PALUBA
March 28, 2024, 04:19:49 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Ovde možete pogledati te poručiti knjigu "Ešalon" jedan od autora je srpski podoficir i naš global moderator Kubovac
"Istorija razvoja sovjetskih i ruskih radara, komandno-informacionih sistema i sistema automatizacije"
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... 89   Go Down
  Print  
Author Topic: Patrolni čamci tipa 171, šifra gradnje Mirna  (Read 436695 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 276



« Reply #495 on: April 19, 2012, 02:01:08 pm »

Da li policija koristi ove Mirne ili su samo za gledanje ?
Logged
suponik
desetar
*
Offline Offline

Posts: 137


« Reply #496 on: April 19, 2012, 02:08:21 pm »

Quote
Da li policija koristi ove Mirne ili su samo za gledanje ?
Samo su za gledanje.
Policija ih je proglasila neperspektivnim, a mislim da ih nikada nije ni koristila.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #497 on: April 19, 2012, 02:18:31 pm »

Quote
Da li policija koristi ove Mirne ili su samo za gledanje ?
Samo su za gledanje.
Policija ih je proglasila neperspektivnim, a mislim da ih nikada nije ni koristila.

Ne samo da ih nije koristila, nego se PČ03 iz Nirvane ni pomerio nije za sve vreme otkad je smenio zastavu i gazdu. A brodovi najbrže propadaju kad ne plove.
Logged
galeb
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 695



« Reply #498 on: April 19, 2012, 07:09:52 pm »

Quote
Da li policija koristi ove Mirne ili su samo za gledanje ?
Samo su za gledanje.
Policija ih je proglasila neperspektivnim, a mislim da ih nikada nije ni koristila.

Ne samo da ih nije koristila, nego se PČ03 iz Nirvane ni pomerio nije za sve vreme otkad je smenio zastavu i gazdu. A brodovi najbrže propadaju kad ne plove.

Pa zašto su ih uzeli onda ?  Ili to po sistemu "uzmi šta ti život pruža" ?
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #499 on: April 19, 2012, 07:13:09 pm »

Uzeli su ih jer su ih dobili džabe. A kad je džabe i sirće je slatko.
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 276



« Reply #500 on: April 20, 2012, 01:10:34 pm »

Ko je snosio troskove prenaoruzavanja, farbanja itd ?
RM ?
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #501 on: April 20, 2012, 03:11:21 pm »

Ko je snosio troskove prenaoruzavanja, farbanja itd ?
RM ?

pvanja - znaš li ko finasira policiju (u bilo kojoj državi)?

NAROD!

A što se tiče upotrebe tih brodova, već sam o tome pisao na Palubi.
Pre nekoliko godina, kada je policija preuzela graničare od vojske, pa kad su policajci (posada) prošli neki ubrzani kurs obuke - imao sam prilike da popričam sa jednim mladim policajcem, posadom pomenutog broda u Kumboru.
Pitao sam ga kako stoje sa tehnikom, odnosno, kako su savladali brodske sisteme i sl...?

Dečko mi je iskreno odgovorio: J..beš mi sve, ali ja na ovom brodu znam da uključim samo TV, ostalo ne diram!

Njegov odgovor veoma dobro ilustruje koliko su obučene CG policijske posade i kakve su njihove ambicije u odnosu na savlađivanje veština upravljanja brodom i pomoračkim znanjima.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #502 on: April 20, 2012, 03:12:01 pm »

Vojsksa je bila dužna da demontira naoružanje i nakrca PgMS
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #503 on: April 20, 2012, 05:04:21 pm »


 Lovac, pa zar ih nisu naučili ni klimu da uključe ( mislim da ih Mirne imaju???)?
Logged
galeb
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 695



« Reply #504 on: April 20, 2012, 08:00:33 pm »



pvanja - znaš li ko finasira policiju (u bilo kojoj državi)?

NAROD!

[/quote]

Tačno. Onda logično znači, da je narod vlasnik broda, odnosno društvena imovina je to...   Grin
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #505 on: April 20, 2012, 08:03:23 pm »


 Lovac, pa zar ih nisu naučili ni klimu da uključe ( mislim da ih Mirne imaju???)?

Imaju sistem filtroventilacije i klimatizacije, samo je više bio neispravan nego ispravan. Poslednji brod na kome je sistem odtaqo ispravan bio je PČ-174 "Učka". Policajci su ugradili klimu na mostu, tako da verujem da je i ona definitivno crkla.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #506 on: April 20, 2012, 09:55:09 pm »

Što se tiče ovog broda i njegove sudbine u rukama Policije CG, sama logika kao takva, rekla je sve do danas,
bez nekog posebnog pametovanja.
Brod je dat Policiji, ko zna iz kojih sve razloga u ono vrijeme. Vjerovatno pomalo i iz razloga što je u to vrijeme
RM imala toga i viška.
Dato je to ljudima bez bilo kakve naobrazbe i suštinske obuke, da bi se takvo nešto moglo istinski koristiti.
Kad se uporedi šta je sve bilo potrebno pripadnicima JRM da bi se osposobili i koristili brodove takvog i sličnog
tipa na moru, nije ni čudo gde je taj brod vrlo brzo završio korišten od priučenih tipova koji neznaju ni šta je
veslo, a kamoli brod.
Spojiti znanje i obrazovanje policijskog kadra onih godina i njihovu namjenu, sa mogućnosšću korišćenja
plovnog objekta iz domena profesionalnog kadra JRM je isto, kao kad bi sada bilo koga od nas uhvatili na ulici
i ukrcali u Spejs Šatl te nam naredili da se otisnemo prema vasioni i natrag.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #507 on: April 20, 2012, 10:30:19 pm »

Postojala je naredba tadašnjeg ministra odbrane da se nadležnost obezbeđenja državne granice preda policiji, sa svim objektima i sredstvima koja su se koristila u tom poslu: vozila, plovila, karaule... SVE.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #508 on: April 21, 2012, 12:53:05 pm »

Postojala je naredba tadašnjeg ministra odbrane da se nadležnost obezbeđenja državne granice preda policiji, sa svim objektima i sredstvima koja su se koristila u tom poslu: vozila, plovila, karaule... SVE.
Da tu si u pravu. Sjećam se toga naređenja, tj. preuzimanja.
Pa koliko je onda predato policiji brodova ovog tipa? Nije valjda RM koristila samo jedan ovaj brod zadnji godina
za takvo nešto. 
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #509 on: April 21, 2012, 01:58:59 pm »

Postojala je naredba tadašnjeg ministra odbrane da se nadležnost obezbeđenja državne granice preda policiji, sa svim objektima i sredstvima koja su se koristila u tom poslu: vozila, plovila, karaule... SVE.
Da tu si u pravu. Sjećam se toga naređenja, tj. preuzimanja.
Pa koliko je onda predato policiji brodova ovog tipa? Nije valjda RM koristila samo jedan ovaj brod zadnji godina
za takvo nešto. 
03 je u Kumboru, 01 je u Baru. Postoji li uopšte 02? Dakle predata su najmanje dva broda.
Logged
Pages:  1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... 89   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 24 queries.