PALUBA
March 19, 2024, 04:24:05 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite i neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi ste našli svoj aktivacioni link te aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... 27   Go Down
  Print  
Author Topic: Nosač aviona "Admiral Flota Sovjetskoga Sajuza Kuznjecov"  (Read 215928 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 276



« Reply #60 on: January 21, 2014, 06:26:48 pm »

Ruski mornaricki piloti imaju mnogo laksi posao od americkih prilikom sletanja
Jednsotavno Su-33 ima toliku uzgon i potisak, da omogucava ovako mekana sletanja.
Uporedite sleetnje ovog Su-33 sa snimka (0:31) sa sletanjem americkih avina na nosac.

Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 441


« Reply #61 on: January 21, 2014, 06:52:03 pm »


Bez obzira na sve, uzletanja i sletanja na nosaču aviona bitno su složenija od odgovarajućih manevara na kopnu, udarna opterećenja na stajni trap su znatno veća i traži se veća veština od pilota aviona. A Suška je sjajan avion, tu zbora nema.
Logged
chinggis
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 66


« Reply #62 on: January 21, 2014, 07:51:20 pm »

da se ispravim, pobrkao sam neke lončiće  Smiley, mislio sam na nešto drugo a pisao treće. Koliko se sječam Titanic je imao centralni sporohodni propeler.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 441


« Reply #63 on: January 21, 2014, 07:57:05 pm »


Titanic je na srednjoj osovini imao turbinu. Tadašnje turbine su bile bez reduktora i imale su popriličan broj obrtaja, obično preko 300.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 441


« Reply #64 on: January 21, 2014, 11:11:47 pm »


Titanic je na srednjoj osovini imao turbinu. Tadašnje turbine su bile bez reduktora i imale su popriličan broj obrtaja, obično preko 300.
Mislim na broj obrtaja na osovini.
Logged
Jester
Počasni član foruma
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 323



« Reply #65 on: January 30, 2014, 12:31:14 pm »

Letački dan na Kuznjecovu ;
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #66 on: January 30, 2014, 06:17:20 pm »

Premali je ovo brod za ovolike avione.

poz.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 441


« Reply #67 on: January 30, 2014, 07:17:16 pm »


Titanic je na srednjoj osovini imao turbinu. Tadašnje turbine su bile bez reduktora i imale su popriličan broj obrtaja, obično preko 300.
Mislim na broj obrtaja na osovini.
Ako je turbina bez reduktora, onda je broj obrtaja osovine, na koji sam ja i mislio, jednak broju obrtaja turbine. Takođe, parna turbina za pogon broda nije jedna turbina, već sklop obično tri turbine, visokog, srednjeg i niskog pritiska. Turbina na Titanicu, npr. možda je mogla biti takozvana exhaust turbina - turbina koja koristi odrađenu paru iz parnog stapnog stroja trostruke ekspanzije. Ako je tako, to je onda turbina niskog pritiska. Da li je tako, nisam se interesovao mašinama tog broda, pa možda grešim?
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 441


« Reply #68 on: January 30, 2014, 07:22:39 pm »


A da je "Kuzja" brod ograničenih unutrašnjih prostora, i to je tačno. Iako mu je dužina OA 305m, to nije veliki nosač. Tako je i projektovan, pre svega da pruži lovačku, PVO zaštitu udarne grupe površinskih brodova, a ta udarna grupa je zapravo štitila grupu podmornica, koja je bila nosilac glavnog udara na UGNA uslovnog protivnika. To je bio osnov sovjetske taktike  pomorskog rata.
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #69 on: February 05, 2014, 09:14:52 pm »

Палубна авијација РФ ступила на дежурство у Средозменом мору

04.02.2014. - Авиони Су-33 са комплетним наоружањем


Пилоти палубне авијације руског тешког носача авиона (крстарице) „Адмирал Куцњецов“, који се налази у Средозменом мору на челу морнаричке групе носача авиона, данас су ступили на борбено дежурство, изјавио је представник флоте.

„Од овог тренутка на горњој палуби носача авиона стално ће се налазити палубни ловци Су-33 са комплетним наоружањем, непосредно спремни за полетање“, нагласио је он.

Извор: Глас Русије, фото: РИА Новости   

http://www.vostok.rs/index.php?option=btg_novosti&catnovosti=7&idnovost=54258&Palubna-avijacija-RF-stupila-na-dezurstvo-u-Sredozmenom-moru#.UvKXLWJ5NWJ
Logged
chinggis
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 66


« Reply #70 on: February 09, 2014, 03:50:16 pm »

Evo pronašao sam na svome HDD malo podataka do kojih su Kinezi došli testirajuči svoj nosač aviona. Mislim da su Sovjeti nešto prije njih došli do istih zaključaka ali, kurve jedne  Grin nisu objavili. Mislim, ono javno na internetu na TVu, na Discaveryu, da svaki dan lijepo pišu o tome i da se hvale. Baš su bezveznjaci Grin.
Za one kojima se ne da čitati, uglavnom, SU33 može poletjeti bez ikakvih problema s punim teretom s pozicija 1,2 kao i za one teže terete s pozicije 3. Razlog tome je prije svega izuzetna konstrukcija aviona SU33 i MIG29K koji imaju ogroman uzgon i vrlo jake motore koji ih mogu "izvući".
Dokument sam morao podjeliti na dva dijela jer je bio prevelik.

* SU33_ski_ramp_1.doc (537 KB - downloaded 91 times.)
Logged
chinggis
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 66


« Reply #71 on: February 09, 2014, 03:55:42 pm »

drugi dio

* SU33_ski_ramp2.doc (539.5 KB - downloaded 67 times.)
Logged
chinggis
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 66


« Reply #72 on: February 09, 2014, 03:59:05 pm »

i kraj Smiley
a za kraj jedna sličica gdje se vidi polijetanje s Američkog nosača aviona. Avion je "propao" iako je bio lansiran pomoću katapulta. Izgleda da u životu nije sve kako se to vidi na Discaveryu i ostalim mnogokonzumnim javnim opčilima Cheesy.


* polijetanje_catapult.jpg (46.9 KB, 1024x681 - viewed 125 times.)
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #73 on: February 09, 2014, 04:07:14 pm »

Razlog tome je prije svega izuzetna konstrukcija aviona SU33 i MIG29K koji imaju ogroman uzgon i vrlo jake motore koji ih mogu "izvući".

Imali igdje podatak koliko goriva više se potroši sa takvim načinom uzljetanja ?

poz.
Logged
chinggis
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 66


« Reply #74 on: February 09, 2014, 07:37:33 pm »

Vjerojatno se zna koliko se goriva potroši za polijetanje, ono što meni nije jasno a to je:"A, zašto bi se trošilo više goriva?"
Ako avion polječe uz pomoć katapulta i on mora dati gas do daske kao i ako polječe sa ski rampe. Razlika je samo nekoliko desetaka metara koje je potrebno avionu da se zaleti na ski rampu, koliko je to kilograma više, mislim da nije tako bitno.
Jedina razlika koja je po meni između katapulta i ski rampe je ta da kod katapulta se može staviti puno više aviona na palubu i lansirati ih nego što je to slučaj sa ski rampom.
Logged
Pages:  1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... 27   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 22 queries.