PALUBA
April 25, 2024, 04:57:23 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... 23   Go Down
  Print  
Author Topic: Tragedija kod Tajerske sestrice  (Read 138720 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #90 on: September 27, 2010, 09:35:56 pm »

Što bi se on lepo proveo kod Glavudže za to skakanje u vodu...Grin
Logged
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #91 on: October 15, 2010, 09:27:05 am »

Pozdrav svima ovdje. Ovaj forum našao sam tražeći ime Mugdim Ovčina po netu. Nekako mi iskrslo to ime pošto sam poslije dugog vremena uplovio u Pulu, gdje sam proveo dosta ludu godinu negdje krajem osamdesetih. Pošto vidim, da vas ima par, koji ste tamo boravili duže, zanima me, može mi neko dati malo više podataka, šta se zbilo sa tim ljudima. Tada je to bila posada DTM-232. Po imenima se siječam samo (tada) PF Ovćine i minerca SV1k Đozgić Šefkija?, komandant je bio jedan Srb, kojeg pamtim po tome, da je bio u stanju popit 10-15 kafa od Pule do Lošinja (služio sam kao kormilar/kuvar, valjda jedini u ovakoj dupli službi), te sam mu jednom ćak odbio skuvat kafu, jer je več posve pocrvenio u obraze. Jeste tada me u svom stilu posla u one krajeve al mi došao kasnije zahvalit, jer kao što je rekao, nije ni primetio al mu stvarno nije bilo više dobro, opet u svom stilu "jeah bre, sunce ti j***m mornaru, za mene ne više od 10 kafa u navigaciji. Dapače.... Šefkije se sječam po stalnom fijuckanju nećega što bi moglo biti Na lepom plavom Dunavu i po tome, da je stvarno stario za nama mornarima i čuvao nas, Onda je tu bio još jedan SV1k, visoki čovijek, sa brkovima, mislim, da je bio vezista, čini mi se, cip pred penziom i nije mu se dalo ništa više. Na kraju je bio još balavac mašinista, Vodnik, kojemu jedini stručni argument je bio čvarak.

Koje sam godine boravio na 232 nemam pojma, stvarno ne al bili smo otišli sa Muzila pravu za Šibenik u Škorpika, gdje je bio brod na remontu i vratili se u Pulu na njemu negdje u prolječe.

Potražit ču i fotografije 232 i postat jih na forum.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 986


« Reply #92 on: October 15, 2010, 10:38:52 am »

Pozdrav @admitch, dobro došao na Palubu!

Na DTM 232 po tvom opisu bio si negde 1988/1989. godine. Komandant broda kojeg pominješ mogao je da bude poručnik fregate Dragan Dučić... Šefkija Đozgić je došao u Crnu Goru i tu se penzionisao 1992, za Ovčinu znam samo da je ostao u Puli 1991. i ništa više.
Logged
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #93 on: October 15, 2010, 10:55:30 am »

Da da, zvao se Dragan, po čemu si ga prepoznao? Po kafama?, Tongue Bilo je to malo prije, jer sam se odmah poslije završetka roka ukrcao na brod Koper, tada u vlastništvu Dalmaplova sa Korčule, po matrikuli je to bilo sredinom 1988, znači, da sam u Puli najverovatnije boravio 87/88

Nisam ovo o potapanju čitao u detalje pa sam mislio, da su neki od tih momaka bili v toj havariji.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 986


« Reply #94 on: October 15, 2010, 11:45:45 am »

Da da, zvao se Dragan, po čemu si ga prepoznao? Po kafama?, Tongue
Nisam ovo o potapanju čitao u detalje pa sam mislio, da su neki od tih momaka bili v toj havariji.

Prepoznao sam ga po kafama, a i sećam se ko je tada šta radio, ja sam bio referent MT i TSl u komandi jedinice.

Neki od tih momaka i jesu bili na brodu DTM 233, na žalost. Srećom, niko od onih koje ti znaš nije tada izgubio život.
Logged
bmt70
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 296



« Reply #95 on: October 16, 2010, 12:39:52 am »

Evo malo crteza dtm....


* dtm.png (102.18 KB, 831x447 - viewed 348 times.)
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 986


« Reply #96 on: October 17, 2010, 04:32:00 pm »

Na prvi pogled: na gornjem crtežu nema krila, na donjem nedostaju tovarice, topovi 20 mm M71 na komandnom mostu i još po neki detalj.
Logged
karamela
mornar
*
Offline Offline

Posts: 12


« Reply #97 on: October 28, 2010, 07:24:59 pm »

Pozdrav za sve clanove    marinero
Ja sam direktni ucesnik tog dogadjaja i zelio bi da mi se jave mornari sa DTM... Taj dan nikada necu zaboraviti,a ni svog drugara iz Pule Aleksandra koji je stradao u toj tragediji,a ja nisam bio u mogucnosti da mu pomognem. Gledao sam ga kako gubi snagu i nestaje u moru... Ja sam inace bio na VPBR-31... Ako neko zeli nesto da pita,neka izvoli...
« Last Edit: October 28, 2010, 07:46:56 pm by bozo13, Reason: Promenio VELIKA u mala slova » Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #98 on: October 28, 2010, 07:39:34 pm »

Dobrodošao "karamela"!!
Da li si u to vreme pripadao posadi VPBR 31 ili DTM-a?
Nisam dobro razumeo.
Logged
karamela
mornar
*
Offline Offline

Posts: 12


« Reply #99 on: October 28, 2010, 07:59:22 pm »

VPBR
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #100 on: October 28, 2010, 08:19:13 pm »

Do "skidanja", 21.septembra 1992, vreme sam proveo sa tim momcima(posada DTM-a).Sa nekima od njih sam još uvek u kontaktu.
Obično se čujemo svakog 19.novembra!Znam njihove priče i muku koja ih je zadesila tog dana.Znam da su Vam zahvalni bezgranično za požrtvovanje iskazano tog nesrećnog dana.
Mi sa  PDS-107 smo još i "dobro" prošli...imali smo sreće jer su nam prišli u pomoć veoma hrabri ljudi!! Hvala im svima!!
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 986


« Reply #101 on: October 28, 2010, 08:29:35 pm »

Iako naše traume nisu tako duboke i neposredne, i mi koji smo ceo dan strepeli za njihove živote i visili oko radio uređaja, taj dan nikada nećemo zaboraviti, a posebno ne one koji su nas taj dan prrano napustili: zastavnika Ilić Antu, vodnika I klase Čurić Vujicu i mornara signalistu Stojkov Aleksandra.

Još jednom, neka im je laka zemlja (za Antu, koji leži na pulskom groblju) i mirno mora za Vujicu i Aleksandra čiji grob su modri jadranski talasi.
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #102 on: October 28, 2010, 08:40:49 pm »

 Aleksandar Stojkov-Signal(nadimak dobio na obuci) ,"Bog da mu dušu oprosti",bio je moj klasić .Bili smo u istoj četi ,"spavaoni"
jul 1991. 105.klasa ,"Karlo Rojc" Pula,poslednja klasa koja je imala obuku u toj kasarni....mi smo je iselil(možda zajedno s tobom "karamela")
Sa Muzila smo prekomandovani na Katarinu.On kao signalista na DTM ,a ja na baržu PDS-107 kao mašinista.

Po svemu sudeći "karamela"...i ti si bio tamo,na obuci u kasarni "Karlo Rojc"......Zdravo Klaso!

Mornarski Pozdrav ratni druže!!
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #103 on: October 28, 2010, 08:53:28 pm »

Boro!

Postoji li šansa da postaviš taj video.Imamo priliku da dobijemo pravi komentar od neposrednog učesnika dogadjaja.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 986


« Reply #104 on: October 28, 2010, 09:15:31 pm »

Longtrip, dužan sam to, kao i još nekoliko stvari ovde na Palubi. Kaseta je tu, treba da je odnesem da se presnimi na DVD, ali eto, setim se toga retko. Moraću jednom da zapišem na dlan da konačno to uradim.
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... 23   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 23 queries.