PALUBA
March 28, 2024, 09:55:57 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Prilikom registracije lozinka mora da sadrži najmanje osam karaktera, od toga jedno veliko slovo, i bar jednu cifru, u protivnom registracija neće biti uspešna
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... 113   Go Down
  Print  
Author Topic: Vijesti NATO-OTAN  (Read 296875 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Morskoprase
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 481



« Reply #555 on: July 30, 2018, 09:56:27 pm »

E sad ovako! Ne polažite mi reči u usta! Ja nisam nigde zapisao, da su migranti, koji koriste sredozemno rutu Libijci. Kad ste već okaćili moj prijašnji post, okaćite još post u kojem pišem, da iz Libije odnosno preko Libije prelaze migranti libijske nacionalnosti (I da, i ti prelaze ali u zanemarivom broju). Pa da vas vidim sada, ko če praviti budalu od mene!!! Dosta mi je više tog i takvog isprevrtanja činjenica, kojeg vi izvodite, kad se vas dovede u ćošak. Ajde sad, sa kopijom mog posta na odgovor. I nemojte mi odgovoriti, kao ja ti ne trebam odgovarati. (I nećete mi, pošto nećete naći takav post, a to što ste zapisali posledica je vaših predviđanja!!! I za vaša predviđanja ne bi zaradili ni za so, pošto nisu tačna.)

PS: A gde smo mi to zajedno pasli ovce pa da smo na TI?!?
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #556 on: July 30, 2018, 10:11:40 pm »

@Morskoprase...nemoj da se primaš na ovu "direktoricu" centra za evroatlantske studije ....radi na sendvič 
Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #557 on: July 31, 2018, 07:10:51 pm »

E sad ovako! Ne polažite mi reči u usta! Ja nisam nigde zapisao, da su migranti, koji koriste sredozemno rutu Libijci. Kad ste već okaćili moj prijašnji post, okaćite još post u kojem pišem, da iz Libije odnosno preko Libije prelaze migranti libijske nacionalnosti (I da, i ti prelaze ali u zanemarivom broju). Pa da vas vidim sada, ko če praviti budalu od mene!!! Dosta mi je više tog i takvog isprevrtanja činjenica, kojeg vi izvodite, kad se vas dovede u ćošak. Ajde sad, sa kopijom mog posta na odgovor. I nemojte mi odgovoriti, kao ja ti ne trebam odgovarati. (I nećete mi, pošto nećete naći takav post, a to što ste zapisali posledica je vaših predviđanja!!! I za vaša predviđanja ne bi zaradili ni za so, pošto nisu tačna.)

PS: A gde smo mi to zajedno pasli ovce pa da smo na TI?!?

Ti si konstatovao da je rat u libiji prouzrokovao mediteransku rutu i to još nazvao činjenicom. "Navijač" bar to nije nazivao činjenicama nego je samo to izmislio da bi sam sebi da šlagvort da pljuje. I to ti nije dosta bilo nego meni govoriš "da ne pravim budalu od sebe" i to direktno ispod posta gde sam ja pisao o migrantima a pre mene i jedan drugi član foruma. Uostalom ako meni ne verejuš ja te opet pozivam da se informišeš ko su većinski migranti koji stižu preko Libije pa ćeš i sam videti da su to upravo oni što su pre išli preko Maroka u ŠPA i FRA.

@Milan (longtrip)

Sjajan doprinos ozbiljnosti foruma s tvoje strane.
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 879



« Reply #558 on: July 31, 2018, 08:19:02 pm »

Лијепо ти човјек рече да ти мигранти не би ишли преко Либије да Либија није растурена. Није рекао да су Либијци у питању.
Logged
Morskoprase
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 481



« Reply #559 on: July 31, 2018, 08:43:01 pm »

Directore, napisao sam, da mi nečeš naći i zalepiti post ili dio posta, u kojem pišem, da sredozemnom rutom preko Libije putuju Libijci i da bi razlog tome bio rat u Libiji. Nisi. Žao nisi ni shvatio šta sam napisao, pa ti moraju ostali tumaćiti, šta sam zapisao. U jednu ruku mi je i žao, što si takav. Ali izgleda, da spadaš u klasu večine direktora na prostorima bivše YU. Dobro ti znaš, kakvi su. Znamo i mi. Pa sad, ako ti je to kompliment... al u ostalom, još i dalje vredi moja konstatacija, pravi si, najbolji, baš za vreme u kojem živimo.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #560 on: July 31, 2018, 09:11:44 pm »

Може бити да ја и остали не пратимо бројке миграната по годинама али ето и мени се "чини" да је мигрантска криза ескалирала након догађаја у Либији и ширења арапског  пролећа у Сирију. Такође, мени се чини да је онај талас миграната 2015. године полазио, кретао се и деловао плански, усмерено а не стихијно и случајно. Неко је те људе подигао и реко "идемо". Како види, директор системски прати податке о мигрантима па би нам могао дати пар показатеља о брију миграната од на пример 2000 до 2017. па би могли да дискутујемо.

А што се тиче Италије и њене способности или неспособности да се одбрани од миграната и буџета од 2%, јасно је сваком слепцу да се Италија итекако може одбранити и са буџетом и од 1% ако би то радила војска по правилима борбене употребе. После пар потопљених чамаца број миграната који би "аплицирали" на италијанску обалу нагло би пао. Ни 10% повећања буџета ни све војске Медитерана на овај начин неће зауставити мигранте. Неће га зауставити само војним методама. Већ сам писао о томе. Само системски приступ и решавањем проблема у земљама "извозницама" миграната ће успорити и можда зауставити неконтролисан прилив. А за то треба време и другачија политика (и економска, наравно) у индустријским развијеном "западним" земљама. 

Један од главних аргумената НАТО заговорника код нас и окружењу је да ће се смањити издаци за одбрану, да ће се војске смањити, да ће више средстава ићи за школе, вртиће и тд... Сад испада да то и није баш ткао, већ супротно, па још треба мало и додати. Значи, они који су то причали лагали су? или су њих лагали? Друго, шта се то радикално променило и угрожава НАТО да треба исказати нову војну моћ?  Против кога би показали ту војну моћ и на који начин? Ко то тако моћно прети земљама НАТО? Па добро, ако је тако, хајде нека покажу своју моћ и зауставе мигранте, искорене сиромаштво у земљама "извозницима" миграната, смање профите  и тд и сл. ...
Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #561 on: July 31, 2018, 09:58:50 pm »

Directore, napisao sam, da mi nečeš naći i zalepiti post ili dio posta, u kojem pišem, da sredozemnom rutom preko Libije putuju Libijci i da bi razlog tome bio rat u Libiji. Nisi. Žao nisi ni shvatio šta sam napisao, pa ti moraju ostali tumaćiti, šta sam zapisao. U jednu ruku mi je i žao, što si takav. Ali izgleda, da spadaš u klasu večine direktora na prostorima bivše YU. Dobro ti znaš, kakvi su. Znamo i mi. Pa sad, ako ti je to kompliment... al u ostalom, još i dalje vredi moja konstatacija, pravi si, najbolji, baš za vreme u kojem živimo.


Ja mislim da ni ti sam nisi siguran šta si hteo da napišeš. Na kraju ćeš napisati isto ono što sam i ja rekao u postu na koji si odgovarao. Rašo meni ništa ne objašnjava, nego piše ono što sam i ja napisao u postu na koji si ti odgovarao negativno i poručio mi da ne pravim budalu od sebe. Tako da počni da čitaš postove koje komentarišeš jel je ovo što ti radiš ekstra neozbiljno.

@džumba

naravno da se smanjuje, ako se ne varam baš ti si rekao da bi srbija trebala da troši znatno više ako želi da bude neutralna tamo na temama o srbiji ? Mi smo sad nešto ispod 2% BDP-a a realno smo preko 2% jer neke nabavke ne idu iz vojnog budžeta nego direkt iz republičke kase. Da stvar bude gora kada ovi računi migova i ovog novog što se najavljuju stignu na naplatu naš vojni budžet će verovatno biti na oko 3%. Eto vidiš da smo u NATO sve što bi nam trebalo je 2%.

Ako je 2% mnogo zašto Rusi ne smanje budžet na recimo 1.15% kao Italija oni troše oko 5%, Indija 3%, Kina 2% mada se sumnja da su i oni na 5% jel ne vode nabavke u budžetu. JEsu oni svi ludi a Italijani pametni, ili je u stvari Italija iskoristila situaciju i godinama smanjivala svoja izdvajanja na vojsku jer se oslanjala na NATO. INače ta ista italija je izdvajala oko 3 posto krajem hladnog rata, posle sloma SSSR smanjila na 2% a onda malo po malo došla na današnji i nivo.
« Last Edit: July 31, 2018, 10:04:02 pm by Director » Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #562 on: August 01, 2018, 06:16:07 pm »

Da li je toliki problem da se pridržavate teme? Da li je moguće da i ovde pričate, odnosno svadjate se o jebenim migrantima? AKo niste primetili, kojim slučajem, tema je o jebenim vestima o jebenom NATO paktu!!!

Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #563 on: August 01, 2018, 09:18:01 pm »

Нисам ја рекао да је 2% мало нити много. Колико ће ко да одваја ствар је процене руководства те државе. А кад говоримо и НАТО Трамп је тражио најмање 2% а не до до или тачно 2 посто. Суштина тог спора је да САД траже да сви сносе трошкове у складу са оним што у НАТО добијају - безбедност. Његов је став, ако сам добро схватио, да САД одвајају највише за безбедност других. Да ли је то тако или није ствар је НАТО-а и његових чланица и због тога се ја не забрињавам. Само констатујем чињеницу да ће многи у НАТО-у морати да дреше кесу, а како изгледа невољно.

А о томе каква нам је војска због ранијег смањења буџета ћемо на другом месту...
Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #564 on: August 01, 2018, 10:48:14 pm »

Suština toga što Tramp traži ima korene još iz 2006. kada je SAD tražio od NATO-a da preuzmu svoje obaveze u savezu i pošalju trupe u Afganistan. Operacije u Afganistanu su pod okriljem NATO a većina država se vadila da nemaju dovoljno trupa i sredstava da pošalju tamo. Ili licemerno odgovorila da neće da šalju borbene trupe a sede u vojnom savezu i odobrili ovu operaciju. 2011. većina NATO članica ne da nije povećala nego je još i smanjila budžete a neki i potpuno povukli svoje trupe (baš ta Italija) i tada je nastupila prva kriza u vezi sa ovom temom u NATO. Onda je 2014. napravljen dogovor da svi streme ka 2% i da 20% od toga ide na opremu da bi svi "imali" trupe da odgovore zahtevima kada NATO preuzme neke obaveze.

Inače 2% nije obaveza nego nešto što su svi obećali da će da urade. Zato Tramp i preti da će razbucati NATO jer on njih ne može naterati da više troše a 2024. se neće ništa desiti tim državama koje ne dostignu 2% .

2% je mali iznos za ozbiljnu državu. A pogotovo je mali iznos za države koje su stalno u nekim konfliktima i koje žele da budu bitne u međunarodnim odnosima. Italija izvan NATO kad bi imala ovakav budžet za vojsku bila bi u rangu sa Srbijom i politički i vojno. Ne bi je apsolutno niko za ništa pitao niti bi njihovo mišljenje bilo bitno. Ovako u NATO oni imaju uticaja na svetska dešavanja tako da ne dobija se samo bezbednost nego se dobija mnogo što šta sa članstvom u NATO. Pogledaj samo koje firme dobijaju poslove u Iraku i Afganistanu, to su sve uglavnom firme iz država koje su imale značajno učešće u tim operacijama. Italija je dobijala fine poslove u Afganistanu na obnovi, trebali su i to da odbiju kad su tako principijelni.

Zato ti kažem da članstvo u NATO-u ne diže troškove vojske nego ih višestruko smanjuje, pogotovo kada tu uračunaš i dobit koja se dobija preko drugih poslova.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #565 on: August 02, 2018, 06:37:52 am »

Gruzija, SAD i 11 zemalja NATO na zajedničkoj vežbi
Tanjug  02.08.2018.

Gruzija je počela zajedničke vojne vežbe s NATO, samo nekoliko dana pre obeležavanja 10. godišnjice rusko-gruzijskog rata, koji je izbio 7. avgusta 2008. napadom Gruzije na Južnu Osetiju.

Više od 3.000 pripadnika gruzijskih trupa i vojnika iz 12 zemalja članica NATO (SAD, Francuske, Nemačke, Velike Britanije i Turske), učestvuje na vežbama koje se održavaju pod nazivom „Noble Partner 2018“ do 15. avgusta. Gruzija se nada pridruženju Atlantskom savezu, što su toj zemlji njeni čelnici obećali još 2008. godine.

Izvor: www.blic.rs
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #566 on: August 03, 2018, 05:02:33 pm »


Ističe vreme da oslobodite sveštenika, veoma smo ozbiljni!


Američki državni sekretar Majk Pompeo ponovo je danas zatražio da Turska oslobodi američkog sveštenika čije je zatvaranje znatno zateglo odnose Vašingtona i Ankare, dve NATO saveznice.
 
Pred današnji susret sa šefom turske diplomatije Mevlutom Čavušogluom na marginama ministarskog sastanka Asocijacije država jugoistočne Azije (ASEAN) u Singapuru, Pompeo je rekao da će tražiti i oslobadjanje nekoliko radnika američke diplomatske misije u Turskoj.

Zbog slučaja sveštenika Endrua Bransona, SAD su u sredu uvele sankcije turskom ministru pravde i unutrašnjih poslova, a Pompeo je pred susret s Čavušogluom rekao da će taj slučaj biti jedna od najvažnijih tema razgovora.

Naveo je da uvođenje sankcija turskim ministrima pokazuje koliko administracija predsednika SAD Donalda Trampa ozbiljno pristupa Bransonovom slučaju.

"Turska je upozorena da vreme ističe, vreme je da se sveštenik Endru Branson vrati u SAD i ja se nadam da će oni shvatiti da smo mi veoma ozbiljni. Branson treba da dodje kući, kao i svi Amerikanci koje je turska vlada zatvorila", kazao je šef američke diplomatije novinarima tokom leta iz Kuala Lumpura za Singapur.

Čavušoglu je posle sastanka s Pompeom rekao turskim novinarima da su imali "krajnje konstruktivan" razgovor i da će nastaviti da rade na rešavanju postojećih sporova.
 
"Ponovili smo im da ništa ne može biti postignuto pretećom retorikom i sankcijama i verujemo da je to dobro shvaćeno", naveo je šef turske diplomatije.

izvor
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #567 on: August 03, 2018, 07:56:59 pm »

Gruzija, SAD i 11 zemalja NATO na zajedničkoj vežbi


Zaista je nejasno zašto SAD i NATO toliko histerično provociraju Rusiju.
Svakome ko normalno razmišlja, ovakve aktivnosti postaju dosadne, paranoične, bolje reći dosadno smešne.
Koji je cilj ovakvih provokacija?
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 14 809


« Reply #568 on: August 03, 2018, 08:02:53 pm »

Gruzija, SAD i 11 zemalja NATO na zajedničkoj vežbi


Zaista je nejasno zašto SAD i NATO toliko histerično provociraju Rusiju.
Svakome ko normalno razmišlja, ovakve aktivnosti postaju dosadne, paranoične, bolje reći dosadno smešne.
Koji je cilj ovakvih provokacija?


Porast prodaje oružja, a najlakše je "ubediti" saveznike da ima treba još.

Na žalost, povremeno je cilj i utrošak municije kojoj je rok trajanja pri kraju.
Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #569 on: August 03, 2018, 10:27:41 pm »

To ti služi da se pošalje jasna politička poruka i da se pomalo ponizi protivnik. Isto to rade i Rusi, pre par nedelja ili meseci (stade mi mozak) su bile velike vežbe na granici baltičkih republika. Čemu to ? Pa isto tako da se malo ponizi NATO i pošalje politička poruka "spremni smo".
Logged
Pages:  1 ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... 113   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.033 seconds with 23 queries.