PALUBA
June 21, 2021, 01:14:37 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno
Pravilnik za postovanje vesti

Home   Help Login Register  
Samo registrovani članovi mogu da pristupe forumu Paluba.Info. Prijavite se ili registrujte nalog na forumu Paluba.Info Prilikom registracije lozinka mora da sadrži najmanje osam karaktera, od toga jedno veliko slovo, i bar jedan broj, u protivnom registracija neće biti uspešna. Za eventualne probleme prilikom registracije, obratite se na e-mail adresu broker824@gmail.com ili webmaster@paluba.info
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 [3]   Go Down
  Print  
Author Topic: Povratak krstarica klase Kirov?  (Read 13410 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Trifko
Moderator
poručnik korvete
*

Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.

« Reply #30 on: December 13, 2011, 08:13:23 pm »

Budžet se na planira na trenutnoj cijeni barela, ako se na varam Rusi godinam unazad planiraju budžet na cijeni od 25$ za barel (ako griješim ispravite me).
kukador
stariji vodnik
*

« Reply #31 on: December 13, 2011, 10:18:50 pm »

I  - tehnologiju za zahtjevna busenja Rusija - uvozi. A tu tehnologiju kontrolira (dijelom) ista firma koja proizvodi najrazlicitije vakcine od svih mogucih epidemija .....

koja?
jadran2
Stručni saradnik - Istorija RM
kapetan bojnog broda
*

« Reply #32 on: December 13, 2011, 11:32:09 pm »

mozda za kviz  Smiley
kumbor
kapetan bojnog broda
*

« Reply #33 on: December 14, 2011, 03:10:45 pm »

623M$ za tri broda malo je malo. Već sam rekao i ostajem pri tome. Na tim brodovima skoro sve mora da se menja. Osim toga, oni imaju i tzv. konstruktivnu zaštitu, tj, oklopljeni su. Pitanje je da li predviđeni tehnološki otvori omogućavaju zamenu potrebnih sklopova. Ako mora da se reže zaštita - jao si ga njima. Iskustvo sa Vikramaditya (ex. Gorškov) govori da je remont i pregradnja ispala višestruko skuplja i višestruko obimnija nego što se smatralo po prvoj varijanti projekta. A brod još nije isporučen i radovi traju dva puta duže nego što je građen. I to je samo jedan brod., a ne tri. Dok završe ta tri do 2020., taman će i "Petar Veliki"  morati da prođe to isto.
MOTORISTA
Global Moderator
kapetan bojnog broda
*

« Reply #34 on: December 15, 2011, 07:24:58 am »

Cena modernizacije i remonta je 623 miliona zelembaća po brodu, tako da im za dva broda treba oko 1,3 milijarde, a za tri oko 2 milijarde zelembaća.
langsdorff
vodnik
*

Hans Langsdorff

« Reply #35 on: December 15, 2011, 05:05:44 pm »

Mislim da imajuci u vidu kako stvari stoje, cifra oko koje se licitira, a tice se modernizacije ovih brodova, za Putina nece biti nikakav problem.
Рашо
Moderator
kapetan korvete
*

« Reply #36 on: February 16, 2014, 10:33:03 pm »

Како јавља Руска реч (ево сад читам), радови на ремонту и модернизацији "Адмирала Нахимова" су почели.
jadran2
Stručni saradnik - Istorija RM
kapetan bojnog broda
*

« Reply #37 on: February 17, 2014, 07:27:18 am »

Budžet se na planira na trenutnoj cijeni barela, ako se na varam Rusi godinam unazad planiraju budžet na cijeni od 25$ za barel (ako griješim ispravite me).

Nisam ranije vidio ovaj komentar - Rusi zadnjih nekoliko godina planiraju budzet uzevsi kao osnov cijenu barela nafte щлщ USD 100. Za ovu godinu 93.

Negdje sam poodavno napisao da snizenje cijene barela nafte za 1 dolar "uzima" iz budzeta 3 milijarde dolara. 10 - 30 milijardi, itd.itd.

U smislu novog svjetskog poretka, to je vrlo zanimljiva igra. Na kojoj cijeni nafte i plina ce Rusija pokleknuti. Onome tko iz Nevade ili neke druge tocke upravlja dronovima "cistih ruku", a zatim, nakon obavljenog posla ide kuci, isto tako upravlja i cijenom dva najvitalnija ruska izvozna proizvoda koji pune budzet - nafta i plin.

Iz sfere nafte/plina, budzet se puni za 2014, g. sa oko 9% s trendom snizenja u buducim godinama.

Zanimljivo je da se za ovu godinu povecava, unutar budzeta, izdvajanje za obranu, drzavni aparat i krupne infrastrukturne projekte - smanjuje za zdravstvo, obrazovanje i socijalnu sferu.

http://www.aif.ru/ny2014/infographics/1075804

pvanja
kapetan korvete
*

« Reply #38 on: October 29, 2016, 02:16:46 pm »

Potpalublje.

Lanseri PVO raketa sistema S-300F (SA-N-6)

* Raklete.jpg (52.82 KB, 480x790 - viewed 119 times.)
kumbor
kapetan bojnog broda
*

« Reply #39 on: October 29, 2016, 04:21:26 pm »

Nisam ranije vidio ovaj komentar - Rusi zadnjih nekoliko godina planiraju budzet uzevsi kao osnov cijenu barela nafte щлщ USD 100. Za ovu godinu 93.

Negdje sam poodavno napisao da snizenje cijene barela nafte za 1 dolar "uzima" iz budzeta 3 milijarde dolara. 10 - 30 milijardi, itd.itd.

U smislu novog svjetskog poretka, to je vrlo zanimljiva igra. Na kojoj cijeni nafte i plina ce Rusija pokleknuti. Onome tko iz Nevade ili neke druge tocke upravlja dronovima "cistih ruku", a zatim, nakon obavljenog posla ide kuci, isto tako upravlja i cijenom dva najvitalnija ruska izvozna proizvoda koji pune budzet - nafta i plin.

Iz sfere nafte/plina, budzet se puni za 2014, g. sa oko 9% s trendom snizenja u buducim godinama.

Zanimljivo je da se za ovu godinu povecava, unutar budzeta, izdvajanje za obranu, drzavni aparat i krupne infrastrukturne projekte - smanjuje za zdravstvo, obrazovanje i socijalnu sferu.

http://www.aif.ru/ny2014/infographics/1075804

Mala ispravka. Već u budžetu za 2016. bila je računata cena nafte daleko manje od tih 93$ za barel. Ne znam koliko tačno. Za 2017. se računa cena nafte 40$ barel, a verovatno neće toliko pasti, već će najverovatnije ostati na  ovom nivou, ili nešto porasti.

A Admiral Nahimov je još od letos u doku. Postavio ja sliku. Predviđena je opsežna zamena elektronike i raketnog oružja. Sistem "Fort", sa raketama od S-300P biće obnovljen novim raketama sličnim onima za S-400.
Pages:  1 2 [3]   Go Up
  Print  

Jump to:  

Only registered members are allowed to access forum Paluba.Info. Please login or register an account with forum Paluba.Info. When registering, the password must contain at least eight characters, of which one capital letter and one numeric number, otherwise the registration will not be successful. For any problems during registration, please contact the e-mail address broker824@gmail.com or webmaster@paluba.info