PALUBA
March 29, 2024, 12:53:25 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
Važno
Za sve članove foruma Paluba.Info, apel da uzmete učešće na samo u glasanju već i u temi.
Link do teme je ovde
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16   Go Down
  Print  
Author Topic: Republika Severna Makedonija i NATO  (Read 85799 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #75 on: October 11, 2018, 08:16:39 pm »

Према писању новина актуелна власт у Макдеонији покушава да придобије потребан број опозиционих посланика како би обезбедили апсолутну већину за изгласавање одлуке о промени устава. Да ли ће успети знаће се релативно ускоро. У супротном сигурни су превремени избори.
Logged
momo PT61
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 053


ПЕНЗИОНЕР


« Reply #76 on: October 12, 2018, 10:19:44 am »

Već  sam pisao da premijer Zaev nema puno mogućnosti i alternativnih planova,pa hoće da stvari istera na čistac
3.ako popusti i prihvati uslov/ucjena/ VMRO-a da se izglasa ''tiha''amnestija onda će da bude poloitički mrtav jer tako gubi sve a faktički nedobija ništa osim obećanja od Mickovskog,jer po djeovniku da tri puta rglasa sa 2/3 mnozinstvo u roku od negde 60 dana,a to je mnogo vremena u ovoj situaciji kada se rokovi približuju a sve se vrti u krug jer politićari ovdde lako obecavaju a onda...........
Logged
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #77 on: October 20, 2018, 07:14:47 am »

Neko je noćas obezbedio i unuke  Smiley
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #78 on: October 20, 2018, 07:22:42 am »


 

 Bravo " vrlo državotvorna " odluka. Uskoro članstvo u nato paktu. Na prijem u eu ćete pričekati još dugo, verovatno kao Turska.
 Sada bi ja postavio pitanje priznanja " Severne Makedonije" od strane Srbije. Mi smo priznali Bivšu republiku Makedoniju.
Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #79 on: October 20, 2018, 08:46:31 am »

Znači VMRO ipak nije smeo na izbore. Sad će da se posipaju pepelom, izbacuju te što su glasali za i tako redom, a jasno je da su oni ovo aminovali. No nije sve gotovo, sad ovo sve treba da prođe i u Grčkoj. Ruski "DJ-evi" će se preseliti sad tamo da orkestriraju anti kampanju i biće interesantno kako će to Cipras da izgura koji je u dosta slabijoj poziciji od Zaeva u MKD.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #80 on: October 20, 2018, 09:20:44 pm »

Изгледа да на изборе није смено нико, не само ВМРО. Питам се како би реаговали САД и остале земље "западне" демократије да је нека одлука која њима не одговара изгласана на овакав начин?

У сваком случају Македонцима желим сваку срећу са новим именом. Само да се не љуте кад их буду називали "Северомакедонци". Узгред Србија их је признала, као једна од ретких држава под до сада уставним именом  - Република Македонија.
Logged
fazan
Moderator
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 130


« Reply #81 on: October 21, 2018, 12:52:15 am »

Начин на који је све изведено је увреда за демократију. Од референдумског питања, преко тога да је референдум на који је изашло мање од 50% гласача пострао ”успешан”, па до начина на који је прикупљана скупштинска већина.

Са друге стране, чињеница је да бирачки спискови у Мекедонији, као и у остатку бивше СФРЈ нису тачни, да се на њима налази пуно људи коији више не живе тамо.

Постоји још један проблем који је по мени пуно озбиљнији. Македонци су политиком која је вођена од 1945. на овамо (значи није измишљотина настала након распада СФРЈ) убеђивани у једну причу која нема много основа. Веза између њих и античке Македоније једноставно не постоји, осим као веома непрецизан географски појам. Александар Македонски није био Македонац у данашњем смислу. Ћирило и Методије нису били Мекедонци (ни Словени). Цар Самуило није био Македонац. Краљ Вукашин и његов син Марко нису били Македонци. Солун јесте био највећи град у Македонији - али није био словенски него јеврејски. Могли би да набрајамо... Поента је да није лако једном народу објаснити како ствари стоје и да не постоје никакве шансе да их Грци прихвате под тим именом.

У тренутној демографској и политичкој ситуацији, за Македонију би можда било најздравије да уђе у неку лабаву федерацију са Бугарском, када већ не може или неће са Србијом. Албанска национална мањина би у тој заједничкој држави била сведена на ниво статистичке грешке, а Бугари су иначе познати као веома толерантни према националним мањинама  Grin 
Logged
momo PT61
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 053


ПЕНЗИОНЕР


« Reply #82 on: October 21, 2018, 02:30:50 am »

Gde ode diskusija,madre mia,ali štaćeš,i to je demokratija pravilo
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 879



« Reply #83 on: October 21, 2018, 06:45:18 am »

Gde ode diskusija,madre mia,ali štaćeš,i to je demokratija pravilo

Дискусија ипак није изашла из оквира, јер су идентитетске промјене у тијесној вези са уласком Сјеверне Македоније у НАТО.
Logged
momo PT61
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 053


ПЕНЗИОНЕР


« Reply #84 on: October 21, 2018, 07:21:21 am »

Ako ćemo lično jja mislim da su SRBI I SRBSKI NAROD najbliži nama,a ne bugari,ja lično imam dosta mojih koji žive i rade u Beogradu i Vojvodini -ali nadanse da ćemo nekada kao gradjani EU biti bliži
Od mene-toliko
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #85 on: October 21, 2018, 04:01:56 pm »

Ako ćemo lično jja mislim da su SRBI I SRBSKI NAROD najbliži nama,a ne bugari,ja lično imam dosta mojih koji žive i rade u Beogradu i Vojvodini -ali nadanse da ćemo nekada kao gradjani EU biti bliži
Od mene-toliko

Тако мисли и већина грађана овде. Али је очигледно да македонски политичари (скоро сви) не мисле тако. И ту смо где смо...Све критике овде упућене се односе на политичаре не на народ.
Logged
momo PT61
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 053


ПЕНЗИОНЕР


« Reply #86 on: October 21, 2018, 08:07:56 pm »

Politicari ko politicari-ostali bi bez posla ako nema ovakvih stvari,zato ih po potrebi izmisljaju i napuhavaju
Ali srecom,narod zna da u vecinom odvoji,kako sze kaze kukolj od zita
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #87 on: October 21, 2018, 08:54:47 pm »

Али и трпи последице.
Logged
momo PT61
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 053


ПЕНЗИОНЕР


« Reply #88 on: October 22, 2018, 03:46:06 am »

 Grin pravilo
Znase ko placa ono sto oni popiju!
Logged
fazan
Moderator
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 130


« Reply #89 on: October 23, 2018, 04:50:37 am »

Ako ćemo lično jja mislim da su SRBI I SRBSKI NAROD najbliži nama,a ne bugari,ja lično imam dosta mojih koji žive i rade u Beogradu i Vojvodini -ali nadanse da ćemo nekada kao gradjani EU biti bliži
Od mene-toliko

Ама и ја мислим исто. Али исто тако мислим да су вам Бугари ближи од Албанаца, а да у држави имате 25-30% Албанаца са којима не знате шта ћете. У држави од 2 милиона становника, пола милиона је 25%, у држави од 10 милиона то је 5%. У суседству имате две албанске државе (са 3.5-4 милиона Албанаца) где нико не сузбија великодржавне идеје. Мапа ”природне” Албаније на оном дрону на утакмици у Београду није обухватала само подручја Србије, ево да се подсетиш како то изгледа:



Начин на који су се албански играчи на терену борили да је сачувају није показивао да се ради о нечему што не подржавају. Напротив!

Logged
Pages:  1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 23 queries.