PALUBA
April 20, 2024, 12:10:38 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik foruma PALUBAinfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 [108] 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 ... 501   Go Down
  Print  
Author Topic: Odnosi na relaciji Rusija - NATO  (Read 829692 times)
 
0 Members and 3 Guests are viewing this topic.
Akademija
mornar
*
Offline Offline

Posts: 37



« Reply #1605 on: April 17, 2018, 01:27:21 pm »



Iz toga proizilazi da gde god su njihove baze to ne znaci sigrnost za tu zemlju. NATO moze da gadja sta god hoce samo dok nisu ugrozene njihove baze i vojne snage. Koji je motiv sad za jacanje njihovog centra u Nišu ? NATO nas cima zbog par vatrogasnih kamiona njihovih i 100 metara creva sta bi bilo da donesu nesto jace?

Zbun je medijski naduvana priča, da je ruska baza u Siriji u istom rangu sa američkim bazama koje kuda ( države članice nato-a). Sirija nije članica ODKB-a i ugovor potpisan između Sirije i Rusije čak nema istu težinu kao američki "vojno-političko-ekonomski" sporazum za bazu u Južnoj Koreji koja nije članica nato-a.

Rusi u Siriji i amerikanci u Južnoj Koreji , to nije ista priča za sada...Ne znači da neće biti, jer Asad daje prednost ruskim kompanijama za obnovu zemlje u budućnosti.

Tema srpsko-ruskog Humanitarnog centra u Nišu je ovde

Avganistan isto nije članica natoa a nesto ne mislim da bi Rusi smeli tamo bilo sta da gadjaju, Irak takodje. I ja sam ih branio do ovoga sa Sirijom, nije poenta da su oni trebali da brane Siriju od tomahavka nego je poenta da je NATO (USa) gadjala neku zemlju koja je u nekom interesu Rusije. I istarace ih iz Sirije za 10-15 god. Kao sto si ih isterali iz cele istočne Evrpe.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 480


« Reply #1606 on: April 17, 2018, 01:32:14 pm »

Tamo neki kinez nekad davno napisao je svašta.. izgleda da ga je netko čitao.. par detaila..

. Svaki se rat osniva na varkama.
. Stoga, kad smo jaki, moramo se pretvarati da smo nejaki; kad smo aktivni, praviti se da smo neaktivni.
. Kad smo blizu, nastojimo ostavljati dojam da smo daleko; kad smo daleko, kao da smo blizu.
. Navucimo neprijatelja na mamac i prevarimo ga; ponašajmo se kao da kod nas vlada nered, a onda ga napadnimo.
. Nije vrhunac umijeća zabilježiti stotinu pobjeda iz stotine bitaka. Vrhunac umijeća je svladati neprijatelj a bez borbe.
. Prema tome, u ratu je najvažnije napasti neprijateljevu strategiju
. Pobijedit će onaj koji zna kad se može tući, a kad ne smije.

itd...


Taj Kinez je izgleda Sun Cu - Sun-Tzi-Woo! Sve je tačno već dve hiljade godina. Otprilike toliko ima od kako je Sun Cu ovo pisao!
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #1607 on: April 17, 2018, 01:38:29 pm »

Avganistan isto nije članica natoa a nesto ne mislim da bi Rusi smeli tamo bilo sta da gadjaju, Irak takodje. I ja sam ih branio do ovoga sa Sirijom, nije poenta da su oni trebali da brane Siriju od tomahavka nego je poenta da je NATO (USa) gadjala neku zemlju koja je u nekom interesu Rusije. I istarace ih iz Sirije za 10-15 god. Kao sto si ih isterali iz cele istočne Evrpe.

...kaže naš narod " živi bili pa videli".....A šta nam drugo preostaje? Kojim to planovima i strategijama svetskih "imperatora" mi baratamo, pa da o njihovim zamislima diskutujemo na ovom nivou ? Sve je ovo smešno u najmanju ruku... Wink
Logged
Akademija
mornar
*
Offline Offline

Posts: 37



« Reply #1608 on: April 17, 2018, 01:53:39 pm »

Avganistan isto nije članica natoa a nesto ne mislim da bi Rusi smeli tamo bilo sta da gadjaju, Irak takodje. I ja sam ih branio do ovoga sa Sirijom, nije poenta da su oni trebali da brane Siriju od tomahavka nego je poenta da je NATO (USa) gadjala neku zemlju koja je u nekom interesu Rusije. I istarace ih iz Sirije za 10-15 god. Kao sto si ih isterali iz cele istočne Evrpe.

...kaže naš narod " živi bili pa videli".....A šta nam drugo preostaje? Kojim to planovima i strategijama svetskih "imperatora" mi baratamo, pa da o njihovim zamislima diskutujemo na ovom nivou ? Sve je ovo smešno u najmanju ruku... Wink

Diskutujemo ovo je forum sluzi za diskusiju razmenu mišljelja, različiti pogledi na svet. Živi bili pa videli su rekli mnogi kada je padao berlinski zid 89/90 da se Rusi nece povuci iz berlina pa se povukose. Mogo je puta nas narod rekao bas to zivi bili pa videli i desilo s eupravo suprotno od onoga sto je vecina mislila da ce se desiti. Malo sam otisao u offtopic izvinjavam se. Svako dobro svima
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #1609 on: April 17, 2018, 02:01:25 pm »

-Kad narod sazna...tada je već kasno !
-Posle bitke svi su generali !
...
...
.....itd
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #1610 on: April 17, 2018, 03:12:13 pm »



Taj Kinez je izgleda Sun Cu - Sun-Tzi-Woo! Sve je tačno već dve hiljade godina. Otprilike toliko ima od kako je Sun Cu ovo pisao!

A ko bi drugi bio Wink

A vrlo pametno razmisljao i pisao.
Logged
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #1611 on: April 17, 2018, 03:16:57 pm »

Dobar je Sun, dobar.

Za istoriju.

Točak se kreće, mnoge stvari su savim nepredvidive, istorija ide, ide.

Kao Nautilus.

Strašno mi je žao što moram da priznam ali Rusija se isprofanisala.

Umesto da gledamo kako američka i eu gamad leleče mi se pitamo šta se desilo ?
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #1612 on: April 17, 2018, 03:20:57 pm »

A šta si očekivao...sa kesicom kokica uz tastaturu...da gledaš rat između amera i rusa   . Kaže Šojić ...neće da može  Wink
Logged
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #1613 on: April 17, 2018, 03:23:35 pm »

Nisam ljubitelj kokica.

Iskreno.
Logged
Akademija
mornar
*
Offline Offline

Posts: 37



« Reply #1614 on: April 17, 2018, 04:54:43 pm »

Dobar je Sun, dobar.

Za istoriju.

Točak se kreće, mnoge stvari su savim nepredvidive, istorija ide, ide.

Kao Nautilus.

Strašno mi je žao što moram da priznam ali Rusija se isprofanisala.

Umesto da gledamo kako američka i eu gamad leleče mi se pitamo šta se desilo ?

Desilo se ono sto se desava zadnjih 30 god, samo sto nama nekima pa i meni trebalo ovako nesto konkretno pa da skapiramo koliko je USA jaca od Rusije. Uvek sam nalazio neka opravdanja za neke Ruske postupke kada nisu nikako delovali osim ostre kritike ili sazivanje saveta bezbednosti UN. Uvek kad Amerika podvikne Rusija se povuče uz ostre kritike toga ali Amerika uradi ono sto je zamislila. Jevreji imaju jednu poslovicu koja je veoma dobra "Bolje imati jedno resenje za deset problema, nego  deset resenja za jedan problem" . Izgleda da Rusi imaju 10 resenja za 1 preblem ali nikako da se odluce koje je najbolje.
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #1615 on: April 17, 2018, 05:11:45 pm »

Okači fotografiju predsednika SAD u dnevnoj sobi, pomiri se sa sudbinom i prst u uvo....
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #1616 on: April 17, 2018, 05:31:13 pm »


[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

 laugh




* 161.jpg (129.31 KB, 680x823 - viewed 40 times.)
Logged
MilosPantovic
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 653



« Reply #1617 on: April 19, 2018, 12:03:05 am »

Сам наслов теме указује да се распадом СССР-а ништа није променило осим изговора за непријатељство и да је НАТО и даље непријатељ, додуше у све горем стању.

Имена се мењају, а стране остају исте.

Препоручујем књиге Александра Дугина.

Има много за читање и још више за размишљање, али се на крају дође до неких одговора.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1618 on: April 20, 2018, 06:58:48 am »

Sastanak najviših vojnih zvaničnika NATO i Rusije
Tanjug  20.04.2018.

Načelnik Generalštaba Oružanih snaga Rusije Valerij Gerasimov sastao se u Bakuu s komandantom snaga NATO u Evropi, američkim generalom Kurtisom Skaparotijem, što je prvi susret najviših vojnih zvaničnika Rusije i NATO od kako su odnosi Moskve i Alijanse opali na najniži nivo od Hladnog rata zbog krize u Ukrajini.

Kako se navodi u saopštenju ruskog Ministarstva spoljnih poslova, Gerasimov i Skaparoti razgovarali su o vojnim aktivnostima Rusije i NATO u Evropi, kao i o merama za unapređenje poverenja i izbegavanje incidenata. Gerasimov i Skaparoti su razmenili i stavove o Siriji, dodaje se u saopštenju ruskog ministarstva. Reč je prvom sastanku u četiri oka od kako su se pogoršali odnosi Moskve i Zapada, nakon što je Rusija pripojila Krim 2014. godine i podržala pobunjenike u istočnoj Ukrajini, napominje AP. NATO je odgovorio time što je rasporedio snage bliže ruskim granicama, dodaje agencija.

Izvor: www.blic.rs
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1619 on: April 22, 2018, 02:06:21 pm »

Ruski odgovor na sankcije EU i Amerike gađa direktno u Ahilovu petu NATO
Frankfurter algemajne cajtung  22.04.2018.

Odbijanje ruske avio-kompanije "Volga-Dnjepar" da produži ugovor o raspoloživosti NATO-u aviona za transport teške vojne tehnike ozbiljan udarac Rusije na "ahilovu petu" NATO. To piše nemački list „Frankfurter algemajne cajtung“.

Bundesver i oružane snage drugih država NATO-a predviđaju ozbiljna ograničenja svojih borbenih mogućnosti zbog te odluke. Ranije su transportni avioni tokom više od decenije prevozili veći deo vojne tehnike u zone konflikta, uključujući teška samohodna oružja, tenkove, transportne i vojne helikoptere u Mali i Avganistan, navodi se u članku nemačkog lista. Vojna avijacija Nemačke nema strateške transportne avione koji mogu da prevoze takav teret. Čak ni novi A400M koji su počeli da se koriste nisu predviđeni za prevoz tereta velikih dimenzija. Na kraju je NATO zaključio sporazum sa rusko-ukrajinskom kompanijom „Ruslan“ i od tada se na aerodromu u Lajpcigu stalno nalaze dva „Antonova“ spremna za poletanje. Nakon nastalih problema između Rusije i Ukrajine zaključen je novi sporazum sa svakom od kompanija posebno. Na kraju je ruska firma ponudila NATO-u 12 transportnih aviona, a ukrajinska samo sedam. Ako avio-kompanija „Volga-Dnjepar“ ne produži dogovor sa Alijansom, NATO, uključujući Bundesver, od naredne godine će morati da traži novi transport za svoj teški teret, piše list. U Nemačkoj smatraju da je to odgovor Rusije na sankcije EU i SAD. List navodi reči predstavnika nemačke partije Zelenih Tobijasa Lindnera, koji kaže da je strateška transportna avijacija „ahilova peta NATO-a“. Sada je potreban plan B kako bi postojala mogućnost prevoza vojne tehnike, piše „Frankfurter algemajne cajtung“.

Izvor: www.blic.rs
Logged
Pages:  1 ... 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 [108] 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 ... 501   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.033 seconds with 23 queries.