PALUBA
March 19, 2024, 03:13:02 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite i neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi ste našli svoj aktivacioni link te aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... 29   Go Down
  Print  
Author Topic: Udruženje podmorničara Srbije, Hrvatske i Slovenije  (Read 155392 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Plavnik
In memoriam
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 635


« Reply #90 on: May 26, 2011, 11:28:34 am »

P-823 je obavila mali remont sa modernizacijom 1985. godine u Brodogradilištu specijalnih objekata. Kako brodogradilište nije imalo plovni dok a na navoz je bila izvučena P-821 išlo se na dok u MTRZ "Velimir Škorpik" gdje su obavljeni radovi na podvonom dijelu trupa. Sve je bilo u nadležnosti BSO Split.
Logged
vladimir bošković
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 560



« Reply #91 on: June 09, 2011, 11:17:32 pm »

Evo priče o mom susretu sa Tomom Bebićem, napisao sam je prije desetak godina za jedan lokalni nedjeljnik



* toma bebic tekst respekt copy.jpg (264.51 KB, 1024x744 - viewed 117 times.)
Logged
vladimir bošković
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 560



« Reply #92 on: June 09, 2011, 11:29:15 pm »

A u stvari: da, đir definitivno znači krug:
Tri ili četiri mjeseca nakon ovog teksta, javio mi se prijatelj i imenjak - navodno mi je bio nabavio nešto posebno čemu se trebam obradovati ko lud na kupus. Navratim do njega i on sav ponosam vadi iza fotelje, gdje ju je držao sakrivenu - ploču "Oya Noya". Kupio ju na ulici, ispred ulaza zgrade u kojoj je tada bio podstanar: prodavali su je neki cigani koji su do nje, očigledno, došli čišćenjem nečijeg podruma. Bila je to upravo ona ploča koju sam deceniju ranije ostavio nekoj nepomenici, prepoznao sam po oderotini na poleđini kartonskog omota nastaloj tako sto sam te 1987. nedovoljno smireno skidao naljepnicu sa cijenom.
Vinil je ostao sačuvan jer očito nije mnogo ni slušan. Omot  je na ivicama postao buđav, nagrizla ga je velika vlaga i kao da je boravio u brodskoj štivi pa se stiče utisak da je ploča cijelu deceniju plovila kroz vrijeme.
Čudni su putevi, oni ili ovi drugi Smiley
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* bebic 1.jpg (41.83 KB, 448x336 - viewed 190 times.)

* bebic 2.jpg (33.26 KB, 448x336 - viewed 102 times.)

* bebic 3.jpg (20.04 KB, 448x336 - viewed 78 times.)
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #93 on: June 10, 2011, 05:09:19 am »

Toma je završio podoficirsku školu i bio podoficir. Bio je Lolićeva klasa (orićareb ti ga znaš)

Lolic, kasniije predavac na MVA iz grupe Raketna oruzja?

Ne taj Lolić o koma ja govorim nije bio predavač na MVA. Bio je zast. I.kl. radio je u skladištu RD za TČ RČ, kasnije sam ja primio dužnost, da je mogao pod hitno u penziju.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #94 on: June 10, 2011, 07:52:43 am »

Toma je završio podoficirsku školu i bio podoficir. Bio je Lolićeva klasa (orićareb ti ga znaš)
Lolic, kasniije predavac na MVA iz grupe Raketna oruzja?
Ne taj Lolić o koma ja govorim nije bio predavač na MVA. Bio je zast. I.kl. radio je u skladištu RD za TČ RČ, kasnije sam ja primio dužnost, da je mogao pod hitno u penziju.
Je taj Lolić. Mislim da je bio sa Brača rodom.
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #95 on: June 10, 2011, 09:40:22 am »

Toma je završio podoficirsku školu i bio podoficir. Bio je Lolićeva klasa (orićareb ti ga znaš)
Lolic, kasniije predavac na MVA iz grupe Raketna oruzja?
Ne taj Lolić o koma ja govorim nije bio predavač na MVA. Bio je zast. I.kl. radio je u skladištu RD za TČ RČ, kasnije sam ja primio dužnost, da je mogao pod hitno u penziju.
Je taj Lolić. Mislim da je bio sa Brača rodom.
Da ja govorim o Bračaninu. kažu, da je bio "najzaj...." kod izdavan ju i zamjeni rezernvih djelova u Lori. Moram ga uzet u obranu - tražio je da se radi po propisu. Ako ML nije bio pravilni napisan nije izdao mat. sredstvo.
« Last Edit: June 10, 2011, 09:40:59 am by Bozo13 » Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #96 on: June 10, 2011, 10:51:00 am »


Da ja govorim o Bračaninu. kažu, da je bio "najzaj...." kod izdavan ju i zamjeni rezernvih djelova u Lori. Moram ga uzet u obranu - tražio je da se radi po propisu. Ako ML nije bio pravilni napisan nije izdao mat. sredstvo.
A ne, meni je ostao u najljepšim uspomenama. Bio je veliki džek, i trezven čovjek.
Logged
leut
Počasni član foruma
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 721



« Reply #97 on: June 14, 2011, 06:00:49 pm »

A u stvari: da, đir definitivno znači krug:
Tri ili četiri mjeseca nakon ovog teksta, javio mi se prijatelj i imenjak - navodno mi je bio nabavio nešto posebno čemu se trebam obradovati ko lud na kupus. Navratim do njega i on sav ponosam vadi iza fotelje, gdje ju je držao sakrivenu - ploču "Oya Noya". Kupio ju na ulici, ispred ulaza zgrade u kojoj je tada bio podstanar: prodavali su je neki cigani koji su do nje, očigledno, došli čišćenjem nečijeg podruma. Bila je to upravo ona ploča koju sam deceniju ranije ostavio nekoj nepomenici, prepoznao sam po oderotini na poleđini kartonskog omota nastaloj tako sto sam te 1987. nedovoljno smireno skidao naljepnicu sa cijenom.
Vinil je ostao sačuvan jer očito nije mnogo ni slušan. Omot  je na ivicama postao buđav, nagrizla ga je velika vlaga i kao da je boravio u brodskoj štivi pa se stiče utisak da je ploča cijelu deceniju plovila kroz vrijeme.
Čudni su putevi, oni ili ovi drugi Smiley

Lijep članak Vladimire. Imao si tu privilegiju da ga uživo slušaš i doživiš.

A ova priča o điru i ploči me malo podsjetila na onu priču o bombonjeri Ephraima Kishona.  Smiley
Logged
Plavnik
In memoriam
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 635


« Reply #98 on: June 29, 2011, 01:25:51 pm »

Evo, na žalost, upravo sam saznao da nas je napustio još jedan dragi kolega i podmorničar. Jučer, 28.06. umro je Stojan Črnko. Rođen je 1952. godine, završio je 28. klasu MVA, prije toga završio je Srednju podoficirsku školu te je prije akademije radio neko vrijeme. Početci njegove karijere bili su na podmornicama, nakon toga opredijelio se za bezbjednost gdje je bio sve do 1991. godine. Živio je i radio u Sloveniji.
Siguran sam da ga je dosta Palubaraca poznavalo.

Neka mu je laka zemlja!
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #99 on: June 29, 2011, 01:47:04 pm »

Poznavao sam ga. Sučut njegovoj porodici.
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #100 on: June 29, 2011, 01:52:31 pm »

Nek mu je plavo more. Sad Sad
Logged
Istria 052
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 174


« Reply #101 on: June 29, 2011, 02:41:47 pm »

Iako ga nisam poznavao, vijest izaziva sjetu.. saucesce porodici
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #102 on: June 29, 2011, 03:32:38 pm »

Laka mu zemlja Balkanska.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 743


« Reply #103 on: June 29, 2011, 05:25:07 pm »

Počivao u miru Božjem!
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #104 on: June 29, 2011, 09:54:11 pm »

Pokoj mu duši.
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... 29   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.188 seconds with 22 queries.