PALUBA
April 26, 2024, 08:44:15 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite i neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi ste našli svoj aktivacioni link te aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... 54   Go Down
  Print  
Author Topic: Mornaričko-tehnička raketna baza i Operativni centar Komande VPO Žrnovnica  (Read 387090 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Jure Stefanovski
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 474



« Reply #45 on: March 01, 2011, 04:17:51 pm »

Što se tiče izlaza na jug, dobro je napravljeno. Ovo plavo su vrata, a ipred njih su te bačve. Da, taj je zid cijeli rupičat.Gdje je upitnik kod vrata, to su ona vrata gdje je nešto narančasto na podu. Njima ideš pravim uskim hodnikom čije te stepenice malo spuštaju a malo podižu tako da razine prostorija nisu svugdje iste. Sve je na dobrom mjestu, samo je zid između agregata dvaju i ovog hladnjaka. Gdje su ti upitnici tu su narančasti veliki ormari, gdje slike od njih ubrzo dolaze. E sada cijeli gornji dio itekako je u redu! Skupa sa stepenicama!

Ovo su te sobe, u ogromnoj sali, koje se nalaze iza stakala ovih u idućim slikama. Soba ima jako puno, a daske su postavljane tek na visini od 2dcm od poda, neznam zbog čega. Nije to samo tu već i u idućim prostorijama.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Jedno od razbijenih tih stakala. Mada je ovo jedno od triju malih.
Veliko je staklo prošli put bilo čitavo, a kad sam došao idući put bilo je razbijeno.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

-II-
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

također
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

-II- -II-
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* IMG_8066.jpg (134.66 KB, 1844x1383 - viewed 711 times.)

* IMG_8067.jpg (170.47 KB, 1383x1844 - viewed 657 times.)

* IMG_8068.jpg (180.02 KB, 1383x1844 - viewed 714 times.)

* IMG_8069.jpg (180.37 KB, 1844x1383 - viewed 837 times.)

* IMG_8070.jpg (193.37 KB, 1844x1383 - viewed 688 times.)
Logged
ZastavnikDjemo
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 509



« Reply #46 on: March 02, 2011, 12:25:34 am »

Pa ovaj objekat bi uz relativno mala ulaganja mogao da se pretvori u muzej, i koji bi zaista mogao da postane atrakcija prvog reda, i time zaista obogati lokalnu turističku ponudu!
Logged
VP1159
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 381


« Reply #47 on: March 02, 2011, 05:43:24 pm »

Da, ovo je planseta u sali dezurnog operativnog.

Poslednji put staklo (plexiglass) je razbijeno 1984. kad je bio neki zemljotres, tada su ga menjali.

Malo sam vremena provodio tamo, uglavnom, bilo je previse posla i za plansetiste-telegrafiste a i previse staresina na jednom mestu da bi se mogao opustiti.

Ima jos?
Logged
leut
Počasni član foruma
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 721



« Reply #48 on: March 02, 2011, 06:38:41 pm »

Zahvaljujem se kolegama @Juri Stefanovskom i @VP1159 što su "oživili" i obogatili ovu temu - prvi prenošenjem sjećanja starijih, kao i vlastitim slikama i dojmovima nakon posjeta objektu, a drugi vlastitim iskustvima i sjećanjima na boravak i rad u jednom od ovih objekata.

Moram priznati da su sada i meni neke stvari jasnije. Znao sam za Raketnu bazu i gdje se nalazi jer sam puno puta prošao kraj nje. Također znao sam i da postoji još jedan podzemni objekt (Operativni centar Komande VPO), kao i da je brdo iznad OŠ "Žrnovnica" ograđeno bodljikavom žicom i da je u službi vojske (tadašnje JNA). Međutim, pogriješio sam jer sam mislio da se Operativni centar Komande VPO nalazi s lijeve obale rijeke Žrnovnice (gledano od izvora ka ušću) u brdima između Raketne baze i kamenoloma na Perunu. Zato sam i pitao da li su objekti međusobno povezani.
Sada, zahvaljujući vašim prilozima, a ponajprije Google Earth snimcima koje ste postavili, mi je jasno da Operativni centar nije bio s lijeve već s desne strane rijeke Žrnovnice u onom ranije spomenutom, bodljikavom žicom ograđenom brdu iznad osnovne škole.

Da rezimiramo, u Žrnovnici pokraj Splita su postojala dva podzemna objekta bivše JNA.

1. Mornaričko-tehnička raketna baza, smještena s lijeve obale rijeke Žrnovnice. U objektu su skladištene, održavane i ispitivane protubrodske rakete RBS-15B, kao i PZO rakete RZ-13 za sistem Osa-M kojim su bili naoružani VPBR-ovi te ostala mornarička UbS. Planirano je i prebacivanje dijela protubrodskih raketa sovjetske proizvodnje (P-15, P-20, P-21 i P-22) iz druge dvije mtrb, ali se od toga, zbog rata, odustalo. Objekt je površine 4500 m2.
Raketna baza je i danas aktivna. Koristi se kao skladišni kompleks za mornarički UbS pod zapovjedništvom Zapovjedništva za potporu OS RH, a u njoj je smještena i Raketna bitnica Flotile HRM (161. raketni divizijun HRM) u čijem sastavu su tri Mobilna obalna lansera (MOL) naoružana protubrodskim raketama švedske prozvodnje RBS-15.

2. Operativni centar Komande VPO, smješten s desne obale rijeke Žrnovnice, u brdu ponad Osnovne škole "Žrnovnica". Objekt je korišten kao operativni centar i rezervno komandno mjesto Komande Vojno-pomorske oblasti. U slučaju neposredne ratne opasnosti, kompletna Komanda VPO je u roku 20 minuta trebala biti prebačena u Žrnovnicu. U objekt su se slijevale informacije sa radarskih i osmatračkih postaja i pračena je kompletna situacija na Jadranu odnosno zoni odgovornosti VPO, kako na moru, tako i u zraku, a položaji svih brodova i zrakoplova su ucrtavani na planšetama. Dakle postojao je mornarički i zrakoplovni (vazduhoplovni) dio centra. Ovaj centar imao je dva dijela, stariji (građen pedesetih, kasnije rijetko korišten) i noviji građen krajem sedamdesetih i dovršen početkom osamdesetih godina (20. stoljeća).
Ovaj objekt je, nažalost, danas napušten i zapušten, dobrim dijelom opljačkan i devastiran. Daljnja sudbina nije poznata.

Što se same teme tiče, s obzirom da sam oba objekta spomenuo u prvom postu, a i oba se nalaze u Žrnovnici, možda bi trebalo samo promijeniti naziv teme u "Mornaričko-tehnička raketna baza i Operativni centar Komande VPO (Žrnovnica)". Ako pak smatrate da teme treba razdijeliti, možemo i to učiniti. Dotad dopunit ću i ispraviti prvi post u ovoj temi.

P.S. @Jure Stefanovski kako je napisao naš član @more, na prvoj stranici ove teme, Operativni centar Komande VPO jest bio miniran i jedan vojnik je poginuo prilikom njegovog deminiranja. Da li je bio miniran cijeli objekt, odnosno cijelo brdo ili samo njegova unutrašnjost i da li je u cijelosti razminiran ili ne, e to ne znam.
Također, mislim da MT raketna baza nije imala uređene položaje, lansere niti mogučnost lansiranja, protubrodskih ili raketa zemlja-zemlja. Eventualno je imala nekakvu raketnu PZO/PVO zaštitu mada ni u to nisam siguran.
Priče o elektrificiranoj ogradi, helikopterima koji sliječu i ulaze u brdo su bile vezivane za sve slične objekte. Uglavnom su bili plod mašte/straha/neznanja lokalnog stanovništva, a ponekad su možda i svjesno plasirane kako bi se znatiželjnike držalo podalje od tih objekata. Helikopteri su možebitno korišteni u dopremi dijela materijala i opreme ugrađivanje u ove objekte.

« Last Edit: March 03, 2011, 12:38:16 am by leut » Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #49 on: March 02, 2011, 07:33:39 pm »

leute, zaključci su ti sasvim OK!

Samo da dodam: mornaričko - tehičke raketne baze (MTRB) su po svojoj nameni pozadinske jedinice, koje su bile namenjene za skladištenje, održavanje, bojevu pripremu i dotur mornaričkih raketa (brod - brod, obala brod) i PVO raketa kojima su bile namenjene udarne pomorske snage, na nosioce - lansere.
MTRB kao MT pozadinske jedinice u svom sastavu nisu imale lansere raketa, osim S-2M za neposrednu odbranu od niskoletećih aviona i sl.
Dalje, MTRB nisu bile namenjene za održavanje balisitčkih raketa zemlja - zemlja. Održavanje tih raketa je bilo u nadležnosti KoV. 
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #50 on: March 02, 2011, 09:08:29 pm »

@Leute
Imas i moj glas za promenu imena teme.
Interesantna, intrigantna i uzbudljiva tema. Svaka cast momci. 
Logged
momo PT61
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 053


ПЕНЗИОНЕР


« Reply #51 on: March 02, 2011, 10:00:16 pm »

Kad se ovakva tema slozi i razlozi te obradi-tek tada se vidi kolika je mala granica izmedju stvarnosti i legende.
Logged
Jure Stefanovski
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 474



« Reply #52 on: March 02, 2011, 10:41:30 pm »

@ZastavnikDjemo. Točnije, ovaj objekat bi se uz vrlo mala ulaganja mogao ososobiti u prvobitni položaj. Ima tu dobar dio pogona koji je potrebano samo uključiti u struju i to je to. Al opet kad malo bolje pogledaš, puno je tu zastarilo stvari, pa nebi onda dalje na tom polju ulazio u diskusiju.
Pretvorbu u muzej ili slične pothvate, njima već ide na Visu, jer su tamo Titove špilje, ili ti ga pećine, kako oćeš, pusti tuneli, more itd.. Ovdje je to malo i nije da to baš svakoga zanima. A tamo turisti dođu se kupat pa otiđu usput to pogledat. Totalna suprotnost na razliku ovoga.
@VP1159. E sad što se tiče stakla, opet ti neznam, jer su takve 3 sobe i tri različita stakla, a sve spojene u produžetku jedna za drugom. Slijedu slike idućih stakala gdje su nacrtane luke i vojne piste, kako sam shvatio:?
Ovo je staklo zadnjega puta bilo čitavo, al ponavljam, pijana posla unutra ili IŽIVLJAVANJE NAD TUĐIM, nije mu dalo mira pa ga je razbilo.
Ahahahahahaa, a jeben ti dinamo, hahahaha, najjaći si, KRALJUU!!! Da ima li još, ahhaha, ima koliko ti srce želi Smiley. Da je li ima još, a ima još bitće 40-ak slika, ako mi budu dali da uploadam, imat ćeš i to. Wink Sam si reko, nigdje nam se ne žuri, hehe.
@Leut.
„…nalazi s lijeve obale rijeke Žrnovnice (gledano od ušća ka izvoru)“-misliš gledano od izvora ka ušću:? Cheesy ipak mislim da je… Wink Al nebitno, znam što si htio reći, sve 5! Wink
Što se tiče mjenjanja imena teme, APSOLUTNO SE SLAŽEM, bolje tako nego odvajati teme na dva dijela, jer bi praktički, vjeruj mi i tad i jaizgubio volju pisati na dva dijela, odvojene vrste tema. Ovu temu ćemo kako stvari stoje i kako smo sve iscrpili polako i završiti, ostaje jedino saznavanje na polju aktivne, al otom potom što će biti… . Da, promjeni naziv u takvi kakvi si ti rekao! Ali nikako nemoj razdvajati, jer evo sam vidiš, svugdje gdje spomeneš ovu prvu, prisiljen si spomenuti i ovu drugu. To nemoj!
OK, bio je miniran, ali kako sam ja predložio u onim tekstovima (ne mogu sad tražit na kojoj stranici, jer mi kasno odgovaraš nato, al uglavnom…) razminiran je.
Ja sam i rekao, nikad se nemože reć da je razminirano 100%, već 99% čak i kad je ljudska ruka razminirala, a ne strojevi. Također rekao sam i dovoljno da je jedna mina na cijelom brdu i okolo njega, uopće nije bitno, OPET NEZNAŠ DI JE! I koja ti korist…
Unutra nije minirano, to ti mogu reć s povjerenjem. Moguće samo nekoliko zaostalih po brdu, al obećavat ne mogu ništa, mogu samo nagađati kao i ti.
Ljudi su vjerojatno njenu svrhu preuveličali. Ali ako se ova tema bude nastavljala, mogu i pitati ove neke bivše razvojačene zapovjednike i vojnike, pa i neke ročnike koji su danas u vojsci da mi se raspitaju o tome, pa vam za kojih misec-dva javim o tome svemu detaljnije. Ne žuri nam se, nismo ni misterije prve još razriješili.
Takve električne ograde nisam vidio, pa čak niti mjesta gdje bi uopće bila, al zašto bi to uopće netko nakon rata ih skidao i da su bila, isto je i s bodljikavom žicom :?
Helikopter da ulazi u brdo čisto sumnjam, al da donosi tipa dio po dio osmatračnice ili onih velikih satelita do nje šta su, ili takve velike stvari koji ne mogu na kamion tek tako, e, to je već druga stvar.
Seoski ljudi su ti takvi, priču preuveličaju, a vodu uvik gone na svoj mlin…ništa čudno.
„Uglavnom su bili plod mašte/straha/neznanja lokalnog stanovništva, a ponekad su možda i svjesno plasirane kako bi se znatiželjnike držalo podalje od tih objekata.“-i to šta govoriš…sasvim normalno logički…ko i tabla minirano, namjerno napisano samo da ekipu podalje drži od toga, da…
@momo PT61. Je li tako? Tko bi rekao, i ja sam malo stao na balun, pa gledam. Sitno, a tako dinamitno! Wink

Evo slika još, a pogotovo za mog dragog čovika VP-a Wink)

To je taj narančasti ormar koji se nalazi gdje su oni upitnici, nasuprot onog motora i agregata.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Razbijeno staklo. Mislim da je ovo dio nacrtan nasuprot Crne gore.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

To su te ploče nasuprot ovih stakala. Neznam sad iz koje je ovo od triju prostorija, znam samo da su u svima trima sve stable čitave. /očito im nisu bile napete za razbijanje :?/
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

-II-
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

SUNCE-MJESEC Cheesy
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* 1.jpg (277.13 KB, 1844x1383 - viewed 277 times.)

* IMG_8071.jpg (192.11 KB, 1844x1383 - viewed 255 times.)

* IMG_8072.jpg (239.79 KB, 1844x1383 - viewed 387 times.)

* IMG_8073.jpg (228.95 KB, 1844x1383 - viewed 339 times.)

* IMG_8074.jpg (193.13 KB, 1844x1383 - viewed 317 times.)
Logged
leut
Počasni član foruma
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 721



« Reply #53 on: March 02, 2011, 10:56:42 pm »

@Leut.
„…nalazi s lijeve obale rijeke Žrnovnice (gledano od ušća ka izvoru)“-misliš gledano od izvora ka ušću:? Cheesy ipak mislim da je… Wink Al nebitno, znam što si htio reći, sve 5! Wink
Što se tiče mjenjanja imena teme, APSOLUTNO SE SLAŽEM, bolje tako nego odvajati teme na dva dijela, jer bi praktički, vjeruj mi i tad i jaizgubio volju pisati na dva dijela, odvojene vrste tema. Ovu temu ćemo kako stvari stoje i kako smo sve iscrpili polako i završiti, ostaje jedino saznavanje na polju aktivne, al otom potom što će biti… . Da, promjeni naziv u takvi kakvi si ti rekao! Ali nikako nemoj razdvajati, jer evo sam vidiš, svugdje gdje spomeneš ovu prvu, prisiljen si spomenuti i ovu drugu. To nemoj!
OK, bio je miniran, ali kako sam ja predložio u onim tekstovima (ne mogu sad tražit na kojoj stranici, jer mi kasno odgovaraš nato, al uglavnom…) razminiran je.
Ja sam i rekao, nikad se nemože reć da je razminirano 100%, već 99% čak i kad je ljudska ruka razminirala, a ne strojevi. Također rekao sam i dovoljno da je jedna mina na cijelom brdu i okolo njega, uopće nije bitno, OPET NEZNAŠ DI JE! I koja ti korist…
Unutra nije minirano, to ti mogu reć s povjerenjem. Moguće samo nekoliko zaostalih po brdu, al obećavat ne mogu ništa, mogu samo nagađati kao i ti.
Ljudi su vjerojatno njenu svrhu preuveličali. Ali ako se ova tema bude nastavljala, mogu i pitati ove neke bivše razvojačene zapovjednike i vojnike, pa i neke ročnike koji su danas u vojsci da mi se raspitaju o tome, pa vam za kojih misec-dva javim o tome svemu detaljnije. Ne žuri nam se, nismo ni misterije prve još razriješili.
Takve električne ograde nisam vidio, pa čak niti mjesta gdje bi uopće bila, al zašto bi to uopće netko nakon rata ih skidao i da su bila, isto je i s bodljikavom žicom :?
Helikopter da ulazi u brdo čisto sumnjam, al da donosi tipa dio po dio osmatračnice ili onih velikih satelita do nje šta su, ili takve velike stvari koji ne mogu na kamion tek tako, e, to je već druga stvar.
Seoski ljudi su ti takvi, priču preuveličaju, a vodu uvik gone na svoj mlin…ništa čudno.
„Uglavnom su bili plod mašte/straha/neznanja lokalnog stanovništva, a ponekad su možda i svjesno plasirane kako bi se znatiželjnike držalo podalje od tih objekata.“-i to šta govoriš…sasvim normalno logički…ko i tabla minirano, namjerno napisano samo da ekipu podalje drži od toga, da…

@Jure Stefanovski Mali lapsus sa izvorom i ušćem, ispravio sam u gornjoj poruci, al bitno je da sam na drugim mistima ispravno napisa i da ste shvatili što sam htio reči.  Smiley
Ne brini neće bit razdvajanja, ali tema će bit preimenovana kako sam i predložio. Ti samo nastavi, malo po malo, dodavati svoje priloge i fotografije, a kolega VP1159, a danas-sutra nadam se i drugi vojnici koji su služili u toj, danas napuštenoj, bazi će podijeliti sa nama svoja iskustva i prokomentirati/objasniti tvoje fotografije. Ovakve teme teško mogu biti iscrpljene i u potpunosti razjašnjene. Uvijek iskoči neki novi podataka, iskustvo, anegdota, slika, shema...

@VP1159 Je li tvoj nick broj Vojne pošte ove baze ili?
Logged
ZastavnikDjemo
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 509



« Reply #54 on: March 02, 2011, 11:14:47 pm »

@ Jure Stefanovski i VP 1159,
Hvala na slikama i opisu objekta! 
Što se muzeja tiče, Žrnovnica je dovoljno blizu Splita, tako da je moguće organizovati ekskurzije turista iz grada, goste sa cruisera, itd. Druga mogućnost je pripajanje ovog objekta pomorskom muzeju. Uz dobru reklamu (npr. Cold War mysteries of Yugoslavia, ili tako nešto), i uz propratne sadržaje, ovaj bunker bi mogao da bude prilično koristan. Wink
Logged
VP1159
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 381


« Reply #55 on: March 02, 2011, 11:31:42 pm »

@VP1159 Je li tvoj nick broj Vojne pošte ove baze ili?
Nick je broj VP iz Pule,(1159/95a VE5)  a VP u Splitu (Visoka) je bio 7345/11.
Ne znam tacan broj same VP objekta u Zrnovnici.
« Last Edit: March 02, 2011, 11:49:59 pm by VP1159 » Logged
barbakan
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 085



« Reply #56 on: March 03, 2011, 01:10:59 am »

Sve pohvale Juretu i VP1159 samo nastavite , nije bas sva misterija oko Zrnovnice resena  Wink 
Logged
Jure Stefanovski
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 474



« Reply #57 on: March 03, 2011, 10:43:58 pm »

Ma sve OK, leute, neću te na lomaču zbog toga, ljud smo, nismo životinje, rekoh već, sve 5, shvatio sam da je tipfeler.
Iskreno, volio bih, i bilo bi mi draže, više nego onaj trenutak kad sam otkrio vas i ove sve postove Cheesy.
A tu si opet u pravu, istina, može se tema zamrznit i po koji misec, al opet će ulatit nešto novo, slažem se! Wink
@ZastavnikDjemo. Ljudi da gledaju razruševine, opet ponavljam i nije nekome u interesu sad baš toliko. Rađe bi išli gledati izvor rijeke nego napuštenu vojnu bazu. Ko što sam rekao, to dobro ide na Visu i onim tamo tunelima, ovo ovdje i nema toliko zanimljivosti.
Moglo bi se jedino iznajmljivat ekipama da igraju paintball ili airsoft unutra Cheesy. E to bi već bilo korisnije, jer je cijeli prvi kat i malo drugoga, jedan dobar labirnit, čak i nakon 3 puta što si tu, ma đaba ti nacrti što radiš i slike, ako nemaš memoriju mozga, malo brašna ili koji marker uza sebe, teško ćeš izlaz nać…

Evo idućih 5 slika, koliko mi pravila nalažu i dopuštaju Wink

Ovo se nalazi nasuprot prostorija sa staklima, u hodniku koji ima nekoliko soba u kojemu je telekomunikacija, kuhinja i soba s olovnim akumulatorima, i normalno WC-i. Nasuprot njih su iduće slike, gdje je stol razbijeni, nekakav krevet i neki aparati.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Olovni akumulatori.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

-II-
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Taj dio gdje je bila telekomunikacija. U kutu, nećete vjerovati, su rezervni djelovi, netaknuti, novi zapakirani još... samo zastarjeli :/
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Ista soba, ista žalost, nažalost... Sad
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* IMG_8077.jpg (152.66 KB, 1844x1383 - viewed 256 times.)

* IMG_8078.jpg (146.69 KB, 1844x1383 - viewed 240 times.)

* IMG_8079.jpg (156.45 KB, 1844x1383 - viewed 277 times.)

* IMG_8082.jpg (384.54 KB, 1383x1844 - viewed 351 times.)

* IMG_8083.jpg (274.38 KB, 1844x1383 - viewed 403 times.)
Logged
momo PT61
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 053


ПЕНЗИОНЕР


« Reply #58 on: March 04, 2011, 08:59:21 pm »

Moj komentar je bio u pozitivnom smislu.Odlicno obrdjujete(svi) temu.Samo nastavite-na kraju ostati ce samo istina!
Logged
Jure Stefanovski
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 474



« Reply #59 on: March 04, 2011, 09:26:49 pm »

Evo još malo slika...

Kuhinja, koja je odmah kraj soba.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Stara novina "Slobodna Dalmacija" Smiley
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

-II-
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

-II-
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Nasuprot soba i kuhinje, jedna mala soba s ovom opremom. Tu je i samo jedan kauč.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* IMG_8084.jpg (185.71 KB, 1844x1383 - viewed 211 times.)

* IMG_8085.jpg (308.82 KB, 1844x1383 - viewed 244 times.)

* IMG_8086.jpg (338.27 KB, 1844x1383 - viewed 254 times.)

* IMG_8088.jpg (240.81 KB, 1844x1383 - viewed 264 times.)

* IMG_8089.jpg (229.3 KB, 1844x1383 - viewed 263 times.)
Logged
Pages:  1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... 54   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.034 seconds with 23 queries.