PALUBA
March 28, 2024, 04:16:19 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite i neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi ste našli svoj aktivacioni link te aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 [50] 51 52 53 54 55   Go Down
  Print  
Author Topic: Offtopic  (Read 225454 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #735 on: July 11, 2017, 03:51:38 pm »

In memoriam postoji i to je mesto posveceno preminulim clanovima Palube (oni za koje imamo saznanja). Jedno vreme su postavljane objave o smrti i nekih drugih osoba da bi onda tu mesto nasli i glumci i fudbaleri i razne druge lincosti tako da je Urednistvo foruma odlucilo da zadrzi samo deo gde ce biti odata pocast nasim clanovima i nikome vise.

Zbog toga ce ovaj post Vojnika granicara ce biti uklonjen.
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #736 on: September 16, 2017, 08:50:52 pm »

U, ovo morate da vidite 

Harem persijskog šaha Nasera al Din Kadžara.


https://www.ar15.com/forums/general/Can_anyone_explain_the_deal_with_Shah_of_Iran_s_Wives___I_am_pretty_sure_they_are_dudes__eye_bleach_/5-1874402/
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #737 on: September 16, 2017, 09:01:15 pm »

Pre nekoliko dana sam čitao neki tekst o tome , evo prenosim ga ovde...


Nasira el Din Šah Kadžara je sopstveni narod zvao "lakejem u službi nevernika“ jer je od Britanaca i Rusa kupovao tehničke proizvode i dozvoljavao im da otvaraju fabrike, rafinerije i rudnike širom Persije primajući za to mito. Bez obzira što je bio nepopularan bio je jedan od najdugovečnijih vladara u istoriji Persije i najduži u svojoj dinastiji. Bio je persijski šah Kadžarske dinastije od 1847. do 1896. godine.
 
Upamćen je kao čovek koji je modernizovao Pesiju u mnogim sferama, a privatno je bio veliki ljubitelj umetnosti, posebno poezije, koju je i sam pisao i slikarstva kojim se takođe bavio. Držao je korak sa svetskim trendovima pa je tako bio je prvi Iranac koji se fotografisao i jedan od prvih koji je sam fotografisao.

Upravo njegove fotografije koje su nedavno postale dostupne javnosti izazvale su pravu svetsku pomamu. Zašto? Zato što su zahvaljujući njima po prvi put viđene žene iz šahovog harema, onako kako su zaista izgledale, a ne onako kako ih je zamišljao (i još uvek iz zamišlja) Zapad.


Na šahovom dvoru mogli su se često videti strani poslanici, fotografi i umetnici. Jedan od njih, ruski fotograf Anton Sevrijugin ovekovečio je persijskog vladara, njegove sinove i unuke. Ipak, pristup haremu imao je samo šah, pa je upravo on bio taj koji je fotografisao svoje žene i konkubine.
 
Najčešće je šah snimao svoju prvu i omiljenu ženu Anis al-Doleh, koju je nazivao svojom srodnom dušom. Obožavao ju je i najviše joj je verovao. Navodno joj je poveravao i državne tajne, a ona je bila i upraviteljka harema.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Fotografisao je šah i svoje konkubine. U njegovom haremu bilo ih je 84!  Nisu to bile vitke i krhke žene dugih, raspuštenih kosa. Šahove su žene niske i, blago rečeno, ugodno popunjene. Glave i vrata pokrivenih bogato ukrašenom maramom, na licima su im glavni aduti spojene obrve i tamni, vrlo izraženi brkovi. Na prvi pogled, čini se kao da se radi o muškarcima!
 
Ipak, tadašnji su kriterijumi lepote bili takvi, posebno u visokoj klasi. Što je žena bila jača i deblja, to je bila lepša, bio je tadašnji kriterijum, a posebno se to odnosilo na žene u haremu. One su jele najbolju hranu i nije im bilo dopušteno prečesto se kretati kako bi zadržale svoju liniju.
 
Maskularni izgled, koji je uključivao to da je žena jaka i dlakava, privlačio je šaha, i sve su žene u haremu izgledale tako.
 
Šuška se kako je šah snimao i golišave fotografije svojih žena ali, ako su i pronađene, do sada nisu prikazane javnosti.


opširniji tekst o šahu i haremu možete pročitati ovde


* 35387-harem-580x0.jpg (100.92 KB, 580x985 - viewed 87 times.)
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #738 on: January 22, 2020, 06:54:16 pm »

Siječanjska depresija na svakom koraku.  Grin
Nikoga nije volja ništa pisati.  Tongue

poz.
Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 897



« Reply #739 on: March 20, 2020, 09:31:37 pm »

Kako ubijate vreme u toku izolacije/karantina?
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #740 on: March 20, 2020, 09:56:43 pm »

Nesmijem stavit gif, ne dozvoljavaju pravila.  Grin

poz.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 879


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #741 on: March 21, 2020, 10:10:13 am »

Kako ubijate vreme u toku izolacije/karantina?
Ja kobajagi radim do 20 h.
Oko 19:30 se vidi bežanija sa ulica... nikome se ne plaća kazna.
Logged
JASON
Stručni saradnik - istorija
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 119



« Reply #742 on: March 21, 2020, 11:04:56 am »

AC/DC.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #743 on: March 21, 2020, 11:31:47 am »



ја се трудим да што више будем на улици, на сунцу, и да завршим што више посла могу. Дезинфикујем се на разне начине, неки су изнутра, а неки споља!
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 14 806


« Reply #744 on: March 21, 2020, 05:26:21 pm »

Kako ubijate vreme u toku izolacije/karantina?

Evo kako:
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Radim 8 sati dnevno, sve radne dane.

Ako neko zna kako, neka okrene ovu sliku. Hvala.


* IMG_8181-1111.jpg (91.58 KB, 459x604 - viewed 50 times.)
« Last Edit: March 21, 2020, 06:17:32 pm by Kuzma® » Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #745 on: March 21, 2020, 07:02:42 pm »

Kako ubijate vreme u toku izolacije/karantina?

Evo kako:
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Radim 8 sati dnevno, sve radne dane.

Ako neko zna kako, neka okrene ovu sliku. Hvala.

Bravo ratni...drž`se 
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 14 806


« Reply #746 on: March 21, 2020, 08:15:49 pm »

Kako ubijate vreme u toku izolacije/karantina?

Evo kako:
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Radim 8 sati dnevno, sve radne dane.

Ako neko zna kako, neka okrene ovu sliku. Hvala.

Bravo ratni...drž`se 

Trenutno sam HSE konsultant jednoj stranoj firmi koja radi remont i instalaciju mašina za punjenje mleka i jogurta u velikoj srpskoj fabrici mleka - zato verujem da ću raditi do kraja ovog stanja. Neki od njihovih ljudi su povučeni ali ih je ostalo dovoljno da sam im potreban.

Moj stav oko ove pošasti je da se pridržavam svih propisanih mera i radim svoj posao sve dok mogu, a ako ipak treba da dobijem virus i umrem, pa dobro, od 26.09.1991. i tako živim na kredit koji neću vraćati. Milan (Longtrip) dobro zna o čemu govorim.
Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 897



« Reply #747 on: March 21, 2020, 10:14:17 pm »

Trenutno sam HSE konsultant jednoj stranoj firmi koja radi remont i instalaciju mašina za punjenje mleka i jogurta u velikoj srpskoj fabrici mleka - zato verujem da ću raditi do kraja ovog stanja. Neki od njihovih ljudi su povučeni ali ih je ostalo dovoljno da sam im potreban.

Moj stav oko ove pošasti je da se pridržavam svih propisanih mera i radim svoj posao sve dok mogu, a ako ipak treba da dobijem virus i umrem, pa dobro, od 26.09.1991. i tako živim na kredit koji neću vraćati. Milan (Longtrip) dobro zna o čemu govorim.
Boro, bez ljutnje, ali kad vidim ova tri slova (pa još i neku titulu pored) želudac mi radi centrifugu. U mojoj firmi su se trtili svuda i maltretirajući nas u operativi skupljali sebi poene a sad kada je nastala ova siutacija su tako prdnuli u čabar i nema ih nigde.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 14 806


« Reply #748 on: March 21, 2020, 10:19:28 pm »

Zašto da se ljutim @Preki, činjenica je da što je jedan moj klasić govorio "ima nas i `vakih i `nakih". U mojoj firmi više od 90% ljudi radi od kuće, nas nekolicina je na terenu jer smo se zatekli na takvom poslu. Inače je moja firma poslovima iz oblasti bezbednosti i zdravlja na radu (i poslovima iz drugih oblasti kojima se bavi) posvećena suštinski, nikada formalno.

Da nije tako, ne bih tu ni radio. I zbog toga smo najbolji.
Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 897



« Reply #749 on: March 21, 2020, 10:41:05 pm »

Nama su za zaštitu od korone rekli da koristimo masku koju imamo u kompletu od kamiona a delimo je nas trojica... i dali su nam filtere za potpuno drugi model. Toliko.
Logged
Pages:  1 ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 [50] 51 52 53 54 55   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 23 queries.