PALUBA
March 29, 2024, 08:58:45 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
Važno
Za sve članove foruma Paluba.Info, apel da uzmete učešće na samo u glasanju već i u temi.
Link do teme je ovde
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... 22   Go Down
  Print  
Author Topic: Park Vojaške Zgodovine Pivka  (Read 107639 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #75 on: May 27, 2015, 09:19:40 am »

Serijski broj aviona IF-86D koji se restaurira je 14325.

Hvala. Trebao bi mi i fabrički broj da ga ubacim u tabelu.
Logged
markobe
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 222


« Reply #76 on: May 27, 2015, 09:38:28 pm »

Quote
Radi se o avionu IF-86D serijskog broja 146, koji je do sada bio na aerodromu Brnik. Avion je bio u dosta teškom stanju, tako da je potrebna cijelokupna restavracija, ali majstor ima več puno izskustva pa če to sigurno dobro in na vrijeme odraditi.

Puno vam hvala na odgovoru. Majstoru želim sve najbolje, i da avion na kraju ispade čim je moguće bolje. Možda ne bi bilo loše postaviti još neku sliku da vidimo u kakvom je stanju avion došao na restauraciju. Ako je moguće, naravno. Posebno me zanima cokpit...

Quote
Trebao bi mi i fabrički broj da ga ubacim u tabelu.

Ahh, milion dollar question. Bilo bi lijepo kada bi netko napisao popis svih F-86D koji su postali IF-86D. To bi bilo od velike pomoći...
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #77 on: May 27, 2015, 09:52:15 pm »

Quote
Trebao bi mi i fabrički broj da ga ubacim u tabelu.

Ahh, milion dollar question. Bilo bi lijepo kada bi netko napisao popis svih F-86D koji su postali IF-86D. To bi bilo od velike pomoći...

Pločica sa fabričkim brojem bi trebalo da se nalazi u kutiji nosnog točka. Tabela postoji, samo treba da se sazna koji su prepravljeni u izviđače, zato mi i treba fabrički broj. Wink
Logged
markobe
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 222


« Reply #78 on: May 27, 2015, 10:28:14 pm »

Quote
Pločica sa fabričkim brojem bi trebalo da se nalazi u kutiji nosnog točka.

Ključna riječ - trebalo.  Smiley Šalu na stranu, nadam se da je pločica "preživjela" boravak na Brniku (što na civilnom, sto na vojnom dijelu) do danas. Nadajmo se da je nitko nije skinuo...

Quote
...samo treba da se sazna koji su prepravljeni u izviđače...

Na to sam i mislio. Zato sam i spomenuo popis aviona iz F-86D u IF-86D. Ti bi podaci bili dodatak za našu tablicu na forumu. Jos samo da se javi neka dobra duša sa podacima...  Grin 
Logged
t_p_
mornar
*
Offline Offline

Posts: 34


« Reply #79 on: May 28, 2015, 12:03:57 am »

Što se tiče tablice sa serijskim brojem aviona u kutiji nosnog točka, na žalost moram napisati da je nema. Postoje naravno neki natpisi i neke poločice sa brojevima  na pojedinim delovima aviona iz kojih se može zaključiti broj aviona ali za sad još ništa sigurno ne može se reči, dok se sve ne proveri u arhivima. Sve do tačne identifikacije aviona nema smisla objavljivati brojeve, da se ne izdaje neka pogrešna informacija. Za vreme rastauriranja tanderdžeta isto tako na avionu pronašli smo različite brojeve na zmaju aviona i na pojedinim krilima, naprimer. Jednostavne stvari ponekad nisu tako jednostavne. Sve što nam treba, je malo strpljenja. Kad se sve kockice slože u cjelinu, siguno će kustosi muzeja objaviti neki kraći tekst u Obrambi ili Slovenski vojski na temu restauracije sa svim prikupjenim podacima o avionu. Sve u svoje vreme!

Što se slika aviona tiče, isto tako nije nam namjera, da od restauracije napravimo online reportažu. U vezi kabine za sad još nije napravljen plan na koji će se način restaurirati zbog "neprijatnosti" koja se je desila u poslednjih nekoliko meseci, dok avion još nije stigao na red za restauraciju. Zbog istog razloga za sad još nema smisla objavljivati slike unutrašnjosti kabine. Mogu vam napisati samo to, da na žalost kabina više nije kompletna kao što je prije te naprijatnosti bila. Pojedine faze restauriranja, koje će se obaviti samo u najnužnijem opsegu, prikazati će vam PVZ Pivka ovde na forumu i na svojim facebook stranicama.
Logged
markobe
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 222


« Reply #80 on: May 28, 2015, 11:16:25 am »

 Puno hvala na odgovoru kolega t_p_ .

Quote
Sve do tačne identifikacije aviona nema smisla objavljivati brojeve, da se ne izdaje neka pogrešna informacija.

OK. Nema problema.

Quote
...siguno će kustosi muzeja objaviti neki kraći tekst u Obrambi ili Slovenski vojski na temu restauracije...

Super. Biti ce to zanimljivo štivo. Usput, ima li neki takav tekst o T-jetu ? Volio bih ga procitati...

Quote
... isto tako nije nam namjera, da od restauracije napravimo online reportažu.

Nismo se razumjeli. Nisam mislio na reportažu. Možda sliku ili dvije da vidimo u kakvom je stanju trup prije restauracije. Znam da je bio zastićen kamuflažnom shemom, no boravak na otvorenom je kroz sve te godine vjerojatno ipak učinio svoje...

Quote
U vezi kabine...

Za cockpit sam pitao jer mi se to čini najzahtjevnijim dijelom za restauraciju. Puno dijelova, a najčešće su na svim izloženim avionima na ovim prostorima doslovno "opelješeni". Pravo je cudo ako ostane i upravljačka palica...   Sad

Žao mi je čuti za "neprijatnost". Nadam se da je stvar ipak moguće popraviti.

Kada smo već kod cockpita, ima li negdje slika cockpita F-84G nakon restauracije ?
Logged
PVZ Pivka
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 90


« Reply #81 on: May 28, 2015, 11:30:58 am »

Evo, jedna fotografija prilikom micanja iz Brnika...


* fotografija.JPG (1611.23 KB, 2592x1936 - viewed 84 times.)
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #82 on: May 28, 2015, 11:50:52 am »

Evo, jedna fotografija prilikom micanja iz Brnika...

Ufff...baš je oronuo ali dobro de, ovaj je imao sreće. Čak je sačuvan i nosač za SAB/FOTAB.
Logged
markobe
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 222


« Reply #83 on: May 28, 2015, 12:52:46 pm »

Puno hvala za fotku. Motorista je u pravu. Zbilja je avion imao sreće. Kad se sjetim u kakvom su stanju neki drugi "nosonje", ovo je super. U svakom slučaju, dobra "baza" za jednu lijepu obnovu...

Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #84 on: May 28, 2015, 03:37:30 pm »

ма дајте људи, овај авион не супер сачуван! то што је фарба страдала, па колико је био на сунцу снегу и осталом невремену? средиће га мајстори већ. иначе, ево примера овим нашим (ставите погрдно име сами) како се са мало добре воље може пуно урадити.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #85 on: May 28, 2015, 04:31:03 pm »

Šta je sa drugim Dogom koji je nosio broj 147 i sa Tanderdžetima koji su bili na Brniku?
Logged
PVZ Pivka
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 90


« Reply #86 on: May 28, 2015, 04:40:01 pm »

Drugi Sabre za sada ostaje vlastništvo SV, kao i SOKO 522 koji je na Brniku. U Pivki je več restaurirani Thunderjet. Na žalost nema novaca za cijelokupnu restavraciju svih eksponata ali če se možda u skoroj budučnosti otvoriti još nešto pa da se i to obnovi i prikaže u muzeju

Inače u samoj zbirci če se nalaziti još jedna legenda iz TAM-a.  Smiley


* IMG_20150516_140023-2.jpg (819.94 KB, 2827x1834 - viewed 86 times.)
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #87 on: May 28, 2015, 05:15:05 pm »

Šta je sa drugim Dogom koji je nosio broj 147 i sa Tanderdžetima koji su bili na Brniku?

Znači bio i treči "nosonja"?

Ovaj je na cesti lj Lj prema Ribnici, na desnoj strani. Nekada se nalazio u BTC ispred diskoteke. Slike sam postavio u temi F-86 Sabre
Logged
markobe
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 222


« Reply #88 on: May 29, 2015, 09:29:56 pm »

Quote
Znači bio i treči "nosonja"?

Da, u SLO se nalaze barem tri F-86D, Zato sam i pitao o kojem se točno F-86D radi. Uz ova dva sa Brnika sa lažnim brojevima 146 i 147 tu je i ovaj treći kojega ste spomenuli.

Vec ranije smo spominjali taj avion na topicu o F-86D -  https://www.paluba.info/smf/index.php?topic=9429.205 i https://www.paluba.info/smf/index.php/topic,9429.210.html

Pretpostavka je da se radi o IF-86D 14311, koji je nekada bio izložen u Celju. No, to tek treba potvrditi...
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #89 on: May 29, 2015, 10:11:46 pm »

Negde sam pročitao da je Dog 147 ustvari 14307.
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... 22   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 23 queries.