PALUBA
March 29, 2024, 01:20:55 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Na forumu PalubaInfo novoregistrovane članove odobravamo ručno, to može potrajati 24 h, ali je neophodno da novoregistrovani korisnik aktivira svoj nalog koji će dobiti putem e-pošte u navedenom vremenu
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... 158   Go Down
  Print  
Author Topic: Rusija o modernizaciji vojske  (Read 465623 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #810 on: April 29, 2016, 07:30:33 pm »

Gledam ove cene helikoptera i vidim da je Kazan Mi-38 relativno jeftin i koliko mi se ceni dosta veci od Mi-17,pa zasto nasi nisu uzeli te helikoptere?
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #811 on: April 29, 2016, 07:57:07 pm »

Русија лансирала нови вишенаменски супер-хеликоптер Ка-62.


Meni je posebno privukla pažnju plavuša u mini haljini, koja se penje u helikopter (1. minut videa)!
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #812 on: April 29, 2016, 09:00:05 pm »

Gledam ove cene helikoptera i vidim da je Kazan Mi-38 relativno jeftin i koliko mi se ceni dosta veci od Mi-17,pa zasto nasi nisu uzeli te helikoptere?

Kolko znam, nije jos u proizvodnji, a i cene su date "iz rukava", ne znamo koju opremu imaju, nije uracunata razno-razna dodatna oprema, ne zna se prema kome su te cene (domaci pazar jedna cena, prijatelji druga, placanje u kes-u treca, ..... ) plus fali obuka ili preobuka i tako dalje, i tako blize. Wink
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #813 on: May 02, 2016, 12:32:28 pm »

I oni hoce da se nose sa Nato,strasno!!Ovakav amaterizam kod Amerikanaca se ne vidja,zato su tu gde su! 

Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #814 on: May 02, 2016, 01:05:02 pm »

da se tema ne bi pretvorila u tragikomediju, pretraži malo linkove "us army fails"....pa nek se nato nosi sam....
Logged
Morskoprase
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 481



« Reply #815 on: May 02, 2016, 01:05:19 pm »

Ne, samo ovakve "zgode" drže podalje od javnosti. Pošto su vojnici plaćeni sa svim benificijama, gubljenje svega toga prevaže publicitet. Kod regruta to nije slućaj, pa se sve vidi. Barem po mom mišljenju.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #816 on: May 02, 2016, 02:08:46 pm »

Nešto od ovoga je pravi "fail",a nešto je i namešteno, šege radi. Sem toga, mnoge fotke su od pre 15 godina, a tadašnja i sadašnja vojska se malo razlikuju. 2000. su imali problem da isplate plate i pola ih je bilo bez stana.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #817 on: May 02, 2016, 02:14:23 pm »

Gledam ove cene helikoptera i vidim da je Kazan Mi-38 relativno jeftin i koliko mi se ceni dosta veci od Mi-17,pa zasto nasi nisu uzeli te helikoptere?

O Mi-38 sam prvi put čuo u "Aerosvet international" 1990. godine. Ubrzo je program zamrznut, pravi prototip nikad nije poleteo,a prednost je data razvoju novih varijanti Mi-8 MTV, sa korišćenjem novih tehnologija za Mi-38. Ako se Mi-38 ikad pojavi, izgledaće znatno drugačije od slika iz 1990.
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #818 on: May 02, 2016, 02:27:41 pm »

I bivsa SFRJ je trebala da ucestvije u tom projektu (barem tako je nacelno dogovarano pocetkom devedesetih kada je pregovarano o nabavci Mi-8MTV kao zamena za ostarele jugoslovenske Mi-8).
Logged
Morskoprase
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 481



« Reply #819 on: May 02, 2016, 05:36:09 pm »

Koliko se sećam, u programu NH (Novi helikopter) kao osnova za transfer tehnologija javljali su se britanski Links (preko Britiš Aerospejsa) te Puma (preko Francuza-Aerospatiala). Sve je riknulo devedesetih. Mi-38 dosta se dugo razvija, problem mu je, što je Mi-8 sa modernizacijama tamo tamo sa njim. U razvoju udio imale su neke EU firme, pa me ne bi puno čudilo, da Rusi namjerno koće program. Bilo kako bilo, pomenute cene helikoptera su one, koje su u jednom (ne za sve helikoptere istom) momentu bile dostupne na tržištu. No, treba istaći, to su civilne variante-bez one tehnologije, koja se naplaćuje, a bitna je u vojnoj eksploataciji. Dali one vrede tih para, ne znamo. Do onog trenutka, kad je potrebno preneti saučešče porodici. E tad mislim, da ni porodica nije jedina, koja bi proklinjala tzv štednju.
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #820 on: May 02, 2016, 09:06:34 pm »

Bilo je vise opcija prilikom planiranja obnove flote srednjih transportnih helikoptera u SFRJ, jedna opvija je bila samo nabavka novih masina (opcije Bell 214, Westland 30-300 i Super Puma) uz mogucu proizvodnju istog kod nas.
Sledeca opcija bi bila delumicna nabavka i delumicna proizvonja kod nas (opcija Mi-8 MTV) kojoj se kasnije prikljucila opcija da se udje u zajednicki razvoj Mi-38 helikoptera.
Postojala je i opcija samostalnog razvoja i proizvodnje sopstvenog helikoptera (projekat VNH-90) koji je bio samostalni projekat Lole, ali je takodje bio najudaljeniji od realizacije jer je sve trebalo raditi od pocetka i samostalno ili "samostalno".

E sad, vreme je da se vratimo na temu uz moje izvinjenje sto sam zastranio sa teme i obecavam da necu vise.  angel
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #821 on: May 03, 2016, 06:44:12 am »

Radi kašnjenja (vjerojatno pomanjkanje fincijskih sredstava) u razvoju novog bombardera PAK-DA, Rusi će bombardere Tu-160 modernizirat (i nabavit) u verziju M2, koja će služit do proizvodnje i uvođenje novog aviona u naoružanje. Sada imaju u naoružanju 16kom Tu-160. Planiraju nabavu barem 50kom Tu-160M2...

Vir: "Obramba" SLO
http://www.obramba.com/
02.05.2016.

Tu-160M2 bo prehodni bombnik do PAK DA

RUSKE LETALSKE SILE BODO DOBILE POSODOBLJENE STRATEŠKE BOMBNIKE TU-160

Zaradi zamud pri razvoju novega bombnika 5. generacije PAK DA, se je Rusija odločila za nadgradnjo obstoječe flote bombnikov Tupoljev Tu-160 v različico M2, po nekaterih ocenah pa naj bi šlo za enega najdražjih ruskih obrambnih projektov zadnjih let.

Rusija je že pred časom napovedala, da z razvojem novega bombniškega letala PAK DA (strateški bombnik – “raketonosec” nove generacije) zamuja in da so roke za izdelavo odložili (verjetno predvsem zaradi sredstev), zato pa sprejeli odločitev o nadgradnji obstoječega strateškega bombnika Tupoljev Tu-160 (NATO: blackjack)v različico Tu-160M2, ki bo tako v srednjeročnem obdobju nadomestil novo bombniško letalo. Na Tu-160M2 bodo zagotovo preizkusili tudi vrsto tehnologij, sicer načrtovanih za PAK DA.

Po navedbah izvedencev gre (pri posodobitvi Tu-160) za enega najdražjih vojaških projektov Rusije v tem stoletju, primerjamo ga lahko s ceno novih jedrskih podmornic borei z raketami bulava, kar pomeni med 5 in 7 milijardami dolarjev. Kako obsežna bo ta posodobitev ni veliko znanega, ali bodo posodobili samo radijsko-elektronsko opremo ali bo posodobitev zajela tudi pogonski sklop, oborožitvene sisteme in hladilne sistema, navigacijo ipd. Končna cena bo zato odvisna od obsežnosti posodobitve, vendar bo zagotovo v omenjenih vrednostih.

Rusi sami imenujejo Tu-160 “beli labod” in je danes najzmogljivejši strateški bombnik (ne pa tudi radarsko neviden). Kot je že pred časom napovedal Valery Solozobov, namestnik generalnega direktorja družbe Tupoljev, zadolžen za projektiranje in inovacije, bo Tu-160M2 predstavljal dejansko nove konstruktorske rešitve, ostal naj bi bil ali manj le izgled letala. Vsekakor ga bodo opremili z najsodobnejšo elektronsko opremo, tudi s sistemi za elektronski boj in upravljanje z ognjem. Obdržal bo shemo nizkokrilca (krilo prehaja skozi spodnji del trupa) in gibljiva krila (za spreminjanje puščice kril), ostalo bo tricikelsko podvozje in krilca. Bodo pa prisiljeni vso opremo, ki jo bodo vgrajevali, razviti in izdelati doma – v Rusiji, po zatrjevanju iz Tupoljeva pa sankcije proti Rusiji ne bi smele vplivati na razvoj in izdelavo letala.

Poveljnik ruskih Letalsko – vesoljskih sil Viktor Bondarev je prvi let tega letala napovedal že v letu 2019, serijsko pa naj bi ga zatem začeli proizvajati leta 2023, Ministrstvo za obrambo Ruske federacije pa načrtuje nabavo vsaj 50 letal Tu-160M2 (zdaj imajo 16 Tu-160).

Že sama oznaka “raketonosec” izpostavlja glavno zmogljivost bombnika, ki bo uporabljal tako jedrske kot konvencionalne manevrirne rakete. Med temi bodo tudi manevrirne rakete dolgega dosega nove generacije H-101 in H-555. Skupaj bo Tu-160M2 lahko nosil do 40 ton bojnega tovora, ki ga bo sestavljalo tako konvencionalno kot jedrsko orožje: prostopadne in vodene bombe, protioklepne in protibetonske bombe, kasetne bombe, morske mine ipd. Doseg letala bo velik: z dvema polnjenjema goriva v zraku bo bombnik teoretično lahko obletel zemljo.

Pripravil: B. Knific, foto: Military Photos


* ruski-bombnik-Tu-160-642x336.jpg (39.45 KB, 642x336 - viewed 57 times.)

* ruski-strateski-bombnik-Tu-160-blackjack.jpg (388.19 KB, 900x608 - viewed 54 times.)
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #822 on: May 03, 2016, 10:03:38 am »



Ne znam kako će to uraditi. Linija sklapanja TU-160 je davno ugašena, alati verovatno delom bar pokradeni. Moraće graditi novu liniju. Sem toga, moraće izvršiti preprojektovanje, uključiti nove materijale, praviti novi, digitalni kokpit, itd., itd. Ne moraju da žure, američka zamena za B-2 neće poleteti pre 2030., i to kao prototip/demonstrator.
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 879



« Reply #823 on: May 03, 2016, 11:00:39 am »

Ne znam kako će to uraditi. Linija sklapanja TU-160 je davno ugašena, alati verovatno delom bar pokradeni. Moraće graditi novu liniju. Sem toga, moraće izvršiti preprojektovanje, uključiti nove materijale, praviti novi, digitalni kokpit, itd., itd. Ne moraju da žure, američka zamena za B-2 neće poleteti pre 2030., i to kao prototip/demonstrator.

Претпостављам да ће Ту-160М2 имати сличности са Ту-160 отприлике колико и Ту-22М3 са Ту-22. Тако да да, мораће све наново и испочетка. Дакле, потпуно нов авион.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #824 on: May 03, 2016, 11:45:13 am »

У јануару 2016. примљен је после ремонта и модернизације "Василиј Сењко" (на слици са пробних летова у девцембру 2015.). Верзија  Ту-160М. Није М2! Модернизација у М2 неће почети пре краја ове године, линија ће бити оперативна 2018., а први авиони са новосаграђеним змајем се очекују у оперативи 2023. Први лет прототипа М2 је предвиђен за 2019., али то је мало вероватно. Верзија М има нову електронику и интеграцију свих нових модела оружја. До сада је у верзију М модернизовано 5 или 6 авиона.

Могуће је да ће нови авиони М2 имати и нове моторе НК-56, у верзији са НС.  Ако је то тачно, нови мотор ће бити опитна платформа за ПАК-ДА, па ће нови ПАК-ДА бомбардер, ако се радови на њему не зауставе, имати спреман нови мотор. Опитно-конструкторски радови на ПАК-ДА су у раној фази. Код Руса оно "конструкторски" у овој фази не значи да се гради цео авион прототип или демонстратор, већ да се граде поједини склопови, опитују решења за делове змаја, итд. За то време, СУ-34 ("патак"), познат по томе што има у кокпиту микровалну пећницу и клоњару, може привремено вршити чак и мисије стратегијског бомбардера, заједно са ТУ-22М3, ТУ-160М и ТУ-95МС. Еволуција уместо револуције. Рекао бих да је то практично, мало ризично и реално решење.


* TGxxU.jpg (266.78 KB, 1499x1013 - viewed 58 times.)
« Last Edit: May 03, 2016, 12:05:51 pm by kumbor » Logged
Pages:  1 ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... 158   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 22 queries.