PALUBA
March 28, 2024, 12:34:50 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Za sve probleme prilikom registracije obratite se mailom na brok@paluba.info
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... 89   Go Down
  Print  
Author Topic: Patrolni čamci tipa 171, šifra gradnje Mirna  (Read 436613 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #510 on: April 21, 2012, 02:00:53 pm »

"Četvorka" (PČ-174) je najduže bila operativna, kada govorimo o vremenu pred predaju policiji. "Osmica" je neposredno pred predaju dobila remontovane turbo kompresore i u to doba je vršila probne vožnje. "Petica" je imala neispravan jedan glavni motor, a "devetka" je imala neispravna oba glavna motora (zbog nedostatka turbo kompresora). Na "sedmici" su bili naduvani tankovi goriva zbog nestručnosti i neznanja komandira V bo koji je krcao gorivo bez da proveri stanje oduška. Na "trojci" je bila otišla pomoćna razvodna ploča, a zbog manjka posade, bila je osudjena na propadanje. Rekorder je "dvojka" koja je na sopstvenmi pogon ušla u remont i nikada nije izašla. Naravno, niko nikada i nizašta nije odgovarao.

Slaba tačka cele klase Mirna bili su motori, tj. turbokompresori, dvostepeni. Uzgred, bila je i naredba da se štedi gorivo i ograniče režimi rada motora. Time je došlo do toga da lavirintna brtva ne brtvi kako treba i propušta ulje  u radno kolo i timeupropasti turbokompresore (pucanje kućišta najčešće). Velike štediše u vojsci učinile su svoje. E sad, što nisu preuredili Mirne na atmosferski dizel, manje ali postojane brzine i sa lakšom eksloatacijom, nisam u toku i ne mogu da pričam. Bilo je brodova na kojima se moglo isprobavati i skraćivanje listova propelera i svega ostalog (PČ-172, PČ-173, PČ-177)
Logged
Godra
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 990


P-34


« Reply #511 on: April 21, 2012, 02:01:49 pm »

Upravo tako,predati su 03 i 01. Ne postoji 02!
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #512 on: April 21, 2012, 02:01:59 pm »

Koliko se sećam bilo je planirano da se predaju 4 broda: 174, 175, 178 i 179. 175 i 179 su nedugo zatim prodati u RH. Ko je bio u ulozi prodavca, MUP ili VSCG, Bog će znati.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #513 on: April 21, 2012, 07:03:36 pm »

Zahvaljujem se svima na prethodnim postovima s obzirom da sam ja postavio pitanje.. Wink

E sad čitajući Radetov post dolazim nekako do zaključka
da se nesretni policajci i nisu baš puno usrećili sa tim brodovima. Bar što se tiče ispravnosti.

Malo me čudi tolika problematika sa tim pogonima. Ono jes da nisam po struci mašinjeros, ali upoređujući pogone
na ostalim plovilima RM, ovo mi izgleda dosta nezgodno. Kao da se promašilo dosta toga počevši od same
konstrukcione zamisli.

Tim brodovima i pre same izgradnje već je bila određena namjena, kontrola granice, pa prema tome tu je trebao pogon
što se ono kaže na duge staze, jer se puno vozilo.

Ovo su moja proizvoljna razmišljanja, pa postoji i mogućnost elementarni promašaja, ali šta je tu je.... Undecided
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #514 on: April 21, 2012, 07:19:44 pm »

Nisu policajci loše prošli: dobili sudva ispravna broda, jedan iz operative, drugi faktički sa remonta.

Problem je u odabiru pogona. U igri su, koliko mi je Drpić pričao, bili Mercedesovi motori. E sad... naši privrednici su za pogon dizel električnih lokomotiva uzeli francuske Semt Pielstick motore, koji u verziji atmosferskih dizela rade perfektno. U takvoj verziji su smatrani preslabima za potrebe JRM, i stoga su dobili kompresore sa dvostrukim prednabijanjem vazduha, i time dobili potrebnu snagu za pogon patrolaca.
Zaključak: zbog nečije zajebancije i "štednje" patrolci su osakaćeni još u brodogradilištu.Da ne pominjem oskraćenje trupa radi prikaza još jedne uštede - u materijalu.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #515 on: April 21, 2012, 07:30:46 pm »

Nisu policajci loše prošli: dobili sudva ispravna broda, jedan iz operative, drugi faktički sa remonta.

Problem je u odabiru pogona. U igri su, koliko mi je Drpić pričao, bili Mercedesovi motori. E sad... naši privrednici su za pogon dizel električnih lokomotiva uzeli francuske Semt Pielstick motore, koji u verziji atmosferskih dizela rade perfektno. U takvoj verziji su smatrani preslabima za potrebe JRM, i stoga su dobili kompresore sa dvostrukim prednabijanjem vazduha, i time dobili potrebnu snagu za pogon patrolaca.
Zaključak: zbog nečije zajebancije i "štednje" patrolci su osakaćeni još u brodogradilištu.Da ne pominjem oskraćenje trupa radi prikaza još jedne uštede - u materijalu.
Korisne informacije za ovu temu. Svaka čast..
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #516 on: April 21, 2012, 07:47:45 pm »

Zna li se da li je vršena neka izmena na pogonu na Mirnama u  službi u HRM? Ili koriste bazijsku rezervu r/d koja je ostala u Škorpiku?
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #517 on: April 22, 2012, 09:54:55 am »

Nisu policajci loše prošli: dobili sudva ispravna broda, jedan iz operative, drugi faktički sa remonta.

Problem je u odabiru pogona. U igri su, koliko mi je Drpić pričao, bili Mercedesovi motori. E sad... naši privrednici su za pogon dizel električnih lokomotiva uzeli francuske Semt Pielstick motore, koji u verziji atmosferskih dizela rade perfektno. U takvoj verziji su smatrani preslabima za potrebe JRM, i stoga su dobili kompresore sa dvostrukim prednabijanjem vazduha, i time dobili potrebnu snagu za pogon patrolaca.
Zaključak: zbog nečije zajebancije i "štednje" patrolci su osakaćeni još u brodogradilištu.Da ne pominjem oskraćenje trupa radi prikaza još jedne uštede - u materijalu.
Motori PA4 V 200 su bili problematični zbog dvostrukog turboprehranjivanja, to su i meni pričali još u Škorpiku. Zašto nisu optirali za MTU motore, ne znam, valjda su bili skuplji. Da li su ti motori za Mirne sklapani po licenci u Jugoturbini?
Logged
marinero
Prijatelj foruma
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 153


« Reply #518 on: April 22, 2012, 02:54:36 pm »

Koliko se sećam bilo je planirano da se predaju 4 broda: 174, 175, 178 i 179. 175 i 179 su nedugo zatim prodati u RH. Ko je bio u ulozi prodavca, MUP ili VSCG, Bog će znati.

175 i 179 je MUP CG prodao privatniku u HR, ne sjecam se kolika je bila cijena za ta dva broda, a prodati su cini mi se, 2007 ili 2008.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #519 on: April 22, 2012, 02:57:16 pm »

Dakle oni su prodavci. Obožavam ovu državu. Tako proglase barkasu za rashod i prodaju, u medjuvremenu joj odrade veliki remont i glavonja iz RM je kupi. To samo kod nas može.
Logged
barba
Prijatelj foruma
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 819



« Reply #520 on: April 23, 2012, 11:47:39 am »

Nisu policajci loše prošli: dobili sudva ispravna broda, jedan iz operative, drugi faktički sa remonta.

Problem je u odabiru pogona. U igri su, koliko mi je Drpić pričao, bili Mercedesovi motori. E sad... naši privrednici su za pogon dizel električnih lokomotiva uzeli francuske Semt Pielstick motore, koji u verziji atmosferskih dizela rade perfektno. U takvoj verziji su smatrani preslabima za potrebe JRM, i stoga su dobili kompresore sa dvostrukim prednabijanjem vazduha, i time dobili potrebnu snagu za pogon patrolaca.
Zaključak: zbog nečije zajebancije i "štednje" patrolci su osakaćeni još u brodogradilištu.Da ne pominjem oskraćenje trupa radi prikaza još jedne uštede - u materijalu.
Motori PA4 V 200 su bili problematični zbog dvostrukog turboprehranjivanja, to su i meni pričali još u Škorpiku. Zašto nisu optirali za MTU motore, ne znam, valjda su bili skuplji. Da li su ti motori za Mirne sklapani po licenci u Jugoturbini?
Motori za Mirne su proivedeni u Tvornici Diesel Motora "Uljanik" u Puli. Isti slucaj je sa motorima za RF 33 i 34.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #521 on: April 23, 2012, 01:19:30 pm »

Quote
Motori PA4 V 200 su bili problematični zbog dvostrukog turboprehranjivanja, to su i meni pričali još u Škorpiku. Zašto nisu optirali za MTU motore, ne znam, valjda su bili skuplji. Da li su ti motori za Mirne sklapani po licenci u Jugoturbini?

Juče sam baš namjerno protabirio ovu temu. I stvarno je dosta interesantna, pogotovu ovo na kraju kad ovi
"nesretnici" pozavršavaše kod koje kakvih privatnika. Ali bolje i to nego da ih istopiše, što neko reče.
Šteta, da nema nikog da malo prezentuje unutrašnjost broda i objasni raspored prostorija i ostalog.

Interesantne su i ove rasprave o pogonu, mislim o motoru SEMT Pielstick 12PA4V200VGDS.
Pokušao sam naći konkretni motor na Webovima, ali nisam uspio ništa. Sve se vrti okolo,
ima raznih verzija, ali konkretnog motora konkretne oznake, sa ovoga tipa broda nisam uspio nikako naći... Undecided
« Last Edit: April 23, 2012, 01:26:51 pm by ORIĆAREB » Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #522 on: April 23, 2012, 01:28:00 pm »

Dobra je ideja Ćiro, samo nemam pri ruci nikakvu prikladnu šemu. Imam neku šemu iz "Hr4vatskog vojnika" ali je manje rezolucije. Pokušaću nešto pa šta ispadne. Smiley
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #523 on: April 23, 2012, 01:36:36 pm »

Dobra je ideja Ćiro, samo nemam pri ruci nikakvu prikladnu šemu. Imam neku šemu iz "Hr4vatskog vojnika" ali je manje rezolucije. Pokušaću nešto pa šta ispadne. Smiley
To bi bilo lijepo. Ja sam to uradio u temi o TČ-jcima, (Shershenima) i to napamet. Ali, JBG.. pravilo, to mi je bilo "lako" jer sam bio nekoliko
godina na njima, a na ovaj tip broda nikad nisam u životu ni ušao preko siza.

Interesantana stvar, kasnije sam bio i na RTOP-404 i to još u novogradnji, ali mugu me ubiti, nebi sad uspio takvo što kao sa TČ-jcima.
Nemogu to objasniti ni samom sebi. Ili je to zato što sam bio u kasnijim životnim godinama, pa se slabo memorisalo ili nedovoljno duga
da bi mi ostalo u glavudži.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #524 on: April 23, 2012, 01:49:04 pm »

Dobra je ideja Ćiro, samo nemam pri ruci nikakvu prikladnu šemu. Imam neku šemu iz "Hr4vatskog vojnika" ali je manje rezolucije. Pokušaću nešto pa šta ispadne. Smiley
SEMT Pielstick je pre nekoliko godina prestao da bude samostalna firma, pa je čak, izgleda, i ime izgubio. No, podaci su ostali.

* PA4 VGA.doc (57 KB - downloaded 232 times.)
Logged
Pages:  1 ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... 89   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 24 queries.