PALUBA
March 19, 2024, 10:18:00 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Za sve probleme prilikom registracije obratite se mailom na brok@paluba.info
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27   Go Down
  Print  
Author Topic: Nosač aviona "Admiral Flota Sovjetskoga Sajuza Kuznjecov"  (Read 215942 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #255 on: November 28, 2017, 10:36:56 pm »



Nije mi jasno šta se ovde događa.
Je li nešto gori na nosaču (čini mi se da ima puno dima sa svih strana), ili je samo vežba posade u pitanju?
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #256 on: November 29, 2017, 07:51:43 am »

Izgleda da je gorelo malko.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 442


« Reply #257 on: November 29, 2017, 09:35:37 am »

Izgleda da je gorelo malko.

Нису саопштавани подаци о било каквој хаварији за време сиријског похода, чак ни у назнаци.
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #258 on: December 02, 2017, 04:55:01 pm »

Dali su ga više poslali na remont?

poz.
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 276



« Reply #259 on: December 29, 2017, 04:45:39 pm »

Rekont ruskog jedinog nosaca aviona ce zapoceti pocetkom 2018. godine.
Kako prenose ruski mediji obim modernizacije ce biti manji nego sto je bilo planirano zbog nedostatka finansiskih sredstava.

http://tass.ru/armiya-i-opk/4830389

https://www.aex.ru/news/2017/12/1/178528/
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #260 on: December 29, 2017, 05:25:48 pm »

Pokušao sam preko prevoditelja pročitati ali nisam razumio dali će mijenjati kotlove.
Koliko shvaćam to je najveći posao, modernizacija oružja može i kasnije, valjda.

poz.
Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #261 on: September 30, 2018, 09:19:45 am »

mini "reportaža" sa nosača iz 2016. godine, na engleskom je :

Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 442


« Reply #262 on: October 05, 2018, 11:20:10 am »

Pokušao sam preko prevoditelja pročitati ali nisam razumio dali će mijenjati kotlove.
Koliko shvaćam to je najveći posao, modernizacija oružja može i kasnije, valjda.

poz.

Kotlovi će se svakako menjati, jer su postojeći skroz progoreli, vatrostalna oplata je sva otpala a vodocevi su delom zapušene, bušne i šta ti ja znam. Nekoliko puta sam pominjao tehničke mane kotlova KVG-3 i njihovo loše održavanje u 90im godinama.
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 879



« Reply #263 on: October 08, 2018, 05:08:26 pm »

Pokušao sam preko prevoditelja pročitati ali nisam razumio dali će mijenjati kotlove.
Koliko shvaćam to je najveći posao, modernizacija oružja može i kasnije, valjda.

poz.

Kotlovi će se svakako menjati, jer su postojeći skroz progoreli, vatrostalna oplata je sva otpala a vodocevi su delom zapušene, bušne i šta ti ja znam. Nekoliko puta sam pominjao tehničke mane kotlova KVG-3 i njihovo loše održavanje u 90im godinama.

Котлови су извађени у јулу мјесецу. Из приложеног се види у каквом су стању били:

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* kotao.jpg (156.03 KB, 1200x675 - viewed 79 times.)
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 442


« Reply #264 on: October 08, 2018, 05:58:02 pm »


Ауу, на шта личе! Свеједно, по облику ме неодољиво подсећају на француске котлове Indret-Sural са Richelieua.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 442


« Reply #265 on: October 09, 2018, 02:49:27 pm »


Још једна слика пропалог котла. Ето шта чини лоше одржавање, коришћење питке воде уместо специјално третиране котловне воде и непажња. Напомињем да произвођач наводи рок трајања ових котлова од 100.000 сати рада, што је око 11 година непрекидног ложења - ако се поштују процедуре - које очигледно нису поштоване у овом случају. О претходном типу котла КВ-98/64, на БПК пр 1134/1134А и разарачима пр. 56, 57 и 58 Руси су имали само речи хвале, а реч је такође о котловима високог притиска (64кг/см2) и сличне конструкције, али не тако осетљивима и без аутоматског управљања.

И тазе слика Кузе у сувом доку.


* DnmchvdUUAECUT8.jpg (204.47 KB, 900x1200 - viewed 63 times.)

* TLSe0f0GCqY.jpg (183.55 KB, 785x524 - viewed 54 times.)
« Last Edit: October 09, 2018, 02:58:20 pm by kumbor » Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #266 on: October 09, 2018, 09:04:53 pm »

Možda je kriv i proizvođač kotla, vidim da se spominje da su lošijeg kvaliteta a za vodu tvrde da je korišćena morska jer nosač nema kapacitete da desalinizuje dovoljno vode.

Na ovom sajtu ima fotka novih bojlera KVG-4 (unapređena verzija onih sa indijskog nosača) doduše iz daljine :

http://mil.today/2018/Navy14/
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 442


« Reply #267 on: October 10, 2018, 08:11:24 am »

Očigledno je samo da je sa kotlovima bilo mnogo problema. Uveren sam da je tvrdnja o korišćenju morske vode kao kotlovne izmišljena. Morska voda bi izazvala kvar kotla u roku od nekoliko sati, a svakako ne duže od 24 sata.Ako uzmemo da litar morske vode ima oko 28 - 30 g soli, onda kubik ili tona ima oko 30kg, već tolika količina soli bi zapušila vodocevi kotla, a možda dovela i do njegove eksplozije. Mislim da je u svakom kotlu u svako vreme bilo najmanje tona vode. Vodena para se posle izlaska iz turbine hladi u kondenzatoru i ponovo ubacuje u ciklus. Uveren sam zato da je tvrdnja tog Jarigina ili kako se već zove, o korišćenju morske vode izmišljena. Ko ne veruje, neka proba da sipa morsku vodu u hladnjak auta -pa neka vidi šta će mu se dogoditi! I bez toga je bilo dovoljno propusta, nemara i nepoštovanja procedure. Što se tiče loše izrade, setite se da su možda radnici u doba izrade kotlova primali oko 30$ plate mesečno, da su deo dobijali u votki, umesto u novcu, itd. Huh?
« Last Edit: October 10, 2018, 08:21:05 am by kumbor » Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 074


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #268 on: October 10, 2018, 08:25:38 am »



Očigledno je samo da je sa kotlovima bilo mnogo problema. Uveren sam da je tvrdnja o korišćenju morske vode kao kotlovne izmišljena. Morska voda bi izazvala kvar kotla u roku od nekoliko sati, a svakako ne duže od 24 sata.Ako uzmemo da litar morske vode ima oko 28 - 30 g soli, onda kubik ili tona ima oko 30kg, već tolika količina soli bi zapušila vodocevi kotla, a možda dovela i do njegove eksplozije. Mislim da je u svakom kotlu u svako vreme bilo najmanje tona vode. Vodena para se posle izlaska iz turbine hladi u kondenzatoru i ponovo ubacuje u ciklus. Uveren sam da je tvrdnja tog Jarigina ili kako se već zove, o korišćenju morske vode izmišljena. Ko ne veruje, neka proba da sipa morsku vodu u hladnjak auta -pa neka vidi šta će mu se dogoditi! I bez toga je bilo dovoljno propusta, nemara i nepoštovanja procedure.
Kotlovi se projektuju i rade kao zatvoren sistem, kod kojeg nema mešanja morske vode sa kotlovskom vodom, sa predvidjenim odzrakama za vazduh, koji se pojavljuje u toku rada instalacije. Parni kotlovi imaju obavezno povracaj kondenzata, kod kojeg se delimicno tokom nekog perioda, gubi deo demineralizovane i hemijski pripremljene vode za rad u kotlu. Svi kotlovi narocito ovog tipa imaju pripremu vode i automatsko doziranje nivoa vode u instalaciji. Ovakvo stanje kotlova je sigurno rezultat "propusta, nemara i nepoštovanja procedure", kako kaže uvaženi kolega Kumbor. Priču o korišćenju morske vode je mogao da plasira neko ko je totalna budala ili zlonamernik koji nema pojma o tim vrstama instalacija.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 442


« Reply #269 on: October 10, 2018, 09:24:59 am »



Kapaciteti sistema za desalinizaciju vode na brodu veličine Kuznjecova iznose verovatno nekoliko stotina tona za 24h, što je više nego dovoljno za sve nužde. Kotlovna voda je posebna voda i nije dovoljno njena desalinizacija, već i posebna hemijska obrada. Naravno, to je zatvoren sistem, ali postoje određeni gubici. Zato ja i u svom sistemu etažnog grejanja svaku jesen dopunjavam sistem sa nekoliko litara vode od ukupnih oko 80l u sistemu. Šta se dogodi sa tih nekoliko litara koji nestanu - ja nemam pojma. Zato svi brodovi sa paroturbinskim pogonom obavezno nose određenu količinu rezervne kotlovne vode.
Logged
Pages:  1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.029 seconds with 22 queries.