PALUBA
April 27, 2024, 01:18:44 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... 158   Go Down
  Print  
Author Topic: Rusija o modernizaciji vojske  (Read 470674 times)
 
0 Members and 3 Guests are viewing this topic.
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #90 on: June 24, 2012, 11:23:03 am »

Rusija: Za novo oružje 200 mlrd.$


nedelja 24.06.2012




Moskva -- U modernizaciju ruskih fabrika koje proizvode za vojsku biće investirano u narednih osam godina 200 milijardi dolara.




Polovina tog novca izdvojiće se iz državnog budžeta, a drugi deo bi trebalo da uloži privatni biznis.

U Ruskoj Federaciji već se gradi pet ”ultrasavremenih fabrika” - u Kirovu i Nižnjem Novgorodu će se proizvoditi sistemi protivraketne odbrane, u Kazanju će se graditi nova fabrika transportnih aviona, a u Tuli dve fabrike municije.

O velikom planu javnost je informisao potpredsednik ruske vlade Dmitrij Rogozin, zadužen za vojno - industrijski kompleks. Novost je što će se na tenderima pozivati i privatne ruske fabrike. Da bi se to moglo realizovati izmeniće se federalni zakoni. Rogozin je uveren da će mnogim biznismenima biti privlačno da ulože u fabrike za čiju produkciju plaćanje garantuje država.

Prema planovima ruske vlade kroz tri godine armija bi trebalo da zameni 30 odsto tehnike, a do 2020. i 70 odsto. Do 2020. ruska vojna avijacija treba da dobije više od 600 aviona i više od hiljadu helikoptera, najavio je predsednik Vladimir Putin.

Sada ruska strateška avijacija ima 32 bombardera TU-95 MS6, zatim 31 bombarder TU-95 MS16 kao i 13 bombardera TU-160. Oni su sposobni da nose više od 850 krstarećih raketa velikog dometa. "Jedan od prioriteta ruske vojne industrije je rad na novom strateškom bombarderu. Zadatak nije lak, ali se na tome mora početi raditi", objasnio je Putin.

Kad je nedavno premijer Dmitrij Medvedev sa Rogozinom posetio fabriku aviona na periferiji Kazanja mogao je da se uveri da ona izgleda kao dekoracija za snimanje nekog filma o SSSR-u. Radnici su u velikom hangaru remontovali i modernizovali nekoliko bombardera modela ”tupoljev”, ili kako ih piloti zovu ”tuške”. U Kazanju se avioni prave već 85 godina.

Dmitrij Rogozin je ušao u polemiku sa ruskim generalima oko tzv. daljne avijacije. General-major Anatolij Žiharov komandant daljne avijacije je već rekao da bi takav avion trebao da se pojavi 2025. godine. Rogozin je više puta objašnjavao da sadašnja razrada novog strateškog bombardera koji bi trebalo da zameni TU-95MS i TU-160 nije svrsishodna. On ne vidi smisao da se pravi strateški bombarder koji ne bi mogao da prevaziđe sadašnje sisteme PVO, pa ”nigde ne bi mogao ni da doleti”.

Ne spominjući nijedno ime presudio je predsednik Vladimir Putin. Na savetovanju o narudžbama za armiju Putin je dao direktivu da se počne raditi na novom avionu daljne avijacije da se ne gubi vreme.

U Rusiji neki političari smatraju da bi bilo bolje uložiti te milijarde direktno u standard građana. Međutim, predsednik Putin i njegovi saradnici smatraju da se u vojnu industriju mora uložiti novac, jer bi svako zaostajanje u modernizaciji armije moglo da dovede Rusiju u inferioran položaj.


Moskovska fabrika mašinogradnje Avangard se približava kapacitetu koji je imao u vreme postojanja SSSR-a. Ta fabrika će od države do 2020. godine dobiti za modernizaciju skoro dve milijarde rubalja (1 evro - 41,4 rubalja). Od toga će više od polovine biti potrošeno do 2015. za kupovinu novih mašina. U fabrici će se praviti novi tipovi raketa za sisteme S-300 i S-400.


Izvor:B92
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #91 on: July 24, 2012, 12:48:57 pm »

Rusija: Milijarde ulažu u raketni sistem


23.07.2012.

Ruska država ulaže 24 milijarde rubalja u čuveni raketni sistem „Iskander-M“. Sistem nevidljiv za radare, napravljen je po tehnologiji ”stelt”, a može da nosi bojevu glavu jačine atomske bombe.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Za gradnju i modernizaciju fabrika koje će serijski proizvoditi poznate raketne komplekse ”Iskander-M” ruska vlada je izdvojila 24 milijarde rubalja (1 evro 40 rubalja). Ruski premijer Dmitrij Medvedev je posetio u Podmoskovlju grad Kolomnu gde se nalazi konstruktorski biro za protivtenkovske i raketne sisteme ”Iskander-M”.

Medvedev je naglasio je su obezbeđena sredstva za modernizaciju 17 preduzeća koja rade za ovaj operativno-taktički raketni kompleks. Pored novca iz budžeta i preduzeća koja prave vojnu tehniku uložiće 16 milijardi rubalja.

Zaposleni naučno-proizvodne korporacije ”Konstrukcijski biro mašinogradnje” pokazali su ruskom premijeru najsavremenije sisteme za borbu protiv oklopnih vozila.

U Kolomni se pravi samohodni protivtenkovski sistem ”Hrizantema-S” za kojeg konstruktori tvrde da nema premca u svetu. Sa Medvedevom su bili i potpredsednik vlade Rogozin zadužen za modernizaciju vojne industrije i ministar odbrane Serdjukov.

Ruska vojna industrija planira nove objekte a i novu opremu. Nove fabrike bi trebalo da budu završene 2014.

Još dok je bio predsednik Medvedev je govorio da će ”Iskander-M” biti na bojevom dežurstvu u Kalinjingradskoj oblasti kao i na zapadnim granicama Rusije.

Njime bi Rusija mogla sa lakoćom da uništi američke radare u sistemu protivraketne odbrane.

B.Vlahović
Izvor: www.novosti.rs


* svet-rusija-iskander.jpg (105.97 KB, 800x599 - viewed 112 times.)
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #92 on: June 14, 2013, 01:05:31 pm »

Vir: Defender
http://www.defender.hr/


Modernizirana ruska krstarica na nuklearni pogon vraća se mornarici 2018.
 
Datum objave:
14.06.2013

Admiral Nakhimov, raketna krstarica na nuklearni pogon, koja se trenutno nalazi na ispitivanjima i modernizaciji, ponovno će ući u sastav ruske mornarice tijekom 2018.godine sa najnaprednijim sustavima naoružanja, priopćilo je Sevmash brodogradilište, a prenose RIA Novosti. Krstarica klase Kirov, poznatija kao Kalinin do 1992, bila je naručena još 1989.godine, a od 1999. je usidrena zbog nadogradnje u Sevmash brodogradilištu u sjevernom ruskom gradu Severodvinsk, na Bijelom moru.

Zamjenik šefa brodogradilišta, sergej Marichev, rekao je u priopćenju da će Admiral Nakhimov postati najnaprednija raketna krstarica na nuklearni pogon u ruskoj mornarici.




* article-gallery-big-1371202646_115.jpg (58.26 KB, 800x491 - viewed 57 times.)
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #93 on: August 14, 2013, 05:31:45 am »

Vir: Defender
http://www.defender.hr/

Ruska vojska će dobiti zaštitni nano-oklop 2015.godine

Datum objave:
13.08.2013

Ruska tvrtka razvija nanotehnologiju koja će omogućiti proizvodnju lakih keramičkih zaštitnih prsluka za vojsku i policiju i to već do kraja 2015.godine, objavile su novine Izvestia. Keramičke zaštitne pločice proizvedene uz korištenje "boron carbide" u prahu, koristit će se za pancirne prsluke, zaštitu borbenih vozila, pa čak i za borbene zrakoplove, jer će zaštitne ploče biti četiri puta lakši od postojećih.

"Učinkovitost zaštite ... će biti 5-6 puta veća od postojećeg oklopa, a cijena će pasti i do 25 posto u usporedbi s postojećim modelima," Izvestia citira dužnosnika iz tvrtke NEVZ-Soyuz iz Novosibirska.

Prema izjavama dužnosnika tvrtke, novi materijali u prslucima osigurat će zaštitu  od streljiva 7,62 mm dok će oklopna vozila biti u mogućnosti zaustaviti 12,7 mm i 14,5 mm streljivo.

Tvrtkini stručnjaci ističu da bi se novi nano-oklop mogao efikasno koristiti kako bi se osigurala učinkovita zaštita borbenih transportnih helikoptera, kao što je helikopter Mi-8 Hip, koji nema pouzdanu zaštitu.


* article-gallery-big-1376397556_628.jpg (57.05 KB, 800x540 - viewed 50 times.)
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #94 on: December 02, 2013, 05:47:02 pm »

Vir: Defender
http://www.defender.hr/

Rusija planira imati četiri velika vojna poligona za obuku oružanih snaga

Datum objave:
02.12.2013

Svaka od ruskih vojnih oblasti imati će svoj vojni poligon za obuku sposoban za vježbe velikih razmjera koje uključuju sve grane oružanih snaga, izjavio je viši obrambeni dužnosnik, prenose RIA Novosti. Prvi zamjenik ministra obrane, general Arkadij Bakhin, rekao je u intervjuu za radio Eho Moskva da je prvi takav poligon nazvan Mulino, a gradi se u Nizhny Novgorod regiji Zapadne vojne oblasti.

Prema Bakhinu, završetak izgradnje Mulino poligona očekuje se u ljeto iduće godine. "Ugovor za gradnju drugog poligona, na temeljima postojećeg poligona Ashuluk u Južnoj vojnoj oblasti, je potpisan", rekao je Bakhin . Njegova veličina i suvremena oprema omogućit će ministarstvu obrane obuku i kontrolu borbenih sposobnosti velikih vojnih postrojbi, rekao je Bakhin. Širenje Ashuluka u Astrahanskog regiji očekuje se da će biti dovršeno u 2017.godini, dodao je Bakhin. Treći poligon će biti izgrađen u blizini grada Tsugol u Sibiru za potrebe Istočne vojne oblasti, dok lokacija za poligon u Središnjoj vojnoj oblasti još nije utvrđen, rekao je general.



* article-gallery-big-1385973851_686.jpg (303.52 KB, 700x465 - viewed 49 times.)
Logged
Sokol
In memoriam
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 474



« Reply #95 on: January 02, 2014, 01:22:41 pm »

Pozdrav svima ! Evo me opet na fotumu Smiley Sluzim vojni rok, bicu u vojsci jos do kraja juna ove godine. Ako imate pitanja u vezi oruzanih snaga Rusije pitajte slobodno samo nemojte pitati vojnu tajnu Smiley Nadam se da nisam zaboravio jezik pa moram ga ponekad da koristim Smiley
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 490


« Reply #96 on: January 02, 2014, 01:36:30 pm »


Одлично, Соколе. Ти си изгледа међу оних 10-15% руске омладине која се без проблема одазива за служење војног рока. Zanima me mesto i rod vojske, a o ostalom kasnije.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 409


« Reply #97 on: January 02, 2014, 05:01:03 pm »

Постави неки линк, као оне од раније, о смештају и обуци јединица Руске армије. Ако има и твоје јединице.

Интересује ме имали војне полиције "дуле" у трупи, у гарнизонима изван Москве?
Logged
Sokol
In memoriam
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 474



« Reply #98 on: January 04, 2014, 01:17:31 pm »

Sluzim ovde: https://en.wikipedia.org/wiki/Russian_Aerospace_Defence_Forces
Moja jedinica udaljena je 45 kilometara od Moskve. Ne, vojnu policiju nemamo ali tu u jedinici se nalazi vojno tuzilastvo. Mislim da zbog toga trenutno tu nema velikih sukoba izmedzu vojnika. Mislim da na Internetu nema slika moje jedinice ali nema tu nista zanimljivog. Obicna kasarna, dosta stara. Dok neke brigade imaju jednu sobu za svakih 4 vojnika mi imamo jednu veliku sobu za 50-70 vojnika.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 490


« Reply #99 on: January 04, 2014, 01:36:20 pm »

Nadam se da "dedovščine" nema, vremena se valjda i po tome menjaju, naročito tamo gde je mnogo oficira. Nadam se i da bolje finansiranje vojske vuče i bolju ishranu - da nije samo "šči da kaša - pišća naša". Kako si objasnio, to može biti Vidnoe ili Dolgoprudni, mada, otkud znam. U moje vreme u SFRJ, spavaone su bile na oko pola voda svaka.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 025


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #100 on: January 04, 2014, 05:23:14 pm »

Zdravo Sokole.
Ako to nije zabranjemo u ruskoj vojsci, postavi neku svoju fotografiju u uniformi i sa ličnim naoružanjem.
Ja stvarno ne znam šta se dozvoljava u Ruskoj Vojsci a šta ne, ali ti ćeš znati šta smeš da postaviš.

Takođe ako se sme, koliko traje vojni rok i da li je on u zavisnosti od roda do roda ili je za sve rodove vojske isti vremeski period.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 490


« Reply #101 on: January 04, 2014, 06:01:10 pm »

Nadam se da će se Сокол javiti, ali ja mislim da je rok sada 12 meseci.
Logged
Sokol
In memoriam
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 474



« Reply #102 on: January 04, 2014, 07:22:51 pm »

Na zalost, "dedovschina" postoji i sada. I mislim da to nije vezano sa onim kolko ima oficira. Mi tu ih imamo dosta, kolko i vojnika i dosao sam do zakljucka da ako malo oficira onda i obicnom vojniku lakse. Na pocetku vojnog roka bio sam u drugoj jedinici gde je bilo 4 oficira i 80 vojnika u ceti. Da, tamo je bilo problema u kolektivu, ali nisu bile bas velike. Sada se nalazim u ceti gde ima 21-23 oficira i oko 60 vojnika. Sada tu je malo lakse nego je bilo. A na pocetku svega je bilo dosta... Da, moji prijatelji sa fakulteta takodze su u vojsci. Ponekad pricamo i znam da kod njih sluzba je mnogo bolja. Jedan je u mornarici i dosta zadivoljan. Pricao je da ima dosta obuke i da podrzavaju dobar nivoj borbene spremnosti. Drugi u istom rodu vojsci kao sto i ja i sluzi u mom gradu blizu Moskve. On svaku nedelju moze odmarati u kuci i mobilni telefoni njima su dozvoljeni. Kaze da sluzba je dobra Smiley

Dalje Smiley Ne, Dolgoprudnij se nalazi sasvim blizu nase prestonice, ja sluzim malo dalje. Ne secam, gde se nalazi Vidnoe, tamo nikad nisam bio. Sto se tice hrane, ona je odlicna. Svaki dan imamo izbor sta mozemo uzeti na rucak. Redovno imamo sok, mleko, voce pa ponekad i malu cokoladu Smiley

U ovoj jedinici slike i mobilni su zabranjeni. Naravno, vecina vojnika sve to ima Wink Imam i ja par slika ali nisu bas zanimljive. Tu postoji takva stvar, ako zelis da koristis mobilni bezbedno, onda mozes da nabavis ga kod nekog oficira. I tada on nece biti oduzet Smiley Stavicu slike nakon sluzbe Smiley E, ja sam vojni vezista pa opremu imam dosta staru. Imam stari slem 1948 godine proizvodnje, ranac iz tog doba. Samo gas-maska mi je nova. Imam Kalasnjikov i 4 okvira za njega. Pancir nemam Sad

Da, vojni rok traje 12 meseci bez obzira koji je rod vojsci.

Izvinjavam se za greske u jeziku! Na pocetku sluzbe na zalost nisam mogao podrzavati njegov nivoj Sad
« Last Edit: January 04, 2014, 07:36:09 pm by Sokol » Logged
rotring
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 555


Najkraci put do ludnice!?Jednostavno,samo skrenes!


« Reply #103 on: January 04, 2014, 10:40:52 pm »

Moram reci da mi se veoma dopada amblem tvoje jedinice Sokole... Grin
Mozda ... ako pravila dopustaju mozes neki dostaviti neki amblem naovamo...palubarcima. Evo meni na primer  Grin

Srdacan pozdrav
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #104 on: January 04, 2014, 10:52:44 pm »

Da li je dozvoljeno gledati strani TV program na televiziji?
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... 158   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 22 queries.