PALUBA
March 28, 2024, 06:12:29 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik foruma PALUBAinfo
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 [62] 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 ... 158   Go Down
  Print  
Author Topic: Rusija o modernizaciji vojske  (Read 465331 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #915 on: June 17, 2016, 08:29:55 am »


Шема у вези атомског погона РИТАМ.


* 31-3995218-lider-ledokol-150918-01.jpg (505.71 KB, 1280x770 - viewed 104 times.)
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #916 on: June 17, 2016, 09:15:45 am »


Brod je veliki, Neva nije preširoka, a "admiralitetsko sidro" je i danas efikasan način za usporavanje broda pri porinuću.

Najefikasnije sidro od svih, samo je zeznuto za podizanje i smeštanje na brod.
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #917 on: June 17, 2016, 02:53:04 pm »

Vir: "Večernji list" - Vojna povijest  Zagreb
http://www.vecernji.hr/
16.06.2016.

Rusija testira hipersoničnu jedrilicu koja može 'nositi' nuklearne bojeve glave!

Moskva razvija hipersoničnu jedrilicu na nuklearni pogon koja može probiti raketne štit NATO saveza
 
Nova će jedrilica razvijati brzinu od 12 300 kilometara na sat te će teoretski moći preletjeti put između Moskve i Londona za samo 13 minuta, piše Express.
   
Vrlo pokretna jedrilica Yu-74 može "probiti" svaki raketni štit protuzračne obrane.

Testiranje druge verzije hipersoničnog zrakoplova Yu-71 završeno je prošle godine, a testiranja su dio tajnog ruskog raketnog programa "Projekt 4202". Rusija je odredila da su hipersonični zrakoplovi obrambeni prioritet zemlje, pogotovo zbog prvog raketnog štita protuzračne obrane NATO saveza postavljenog u Rumunjskoj.

Kada se završi, obrambeni kišobran NATO saveza prostirat će se od Grenlanda na sjeveru, pa sve do Azorskih otoka na jugu. Drugi raketni štit protuzračne obrane NATO saveza bit će postavljen u Poljskoj 2018. godine. Moskovski je Kremlj objavio planove za ponovno aktiviranje starijeg raketnog obrambenog sustava blizu Crnog mora. Vojna baza Dnjepar imat će na raspolaganju sustave koji će moći presresti i srušiti balističke, krstareće i hipersonične rakete na udaljenosti od 3 200 kilometara. Vjeruje se da će se najnovija ruska jedrilica moći postaviti na novu generaciju interkontinentalnih balističkih raketa "RS-28 Sarmat", koje se trenutno proizvode za rusku vojsku.

Balistička raketa će se lansirati u orbitu, a nakon toga bi se jedrilica trebala odvojiti od rakete - gravitacijska sila i poniranje doprinijet će razvoju brzine jedrilice.

Svaka raketa Sarmat može "nositi" do 24 nuklearne jedrilice Yu-74, a ona također može nositi nuklearno oružje.


* 08a455b35bc48dd1e2c86e953b9f20d9.jpg (113.07 KB, 780x505 - viewed 82 times.)
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #918 on: June 23, 2016, 10:47:47 am »

Vir: Defender hr
http://www.defender.hr/
23.06.2016.

Ruska mornarica će preuzeti napredna torpeda Futlyar

Ruska mornarica očekuje da će uskoro preuzeti u službu napredna torpeda Futlyar koja se nalaze trenutno u fazi državnih ispitivanja, rekao je izvor u obrambenoj industriji za TASS. Prema izvoru, Futlyar je nadograđena inačica navođenih torpeda Fizik koji su nedavno ušli u uporabu. “Nova varijanta torpeda prolazi ispitivanja na jezeru Issyk-Kul u Kirgistanu, a završetak ispitivanja se očekuje kasnije tijekom godine.

Ako torpedo prođe sve testove i zadovolji postavljene zahtjeve, njegova puna proizvodnja trebala bi započeti 2017. godine”, rekao je izvor. Prema izvoru, sofisticirani torpedo će biti “heat-seeking-design” kao i njegov prethodnik, ali će imati sposobnost upravljanja s podmornice. “Futlyar će također biti isporučen s poboljšanim sustavom za navođenje s proširenim podvodnim “target lock-on range”. Zadržat će od prethodnika domet, brzinu i maksimalnu dubinu za lansiranje.


* торпеда-army-news_ru_.jpg (52.8 KB, 1164x776 - viewed 75 times.)
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 6 276



« Reply #919 on: June 30, 2016, 07:18:36 am »

Rusi napravili najmanji bacač granata na svetu

Proizvodnjom najmanjeg višenamenskog bacača granata na svetu, Nacionalna garda i snage za specijalne operacije Ministarstva odbrane Rusije dobile su kompaktno, ali veoma moćno oružje, koje spada u klasu "džepne artiljerije", prenosi "Izvestija".

INFO 29.06.2016. | 22:37

Rusi napravili najmanji bacač granata na svetu

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Ubojito jurišno oružje omogućava pružanje vatrene podrške u različitim uslovima borbe, a može se koristiti i u svako doba dana, čak i pri smanjenoj vidljivosti. Novo univerzalno oružje nosi naziv "Bur" i već je uspešno prošlo sva testiranja, prenosi Sputnjik.

Baziran je na istom konceptu kao i „RPO-M“, ali je znatno lakši i manji, zbog čega je mnogo prigodniji za pešadiju i specijalne jedinice. Zahvaljujući poboljšanjima, može da se koristi i unutar zgrada, sa minimalmom dozvoljenom zapreminom korišćenja od 30 kubnih metara, što je jednako sobi površine oko 16 kvadratnih metara.

Efikasnost "Bura" je dokazana i praktično na strelištu i već je, prema navodima proizvođača - Tulskog konstruktorskog biroa "Šipunov" - primljeno u sastav naoružanja antiterorističkih jedinica.

Trenutno postoje dva tipa municije za "Bur". Visokoeksplozivna, razorne snage jednake snazi oko šest kilograma TNT eksploziva, i visokoeksplozivna fragmentirajuća (rasprskavajuća). Masa bacača sa bojevom granatom iznosi samo 3,5 kilograma, a dužina 74,2 centimetra. Veoma je efikasan pri dometu do 650 metara, ali može da dobaci i do 950 metara.

Eksperti navode da ova "džepna artiljerija", prema svojim tehničkim karakteristikama, nije nimalo inferiorna u odnosu na karakteristike najsavremenijeg oružja iz ove klase, uključujući i one proizvedene u inostranstvu, a u nekim aspektima ih čak i nadmašuje.

Autor: RTS

Vis o ovom raketnom bacaju na

http://world.guns.ru/grenade/rus/bur-e.html
http://sputniknews.com/russia/20160627/1041997397/russia-grenade-launcher-service.html
https://www.all4shooters.com/en/Shooting/pro-zone/KBP-MGK-BUR-Rocket-Launcher-Eurosatory-2014/




* 1375064006 RB BUR - RU.jpg (58.95 KB, 700x426 - viewed 72 times.)
« Last Edit: June 30, 2016, 07:31:13 am by pvanja » Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #920 on: July 07, 2016, 05:30:52 pm »

Vir: Defender hr
http://www.defender.hr/
07.07.2016.

Ruski Tor-M2U sustav protuzračne obrane stigao u Sibir
 
Novi ruski raketni sustav PZO Tor-M2U stigao je u Sibir na područje zone odgovornosti Istočnog vojnog područja Ruskih OS. Sustav je stigao u tenkovskoj formaciji razmještenoj u Buryatiji, izvijestila je  ruska novinska agencija TASS.

Tenkovska postrojba sustava PZO prošla je kroz fazu prekvalifikacije kako bi se osposobila za rad s novim sustavom, proučavajući opremu, taktičke i tehničke karakteristike te obučavajući se za punjenje sustava, traženje i otkrivanje ciljeva u zraku. Rusko ministarstvo obrane je u ožujku priopćilo kako je PZO odradila prvo gađanje sa Tor-M2U na poligonu Telemba u Buryatiji.

Sustav detektira, prati i identificira zračne ciljeve male veličine. Tor-M2U je sljedeća generacija sustava Tor kratkog dometa te je proizveden sa ciljem zaštite vojnih i državnih objekata od napada aviona i helikoptera krstarećim raketama, vođenim projektilima i dronovima. Može pratiti četiri ciljeva odjednom, a prethodna izvješća navode kako će najnoviji sustav zamijeniti sustav Osa-AK.


* d0b0d180d0bcd0b8d18f-46-1.jpg (168.99 KB, 1746x1164 - viewed 70 times.)
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #921 on: July 08, 2016, 12:52:33 am »

Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 074


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #922 on: July 14, 2016, 08:04:57 am »

Zanimljivo da se vidi:

https://sketchfab.com/models/f433a0dfe23947d28563c0f6e4af50b5?utm_medium=embed&utm_source=website&utm_campain=share-popup
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #923 on: July 14, 2016, 05:03:42 pm »

Vir: "Dnevnik hr" Zagreb
http://dnevnik.hr/
14.07.2016.

Nevidljiva smrt: Rusi dovršavaju bombarder koji će moći izvoditi nuklearne udare iz svemira

Bude li PAK-DA doista toliko moćan kao što se najavljuje, moći će napasti bilo koju točku na Zemlji unutar samo dva sata!
 
Ukoliko je za vjerovati informacijama koje dolaze iz ruskih vojnih krugova, tamošnji stručnjaci očekuju da će do 2020. godine dovršiti funkcionalni motor koji će biti ugrađen u strateški zrakoplov nazvan PAK-DA.

Riječ je o hipersoničnom "nevidljivom" bombarderu zastrašujućih mogućnosti, za koji ruska vojska tvrdi da će, između ostalog, moći izvoditi nuklearne udare iz svemira, ali i koji će biti toliko brz da će moći doletjeti do bilo koje točke na Zemlji unutar samo dva sata!

General pukovnik Sergej Karakajev potvrdio je da je model tog motora uspješno testiran, a prema nekim najavama mogao bi biti predstavljen na Međunarodnome vojnom tehnološkom forumu tijekom rujna 2016. u Moskvi.

Pri izgradnji zrakoplova će pomagati i znanstvenici  sa Središnjeg aerohidrodinamičkog instituta. a očekuje se da će u konačnici težiti između 20 i 25 tona, izjavio je pukovnik Aleksej Solodovnikov za agenciju RIA.

"Model je uspješno testiran, no još je dalek put prije nego što uspijemo izraditi funkcionalni proizvod. Ipak, vjerujem da ćemo do 2020. godine biti gotovo i da će PAK-DA ubrzo potom poletjeti", izjavio je Karakajev.

Pogledajte u nastavku kako bi trebao izgledati taj bombarder kojemu su već nadjenuli nadimak "nevidljiva smrt".




Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #924 on: July 20, 2016, 05:12:36 am »

Vir: "Večernji list" Vojna povijest  Zagreb
http://www.vecernji.hr/
19.07.2016.

Ruske oružane snage jače za 58 aviona i 34 helikoptera


Dodao je da su četiri nova borbena aviona Sukhoi Su-34 (Fullback), dana 4. lipnja, stigla u zračnu bazu Novosibirsk.
 
Ruske oružane snage ojačale su u drugoj četvrtini ove godine svoj borbeni sastav za 58 aviona te 34 helikoptera , izjavio je ruski ministar obrane Sergej Šojgu, piše Defencetalk.com
   
Tijekom protekla tri mjeseca, ruska je vojska primila dodatni komplet taktičkih balističkih raketnih sustava Iskander-M (NATO ime: SS-26 Stone) te komplet raketnog sustava protuzračne obrane S-400 (NATO ime: SA-21 Growler), dodao je Šojgu.

Oružane su snage također primile novu fregatu Projekt 11345 Admiral Essen te lansirno vozilo srednjeg dometa Soyuz 2-1b. Šef odbora za naoružanje ruskih oružanih snaga Anatolij Gulyayev izjavio je da je ruska svemirska sila primila raketni sustav protuzračne obrane S-400, četiri nova i 54 nadograđena aviona, 23 nova i 11 popravljenih helikoptera, 15 bespilotnih letjelica te više od 8 000 borbenih sustava zrak-zrak i zrak-zemlja.

Dodao je da su četiri nova borbena aviona Sukhoi Su-34 (Fullback), dana 4. lipnja, stigla u zračnu bazu Novosibirsk. "Ruski koncesionari će dostaviti helikoptere Mil Mi-8AMTSh prije dogovorenog datuma dostave. Sedam aviona Ilyushin IL-76MD su popravljena i nadograđena te će stići u svoje matične postrojbe u bližoj budućnosti, dodao je Gulyayev.


* e964927dcfbae56a80255466b650f9be.jpg (87.96 KB, 780x505 - viewed 81 times.)
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #925 on: July 20, 2016, 06:46:59 am »

Тамносиви авион на слици с леве стране је експериментални демонстратор Су-47, inverted swept wing fighter - ловац са крилом обрнуте стреле. Упркос добрим резултатима, технолошки ризици обрнуте стреле  довели су до обуставе програма после завршетка испитивања раних 2000их.

У развоју је и хиперсонична крстарећа ракета. Тема: Циркон.

Опитује се и нуклеарно погоњено торпедо калибра 1600мм, дужине 24метра. Тема: Статус 6, или можда "Скиф". Претпоставља се да за опитовање и развој служи подморница пр.20120 - Саров са једним ТА великог калибра на прамцу. Домет торпеда  са АБГ од 10-100Мт би требало да буде неколико хиљада километара, брзином од преко 60 чворова.

ПАК-ФА, ПАК-ДА, нови хеликоптери, хиперсоничне ракете, дивовска торпеда, оклопна платформа Армата, БВП Кургањец, пројектовање нове генерације подморница (не Бореј и Северодвинск, већ нови пројекти) ... да није много чак и за Русе!? Развој је грозничав. Као да Русија осећа да нема пуно времена. Не боје се они САД, већ вероватније Кине.
« Last Edit: July 20, 2016, 07:09:29 am by kumbor » Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #926 on: July 21, 2016, 05:55:07 am »

Ruski Mil prikazao moderniziranu verziju jurišnog helikoptera Mi-28. Modernizirana verzija nosi oznaku Mil Mi-28NM. Modrenizacija traje od 2008.godine (trebao bi imati manju radarsku sliku, napredni sistem upravljanja oružanih sistema, novi radar....

Vir: "Obramba" SLO
http://www.obramba.com/
20.07.2016.

Ruski Mil “prikazal” izboljšani jurišni helikopter Mi-28NM

MODERNIZIRANA RAZLIČICA RUSKEGA BOJNEGA HELIKOPTERJA MI-28 “HAVOC”

Ruski proizvajalec Mil razvija novo različico jurišnega helikopterja Mil Mi-28NM (M=moderniziran) že od leta 2008, vendar karakteristike letalnika še vedno niso znane. Novi helikopter so fotografirali na enem izmed letališč v Moskvi.

Nova različica bojnega helikopterja Mil Mi-28 z oznako NM  naj bi imela manjšo radarsko zaznavnost (manjšo radarsko sliko helikopterja), bila opremljene z naprednim sistemom za upravljanje oborožitvenih sistemov, imela zmogljivosti zrak-zrak (rakete) in dosegla hitrost celo do neverjetnih 370 km/h (370 milj).

Zadnja poročila govorijo tudi o novem pokazalniku in namerilnem sistemu na vizirju pilotske čelade, s katerega pilot prebira vse nujne vizualne informacije za zajemanje cilja v katerem koli delu vidnega polja. Helikopter Mil Mi-28 naj bi dobil tudi novi radar Nadterechny H025, pa tudi nov namerilno-navigacijski kompleks, ki vključuje nadzorni pristajalni sistem za pristajanje v pogojih megle in ponoči. Na helikopter vgrajujejo dvojne komande (podvojene bodo tudi na mestu navigatorja-operaterja oborožitvenih sistemov).

Helikopter Mi-28NE, z NATO poimenovanjem “HAVOC”, so razvili v 1980-ih kot odgovor na uvedbo ameriških jurišnih helikopterjev (Hughes Helicopters) Boeing AH-64 apache. Standardna oborožitev helikopterja Mi-28NE vključuje 30mm top v nosu letala, dva lanserja nevodljivih raket BL13 za po pet raket S13 (100 mm) ali po 20 raket S8 (80 mm) in dvema paroma lanserjev protioklepnih vodljivih raket AT-8 ataka s  po 4-mi raketami. Mi-28NE “Night Hunter” je izvozna različica helikopterja Mi-28NE, ki ga ima v svojih silah Ruska vojska.

RUSKI ŠOLSKI HELIKOPTER MIL MI-28UB

Ruski helikopter, proizvajalec helikopterjev v sklopu Oboronproma, ki je del državne korporacije Rostec, je že na letalskem salonu MAKS 2013 predstavil šolsko-bojni helikopter Mil Mi-28UB, zasnovan na bojnem helikopterju Mi-28NE night hunter (nočni lovec).

Mi-28UB je specialni helikopter, opremljen z dvojnimi komandami, namenjen pa tako šolanju pilotov kot bojnemu delovanju. Prvič je Mi-28UB vzletel 8. avgusta v testnem centru Rostvertola, kjer proizvajajo helikopterje Mi-35M, Mi-28NE in MI-28 (T).

Mi-28UB so zasnovali skladno z zahtevami uporabnikov, v prvi vrsti ruskega obrambnega ministrstva, ki so želeli izboljšati šolanje in trenažo pilotov za helikopterje Mi-28NE. Mi-28UB je hkrati obdržal vse zmogljivosti bojnega helikopterja, vključno z iskalnimi in ofenzivnimi operacijami proti nasprotnikovim  oborožitvenim sistemom, počasi premikajočim ciljem in vojakom v nočnih in dnevnih razmerah.

Poglavitna razlika med MI-28NE in Mi-28UB je v dvojnem hidromehanskem sistemu za upravljanje helikopterja. Zahvaljujoč tej inovaciji lahko oba člana posadke v sprednjem in zadnjem delu kokpita upravljata helikopter. Konstruktorji trdijo, da so z novim helikopterjem bistveno izboljšali raven trenaže pilotov, ki bodo potem prešli na jurišne helikopterje Mi-28NE.

Pripravil: B. Knific, foto: Military Forum


* jurisni-helikopter-Mi-28MN.jpg (320.46 KB, 900x608 - viewed 79 times.)

* modernizirani-jurisni-helikopter-Mi-28-MN-642x336.jpg (68.02 KB, 642x336 - viewed 86 times.)
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #927 on: July 26, 2016, 06:59:35 pm »

Ruski konstruktori dobili su zadatak kostruirati novu balističnu raketu za podmornice 5. generacije. Projekt se zove RS-28″sarmat”. Prototip bi trebao biti proizveden do 2020. godine....Raketama RS-28, zamijenili bi sadašnje rakete bulava...

Vir: "Obramba" SLO
http://www.obramba.com/
26.07.2016.

Rusija razvija novo balistično raketo RS-28 sarmat

NOVE BALISTIČNE RAKETE ZA RUSKE JEDRSKE PODMORNICE

Ruski konstruktorji so dobili nalogo izdelati novo balistično raketo za podmornice 5. generacije. Projekt novih ruskih balističnih raket RS-28″sarmat” naj bi bil odgovor na načrte ZDA, povezane s posodobitvijo jedrskih sil, ki naj bi jo začeli v letu 2020, navajajo ruski izvedenci.

Kot je povedal glavni konstruktor in direktor raketnega centra Vladimir Degtjar, v tem trenutku skupaj z obrambnim ministrstvom konstruirajo balistične rakete za baziranje na kopnem in morju. Med drugim tudi  balistično raketo RS-28 “sarmat” (РС-28 cармат), ki jo konstruirajo za rusko vojno mornarico, je Degtjar izjavil za ruski časopis Izvestije. Prototipni primerek naj bi izdelali do leta 2020, z novo raketo pa bodo zamenjali obstoječe balistične rakete bulava, ki so zdaj v ruskem vojaškem arzenalu.

Konstruiranje nove ruske rakete RS-28 “sarmat” je odgovor na ameriški načrt posodobitve jedrskih zmogljivosti, ki naj bi ga začeli leta 2020, Washington pa bo veljal neverjetnih 900 milijard dolarjev, navaja časopis Izvestija.

Po ruskih navedbah naj bi balistična podmorniška raketa RS-28 “sarmat” dobila izboljšane pogonske zmogljivosti, prav tako naj bi rakete opremili imele opremo, ki  bo lahko premagovala ameriško protiraketno obrambo. Konstruktorji bodo pri načrtovanju projekta RS-28 “sarmat” upoštevali prihajajoče nevarnosti za Rusijo v tridesetih letih tega stoletja. Raketa RS-28 “sarmat” bo bazirana izključno na jedrskih podmornicah. Po doslej znanih podatkih naj bi imela doseg  več kot 11.000 km, opremljena bo s hipersoničnimi jedrskimi bojnimi konicami, ki bodo lahko manevrirale in premagovale obstoječe in prihodnje  protiraketne obrambne sisteme potencialnih nasprotnikov.

Pripravil: B. Knific, foto: YouTube


* Balisticna-raketa-RS-28-sarmat-642x336.jpg (21.08 KB, 642x336 - viewed 75 times.)

* ruska-balisticna-raketa.jpg (141.41 KB, 900x608 - viewed 69 times.)
Logged
Morskoprase
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 481



« Reply #928 on: July 26, 2016, 07:33:27 pm »

Ovako... popravci!
RS-28 Sarmat treba zameniti R-36 (SS-18) Satan-barem po pisanju ostalih internetnih stranica i listova.
Na prvoj slici je lansiranje R-36 a ne RS-28 Sarmate (koja se tek proizvodi).
Bem vam sunce žarko u Obrambi! (Ako sam se zahebo, napisaću i ispriku!)
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #929 on: July 27, 2016, 06:39:27 am »


RS-28 Sarmat treba da bude raketa kopnenog baziranja. To je teška raketa, oko 100tona, velikih dimenzija. nema šanse da stane na podmornicu, jer bi takva SSBN trebalo da bude veća od pr.941 - Typhoon, a i ona je prevelika. Sem toga, ta je raketa tek u razvoju i nije još poletela.
Logged
Pages:  1 ... 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 [62] 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 ... 158   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.037 seconds with 22 queries.