PALUBA
March 29, 2024, 03:33:50 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno, dopuna Pravilnika foruma PALUBAinfo, tačka 22
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23   Go Down
  Print  
Author Topic: Tragedija kod Tajerske sestrice  (Read 137169 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 809


« Reply #180 on: November 21, 2015, 08:09:18 pm »

Neće te niko lupiti. Izgleda da je on već bio s nekim u kontaktu i vagao je situaciju.

Ma jeste, u pravu si. Čak sam mu i rekao da ide ako tako hoće, pomoći ću mu, razumeo sam ga. Bojao se. morao je sa kumom da vidi eventualne konsekvence, penzija i tako dalje.

U Boki je ostao negde do sredine marta, samo sam ja hteo da sa njim popričam i popijem kafu, svi ostali su ga ignorisali. Teško mu je bilo to da podnosi, "skinuo" se i otišao u Sarajevo (taman pred sarajevske aprilske događaje), odvezao sam ga na autobusku u H. Novom, pozdravili se i nikad više se nismo čuli. Posle sam čuo priče kako je bio neko vreme u pritvoru, pa pušten, pa radio kao mornar na ribarici.

Interesantno, nikad nismo pričali o brodolomu i gubitku ljudi - ja nisam hteo da načnem tu temu, a izgleda ni on. Kajanje kod njega nisam nikad primetio.

Interesantna pričica - kad sam 12.12.1991. došao u Boku, to ili sledeće veče odemo u kafanu. Jedan kolega, vodnik, pita me da ga pustim da ide kući, ja ga pustim (a sedim pored Šljive). Pita me Šljivo da li ja to njemu uzeh komandu, a ja mu kažem ne, uzeo sam je sa piste na o.Katarina u pulskoj luci gde ste je bacili. Svi zaćutaše, on ustade tako da je stolica pala iza njega, poruči dve litre vina - ali svi odbiše vino. Okrenu se i ode. Nije više probao da sedne sa nama.
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 254



« Reply #181 on: November 21, 2015, 08:27:39 pm »

U teškim situacijama vidi se karakter čovjeka. Pogotovo onog koji je školovan za zapovjedne dužnosti, za vođenje i zapovijedanje. On je samo jedan od mnogih primjera na svim stranama. Nažalost bio je sudionik pomorske nesreće sa tragičnim posljedicama  na teškom moru. Što bi tek bilo da je došlo do okršaja? Ne treba ni razmišljati o tom a kamoli prosuđivati. Slušao sam ja o ovoj nesreći od ljudi koji su jasno čuli razgovore u eteru. Svi ti časnici i dočasnici odlično su poznavali pokojnog Ilića i neke članove posade s barže i DTM-a. Tvoj opis događaja i njihov poklapa se u tančine. Nije im bilo jasno da su brodovi isplovili po takvom vremenu. Prolazak konvoja bio je dogovoren i nitko ga ne bi ugrozio niti da se sklonuo u neku valu. Posljedice te nesreće teško su se dojmile svih koji su vezani s morem. U napetim vremenima kod većine vijest je prošla nezapaženo. Poginuti u borbi, to razumijem, ali izgubiti ljude na ovakav način. Tu je svaki komentar suvišan.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 809


« Reply #182 on: November 21, 2015, 08:43:07 pm »

Sad si otvorio još jednu pod - temu @Brodarski - molili su ujutro 19.11. Šljivu da se sklone na Dugi otok (konkretno moj kum i još neki), mislim da se uvala zove Soliščica, nije dozvolio - bojao se.

A kao da nije shvatao da barža i DTM prosto ne mogu da probiju toliki jugo. Srećom nije bilo mnogo više žrtava.

Možda će zvučati patetično iako je istina, ali voleo bih da ovo pročitaju mladi oficiri bez obzira u kojoj su vojsci: kad sam mlađeg sina ispraćao u Vojnu akademiju, rekao sam mu: "Sine, do sada smo ti majka i ja govorili šta da radiš, šta je dobro a šta nije. Sada će to raditi drugi. Slušaj ih ali nikada nemoj da prestaneš da razmišljaš i svojom glavom". Odgovorio mi je "Dobro tata". Za sada, čini mi se razmišlja.

U tome je ključ, razmišljati svojom glavom. Problem je što je u vojsci to često opasno jer lako odvede u neposlušnost, i sam sam to okusio nekoliko puta.

Šljivo svojom glavom nije razmišljao tih dana, na žalost.
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 254



« Reply #183 on: November 21, 2015, 08:58:46 pm »

Čitava ta situacija je praćena u eteru. Pokušavao se uspostaviti kontakt radio vezom. Bez obzira na napetosti.
Logged
mandalina
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 152

bilo nekad i nevratilo se


« Reply #184 on: November 22, 2015, 10:39:36 am »

Neće te niko lupiti. Izgleda da je on već bio s nekim u kontaktu i vagao je situaciju.

Pratim ove vaše uspomene. Čitam jih ko najzanimljiviji roman. Radi se o prostoru kojeg poznajem. Služio sem 1988 od sept. do nov. na Muzilu. Bili smo nekoliko puta na Vargaroli i Fizeli (veslanje, vježbe sa konopimai čvorovima...) Strešina o kojima je rječ ne i nisam poznavao. Poznavao sam sistem, koji je u miru funkcionirao.
Kako sam več napisao to su bila za dušu tmurna vremena. Niko nije znao šta i kako če se situacija razvijati. Neki nisu znali šta se dešava sa familijom....
Mnogi ste ostali mirni i dostojanstveno i častno obavljali svoje dužnosti. Nažalost neki i zgubili svoje živote.
A mnogi izkazali su svoj kukavičluk i oportunizam. Za slična događanja sam čuo i za Šibenik - 8. MIOZPD gdje sam ja odslužio vojni rok. Boro je upoznat sa tim.
Da ne idem u off. Ovo vaše pisanje o tim događajima sigurno spada u povjest. Veoma je interesantno i koristno protiv zaborava. Na ovaj način nikada se neče zaboraviti pokojne vam drugove. Možda če neko to nekad staviti i u muzej ili neku knjigu.
Ja sam vam zahvalan.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 809


« Reply #185 on: November 22, 2015, 11:08:08 am »

Hvala i tebi @Mandalina na podršci, mnogo mi znači to. Sve ovo i pišem upravo zbog trojice drugova kojih više nema, da ne budu zaboravljeni.

O knjizi - nemam neke literarne ambicije ali mi je mnogo puta padalo na pamet da opišem sve te događaje, naravno sa svog aspekta i sa informacijama koje sam ja imao i kojih se sećam, sa ciljem da iz njih mlađi izvuku pouke kako se nešto slično ne bi ponovilo. Za sada nemam vremena jer radim, ali možda ću to i uraditi, jednom kada stvarno odem u penziju.

Negde u proleće 1992, u Boki, dobili smo revolvere Zastava Magnum 357 koje smo platili godinu i po ranije. Revolver pokojnog Vujice nisu hteli da nam daju, pa sam porazgovarao sa jednim starijim potpukovnikom koji je bio za to zadužen, rekao mu da hoćemo revolver da predamo Vujicinom ocu. Odlučio je da nam da revolver, ja sam potpisao materijalni list MP-20, a Nikolić Ljubomir je revolver odneo i predao ocu i majci. Na žalost, i otac pokojnog Vujice umro je manje od godinu dana od brodoloma, od tuge - nije imao dece osim Vujice.

Za 8. MIOZPD, posebno za 8. odred DJČ znam dosta iz tog vremena, ali nije za ovu temu, mada primera za kukavičluk tu ima baš za knjige i istoriju. Isto tako i primera pribranosti i hrabrosti.

Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #186 on: November 22, 2015, 11:25:56 am »

Hvala Boro za svaku reč ovde iznesenu jer meni lično daje odgovore na mnoge stvari koje sam video, doživeo ili samo saznao kroz priču drugih učesnika događaja.Možeš li da napišeš nešto o trenutku odluke da DTM pokuša da se spase vraćanjem nazad u Pulu. Da li se i tada izvršavalo nečije naređenje  , jer Šljivo nije odobrio eventualno sklanjanje u najbližu uvalu.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 809


« Reply #187 on: November 22, 2015, 11:42:18 am »

Hvala Boro za svaku reč ovde iznesenu jer meni lično daje odgovore na mnoge stvari koje sam video, doživeo ili samo saznao kroz priču drugih učesnika događaja.Možeš li da napišeš nešto o trenutku odluke da DTM pokuša da se spase vraćanjem nazad u Pulu. Da li se i tada izvršavalo nečije naređenje  , jer Šljivo nije odobrio eventualno sklanjanje u najbližu uvalu.

Hvala i tebi na podršci ratni druže.

Dakle, Šljivo je bio na barži a Nikolić na DTM. DTM je mogao da vozi oko 3 čvora ali barža nije mogla ni upola toliko. Da je DTM bio sam, verujem da bi se spasao, čak možda i probio do Visa. Međutim, od jutra je Šljivo zvao Nikolića i tražio da ga ne ostavlja, već da ga čeka. Tako je DTM dosta vremena vozio i sa pola snage da ne "pobegne" barži i gubio vreme za koje je mogao da se probije u mirnije vode.

Namera pbb Nikolića nije bila da se vrati u Pulu već da se skloni na Dugi otok, u zavetrinu iako Šljivo to nije odobravao. O okretanju DTM i pokušaju vožnje u suprotnom pravcu odlučio je pbb Nikolić sam, Šljivo nije bio ni za to. Međutim, ta odluka je zakasnela jer je more već razbilo trojna vrata i valobran. Trojna vrata su bila od debelog gvožda preko cele širine tovarnog prostora, iz tri dela, zato naziv "trojna", a valobran red dasaka debljine 5 ili možda i više centimetara koji se stavljao u nosače tako da napravi zid iza trojnih vrata. Time je moru bio otvoren put da napuni štivu, što se i desilo pri okretu.

Dalje je razvoj situacije otprilik poznat. Ono što nije poznato jeste da je pbb Nikolić Ljubomir nameravao da ostane na brodu i ode sa njim, ali ga je posada "pročitala". Naredio je da prva grupa ljudi napusti brod, a par minuta nakon toga i ostali. Ova druga grupa nije htela da ide dok i on ne skoči u more... naterali su ga na kraju, čak i fizički, držeći ga za ruke. Dugo nakon toga pazio sam koliko god je to moguće da se negde ne dokopa pištolja, bojao sam se da će napraviti neku glupost. U prvom kontaktu iz Pule telefonom sa preživelima molimo sam, naređivao, vikao da ga ne ostavljaju samog ni u WC i posebno da paze da ne nađe oružje. Dok sam ja stigao u Boku, "progutao je" već svoju sudbinu komandanta koji je izgubio brod i ljude, ali ostala je neka seta pogledu i u izrazu njegovog lica koju vidim i danas (družimo se, često popijemo kafu u Obrenovcu - i on je u penziji kao brigadni general).

Logged
FF
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 929


« Reply #188 on: November 22, 2015, 01:25:15 pm »

Quote
Za 8. MIOZPD, posebno za 8. odred DJČ znam dosta iz tog vremena, ali nije za ovu temu, mada primera za kukavičluk tu ima baš za knjige i istoriju. Isto tako i primera pribranosti i hrabrosti.

Boro, ovo ćeš mi jednom nekako ispričati. Moj otac bio je prekoputa, u V.Škorpiku (PS-12 u remontu) do zadnjeg dana do kada se JRM tamo držala, na kraju zarobljen u pokušaju individualnog bekstva. Ti događaji su i za moju porodicu bili jako traumatični, jer smo dobili telegram da je tamo i poginuo. Nakon 21 dana u zarobljeništvu razmenjen. Otac mi je jako malo pričao o ovome, razumem da bi najradije izbrisao to vreme iz pamćenja da može. Znam za nekoliko epizoda, ali bi voleo da imam celovitu sliku o tim događajima. Događaji opisani u ovom topiku usledili su neprosredno nakon šibenskih događaja. Cela ta druga polovina 1991. stavila je ljude na test. Znam za mnoge sudbine njegovih kolega koji su to fizički nekako i pregrmeli, ali emotivno su na kraju bili potpuno slomljeni, većina je završila svoj put mnogo pre svog vremena, pritisnuta psihičkim i fizičkim bolestima.

Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #189 on: November 22, 2015, 01:36:07 pm »

и даље тврдим да треба да испричате све шта се дешавало и са једне и са друге стране. не само за овај догађај. људи смо, сећања бледе и један по један учесник ових догађаја одлазе. штета би било да се те приче покопају заједно са учесницима, а још горе да се због незнања грешке понове.
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 254



« Reply #190 on: November 22, 2015, 03:10:48 pm »

Koliko mi je poznato posade s brodova su bile u potkopu. Tamo su se većina i predala. Osobno naoružanje je djelomično neupotrebljivo jer su bacili zatvaraće pušaka u more.
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #191 on: November 22, 2015, 03:13:06 pm »

Koliko mi je poznato posade s brodova su bile u potkopu. Tamo su se većina i predala. Osobno naoružanje je djelomično neupotrebljivo jer su bacili zatvaraće pušaka u more.

To su oni potkopi na Mandalini u skopu V.Škorpika?
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 254



« Reply #192 on: November 22, 2015, 03:14:01 pm »

U sklopu zavoda.
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #193 on: November 22, 2015, 04:21:31 pm »

Boro, tek u Kumboru sam upoznao pbb Nikolića, i svu muku koju su oni preživeli slušao sam iz svedočenja mornara sa kojima sam proveo vreme do skidanja (21.09.92).Sećam se njihovih depresija, neprospavanih noći, košmara, tuge.Proživljavao ponovo ono što su prošli , prepričavali jedni drugima  priče danima i noćima. Sećam se i nekih pesama koje smo slušali do besvesti i ćutali ( krivo je more, život je more,..)Mnogo puta su komentarisali držanje njihovog komandanta Nikolića koga su poštovali i voleli prvo kao čoveka, a zatim i kao komandanta s kojim su spasli živote. Nikada nijedan nije dovodio u pitanje njegovu oficirsku čast ili odgovornost za sve što se desilo. Pogotovu se sećam tog detalja da nije hteo da napusti brod i kako su to oni doživeli zajedno s njim.I tada sam imao veliko poštovanje prema njemu i znam da smo zaista slušali njegova naređenja kasnije u četi. Iako smo jedno vreme bili kao raspuštena banda, ustvari imali poštedu od svih aktivnosti kao "brodolomci". Sve se to vratilo u normalu sa novim zadacima ( Mljet, Lastovo,..ili kopneni).Bio sam i na raportu kod njega nekoliko puta kasnije, ali su to neke druge teme.

Teško mi je kad se svega toga setim i dugo u sebi sam potiskivao neke emocije i mislio da sam sve to lako "prebrodio". Ostaje trag dubok kao brazda koju  pri oranju preskačeš iz nekog razloga i trudiš se da je ostaviš po strani. Kao što sam pre napominjao, u kontaktu sam sa nekim od njegovih "ždrebaca" ( Milutinović, Lazović, Živanić) koji ga uvek pomenu i sada mogu da im prenesem da im je komandant dobro i da provodi penzionerske dane , nadam se da ga zdravlje služi. Prenesi mu pozdrave od njegovih brodolomaca...
« Last Edit: November 19, 2016, 11:22:54 am by Milan (longtrip), Reason: izmena pogrešnog napisanog datuma » Logged
mandalina
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 152

bilo nekad i nevratilo se


« Reply #194 on: November 22, 2015, 05:14:33 pm »


Neka neko otvori topik o zbivanjima u VPS Šibenik. Neka se tamo isto tako izpiše povjest.
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 22 queries.