PALUBA
December 18, 2017, 11:29:34 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
News: If you are experiencing problems during registration process, please contact us on flushroyal75@gmail.com

Home   Help Search Calendar Login Register  
Pages:  1 ... 73 74 [75]   Go Down
  Print  
Author Topic: Rusija o modernizaciji vojske  (Read 122148 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
MOTORISTA
Writer Palube
Global Moderator
kapetan bojnog broda
*

« Reply #1110 on: November 15, 2017, 09:53:10 am »

Hvala.
kumbor
kapetan bojnog broda
*

« Reply #1111 on: November 15, 2017, 10:20:32 am »

Бојна глава РПК Водопад је опет лаки торпедо!
Bozo13
Global Moderator
kapetan bojnog broda
*

« Reply #1112 on: November 15, 2017, 07:27:06 pm »

Koliko znam rakete ostavljaju velik dimni trag, a sa takvim lansiranjem sakrije se mikrolokacija broda. Razmišljam kao lajik, jer ne poznajem tematiku.
Milan (longtrip)
Urednik
poručnik korvete
*

« Reply #1113 on: November 15, 2017, 07:30:17 pm »

Koliko znam rakete ostavljaju velik dimni trag, a sa takvim lansiranjem sakrije se mikrolokacija broda. Razmišljam kao lajik, jer ne poznajem tematiku.

Da upravo tako,, i ja sam o tome razmišljao. Sve u svemu to je dodatni motiv za postavku ovog sistema na brodove. Mada za taj raketni kompleks Vodopad postoji opcija i za avijaciju, konkretno helikoptere, koji torpedo ispustaju sa mini padobranom ...posle po istom taktu...
Dreadnought
Global Moderator
kapetan bojnog broda
*

« Reply #1114 on: November 24, 2017, 09:15:04 am »

Nova ruska eskadrila borbenih aviona 2018.

U Zapadnom vojnom okrugu, čiji je centar u ruskom gradu Sankt Peterburgu, 2018. godine će biti formirana eskadrila borbenih aviona "Suhoj Su-30SM", saopšteno je iz kancelarije za odnose sa medijima ovog Okruga.

U saopštenju se navodi da će ruska avijacija dobiti borbene avione za potrebe nove eskadrile od aviokompanije "Korporacija Irkut" u Kurskoj oblasti.

"Inženjersko i tehničko osoblje vojske je već prihvatilo novu seriju aviona i pripremilo ih za preletanje distance duže od 5.000 kilometara", saopšteno je iz kancelarije.

Novi model će zameniti borbene avione "mikojam MiG-29SMT", u okviru programa obnove naoružanja.

Model "Su-30SM" je dizajniran s ciljem da stekne vazdušnu superiornost, onesposobi neprijateljske aerodrome, uništi mete u vazduhu, na kopnu i na vodi i da vrši operacije po mraku ili po teškim vremenskim uslovima, a ima i sposobnost da koristi napredno precizno oružje.

izvor
kumbor
kapetan bojnog broda
*

« Reply #1115 on: November 24, 2017, 11:13:51 am »

ć
Mala opaska, korporacija Irkut, deo OAK, objedinjene korporacije avioindudtrije nije u kurskoj, već u irkutskoj oblasti, nedaleko od Bajkalskog jezera. Tamo je jedna od proizvodnih linija Suhoja.
Milan (longtrip)
Urednik
poručnik korvete
*

« Reply #1116 on: November 24, 2017, 11:26:37 am »

ć
Mala opaska, korporacija Irkut, deo OAK, objedinjene korporacije avioindudtrije nije u kurskoj, već u irkutskoj oblasti, nedaleko od Bajkalskog jezera. Tamo je jedna od proizvodnih linija Suhoja.

Vidi se iz aviona da je tekst pisao neki praktikant, mislio sam da prokomentarišem čim sam pročitao ali ....
pvanja
poručnik bojnog broda
*

« Reply #1117 on: December 10, 2017, 10:11:11 pm »

Ruski medjunarodni centar za obuku specijalnih snaga

dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*

« Reply #1118 on: December 11, 2017, 09:44:44 pm »

Нешто ми пуно личе на Чечене!? Јел овај центра негде у Чеченији?
Pages:  1 ... 73 74 [75]   Go Up
  Print  

Jump to: