PALUBA
March 28, 2024, 12:15:55 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Prilikom registracije lozinka mora da sadrži najmanje osam karaktera, od toga jedno veliko slovo, i bar jednu cifru, u protivnom registracija neće biti uspešna
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 [52] 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... 90   Go Down
  Print  
Author Topic: Školski brod Galeb  (Read 470390 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #765 on: July 09, 2013, 09:34:02 am »

Postavlja se i pitanje da li je namešaj sačuvan, kao i onaj silan mesing... ili je to neko o'ladio "na vreme".

Nameštaj je originalni ali u derutnom stanju, mesingane ploče se čuvaju u muzeju.

Ima čak i originalni mikser za mešanje čuvenog sladoleda.

Koliko znam još je u vlasništvu Riječke opštine.
Logged
VIDA MORNAR
desetar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 128


« Reply #766 on: July 09, 2013, 08:04:09 pm »

š/b Galeb može sam sebe da isfinansira toliko da bude brod- muzej. Jednostavnom prodajom FIAT-ovih motora... ako već nisu prodati.


I moje je mišljenje da Galeb bez Fiata više nije Galeb..
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 254



« Reply #767 on: July 09, 2013, 09:42:21 pm »

Da se htjelo Galeb sačuvati u izvornom obliku i na njemu zarađivati onda ga se ne bi prodavalo. Ostao bi u Boki i bio vječan spomenik jedne epohe.
Ovako je brod dopao u Rijeku na račun neplaćenih potraživanja. Bivšim vlasnicima brod je bio teret. Nije ni Jugoslaviji  bio od velike koristi ali se na račun imena Josipa Broza održavao u pristojnom stanju. To su prošla vremena. Sadašnjost je neizvjesna. Postoje samo dvije mogućnosti. Uložiti ogroman novac za brod dovesti u pristojno stanje  i za to dobiti sve moguće svedodžbe ili brod poslati u rezalište. Brod spada pod registar i svjedodžbe treba obnavljati svake 4 godine a to košta velike novce. Brod je starog tipa i zahtijeva velik broj posade. Tko će njih plaćati? Od sentimenata nema puno koristi. Grad Rijeka ne daje novac već njeni građani. Što za uzvrat oni dobivaju? Pregršt sentimenta. Brod postoji da bi zarađivao a Galeb do sada nije zaradio niti lipe.
Logged
galeb
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 695



« Reply #768 on: July 21, 2013, 03:53:00 pm »




  Bravo Istria !
Logged
galeb
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 695



« Reply #769 on: July 21, 2013, 04:22:59 pm »

Dozvolite, da napišem nešto.
1. kako i zašto se prodalo Galeba zna se i nije bitno sad, to je već prošlost.
2. šta se s brodom dešavalo od tad pa do predaje novom vlasniku, isto se zna a i to nije bitno sad.
3. brod je u lošem stanju ali može se dovesti u pristojno stanje. Ne bi htio izpostaviti imena ali osoba, koja je služila na brodu puno godina i zna ga vrlo dobro jer je tehničke struke, zna u kakvom je stanju ali kaže, može se to srediti;  nije toliko užasno koliko to izgleda. Ja mu vjerujem. U V.Lencu, bdg, gde je Galeb trunuo puno godina sredili su jahtu "Kristina", koja je navodno bila u lošem stanju, pa su je dovezili u plovidbeno stanje (istina, puno je manja od "Galeba" i stoga i manji finansijski projekat).
4. postoji iniciativa dobrovoljaca (facebook, brod mira...) ali je istina, da mi je od svega to najmanje u vidu kako stvari stoje i kakve su perspektive u tom pogledu.  Ako bi bilo moguće, i ja bi došao kao dio ekipe dobrovoljaca, koja bi pomogla brod srediti, jer možemo samo pričati i pametovati a možemo skupa i nešto doprinjeti i pokrenuti stvari. Meni je šteta broda da bi išao u zaborav i staro željezo. Sa istorijom i turističkim potencialom kakvom taj brod defacto ima, moglo bi se napraviti vrlo interesantnu turističku atrakciju.
5. može i neko reći, pametnije uložiti novac u nešto efikasnije. Može. A onda može se napraviti krst i na svu istorijsko, kulturno i tehničku baštinu, jer je to sve neefikasno.....pa da onda pričamo kako mi je jedan Italijan pričao, kako je njihov pametni ministar rekao, da od njihove istorijske bašte nema hleba i da je to bezveze. Ne može narod od toga da živi, jeli ? Istina, teška su vremena ali radi se i na projektima, koji nisu neophodni i takodjer se finansijski veliki projekti.
6. može i neko reči, da se to ne isplati, da je potrebno previše novaca. Verovatno, ako bi Piter Mank ovako razmišljao ne bi uložio 100.000 EUR za sredjivanje P-821. Mogao bi taj novac uložiti nekamo, gde bi mu se brže i sa većim donosom vratio.
7. za kraj rekao bih samo još ovo: "ako se hoće, može se dosta toga uraditi, ako nema interesa, ne napravi se ništa".
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #770 on: July 21, 2013, 04:34:22 pm »

E, to treba naći  - interes nekoga da uloži u restauraciju broda. Interes je komercijalna kategorija. Opet se sve upire u pare, ili drugu dobrobit koja se može vrednosno izraziti.
Logged
galeb
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 695



« Reply #771 on: July 21, 2013, 08:48:25 pm »

E, to treba naći  - interes nekoga da uloži u restauraciju broda. Interes je komercijalna kategorija. Opet se sve upire u pare, ili drugu dobrobit koja se može vrednosno izraziti.

 Tačno. Ali našlo se interes u raznim primjerima, kad bi više našli onih, koji ne bi imali interesa i/ili bi rekli, ne vrijedi, ne isplati se. I uvjeran sam, da se "Galeb" kao muzej može tržiti. Ima u svijetu dosta brodova koji služe kao turistička zanimljivost, pa mogao bi i "Galeb", još više nego neki od ovih.
    Kad bih ja "imao prezime tipa Abr*****c", ne bi razmišljao dal se mi isplati ili ne. I kako mi više znaći stari brod s dušom, nego moderne jahte, znam šta bi uradio, hehe  Grin
Logged
ViribusUnitis
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 389


« Reply #772 on: July 22, 2013, 06:52:40 am »

Brodarski je u pravu. Velike su pare potrebne, a vremena nisu za luksuz. Veliko je pitanje postoji li računica koja bi opravdala ulaganja koja bi, pak, bila astronomska. A tu je i održavanje...
U svakom slučaju nije čas da se u Galeb ulaže iz budžeta. Kad bi se pojavio neki bogati Baja Patak da uloži novac bilo bi idealno, a da uz to ne računa na skori profit i da to učini iz sentimenta.
Realnost je surova. Grehota je vidjeti Galeba onako propalog. Jednom prilikom sam ga obišao. Prošle godine na Riječkom lukobranu. To je tuga neviđena od propasti, zapuštenosti i destrukcije. Sve je gnjilo i zaudara na raspadanje i vlagu. Sramota. Odlučio sam da više ne kročim na njega jer kvari raspoloženje. Da ne kažem koliko je žalosno kad se čovjek sjeti njegovih slavnih dana.
Teška srca moram reći da bi rezalište bilo manje strašna sudbina. Ne bi bio ni pravi zadnji lijepi brod čije smo rezanje oplakali na Palubi.
Logged
galeb
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 695



« Reply #773 on: July 25, 2013, 01:57:28 pm »

Jednom prilikom sam ga obišao. Prošle godine na Riječkom lukobranu. To je tuga neviđena od propasti, zapuštenosti i destrukcije. Sve je gnjilo i zaudara na raspadanje i vlagu.

Sve je gnjilo i zaudara na raspadanje i vlagu.



Čudno, ja sam bio na brodu 2011, jeste nije u dobrom stanju ali baš tako ?!  Nigdje nije zaudaralo, nisam primetio baš ovoliko gnjilo, a neki su prostori u vrlo dobrom stanju.  Najgore što sam vidio je bila jedna mala kuhinja, koja je izgorijela.
Logged
galeb
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 695



« Reply #774 on: July 25, 2013, 01:58:16 pm »

Napišem još ovo, malo duže ovaj put, pa onda ne bi htio zamarat više dalje. Obično se i ne spuštam v ovoliko duge razprave ali ovaj put da napišem. Svakako vremenu nisu optimalna za takve investicije.  Ali to je i stvar perspektive gledanja …. ista čaša može biti pola prazna a može biti i pola puna; što je bolje ?  Najlakše je reći, ne isplati se, ne može se to, ne vrijedi. Pa ajmo gastona izrezat, pretopit u Kini u pepeljare. Ali može i drukčije. Već je Istria rekao, najprije bi trebalo turistički elaborat napraviti. Pa onda tehnički i finansijski elaborat, sa konkretnim ciljem pregradnje Galeba u muzej.  Stručno. Mi ovde možemo pričati pro et contra, potopiti brod, jer je to najbolje ali to je bez analize i elaborata više okretanje magle nego drugo. Neka mi niko ne zamjeri ali čini mi se, to je tipično za ove prostore ex YU, pa zato i jesmo gde jesmo, t.j. nigdje (mada SLO i CRO već u EU, a ostali bit će još…ali ne cijedi se med i mleko ni u EU). Imamo političare i »stručnjake« svugde koji znaju dobro pričati a bez pravog efekta. Mi ćemo, mi moramo, mi hoćemo, mi bi ti, mi bi ono……a na kraju šta ? Za Galeba sam siguran da je to brod koji ima sve atribute za muzej. Bio sam u Genovi u podmornici. Ulaznice nisu jeftine ali ljudi idu pa da vide P. Pa si osudjujem kazati, da ima Galeb bitno bolji »pedigre« kao muzejski eksponat nego ona P.  Kakvu istoriju ima P klase »Nazzario Sauro«, a kavu ima Galeb ?!   Brod – kako je dr. Freivogel napisao za jednu reviju – pod 3 imena i 3 zastave. Brod na kojem je bilo mnogo stranih državnika i preputovao je svjetska mora. Na njemu je boravio predsjednik jedne države, koju ju je oslobodio ispod tudjeg okupatora i napravio iz zemlje siromaka i polapismenih prilično razvijenu industrijsku zemlju prepoznato u svijetu.  Samo ima jedan »minus« taj brod - ne za mene, nego za neke sa zapada a i neke domaće – kobajagi brod povezan sa nedemokratskom vladavinom i komunizmom. Ali brod je brod, nije to politički subjekt, pa ne bi trebalo tako gledati.
Uvjeran sam, da ako se hoće, Galeb može imat perspektivu – kao muzej, za plovidbu je sigurno puno teže i na to ne mislim. I da pri tome može profitirat i lokalna skupnost, odnosno grad Rijeka. Razmislite malo, koliko je bilo projekata u koje je uložen veliki novac, i znatno veći nego je potreban za obnovu Galeba (ponavljam: u muzej, pristojan za posjetu a ne u brod sposoban za plovidbu). Pa onda razmislite koliko od tih uloženih para iliti projekata je na kraju dalo rezultate, odnosno kakve rezultate?  Ili još drukčije: koliko su para u imenu tranzicije, reorganizacije, revitalizacije isl. potrošili i koliko para je »nestalo« još nekim »čudnim« putevima…. Znamo to svi, govori se i piše u medijima. Pa onda zašto ne bi Galeb pretvorili u muzej ?  Ionako pare, će se uvek potrošiti i ne uvek pametnije nego za ovaj brod. A kad bi se imalo Galeb muzej, može se ponuditi turistima kao zanimivost i na dugi rok postao bi ovaj brod dio značajne ponude Rijeke.
    Razmišljajmo  šire nego samo uzko vezano na Galeb. Rijeka je odlična lokacija za tako nešto. Brod bi bio samo dio cjelovite turističke ponude. Može se napraviti širu ponudu na Riječkom putničkom terminalu, ma šta da pričam dalje, sigurno se može još tu šta uraditi. A na brodu moglo bi se uredit kafanu, na šetnoj palubi može biti i koncert, izložbe, predavanja  – što je i bilo već. Na brodu moglo bi se u velikom salonu trajno izložit fotografije sa Titovih putovanja, onda fotografije broda za vreme R.A.M.B., kako su ga torpedirali, kako su plovili bez pramca prema Trstu iz Libije na popravak itd., opisat istoriju vezanu na taj brod. Materiala, literature ima dovoljno na tu temu, imamo i ljude koji bi to mogli stručno obraditi. Može se to prodavat, i to je važno !  Dobra priča može se tržit - treba je napravit takvu, narod će se zainteresirat ako mu prodate dobru priču. Ja sam jednom govorio s visokim managerom strane kompanije, jedan onih, koji ustvaraju profit za velike koncerne i on mi je rekao – izvinite na izrazu – bio sam na specialnom školovanju, gde su nas učili, kako iz gov** praviti novac.  To je malo drastično rečeno ali pomislite: Galeb izgleda sad hrpa starog željeza ali sam već rekao, da nije tako strašno kako izgleda – nije to moj zaključak, to mi je rekao dugogodišnji član posade, tehnički oficir JRM i ja cijenim njegov stav i sasvim mu vjerujem. Kao tehničar i znam, da nije to jako veliki problem, ukloniti trenutno stanje na brodu. Mjerenja oplate u V. Lencu pokazivala su dobro stanje čelika, tikovina palube može se sanirat  a i interieri se mogu urediti. Ako hoćete, tražite po webu slike interiera i vidjet ćete, da nije tako derutno kako neki kažu. Još bolje zna ko je bio na brodu. Ja sam bio 2011 i slike od tad je vidio pomenuti nekadšnji član posade i rekao, jadan je brod ali sve se to može još uspješno urediti. Neki su prostori još u odličnom stanju, Titov apartman recimo i +/- sve kabine pratnje u tom spratu. U odličnom stanju je recimo i blagovaona za podoficire (oficirsku nisam vidio, jer nije bilo ulaza) i krmeni salon ispod Titovog apartmana je u dosta dobrom stanju.
    U SAD su muzejski brodovi biznis, kao sve ostalo. Pronašao sam web stranicu gde je to opširno obradjeno, može se naći i troškove obnove, kao i prihod od ulaznica. Nije prava usporedba, jedan US navy bojni brod i Galeb ali brojke $ od posjeta su tamo dosta impresivne, znači nije sve uzalud.  A zašto bi onda na Jadranu bilo uzalud ?  Pročitao sam ovih dana to i uklapa se u moje mišljenje u vezi s Galebom. Na kraju autor kaže, da osim svega muzejski brodovi čuvaju pomorsku tradiciju jedne zemlje i njezinu tehničko kulturnu baštinu. Za naredne generacije i sve koje takve stvari interesiraju.
 Na kraju: Kumbor je napisao na topiku od podmornica JRM, kako mu rodjak nije znao za P od SFRJ……I isto sam onda pomislio za Galeba.  Koliko ljudi od Triglava do Gevgelije pozna taj brod i njegovu istoriju ?  A za strance, tu je – kako je lepo Istria rekao – Tito brend. Ja razgovaram sa poslovnim partnerima iz inozemstva i jedan Taljan mi je rekao, vi ste imali Tita. Šteta što ga danas više nema, i nama bi verovatno bolje bilo. Pa sad se vratimo na prodaju priče, pomenuto gore…..
« Last Edit: July 25, 2013, 02:10:35 pm by galeb » Logged
aramis
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 476


« Reply #775 on: July 25, 2013, 02:47:25 pm »

<iframe width="780" height="455" src="//www.youtube.com/embed/HKnwvkgxNtE?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
« Last Edit: July 25, 2013, 11:21:24 pm by Bozo13 » Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #776 on: July 25, 2013, 11:58:40 pm »

Svaka čast Galeb!
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 254



« Reply #777 on: July 26, 2013, 07:59:39 am »

Slažem se sa '' galebom '' da bi Galeb trebalo obnoviti. Brod je u vlasništvu grada Rijeke i neka ga obnavlja. Do sada su  mogli napraviti studiju održivosti broda, tiskati promootivne materijale, sakupljati donacije. Mogli su što su htjeli. Još im nije kasno.
Logged
galeb
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 695



« Reply #778 on: July 26, 2013, 02:21:02 pm »

Svaka čast Galeb!

 Hvala. Drago mi je, da ima ljudi koji se slažu, a znam, da takvih ipak ima dosta. Ne sećam se više gde ali na jednom forumu, čini mi se baš Riječkom je više ljudi bilo mišljenja, da brod zaslužuje muzej (naravno ima i protivnika).
  Mali dodatak ka razmišljanju:
     - na temu troškova: u Belfastu je uredjen muzej Titanika, koliko sam čitao, troškovi su
       bili 120 (!) MIO EUR. Kriza je i tamo ali izgradili su skup muzej. Za Galeb treba ipak
       znatno manje $, može se to na ovim prostorima. I Rijeka imala bi dodanu turističku
       vrijednost.
     - na temu turističke atrakcije i prodaje priča: ima ovde kod nas jedan dečko, pun ideja.
       I ove godine je organizovao nešto novo, neobičajno. Cura se spustila u mraku 150m 
       po sajli sa zvonika gradske crkve u Piranu na Tartinijev trg. U samo jednoj večeri 
       došlo je 3.000 ljudi da to vidi. Kafići puni, treba parkiranje platiti, pokoji
       suvenir...Opština je toliko oduševljena, da razmišlja sledeće godine ponoviti i još
       proširiti aktivnosti na više dana. Prodali su priću i došlo je 3.000 ljudi: princeza će
       skoknuti sa zvonika a princ će jo uvatiti....

                                                    If you dont' go,  you don' t have a story.  Maya Maya.
   
 
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 254



« Reply #779 on: July 26, 2013, 02:48:27 pm »

Šteta je svakog broda. Rijeka i Dubrovnik nisu uspjeli spasiti m/b Perast i osposobiti ga u ploveći muzej rata. Perast je patuljak prema Galebu. Koji je to brod konzerviran kao muzejski eksponat u Hrvatskoj a da nije veći od 50 brt? Nije sačuvana Rečina koja bi po svemu mogla biti prva. Nema nijednog broda sačuvanog u Hrvatskoj za muzejske potrebe osim par sitnih eksponata.
« Last Edit: August 03, 2014, 02:07:06 pm by Rade » Logged
Pages:  1 ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 [52] 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... 90   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.034 seconds with 24 queries.