PALUBA
April 19, 2024, 11:12:38 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik za prenošenje vesti na forumu PalubaInfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18   Go Down
  Print  
Author Topic: Galerija tenka M-84  (Read 159389 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #150 on: June 09, 2010, 06:11:13 pm »

Vidi se da i njima ne cvjetaju ruže.

Prva slika je sa nekadašnje linije montaže kupole. Tu su se samo montirale kupole. Ovdje se sad vide i šasije. Četiri kupole M84 i jedna od Degmana. Na jednoj kupoli je top ugrađen, a jedan sa strane. Izgleda da nema dovoljno topova. Ovo su kuvajtske verzije kupola, ali prefarbane u smb boju. Ko zna od kad je ova slika.

Druga slika je sa nekadašnje linije sklapanja šasija. Na ovoj slici se tu sklapaju tenkovi (šasija i kupola). To znači da im je linija sklapanja tenka prazna ili se koristi za neku drugu namjenu.

Ne vidi se tu puno ljudi. Prazno. Izgleda da se slabo tu nešto radi. Treba njima neki posao. Hoće li im posjeta Šutanovca donijeti posao.

Pozdrav

Vlado
Logged
mi17
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 89


« Reply #151 on: June 09, 2010, 08:38:41 pm »

ako je kome stalo do nekakavog generalnog remonta "Kuvajćana" - ovo i nije nekqa reklama.

Slika stvarno prikazuje očaj ali ako je to njima OK, onda ajd...

Jedino što mi ne djeluje, da je ovo baš prezentacija za Kuvajćane, bar na slici jih se ne vidi (vidi se samo VS delegacija) tako da Smiley...
Logged
mi17
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 89


« Reply #152 on: June 09, 2010, 09:59:23 pm »

Vidi se da i njima ne cvjetaju ruže.

Prva slika je sa nekadašnje linije montaže kupole. Tu su se samo montirale kupole. Ovdje se sad vide i šasije. Četiri kupole M84 i jedna od Degmana. Na jednoj kupoli je top ugrađen, a jedan sa strane. Izgleda da nema dovoljno topova. Ovo su kuvajtske verzije kupola, ali prefarbane u smb boju. Ko zna od kad je ova slika.

Druga slika je sa nekadašnje linije sklapanja šasija. Na ovoj slici se tu sklapaju tenkovi (šasija i kupola). To znači da im je linija sklapanja tenka prazna ili se koristi za neku drugu namjenu.

Ne vidi se tu puno ljudi. Prazno. Izgleda da se slabo tu nešto radi. Treba njima neki posao. Hoće li im posjeta Šutanovca donijeti posao.

Pozdrav

Vlado

Ako se to radi onim 2 fotkama od Patriota, onda mi tu nešto ne štima.?

Po njegovim fotkama mi izgleda da su obadvije fotke napravljene na istoj liniji, samo slikane iz drugog ugla, bar po nekim detaljima i po poziciji kupola i tijela tenkova, a pofarbano j sve u novu boju, koju koristi HV za vozila, ne SMB. I kako mi se ćini sada se sve (cijeli remont) radi na toj liniji (jako malo posla), jer su ex. linije sada za Patrije.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #153 on: June 09, 2010, 10:32:34 pm »

Ove hale i linije montaže znam toliko dobro i toliko sam vremena proveo u ovim halama da mi ne trebaju dodatna pojašnjenja. Na prvoj slici se sa desne strane vidi magacin i u sredini hale ispravljač za napajanje kupole. Na drugoj slici se vidi dizalica, žute boje, za ubacivanje motora u šasiju. Možda bi se i mogao sjetiti imena ljudi koji su tu radili, ali je već kasno,

Vlado
Logged
Bandzi
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 331


« Reply #154 on: June 09, 2010, 10:34:10 pm »

Na nekom sam forumu već prokomentarisao, ako se Srbija i Hrvatska (možda i ostale republike SFRJ) budu dogovorile oko raspodele posla i provizije, eto nama generalnog remonta i eventualne modernizacije Kuvajtskih M-84.
Logged
pp5d6 posejdon
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 603


« Reply #155 on: June 09, 2010, 10:46:13 pm »

Slike su iz dvije različite godine iz 2003. i 2006. ako sam dobro gledao.
To je linija za montazu tenkova.
Država plaća hladni pogon da ta linija uvijek bude na dispoziciji kopnenoj vojsci-uvijek za remonte i prototipne modernizacijske pakete(do kraja ljeta 2003 za zadnje novoproizvedene  tenkove u maloserijskoj proizvodnji).
Tebala bi postojati i linija za montazu  oklopnih borbenih vozila-bar je tako bilo planirano kad se od programa BOV očekivalo puno.
Kako je kriza udarila to se i program reducirao osobito oko integracije borbenih stanica i opreme planirane  a skoro 500 milijuna hrvatskih životinja je trebalo investirati u Patrie/Pauke samo u ovaj godini.Ali ,uvijek ima ovaj ali, pa te novce nema cijela vojska za novu opremu u ovoj godini .
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #156 on: June 09, 2010, 11:03:03 pm »

Nedostaju firme Sever Subotica. Ne radi više,a i nema ljudi. Čajavec, Banja Luka, Zrak Sarajevo, Bratstvo Novi Travnik, 14 oktobar sravljen sa zemljom u NATO bombardovanju. Famos sa Pala propao totalno. Teleoptika više nema. Ne znam šta je sa MZT Skopje, Aluminijumski kombinat Podgorica.

Bilo je još firmi koje više ne postoje, otišle u stečaj, nemaju više ljudi, propalo, nestalo, zapušteno. Čajavec je kompletnu liniju ispitivanja kupole isjekao i bacio na otpad. Kupola, top i otprilike ona slika kao danas na dijelu o kineskom tenku. Onakav sistem je isječen i bačen kompletan na otpad. Tri onakva kompleta su bila u Čajevcu. Kompletne linije proizvodnje tenka su u ispravnom stanju pokupljene i bačene na otpad. Alati za lijevanje, varenje, montažu, šabloni za farbanje, test oprema. Sve je uništeno.

Kompletne hale gdje se radila površinska zaštita, elektroliza, hemija i sl, ne radi već dugo godina. U stanju raspadanja. A sve je i prazno. Nema ljudi. Tako je svuda.

Uostalom, neko je potpisao ugovor. Pa neka ga i realizuje.

Vlado
Logged
Pera
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 930



« Reply #157 on: June 09, 2010, 11:58:43 pm »

Mislim da smo mi odavno nešto izgubili... ...umesto da sledimo primer Čeha i Slovaka. Možda je sad kasno pričati o tome, jer je veoma teško sve stvari vratiti na svoje mesto. Sada su veliki uspeh proizvodnja nekih rezervnih delova i remont tenkova. Avaj, a mogli smo tako lepo da živimo sa prihodom od prodaje tih 'igračaka', ali vremenom stičem utisak da je nekom sa strane to mnogo smetalo.
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #158 on: June 10, 2010, 01:19:26 am »

Nedostaju firme Sever Subotica. Ne radi više,a i nema ljudi. Čajavec, Banja Luka, Zrak Sarajevo, Bratstvo Novi Travnik, 14 oktobar sravljen sa zemljom u NATO bombardovanju. Famos sa Pala propao totalno. Teleoptika više nema. Ne znam šta je sa MZT Skopje, Aluminijumski kombinat Podgorica.

Bilo je još firmi koje više ne postoje, otišle u stečaj, nemaju više ljudi, propalo, nestalo, zapušteno. Čajavec je kompletnu liniju ispitivanja kupole isjekao i bacio na otpad. Kupola, top i otprilike ona slika kao danas na dijelu o kineskom tenku. Onakav sistem je isječen i bačen kompletan na otpad. Tri onakva kompleta su bila u Čajevcu. Kompletne linije proizvodnje tenka su u ispravnom stanju pokupljene i bačene na otpad. Alati za lijevanje, varenje, montažu, šabloni za farbanje, test oprema. Sve je uništeno.

Kompletne hale gdje se radila površinska zaštita, elektroliza, hemija i sl, ne radi već dugo godina. U stanju raspadanja. A sve je i prazno. Nema ljudi. Tako je svuda.

Uostalom, neko je potpisao ugovor. Pa neka ga i realizuje.

Vlado


Ima jos nesto ljudi po tim firmama ali oni uglavnom su ili totalni alkoholicari ili boluju od ciroze jetre(50% vrhunskih majstora iz precizne mehanike iz BG-a koje gledam svaki dan su zavrsili tako). A ako nisu zavrsili tako onda su  svakog 3 u mesecu prodavali te alate sa kojima su radili na vasaru u Rumi (kupovao sam te alate za flasu Vinjaka) Sad
Logged
kamaz
desetar
*
Offline Offline

Posts: 136


« Reply #159 on: June 10, 2010, 01:43:47 am »

Sad tek vidim, na ovoj doljnjoj slici ova dvojica rade tešku povredu sigurnosti na radu. Ispod visećeg tereta - i to potežeg - nema zadržavanja, kamoli još i nekog rada. Da je u ratnim uvjetima, ajde, ali ne i u tvornici. Treba nešto podložiti, ili sve postaviti na postojeću vanjsku platformu, pa na miru obavljati što treba. 

Svakako ne treba još takvu sliku i postaviti na web stranice firme ...


Možda su sa slikom tili reć: ˝mi se unosimo u posal... i to garantiramo---životon!˝
Logged
Patriot
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 590


WWW
« Reply #160 on: June 10, 2010, 05:01:19 am »

... ali vremenom stičem utisak da je nekom sa strane to mnogo smetalo.
Uz mnoštvo drugih, taj tvoj utisak je jedan od razloga, sve ostalo su samo povodi ...
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 280



« Reply #161 on: June 10, 2010, 07:58:32 am »

@vladimir_16

To je jedina slika M-84 iz zadje posete minista Sutanovca TRZ Cacak (09.06.2010.).
Inace ovo nije bila poseta za strane delegacije vec "redovna" radna poseta ministra TRZ Cacak i Slobodi Cacak.

Evo jos par na kojim se vidi jos po nesto.

Tenk koji je kompletno izradjen u Srbiji.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Sve je uredno slozeno.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* IMG_5933.jpg (115.01 KB, 1024x683 - viewed 260 times.)

* IMG_5837.jpg (113.61 KB, 1024x683 - viewed 236 times.)

* IMG_5866.jpg (151.44 KB, 1024x683 - viewed 255 times.)
« Last Edit: June 10, 2010, 08:04:24 am by pvanja » Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 280



« Reply #162 on: June 15, 2010, 01:48:55 pm »

Evo jedan lepo ofarbani na pasuljanama

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/1uoEZ_A2Qe0?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
« Last Edit: June 15, 2010, 01:53:56 pm by pvanja » Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #163 on: June 15, 2010, 03:23:24 pm »

Gledao sam ovaj snimak više puta i čini mi se da će ovaj tenk malo da fula kad bude vjetra. Na tenk iz prve serije stavljen je metetosenzor iz kasnijih serija, a koji nije kompatibilan. Ima drugačiji skal faktor za vjetar. Nisam baš siguran da je neko radio uparivanje softvera balističkog računara u tenku sa drugačijim meteosenzorom, a onda bi, ako bi radio izmjene na računaru, morao i da mjenja još neke komponenete tenka. Na ovoj seriji tenkova bilo je problema oko softvera, pa je dolazilo do resetovanja računara u toku rada. Na dosta tenkova sam u Kraljevu rješio ovaj problem, ali nisam siguran da sam na svim. Možda može Broker da kaže, ako se sjeća nekog tenka.

Slažem se da je tenk fino ofarban.

Nisam bio dugo na Pasuljanama, pa ne mogu da se orjentišem gdje je ovo tačno snimljeno.

Pozdrav

Vlado
Logged
tpku_2b
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 429


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!


WWW
« Reply #164 on: June 23, 2010, 02:27:41 pm »

... na ulazu u poligon, kada se ide uz brdo, sa leve strane je stajanka ... u pozadini se vide vozila pod ceradama, tu smo nekada parkirali tehniku kada je vrsena ona poslednja selidba " Pasuljanskog kompleta" ... a sto se farbe tice, samo bi' dzabe trosio reci ...
« Last Edit: June 23, 2010, 03:45:52 pm by Broker » Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 22 queries.