PALUBA
April 23, 2024, 06:50:01 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Donirajte Palubu
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 [116] 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 ... 501   Go Down
  Print  
Author Topic: Odnosi na relaciji Rusija - NATO  (Read 831156 times)
 
0 Members and 4 Guests are viewing this topic.
MilosPantovic
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 653



« Reply #1725 on: May 29, 2018, 11:07:01 pm »

НАТО и ЕУ су одавно нестабилни.
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #1726 on: May 29, 2018, 11:33:41 pm »

извини рођо, а ко да их спржи? немци? французи? данци? дај молим те... амери су безобразни и арогантни, али нису глупи. гламиће, слати оружје, али сами се неће умешати ни у лудилу јер знају где то води. што се тиче еу, то окачи мачку о реп, а од свроспких војски једина озбиљна војска је пољска.

Za prženje su zaduženi oni koji imaju "roštilje" u NATO to su SAD, FRA i UK.

Što se tiče trupa u Poljskoj, Estoniji, Letoniji i Litvaniji su već formirani multinacionalni bataljoni koji broje od 800-1200 ljudi (podaci od prošle godine) s tim što će oni još rasti tokom ove godine kada u svaki od tih bataljona stigne američki kontigent plus još par jedinica iz drugih zemalja. Ako se tome doda i američka divizija koja se pominje u vestima koje je postovao motorista to je više nego dovoljno za rat kakav je Rusija nametnula Ukrajini.

U Ukrajini smo videli da čak i kad vam Rusija garantuje nezavisnot to ne važi ništa tako da baltičke republike sa pravom strahuju da im sledi neki vid agresije od strane rusije.

јел ти то мене мало з или велико з? која ук и француска? оне што не смеју да писну пред муслиманима које им ОКУПИРАЈУ рођену територију? рекох, једино ко може да се носи с русима јесу амери, а они, ма колико били арогантни, нису луди да себе униште због неке тамо летоније за коју и не знају баш тачно где је на мапи.

друго, већ сам рекао за пољаке. једина су нато армија у европи од које се може нешто опасно очекивати. јединствени су, има их много, имају технику, и најбитније, имају срце. управо оно што недостаје осталим нато земљама. катастрофа људство. не мислите ваљда да су немачке и француске јединице у нивоу њихових прадедова из првог светског рата? мађари би исто били опасни да имају технику, али су танки. (неко би овде рачунао и турску, али то је на папиру. турска војска је разнонационална, па се може очекивати и грађански рат ако нешто озбиљно пукне)

од тих мултибатаљона нема ништа. распали би се на први озбиљнији удар руса. једино би се озбиљно бранили амери и пољаци.

оно што руси треба да ураде јесте да уведу реципроцитет према националним мањинама. како ви према нашима, тако и ми према вашима. шта, није по еу "стандардима"? дискриминација? да, да, тако је. како то онда не важи у тим истим прибалтичким земљама, које су, гле чуда, чланице те исте многохваљене еу? или јоиш увек важи хитлерова подела на вишу и нижу расу?
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #1727 on: May 30, 2018, 11:15:07 am »

Svi su oni isti..
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 881



« Reply #1728 on: May 30, 2018, 06:32:39 pm »

Postoji više razloga...

Па који су?!


Neću nabrajati ostale razloga...

Зашто?


najvažniji je da destabilizuju NATO...

Напротив. То би само учврстило алијансу. НАТО би тако опет себи нашао смисао постојања. Због тога и стално врше притисак на Русе не би ли испровоцирали неку реакцију.
Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #1729 on: May 30, 2018, 07:24:09 pm »

Напротив. То би само учврстило алијансу. НАТО би тако опет себи нашао смисао постојања. Због тога и стално врше притисак на Русе не би ли испровоцирали неку реакцију.

Uh uh uh, bojim se da si jako u krivu. To bi bila katastrofa za njih jer bi NATO pao na svom osnovnom zadatku. Ne bi ih ni Pacifik oprao posle toga. Pročitaj ti druže malo o NATO i njegovim problemima, sudeći po tvojim pitanjima dosta si ti tanak o ovoj temi.
Logged
Morskoprase
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 484



« Reply #1730 on: May 30, 2018, 07:34:14 pm »

Pa dobro directore, šta bi vi hteli?!? Da je NATO toliko homogen, koliko je bio za vremena SSSR?!? Posle svih oćiglednih idiotizama koje nameće SAD (daleko od onih proklamiranih i reklamiranih ponašanja), vi biste hteli da svi prave budale od sebe a SAD kupi debelo vrhnje?
Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #1731 on: May 30, 2018, 07:39:20 pm »

Ja bi najviše voleo da se NATO raspadne, ali mi ovde pričamo o tome da li bi haos u Estoniji izazvan od strane Rusije napravio ogromne probleme NATO-u unutar samog sebe. Ja mislim da bi, Raša da ne bi. Oko toga raspravljamo.
Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #1732 on: May 30, 2018, 08:52:44 pm »

извини рођо, а ко да их спржи? немци? французи? данци? дај молим те... амери су безобразни и арогантни, али нису глупи. гламиће, слати оружје, али сами се неће умешати ни у лудилу јер знају где то води. што се тиче еу, то окачи мачку о реп, а од свроспких војски једина озбиљна војска је пољска.

Za prženje su zaduženi oni koji imaju "roštilje" u NATO to su SAD, FRA i UK.

Što se tiče trupa u Poljskoj, Estoniji, Letoniji i Litvaniji su već formirani multinacionalni bataljoni koji broje od 800-1200 ljudi (podaci od prošle godine) s tim što će oni još rasti tokom ove godine kada u svaki od tih bataljona stigne američki kontigent plus još par jedinica iz drugih zemalja. Ako se tome doda i američka divizija koja se pominje u vestima koje je postovao motorista to je više nego dovoljno za rat kakav je Rusija nametnula Ukrajini.

U Ukrajini smo videli da čak i kad vam Rusija garantuje nezavisnot to ne važi ništa tako da baltičke republike sa pravom strahuju da im sledi neki vid agresije od strane rusije.

јел ти то мене мало з или велико з? која ук и француска? оне што не смеју да писну пред муслиманима које им ОКУПИРАЈУ рођену територију? рекох, једино ко може да се носи с русима јесу амери, а они, ма колико били арогантни, нису луди да себе униште због неке тамо летоније за коју и не знају баш тачно где је на мапи.

друго, већ сам рекао за пољаке. једина су нато армија у европи од које се може нешто опасно очекивати. јединствени су, има их много, имају технику, и најбитније, имају срце. управо оно што недостаје осталим нато земљама. катастрофа људство. не мислите ваљда да су немачке и француске јединице у нивоу њихових прадедова из првог светског рата? мађари би исто били опасни да имају технику, али су танки. (неко би овде рачунао и турску, али то је на папиру. турска војска је разнонационална, па се може очекивати и грађански рат ако нешто озбиљно пукне)

од тих мултибатаљона нема ништа. распали би се на први озбиљнији удар руса. једино би се озбиљно бранили амери и пољаци.

оно што руси треба да ураде јесте да уведу реципроцитет према националним мањинама. како ви према нашима, тако и ми према вашима. шта, није по еу "стандардима"? дискриминација? да, да, тако је. како то онда не важи у тим истим прибалтичким земљама, које су, гле чуда, чланице те исте многохваљене еу? или јоиш увек важи хитлерова подела на вишу и нижу расу?

Zašto bih te z ? UK i FRA jesu slabiji od RUS i SAD ali ako ti na glavu padne njihova nuklearna raketa biće ti isto kao i od ovih drugih. Ovde se tvrdi da SAD ne sme da napadne S.Koreju zbog par balističkih raketa a par stotina nuklearnih raketa koje poseduju FRA i UK se proglašavaju nebitnim.

Što se tiče vojnika, glavna stvar je motivacija. Ili mu plati pare ili mora imati visoki motiv vezan za ljubav prema zemlji ili mržnju prema nekome i tome slično. Poljaci imaju te tri stvari kod svojih vojnika. Ali po meni silno grešiš za FRA  i NEM. Imaš na yt dokumentarce o njihovim vojnicima u inostranstvu pa možeš da vidiš kako funkcionišu. Oni imaju dobre plate i sigurno daju sve od sebe. Oprema i problemi u finansiranju njihovih ministarstva odbrane su druga priča.

Sa druge strane Rusija stalno reformiše svoju armiju i zadnje što sam čitao je da je skoro 70% armije od regruta koji služe. Moguće da je cifra danas manja. Nije ni kod njih sve kako neki zamišljaju. Ko je služio vojsku zna da od tih regruta nema leba, tu tek negde 10-20% ljudi stvarno želi da služi a ostali to doživljavaju kao robiju. Uz to uslovi pod kojim pro vojnici u Rusiji služe su daleko od onih na zapadu, sumnjam da su i na nivou već pomenute Poljske.

Multibataljoni su tu zarad ukrajinskog scenarija, mada ne treba podcenjivati te jedinice, tu bi se pre svega u vazduhu odlučila sudbina baltičkih republika. Naravno da nemaju šanse ako ostanu odsečeni protiv Rusa.

Problem Rusa u Estoniji je što Ruski nije oficijelni jezik i što Estonija nema dogovor sa Rusijom o dvojnom državljanstvu. Većina Rusa su uzeli Estonski pasoš, ali postoji još nekih 80.000 hiljada koji i dalje insistiraju na dvojnom ili ne žele da uče Estonski jezik koji je jedini oficijelni jezik.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 406


« Reply #1733 on: May 30, 2018, 09:28:21 pm »

Ja bi najviše voleo da se NATO raspadne, ali mi ovde pričamo o tome da li bi haos u Estoniji izazvan od strane Rusije napravio ogromne probleme NATO-u unutar samog sebe. Ja mislim da bi, Raša da ne bi. Oko toga raspravljamo.

Русија ће евентуално направити хаос у Естонији и било којој другог прибалтичкој држави само колико је потребно да себе заштити од НАТО-а. Чисто превенције ради. Да нису чланице НАТО, да поштују права руске националне заједнице (онолико колико то прокламује ЕУ), Русија нема баш никаквог интереса да тамо прави хаос.
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #1734 on: May 30, 2018, 11:57:06 pm »

да не цитирам опет... сам си рекао, најбитнији моменат код војника је МОТИВ. за разлику од пољака, који су ем храбри, ем технички добри, ем мрзе русе из дна душе, једини мотив немаца и француза су паре (технику имају одличну, нарочито французи). д'извинеш, јебеш паре кад се губи глава. плаћеничка војска је добра за мир, не за рат. разлог - нема је довољно, нарочито не за рат против русије. и није толико мотивисана као војска народа који се брани. руси су то доказали више пута кроз историју. западна цивилизација је цивилизација хедонизма. нема ту више ратника, бар не у довољном броју.

што се нуклеарки тиче, европљани их немају у довољном броју да засите руску пво. питање колико су и исправне (случај бомбардовања сирије од ономад кад су европске ракете једноставно отказале). а друго, сети се чернобиља. на где се кретао облак? е па погледај сад карту, па види где је немачка као стуб еу. неће се облак зауставити на граници. британију заборави, обрисаће је руси ко гумицом ако дође до густог. они имају могућност да засите британску пво, а британци немају где са свог острва. амере боли брига за европу. ако неко преживи, опет ће као после првог светског рата да узима кредите код амера. а амери релативно безбедни на свом континенту.

и даље мислимд а су мултибатаљони плашење мечке решетом, а да руси треба да уведу реципроцитет према националним мањинама.



Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 350



« Reply #1735 on: May 31, 2018, 12:13:11 am »

Evo ovako: Pridnestovlje, Abhazija, Juzna Osetija, Krim, Donbas. Iako su Krim i Donbas konflikt u istoj drzavi, tj Ukrajni, nacin delovanja je potpuno razlicit pa sam ih zbog toga razdvojio. U prvom je uradjena klasicna okupacija sa anexijom, u drugom se potpomaze gradjanski rat. Zasto bi interes u Pridnestovlju, ili Juznoj Osetiji bio razlicit od onoga u baltickim zemljama? A poljaci ne podnose Ruse, to znam iz prve ruke. A ne podnose ni nemce. Valjda imaju nesto duze pamcenje od naseg. Iznenadjuje me zestoka odbrana Rusije ovde od strane nekih clanova foruma. Kao da gledam "Tri karte za holivud". Ovde emocija nema. U pitanju su cisti interesi. A u tim odnosima, male drzave (citaj Srbija) su samo sredstvo za trgovinu.
Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #1736 on: May 31, 2018, 07:55:13 pm »

и даље мислимд а су мултибатаљони плашење мечке решетом, а да руси треба да уведу реципроцитет према националним мањинама.

Vidim da ti se ovo provlači već par puta. Jel to u Rusiji Estonski ili Letonski postao oficijelni jezik pa zagovaraš da ga ukinu kao reciprocitet ili si mislio na nešto drugo ?

A što se tiče zagađenja i kuda idu oblaci slaba vajda od toga. U slučaju nuklearnog rata evropa, rusija, sad (da ne nabarajam dalje) će svakako biti nepodesni za život tako da je taj vetar praktično nije nikakav problem.
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #1737 on: May 31, 2018, 08:14:12 pm »

прика, руси су у прибалтичким земљама грађани другог реда. ово знам из прве руке, јер ми је другарица живела неко време у литванији. пошто си из новога одма, погледај на улазу у град таблу. на којим све језицима пише? колики је проценат румуна, мађара и осталих у србији? свакако далеко мањи него руса у прибалтичким земљама. они овде имају сва могућа права, руси у рибатичким земљама немају. русија само треба да потпуно уведе реципроцитет. немаш руску школу? нема проблема, гасимо литванску. немаш руски језик на формулару? ок, неће ти бити ни естонског на граници. итд.

што се тиче нуклеаног загађења, е баш зато нико није блесав да се качи са русијом. нарочито не амери због неке тамо летоније.
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1738 on: May 31, 2018, 10:31:56 pm »

А како ви мислите да дође до рата између Русије и НАТО без употребе нуклеарног оружја?
Logged
MilosPantovic
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 653



« Reply #1739 on: May 31, 2018, 11:42:53 pm »

На све остале начине, што се управо и дешава. НАТО је спреман да ратује до последње капи крви својих слугу. У ствари, до последње паре.

Logged
Pages:  1 ... 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 [116] 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 ... 501   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.045 seconds with 22 queries.