PALUBA
March 28, 2024, 10:02:03 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Čitajte na Palubi roman "Centar" u nastavcima, autora srpskog podoficira i našeg administratora Kuzme
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34   Go Down
  Print  
Author Topic: Razarač "Split"  (Read 237994 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
MilosPantovic
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 653



« Reply #435 on: August 30, 2017, 03:06:10 am »

Колико се сећам из те несигурне науке коју историјом називају, би то нека несрећна и погрешна Краљевина Срба и осталих поменутих, мени неважно којим редом, али видим некима то још изазива епилептичне нападе.
Logged
Snowy
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 181



« Reply #436 on: August 30, 2017, 04:39:00 am »

Napisao sam istinu. Nije tada bilo Kraljevine SHS nego DRŽAVA Slovenca Hrvata i Srba koja je nakon združenja sa Kraljevinu srbiju postala tvoja Kraljevina SHS to je Srba Hrvata i Slovenca.

I dosta sada, jer je off topic
Logged
HrcAk47
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 695



« Reply #437 on: August 30, 2017, 06:22:11 am »

Колико се сећам из те несигурне науке коју историјом називају, би то нека несрећна и погрешна Краљевина Срба и осталих поменутих, мени неважно којим редом, али видим некима то још изазива епилептичне нападе.

Lupio i ostao živ. 

Uzmi, pročitaj. Ima vremena za sarkazam, još si mlad. https://bs.wikipedia.org/wiki/Dr%C5%BEava_Slovenaca,_Hrvata_i_Srba
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #438 on: August 30, 2017, 06:57:28 am »

A da se vratimo na temu ??

Smatrajte ovo upozorenjem redakcije.
Logged
barba
Prijatelj foruma
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 819



« Reply #439 on: August 30, 2017, 10:53:44 am »

Dragi Snowy, mislim da grijesis. Taj brod nije nikata vijao talijansku zastavu.
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 254



« Reply #440 on: August 30, 2017, 11:20:37 am »

Dragi Snowy, mislim da grijesis. Taj brod nije nikata vijao talijansku zastavu.
Nije ni mogao kad je potopljen od talijanskih diverzanata.
Logged
Snowy
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 181



« Reply #441 on: August 31, 2017, 11:55:04 am »

Dragi Snowy, mislim da grijesis. Taj brod nije nikata vijao talijansku zastavu.

jeste, moja griješka. mislio sam napisati nako austrijske, živci i gnjev su preuzmili moj mozak. 
Logged
Andrejevic
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 187



« Reply #442 on: September 25, 2017, 08:47:36 pm »

Морам да кажем али уједино да чујем ваша мишљења о овоме,ако је неко већ спомињао ово,извињавам се;
Американци  су своје бојне бродове класе "Ајова" сачували,два брода су музеј-бродови док друга два имају сличну улогу али ако дође до рата могу бити опремљени и спремни за акцију.То је био захтев американаца да два од четири бојна брода буду увек спремни да иду у борбу.Руси су сачували бојни брод "Аурора" ако не грешим.
Е сада долазе најзанимљивији-Пољаци.Они су свог најславнијег разарача "Бљизгавицу" 1976. пензионисали али га нису изрезали него је постао брод-музеј и данас се на њему доржавају свечаности морнарице.
Зашто је битна 1976. година ?
Е па разарач "Сплит" је 1985. године пензионисан и изрезан.Какву смо ми грешку направили,пољаци су пре 9 година од те 1985. свој разарач поставили да буде брод-музеј,а ми смо били глупи и нисмо то урадили.Само је требало монтирати куполе назад или још по нешто ако је био скинуто са разарача (читао сма негде да је задњих догина постојања био без купола,ако грешим исправитеме) и да се брод отекли у Тиват (где је иначе и разрезан) али уместо да га разрежу у Тивту,требали су да га изложе као брод-музеј.
То би данас био брод великог значаја за нас,али и битна туристичка дестинација и доносио би приходе ако не бар ЦГ али и част и углед свим државама бивше Југославије.
Јер свака држава(или државе које настану распадом те једне велике,у овом случају Југославије) која се одлучи да сачува своју историју мора бити поштована у свету,а ми смо порпустили ту прилику.

Шта ви мислите о овој пропуштеној прилици ?
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 446


« Reply #443 on: September 25, 2017, 09:48:18 pm »


Пропуштена прилика је пропуштена и не може се вратити.
Logged
MOTORISTA
Moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #444 on: September 25, 2017, 10:19:23 pm »

Što reče drug Ajnštajn:

„Људска глупост и свемир су бесконачни, али мислим да за ово друго нисам сигуран.”
Logged
Andrejevic
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 187



« Reply #445 on: September 26, 2017, 02:40:57 pm »

Nije mi bio cilj da kukam za propustenom prilikom,vec da stavim do znanja da smo mogli da sacuvamo razarac,ali nismo.Ne vraca se u proslost,vec se ide dalje u buducnost,ali se treba secati proslosti i gresaka kroz tu proslost da znamo da ih ne ponavljamo.

Da rezimiramo.
Ajnstajn je bio u pravu.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #446 on: September 28, 2017, 09:53:07 pm »

Ne bih da spominjem T11, ali ću postaviti jedno bezazleno pitanje Andrejeviću: koji mi? 

I još nešto: Rusi jesu sačuvali Auroru, kao brod muzej. Još uvek pluta u St. Petersburgu, na Nevi, preko puta zimskog dvorca, i svakodnevno je puna posetilaca.  Grin
Hteo sam napomenuti da je Aurora krstarica a ne bojni brod.  marinero

Izvinite za OT 
Logged
Andrejevic
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 187



« Reply #447 on: September 29, 2017, 06:11:41 am »

Dobro ispravicu se.
Ljudi tog vremena su napravili gresku sto nisu sacuvali Split kao broj muzej.
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #448 on: September 29, 2017, 07:06:32 am »

Nemojte zaboraviti da smo u to vreme bili u ekonomskoj krizi i da su radjeni programi stabilizacije i stednje u celoj drzavi, ukljucujuci tu i armiji. Konzerviranje i prepravljanje ratnog broda u muzej nije jeftino u ne isplaca se bas brzo.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 446


« Reply #449 on: September 29, 2017, 08:09:27 am »

Nemojte zaboraviti da smo u to vreme bili u ekonomskoj krizi i da su radjeni programi stabilizacije i stednje u celoj drzavi, ukljucujuci tu i armiji. Konzerviranje i prepravljanje ratnog broda u muzej nije jeftino u ne isplaca se bas brzo.

Da, to je bilo vreme "stabilizacije", koja je povukla povremene nedostatke čokolade, kafe, itd. Sve to nije imalo nikakve uporedive veze sa "deficitima robe" sovjetskog tipa, koji bi za nas bio ravan katastrofi, ali pamtim užasan ukus "40% kafe". Razarač "Split", bez obzira što je bio najveći brod JRM, nije se ni po čemu istakao da bi zavredio pretvaranje u muzej i da bi izbegao rezanje. Sačuvana je kormilarnica u Splitu, zvono i šta ti ja znam. Dovoljno. Još 1984. ujesen pod Muzilom dojmio me se lepim linijama, svi topovi i uređaji su još uvek bili na mestu, ali je kao "static training ship" već tada bio "mrtav brod".
Logged
Pages:  1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 25 queries.