржава у ширем рејону Краљева. Чланови екипе које се боре за победнички пехар извешће падобранске скокове, кретати се по непознатом терену помоћу топографске карте, извршавати тактичке и ватрене задатке, и притом настојати да стазу савладају у што краћем року.

  Извор: Сајт Војске Србије
Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #11 on: July 06, 2009, 11:30:19 am »

Kada sam ja ucestvovao bili smo drugi i to sve "zaslugom" pojedinaca koji su bili ko neke babe! Al daj sta das! Tada je prva bila 63.! Sledeci put ce moj tim sigurno biti prvi!  Roll Eyes
Sve u svemu jedno lepo i nezaboravno iskustvo!
Logged
DEMON
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 404



« Reply #12 on: July 06, 2009, 11:34:57 am »

  Ма само да жандари не буду први  Grin
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 883


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #13 on: September 14, 2010, 07:37:33 am »

Затворен вишебој специјалних јединица

13.09.2010

На војном делу нишког аеродрома данас је, уручењем награда најбољим учесницима, завршен 13. вишебој јединица специјалне намене. Тријумфовала је прва екипа 63. падобранског батаљона, коју су чинили капетан Милован Милић, старији водници Славиша Алексић и Иван Митић и десетари Милан Нешић и Ненад Вељковић. Друго место су освојили припадници 72. извиђачко-диверзантског батаљона из Београда, а треће такмичари из батаљона за противтерористичка дејства, такође из Београда.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Затварању вишебоја присуствовали су представници ВС, МУП-а, Града Ниша, нишких градскихопштина, Српске православне цркве, Организације резерних војних старешина, као и конзул Републике Грчке у Нишу Георгиос Пиахас.

-Током протекла два дана, такмичари из осам екипа су бранили боје елитних јединица. Задаци дуж 40 километара дуге стазе су били веома захтевни. Њихово савладавање су омогућили лична физичка и психичка спремност и знање сваког такмичара појединачно, али и колективни дух читавог тима-рекао је затварајући вишебој командант Специјалне бригаде КоВ, бригадни генерал Илија Тодоров. 

У 14 различитих дисциплина такмичиле су се три екипе 63. падобранског батаљона и по један тим 72. извиђачко-диверзантског батаљона, батаљона за противтерористичка дејства и командног батаљона Специјалне бригаде Војске Србије, Жандармерије МУП-а Србије и специјалци оружаних снага Грчке.

Програм такмичења је почео хеликоптерским десантом, а садржао је и оријентационо кретање, извлачење рањеника, савлађивање различитих препрека, рачунајући и водене, гађање бомбом, пиштољем, ножем и аутоматском пушком и још неколико дисциплина.


Извор: сајт Војске Србије


* PadobrViseboj2010.jpg (89.94 KB, 1024x768 - viewed 66 times.)
Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #14 on: September 14, 2010, 09:23:41 am »

Pa vidi se ko je najbolji Smiley
A ovi crnci su opet promasili diciplinu (citaj u mnozini)! Cim je crno mora da ne valja! Tongue Hahaha
Logged
Pages:  [1] 2 3   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 24 queries.