PALUBA
April 23, 2024, 07:33:57 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Ovde možete pogledati te poručiti knjigu "Ešalon" jedan od autora je srpski podoficir i naš global moderator Kubovac
"Istorija razvoja sovjetskih i ruskih radara, komandno-informacionih sistema i sistema automatizacije"
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 [110] 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 ... 501   Go Down
  Print  
Author Topic: Odnosi na relaciji Rusija - NATO  (Read 830739 times)
 
0 Members and 3 Guests are viewing this topic.
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #1635 on: April 24, 2018, 06:15:43 pm »

Upravo je to i prolblem jer tetka-nati ( SAD) ne odgovara da Rusija zarađuje novce tek tako prodajom sirovina, a sa druge ekonomske strane je borba za tržište...Zato su i uvedene sankcije, blokiraju se postavke gasovoda. Proizvodnja hrane u Rusiji je po obimu zarađenog novca rame uz rame sa prodajom oružja.To su efekti sankcija uz devalvaciju rublje . Računalo se da će ih dotući. Kad ono Rusija najveći proizvođač i izvoznik pšenice,šećerne repe, svinjetine...na svetu ( po svim statistikama). To što @Director čita samo dw.com...nije primarno u raspravi...

Ja sam i spomenuo u mom postu upravo to : "Rusija pod Putinom je dosta uradila na proizvodnji hrane....". Mada i kod hrane oni i dalje dosta uvoze tako da i tu ima još štošta da se uradi.
Logged
MilosPantovic
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 653



« Reply #1636 on: April 24, 2018, 06:41:23 pm »

Мислим да ће издржати без рокфора.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #1637 on: April 24, 2018, 08:57:48 pm »

Direktore, gledano čisto teoretski, kroz prizmu zapadnih demokrata i ekonomista, jesi u pravu!

Ali, na duže staze - i kroz istoriju, beskrajna Rusija je progutala mnoge.... a za pametne: historia magistra vitae est.
Verujem, da Putin svaki dan ''valja'' tu izreku kroz glavu i pomalo se smeška čitajući Trumpove poruke na twiteru!

Živi bili, pa videli.

Ponavljam, nisam rusofil, ali navijam za Putina, i nadam se da ću doživeti da im polomi kičmu, jer mi je zaista doku.čila ova demokratska pamet, demokratska istina, koju mi svaki dan serviraju USA demokrate podržani svojim idiotskim dupeliscima i uvlakačima, koji su im se prodali za šačicu dolara.  Huh?
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 406


« Reply #1638 on: April 26, 2018, 07:47:12 pm »

Quote
Pa nisam baš siguran da je Putin uradio šta je hteo. Ja sam siguran da se on ne bi upustio u Ukrajini u ovo da je znao kakva će biti reakcija i koliko će dugo trajati. Ja sam mislio da će se ovo smiriti posle 2-3 godine ali ovo traje i dalje. Što je najgore na zapadu su odavno nadoknadili gubitke zbog sankcija (ili su propale ili su našle nove poslove firme koje su oštećene sankcijama) tako da je interes zapada da se skinu sankcije Rusiji sve manji i manji.

Није Путин планирао Мајдан. Није Путин пуцао на демонстранте (шта би са тим...ЕУ, у неки отуда обећали истрагу ко је пуцао и ... она украјинска истражитељка помињала да су неки...и... појео вук магарца... изгледа да то сада није важно). Није Путин довео на власт и активирао екстремне националисте, да не кажем украјинске нацисте. Украјина, Крим и оно што се дешавало у Донбасу је изнуђен потез за Русију.
Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #1639 on: April 26, 2018, 08:34:40 pm »

Znači Rusija je bila isprovocirana onim što se događa u drugoj državi ? Nije li to manje-više ista priča koju su ameri iskoristili da nam otmu kosovo ?
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #1640 on: April 26, 2018, 08:46:08 pm »

Manje - više, jeste!

Ali sve je to još uvek mnooooogo daleko od onih sranja što demokrate, radi ''demokratskog  preobražaja'' neposlušnih država čine ovoj kugli!
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1641 on: April 26, 2018, 08:52:42 pm »

Znači Rusija je bila isprovocirana onim što se događa u drugoj državi ? Nije li to manje-više ista priča koju su ameri iskoristili da nam otmu kosovo ?

S vtim što su ljudi ruske nacionalnosti bili ugroženi u Ukraini, a na KiM nije bilo ugroženih amera, engleza, francuza, nemaca....
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 881



« Reply #1642 on: April 26, 2018, 08:55:31 pm »

Znači Rusija je bila isprovocirana onim što se događa u drugoj državi ? Nije li to manje-više ista priča koju su ameri iskoristili da nam otmu kosovo ?

Стављање знака једнакости између америчког дјеловања око отимања Космета и руског око Крима је, у најмању руку, злонамјерно. Мало је сличности између та два случаја. Али кад треба оправдати поступање НАТО-а, најлакше је рећи ''па видите шта Руси раде''.
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #1643 on: April 26, 2018, 09:07:08 pm »

Znači Rusija je bila isprovocirana onim što se događa u drugoj državi ? Nije li to manje-više ista priča koju su ameri iskoristili da nam otmu kosovo ?

Dok sam ovo pisao, @Rašo me pretekao....

U Ukrajini žive i etnički Rusi pored ostalog stanovništva.Zbog toga je matica bila prinuđena da pomogne. Aludiraš na znak jednakosti između KiM i Krima. Klasična zamena teza. Ako ne znaš nađi i pročitaj ko je,zbog čega i od kada administrativno prisajedinio Krim Ukrajini.O Kosovu i Metohiji si , nadam se, dovoljno istorijski potkovan.
Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #1644 on: April 26, 2018, 09:12:44 pm »

Vi sad meni vrdate ovde. Ili hoćete da kažete da bi da su na kosovu živela neka američka imaginarna manjina umesto albanske to što su nam ameri uradili bilo opravdano ? Izjasnite se ili su to pitanja vezana za međunarodno pravo ili na pravo manjine koja živi na određenoj teritoriji.

Pa ne mogu rusi na krimu imati veća prava od albanaca na kosovu samo zato što mi ruse volimo a albance ne.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #1645 on: April 26, 2018, 09:23:35 pm »

Direktore, ja mislim da ti pomalo pod.ebavaš i provociraš!  Angry
Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #1646 on: April 26, 2018, 09:31:58 pm »

Nikako. Ja nemam dilemu da je nama kosovo oteto, i zato nikad neću podržati ni Rusko divljanje sa menjanjem granica kako njima odgovara, a ni ova Kineska koja su na pomolu sa tim ostrvima. Za mene su to sve agresije sa principom "sila boga ne moli".
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 406


« Reply #1647 on: April 26, 2018, 10:10:54 pm »

Директоре, колико сам сконтао ти оправдаваш НАТО бомбардовање и кажеш  (парафразирам мало грубље) да су мало грешили и мало цивила побили. А овамо подржаваш међународно право. Али, драго ми је ако си променио мишљење па сматраш да је напад на СРЈ био противан међународном праву, да је НАТО том приликом и починио бројне злочине за које нико није одговарао.

Наравно да Русија као велика сила има своје интересе и може да их брани оружјем. Они су велика сила.  И ми би када је у питању КиМ, али не можемо, немамо тај политички, економски и војни капацитет. Они га имају. Наравно да заузимање Крима није по међународном праву. Уосталом шта је "међународно право". То је још увек закон јачег. Нажалост.

Наравно да свака земља, па и Русија, има своје интересе у окружењу, посебно у суседним државама и да им није свеједно шта се тамо дешава. Посебно ако неко терорише њихову националну мањину. По мојој оцени Руси су проценили да иза Мајдана стоји "НАТО", тачније САД и да ће, ако не реагују, бити отерани са Крима и да губе примат у Црном мору. Не шири се НАТО због моје бабе тарабе, већ због остваривања економских, политичких, идеолошких и тд. и сл. интереса најмоћнијих чланица и доминације светом.

Кршење међународног права на тај, најгрубљи начин у новијој историји управо је увео НАТО, чије злочине, укључујући и кршење међународног права ти умањујеш и ревитализујеш.



Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #1648 on: April 26, 2018, 10:50:12 pm »

Као што написа Тукидид, права важе само између једнаких, јаки раде оно што желе, а слаби трпе оно што морају  Embarrassed
Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #1649 on: April 27, 2018, 12:03:25 am »

Директоре, колико сам сконтао ти оправдаваш НАТО бомбардовање и кажеш  (парафразирам мало грубље) да су мало грешили и мало цивила побили. А овамо подржаваш међународно право. Али, драго ми је ако си променио мишљење па сматраш да је напад на СРЈ био противан међународном праву, да је НАТО том приликом и починио бројне злочине за које нико није одговарао.

Наравно да Русија као велика сила има своје интересе и може да их брани оружјем. Они су велика сила.  И ми би када је у питању КиМ, али не можемо, немамо тај политички, економски и војни капацитет. Они га имају. Наравно да заузимање Крима није по међународном праву. Уосталом шта је "међународно право". То је још увек закон јачег. Нажалост.

Наравно да свака земља, па и Русија, има своје интересе у окружењу, посебно у суседним државама и да им није свеједно шта се тамо дешава. Посебно ако неко терорише њихову националну мањину. По мојој оцени Руси су проценили да иза Мајдана стоји "НАТО", тачније САД и да ће, ако не реагују, бити отерани са Крима и да губе примат у Црном мору. Не шири се НАТО због моје бабе тарабе, већ због остваривања економских, политичких, идеолошких и тд. и сл. интереса најмоћнијих чланица и доминације светом.

Кршење међународног права на тај, најгрубљи начин у новијој историји управо је увео НАТО, чије злочине, укључујући и кршење међународног права ти умањујеш и ревитализујеш.





Ja nikad nisam podržao nikakvo bombardovanje, tako da se manite tih podmetačina. U toj temi smo pričali zašto naša mornarica nije bila meta i sa tog aspekta analize sam rekao da civilni ciljevi u srbiji nisu bili nepotrebne mete s obzirom na ciljeve koje je NATO imao protiv nas a da mornarica jeste bila nepotrebna meta. Moji postovi su retko kad dugački tako da vas molim da ih bar sa pažnjom pročitate ako imate potrebu da mi odgovorite. Jedino što su po meni bila bespotrebna bombardovanja sam pomenuo tamo pa neću ovde ponovo da copy/paste-jem.

Što se tiče ostatka posta slažem se, zato i insistiram na tome jer se ovde rusima gleda kroz prste za sve a u suštini jedina razlika između SAD i Rusije/Kine je da se SAD meša svuda po svetu jer to može a ove druge dve to rade u svom regionu jer dalje od toga ne mogu.
Logged
Pages:  1 ... 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 [110] 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 ... 501   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.034 seconds with 22 queries.