PALUBA
March 28, 2024, 02:40:31 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Prilikom registracije lozinka mora da sadrži najmanje osam karaktera, od toga jedno veliko slovo, i bar jednu cifru, u protivnom registracija neće biti uspešna
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 65   Go Down
  Print  
Author Topic: Varijante ruskih tenkova na bazi T72  (Read 319859 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
rotring
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 555


Najkraci put do ludnice!?Jednostavno,samo skrenes!


« Reply #165 on: September 05, 2011, 05:24:28 pm »

Mozda i nije za ovde....


Novi Ruski motor za pogon tenkova A-85-3.

"The engine’s nominal power is 1500hp, and 1200-1350 in the unforced variant (increasing service life). A fully turbocharged engine can reach power rankings of 1800-2000-2200hp ."

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


Izvor http://sovietoutpost.revdisk.org/?p=21


* m.jpg (298.85 KB, 1600x1200 - viewed 295 times.)

* m1.jpg (302.02 KB, 1600x1200 - viewed 124 times.)
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #166 on: September 05, 2011, 06:04:48 pm »

Ista mašina samo iz drugih uglova.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

http://gurkhan.blogspot.com/2011/09/blog-post_02.html


P.S. Da malo Boru privučemo u KoV  Wink



* 5.jpg (347.89 KB, 1600x1200 - viewed 116 times.)

* 5 (1).jpg (279.51 KB, 1600x1200 - viewed 107 times.)

* 5 (2).jpg (340.39 KB, 1600x1200 - viewed 119 times.)

* 5 (3).jpg (351.16 KB, 1600x1200 - viewed 82 times.)

* 5 (4).jpg (343.63 KB, 1600x1200 - viewed 79 times.)
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #167 on: September 06, 2011, 06:13:11 am »

Kad gledam ove slike padaju mi na pamet dvije stvari. Na jednoj slici u pozadini piše "Fabrika traktora..." i sjetim se onoga vica iz šezdesetih godina prošlog vijeka.

Izvještaj ruske novinske agencije:

Naš je traktor mirno orao pored kineske granice. Naš mirni traktor su napale kineske snage. Na to je naš traktor odgovorio sa raketnim plotunom....


A druga stvar je ovaj motor. Nikad neću zaboraviti jedan detalj iz Kuvajta iz radionice u 106-toj brigadi.

Udem kod motoraša u radionicu, a jedan majstor, majstorčina, rastavio dva, tri motora i od ispravnih dijelova sklapa jedan. Bez neke velike opreme i alata. Gladam ga ja i pitam kako to može da sklopi motor bez specijalnih alata, a on mi odgovori: "Pa sastavio sam sve i jedan motor za tenk M84 i sve i jedan probao i podesio."

Majstorčina iz Famos-a Jasika Petko zvani Kara.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Doduše, ovdje malo spava. Treba izdržati čitav dan u pustinji na +50 stepeni.

Pozdrav

Vlado


* Jasika Petko.JPG (262.38 KB, 1228x1808 - viewed 110 times.)
Logged
rotring
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 555


Najkraci put do ludnice!?Jednostavno,samo skrenes!


« Reply #168 on: September 07, 2011, 08:31:14 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* ZTZ-99G.jpg (101.12 KB, 800x545 - viewed 116 times.)
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 879


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #169 on: September 11, 2011, 02:48:53 pm »

Malo zanimljivih podataka o tenku T-72 i njegovim varijantama.

Za potrebe nekadašnjeg Varšavskog ugovora ali i za izvoz tenk T-72 proizvođen je u sedam fabrika bivšeg SSSR-a, Poljske i Šehoslovačke.
Neke zemlje su otkupile licencu za njegovu proizvodnju, i to:

SFRJtenk M-84
Rumunijatenk TR-125
Indijatenk Ajeya
Iraktenkl Babilon Lion
Kinatenk Tipe 85III
Pakistantenk Type 85IIAB

Posle raspada Varšavskog ugovora, osim SSSR-a kasnije Rusije, tenk T-72 se proizvodi u:
Slovačkoj - tenk T-72 M2 Moderna
Poljskoj - tenk PT91 Wilk ili Twardy, a u novije vreme Gorilla

Prema nekim izvorima tenk T-72 sa tenkom T-80 je proizveden u 3.000 hiljade komada i nalazi se u oružanim snagama zemalja nekadašnjeg SSSR-a, zemalja nekadašnje SFRJ, Alžira, Bugarske, Češke, Slovačke, Poljske, Finske, Mađarske, Kube, Sirije, Iraka, Libije, Rumunije, Indije, Pakistana, Kuvajta i još nekih ...
« Last Edit: September 12, 2011, 06:02:10 am by Broker, Reason: ukazom stručnog saradnika Kina izbačena, pogledati post ispod » Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #170 on: September 11, 2011, 08:09:11 pm »

Kineski tenk T85III je napravila moja ekipa u Kini. I za njega nije otkupljena licenca. On se ne proizvodi. Kina u fabrici u Bao Tao pravi druge tenkove koji su napravljeni na bazi T72. U fabrici 617 u Kini. http://www.nmgyj.com/

Pakistan je od Kine kupio dosta tenkova T85II napravljenih u fabrici 617, u Bao Tau. Kupio. Nije ih pravio. U pakistanskoj fabrici tenkova HIT (HRF) u Taxili se pravi Al Khalid i Al Zarar. Tu se radi remont tenkova T55, T59 i sličnih tenkova. Kao i modifikacije tenka T85II na novije verzije. Tu je rađen razvoj pakistanskih tenkova. Normalno, uz veliku kinesku pomoć. Od fabrike 617.
Nakon rata u Zalivu tu je prebačen velika količina oštećene oklopne tehnike. Kad sam tu radio na tenkovima T59 našao sam neke oštećene iračke tenkove po kojima sam šarao sprejem dok su bili u ratu u Kuvajtu.

Za tenk koji je pravljen u Iraku kupljena je licenca od SSSR-a. Napravljeno ih je dosta komada. Za taj tenk sam radio na dokumentaciji za modifikaciju i remont. Za SDPR. Obe zemlje, SRJ i Irak su bile pod sankcijama, te je ovo rađeno u najvećoj ilegali, a plaćanje je bilo iz torbe. Odlično mi je tu poslužila dokumentacija za tenk T72 koju sam ilegalno dobio dok sam radio u jednoj čehoslovačkoj fabrici tenkova. Tenkovi su im slični na dijelu za koji sam pravio remontnu dokumentaciju.
Posao je naglo prekinut kad je izbila afera Orao Bijeljina, oko remonta avio motora za Irak.

Sa Indijom je napravljen ugovor oko modifikacije ovih njihovih tenkova i dovođenja na nivo tenka M84. Pare su uzete, prva isporuka je spakovana i čekala isporuku u maru 1992 godine, i onda je počeo rat u BiH. Sanduci su još spakovani, hermetično i čekaju rješenje. Trenutno se nalaze u Remontnom zavodu Kosmos u Banja Luci. Ko želi može da ih kupi. Treba se vratiti dug Indiji.

Dakle, podatci iz prve ruke. Lični rad.

Pozdrav

Vlado
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 879


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #171 on: September 12, 2011, 05:52:15 am »

Jedno pitanje.
Pošto je Srbija pravna naslednica SFRJ to bi značilo da se sada licenca T-72 nalazi u Srbiji ili nekoj trećeoj zemlji ili je rasuta po zemljama bivše SFRJ?
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #172 on: September 12, 2011, 05:59:48 am »

Jedno pitanje.
Pošto je Srbija pravna naslednica SFRJ to bi značilo da se sada licenca T-72 nalazi u Srbiji ili nekoj trećeoj zemlji ili je rasuta po zemljama bivše SFRJ?


Sve novonastale države na području bivše SFRJ su naslejdnice.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #173 on: September 12, 2011, 06:11:27 am »

Nisam pravnik, pa se tim ne bavim. Licencu je kupila SFRJ od SSSR-a, pa sa ne znam ko bi kome bio odgovoran, jer ti država više nema.

Dokumentacija od T72 je uglavnom podijeljena po fabrikama koje su to pravile. Došlo je 40 vagona dokumentacije u Suboticu, mislim da se željeznička stanica zvala Čop ili nekako slično. Na sanducima sa dokumentacijom je taj pećat. Nešto je još malo ostalo u VTI-ju u Beogradu. Sva konstrukciona dokumentacija je bila vlasništvo VTI-ja. Samo konstrukciona. Tehnološka dokumentacija i ostale nisu bile. Po obavezi proizvođača tenka svu dokumentaciju je trebao da ovjeri VTI. I jedan primjerak ovjerene dokumentacije je imao VTI, a drugi proizvođač. Pošto VTI nije mogao da skladišti toliku količinu dokumentacije kod sebe prebacio ju je u Đuru Đakovića. Tamo sad ima (imao je) komplet dokumentacije za tenk,  a  VTI nema dokumentaciju za tenk.

Ko bi sad mogao da pravi tenk u bivšoj SFRJ je utopijska zamisao. Niko, makar da se skupe sve fabrike zajedno. Nema ljudi. To je najvažnije.

Pozdrav

Vlado
Logged
vathra
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 369



« Reply #174 on: September 12, 2011, 10:18:39 am »

Posle raspada Varšavskog ugovora, osim SSSR-a kasnije Rusije, tenk T-72 se proizvodi u:
Slovačkoj - tenk T-72 M2 Moderna
Poljskoj - tenk PT91 Wilk ili Twardy, a u novije vreme Gorilla

Prema nekim izvorima tenk T-72 sa tenkom T-80 je proizveden u 3.000 hiljade komada i nalazi se u oružanim snagama zemalja nekadašnjeg SSSR-a, zemalja nekadašnje SFRJ, Alžira, Bugarske, Češke, Slovačke, Poljske, Finske, Mađarske, Kube, Sirije, Iraka, Libije, Rumunije, Indije, Pakistana, Kuvajta i još nekih ...

Модерна није произвођена, направљено је само пар прототипа (слично као и Југоимпортови модели...)

Што се тиче производње, чини ми се да недостаје једна нула.
Logged
someone9871
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 91


« Reply #175 on: September 12, 2011, 03:16:58 pm »

Nisam pravnik, pa se tim ne bavim. Licencu je kupila SFRJ od SSSR-a, pa sa ne znam ko bi kome bio odgovoran, jer ti država više nema.

Dokumentacija od T72 je uglavnom podijeljena po fabrikama koje su to pravile. Došlo je 40 vagona dokumentacije u Suboticu, mislim da se željeznička stanica zvala Čop ili nekako slično. Na sanducima sa dokumentacijom je taj pećat. Nešto je još malo ostalo u VTI-ju u Beogradu. Sva konstrukciona dokumentacija je bila vlasništvo VTI-ja. Samo konstrukciona. Tehnološka dokumentacija i ostale nisu bile. Po obavezi proizvođača tenka svu dokumentaciju je trebao da ovjeri VTI. I jedan primjerak ovjerene dokumentacije je imao VTI, a drugi proizvođač. Pošto VTI nije mogao da skladišti toliku količinu dokumentacije kod sebe prebacio ju je u Đuru Đakovića. Tamo sad ima (imao je) komplet dokumentacije za tenk,  a  VTI nema dokumentaciju za tenk.

Ko bi sad mogao da pravi tenk u bivšoj SFRJ je utopijska zamisao. Niko, makar da se skupe sve fabrike zajedno. Nema ljudi. To je najvažnije.

Pozdrav

Vlado
Željeznički kolodvor Čop je zadnji kolodvor u Ukrajini (i bivšem SSSRu) iz kojeg se račvaju pruge prema Mađarskoj i Slovačkoj. Tamo se i mijenjaju postolja vagona jer su ruske pruge šire od standarda, pa je vjerojatno zato na listićima uz vagone pisalo Čop.
Logged
rotring
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 555


Najkraci put do ludnice!?Jednostavno,samo skrenes!


« Reply #176 on: September 12, 2011, 09:46:31 pm »

Nekad je trebalo 40 vagona, sad nekolicina ovih i problem resen  Grin https://www.paluba.info/smf/index.php?topic=13703.210

Pricate o konstrukcionoj odnosno tehnickoj dokumentaciji.....zaboravljate Vihor i njegovu.....
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #177 on: September 12, 2011, 10:13:07 pm »

Nekako imam osječaj, da je 90% dokumentacije za vihora spremljeno na "human" HD...
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #178 on: September 18, 2011, 05:09:41 pm »

http://twower.livejournal.com/433211.html

<iframe width="780" height="455" src="//www.youtube.com/embed/mCtknsZCWOY?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

Na 1,28 se lijepo vidi da im je neispravan sistem upravljanja vatrom. Taman je pomjerio cijev pa opalio. I normalno promašio.
Logged
Bandzi
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 330


« Reply #179 on: September 18, 2011, 06:17:09 pm »

A i motori su im gotovi. Plavi dim na sve strane.
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 65   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.034 seconds with 23 queries.