PALUBA
March 29, 2024, 11:32:03 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik za prenošenje vesti na forumu PalubaInfo
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Iranski Čuvari revolucije ubili su 26 kurdskih pobunjenika  (Read 1760 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« on: August 23, 2009, 07:42:13 pm »

Ubijeno 26 kurdskih pobunjenika

23. avgust 2009.
Teheran -- Iranski Čuvari revolucije ubili su 26 kurdskih pobunjenika u operaciji na severozapadu zemlje, saopštio je komandant te elitne jedinice iranskog režima.

"Tokom operacije čišćenja provincija ka Azerbejdžanu i Kurdistanu od kontrarevolucionarnih i terorističkih grupa ubijeno je 26 pobunjenika", prenela je agencija Fars izjavu komandanta Mohameda Pakpora. Nije saopšteno kada je operacija izvršena ni koliko je trajala.

Pakpor je izjavio da je zadat "značajan udarac" Patriji za slobodan život u Kurdistanu (Pejak) i drugim pobunjeničkim pokretima.

Pripadnici te grupe, povezane sa Radničkom partijom Kurdistana koja je aktivna u Turskoj, izvršili su više oružanih napada u područjima naseljenim Kurdima na severozapadu Irana.

Izvor: Beta
Logged
vathra
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 369



« Reply #1 on: August 23, 2009, 11:11:25 pm »

Skoro sam pričao sa drugarom iz Turske.
Pričali smo o Kurdima i o situaciji kod njih, on mi je pomenuo da se i u Iranu vodi borba sa kurdskim gerilcima, ništa slabija od one u Turskoj ili u Iraku. Bilo mi je prilično čudno, jer nisam nijednom video takvu vest (dok se vesti iz sličnih operacija u Turskoj redovno prate).
Ovo mi je prvi put da vidim ovakvu vest kod nas.
Logged
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #2 on: August 24, 2009, 03:29:53 am »

Ovakve vesti su stizale tokom proteklih 10-ak godina, dešavalo se da iranci sprže po neko kurdsko selo kaćušama i drugom artiljerijom u Iraku koje je blizu granice. To se dešavalo između dva zalivska rata, ali se Sadam nije bunio, em ih nije voleo ni sam, em nije mogao da se upušta u rat sa Iranom, imao je preča posla, a iranci često jureći kurde bombarduju i sela u Iraku, recimo proletos su u više navrata bombardovali jedan region koji je uz granicu i čak koristili i helikoptere, ali nisu ulazili u vazdušni prostor Iraka, barem se to ne navodi u izveštaju.

http://www.rferl.org/content/Iran_Continues_Shelling_Kurds_In_Iraqi_Territory_/1623746.html
http://www.reuters.com/article/latestCrisis/idUSL5564232
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.021 seconds with 22 queries.