PALUBA
March 28, 2024, 08:52:48 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Na forumu PalubaInfo novoregistrovane članove odobravamo ručno, to može potrajati 24 h, ali je neophodno da novoregistrovani korisnik aktivira svoj nalog koji će dobiti putem e-pošte u navedenom vremenu
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 [82] 83 84 85 86 87 88 89 90   Go Down
  Print  
Author Topic: Školski brod Galeb  (Read 470440 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #1215 on: June 15, 2019, 10:30:35 am »

Prvih par fotografija je iz masinskog diela. Na zidu se vide rezervni dijelovi za motore, a ovi bocno veliki okrugli elementi su "glave" cilindara motora. Vide se i dizalice za podizanje teskih dijelova.


I izgleda mi na prvi pogled da se neki omladinac igrao majstora rašketajući pomalo, ponegde. bez reda i sistema.
Logged
Ado
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 39


« Reply #1216 on: June 15, 2019, 04:36:45 pm »

Prvih par fotografija je iz masinskog diela. Na zidu se vide rezervni dijelovi za motore, a ovi bocno veliki okrugli elementi su "glave" cilindara motora. Vide se i dizalice za podizanje teskih dijelova.


I izgleda mi na prvi pogled da se neki omladinac igrao majstora rašketajući pomalo, ponegde. bez reda i sistema.

Na sta tacno mislis?
Logged
MOTORISTA
Moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1217 on: June 19, 2019, 07:46:25 pm »

Нови тендер за обнову Титовог Галеба
среда, 19.06.2019.

Посао вредан око 5,7 милиона евра. – Заинтересованe четири фирме

РИЈЕКА - Град Ријека објавио је други тендер за обнову брода Галеб, пошто је на првом једину понуду послало ремонтно бродоградилиште „Виктор Ленац” са, за Град Ријеку неприхватљивом ценом у односу на процењену.

- Нова процењена вредност обнове брода Галеб (без ПДВ-а) износи око пет милиона евра. Тендер ће бити обављен у две фазе. Прва фаза је  обнова и пренамена брода Галеб у брод музеј с пратећим комерцијалним садржајима, док ће у другој фази група бити урађена рестаурација ентеријера.

Процењује се да ће сама обнова и пренамена брода Галеб у брод музеј коштати око 4,7 милиона евра, а рестаураторски радови на уређењу ентеријера брода Галеб додатних 228.000 евра (без ПДВ-а). Према првој процени, обнова брода Галеб требала је да кошта око 3,7 милиона евра (без ПДВ-а), што је објављено у првом поступку јавне набавке, док је пристигла понуда бродоградилишта „Виктор Ленац” износила 8,5 милиона евра (без ПДВ-а), преноси Нови лист.

После два спроведена поступка саветовања са заинтересованима која су претходила поновљеном поступку за прву групу радова, објављен је поновљени поступак јавне набавке за услуге пренамене брода у брод музеј с пратећим комерцијалним садржајима, с роком за подношење понуда до 23. јула до 10 сати. Рок за доношење одлуке о одабиру је 60 дана од дана истека рока за доставу понуда, након чега почињу жалбени рок и рок мировања, укупног трајања 15 дана.

У случају да не буде продужења рокова за доставу понуда и жалбе, очекује се да би уговор могао бити потписан у септембру 2019. године. Рок за извођење радова траје 14 месеци од дана потписивања уговора, до децембра 2020. године, наводе из градске управе за културу.

- У задњим поступцима саветовања са заинтересованима, своје примедбе и предлоге дале су четири заинтересоване  стране. Радови на рестаурацији и уређењу ентеријера биће обављени накнадно. Град Ријека ће уз бесповратна средства која су одобрена ЕУ пројектом „Туристичка валоризација репрезентативних споменика ријечке индустријске баштине” и износе за радове на реконструкцији брода Галеб, око четири милиона евра, затим, бесповратна средства која су остварена из Фонда за суфинансирање ЕУ пројекта за ту намену у износу од око 100.000 евра, утрошити и властита новчана средства.

Izvor: www.politika.rs
Logged
galeb
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 695



« Reply #1218 on: June 20, 2019, 08:58:27 pm »

U Puli.


* Galeb u Puli.jpeg (261.45 KB, 2003x1080 - viewed 123 times.)
Logged
galeb
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 695



« Reply #1219 on: July 06, 2019, 08:33:04 am »

Čuo sam, da je Galeb imao ronilačko obezbedjenje broda (Tita). Zna neko nešto o tome, pa da napiše ?
Logged
Istria 052
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 174


« Reply #1220 on: July 06, 2019, 08:48:55 am »

Čuo sam, da je Galeb imao ronilačko obezbedjenje broda (Tita). Zna neko nešto o tome, pa da napiše ?

Iz prica sam cuo da je za posjeta stranim lukama jedna para ronioca uvijek bila u moru.
Na skolskim krstarenjima su takodjer bili ukrcani ronioci.
Ne mogu ses sjetititi da li je Galeb formacijski imao ronioce.
Logged
mandalina
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 152

bilo nekad i nevratilo se


« Reply #1221 on: July 06, 2019, 01:23:39 pm »

Čuo sam, da je Galeb imao ronilačko obezbedjenje broda (Tita). Zna neko nešto o tome, pa da napiše ?

Iz prica sam cuo da je za posjeta stranim lukama jedna para ronioca uvijek bila u moru.
Na skolskim krstarenjima su takodjer bili ukrcani ronioci.
Ne mogu ses sjetititi da li je Galeb formacijski imao ronioce.

Para u pripremnosti ili u moru. Da tako je bilo. Galeb nije imao formacijskih ronioca. Te zadače obavljali si stariješine in mornari na odsluženju vojnog roka koji su bili pomorski diverzanti i pripadnici 82. POMORSKOG CENTRA. Kada Tita više nije bilo onda se više nije obezbeđivao galeb non stop nego su diverzanti obično bili ukrcani za vrjeme krstarjennja pitomaca i slično.
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #1222 on: July 07, 2019, 11:24:38 am »


 zar nije bilo " brodskog ronioca" na Galebu. Na TČ je bilo . Imao sam na zaduženju sanduk pun ronilačke opreme i brinuo se o ispravnosti iste. Mada je nismo koristili nikada, niko nije bio obučen . A samo smo " Nopal" lampu - ronilačku intenzivno koristili . Bila je izuzetna.
Logged
barba
Prijatelj foruma
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 819



« Reply #1223 on: July 08, 2019, 09:11:45 am »


 zar nije bilo " brodskog ronioca" na Galebu. Na TČ je bilo . Imao sam na zaduženju sanduk pun ronilačke opreme i brinuo se o ispravnosti iste. Mada je nismo koristili nikada, niko nije bio obučen . A samo smo " Nopal" lampu - ronilačku intenzivno koristili . Bila je izuzetna.
Galeb je sigurno imao formacijskog ronioca. Mozda ne profesionalca, nego borca rocnika. Imao ga je i PH-33 i Vis.
Logged
MOTORISTA
Moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1224 on: July 08, 2019, 09:48:36 am »

I veliki minolovci su, po formaciji, trebali da imaju po dva laka ronioca.
Logged
FF
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 929


« Reply #1225 on: July 08, 2019, 10:27:01 am »

Tako je - moj stari je bio formacijski ronioc na 153.
Logged
mandalina
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 152

bilo nekad i nevratilo se


« Reply #1226 on: July 08, 2019, 12:38:30 pm »

Na PH-33 po formaciji bio je jedan ronioc podoficir i mornar na odsluženju. Ali zbog nedostatka medcinskog osoblja, komore, ... i još puno toga nisu nikada obavljali svoje dužnosti. Za podporu kad se našto vadilo iz mora ili postavljalo za potrebe HIRM-a ili su se ukrcali ili doplovili pripadenici 82. PC -ja na ispomoč. Slična situacija bila je i na Galebu.
Logged
galeb
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 695



« Reply #1227 on: July 08, 2019, 03:13:39 pm »

Prijatelji su bili na jedrenju po Dalmaciji. Zaboravio sam gdje, zapelo im je sidro. Pomogao Slovenac, koji tamo živi i rekao im je, da je bio ronilac na Galebu. Rekli su mi, da je čovek u godinama ali krupan, velik i snažan, spasio je sidro 1-2-3... Oni ga nisu pitali ništa, a da sam ja tamo bio, ispitivao bih ga ko policija, čim bih čuo, da je bio na Galebu  Wink
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 074


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #1228 on: July 12, 2019, 06:04:15 am »


 zar nije bilo " brodskog ronioca" na Galebu. Na TČ je bilo . Imao sam na zaduženju sanduk pun ronilačke opreme i brinuo se o ispravnosti iste. Mada je nismo koristili nikada, niko nije bio obučen . A samo smo " Nopal" lampu - ronilačku intenzivno koristili . Bila je izuzetna.
Ja se secam da je kapo na mom brodu TČ 221, par puta zaranjao da bi proverio i ocistio otvore na podvodnom delu oplate.
Ovo se dogadjalo početkom 80 tih.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 806


« Reply #1229 on: July 12, 2019, 10:08:34 am »

Na Podgorki sam ja bio brodski ronilac, ronio sam redovno da zadržim kategoriju. Mislim da je svaki brod u JRM morao da ima najmanje jednog ronioca, sad - sigurno nije bilo dovoljno kandidata.
Logged
Pages:  1 ... 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 [82] 83 84 85 86 87 88 89 90   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 25 queries.