Razarači klase "Beograd"

<< < (67/74) > >>

Evgen-Z:
Мой друг Джордже меня немножко не понял, я хотел сам это тут написать как автор, ну да ладно.

Ја сам аутор часописа који је написао Кумбор

Поштоване колеге, хтео бих да вам представим мој рад, недавно објављен у Русији, у часопису “Морскаја Кампања”, бр. 1/2017 – под насловом “Југословенски разарачи Другог светског рата”. Материјал је подељен на два поглавља – разарач “Дубровник”  и разарачи класе “Београд” и посвећен им је цео број часописа, 64 странице. Овај рад сам припремао пуне три године.. За разлику од других аутора, ја сам се потрудио да колико је могуће детаљно опишем службу ових бродова под југословенском заставом и даљу судбину, после априлског рата 1941. Непроцењиву помоћ добио сам захваљујући врло интересантним подацима сајта “Paluba.info” и помоћи колега са Форума. Пре свега изражавам своју захвалност за непроцењиву помоћ Ђорђу Јојићу и Драгутину Прици, као и свим колегама који су ми на сајту давали занимљиве историјске податке. У припреми текста користио сам мноштво италијанских, немачких, руских, пољских, енглеских и америчких извора. На жалост, нисам нашао одговора на сва питања, али и без тога могу смело тврдити, да је о овим бродовима први пут објављен материјал таквог обима.

Заинтересованима, који би желели да купе примерак часописа, молим да ми се обрате на ПП, а ја ћу се постарати да одговорим и помогнем при слању пошиљке.

proxy1969:
Beograd i Dubrovnik netom nakon zarobljavanja 1941...... [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Dreadnought:

Iz dnevnog lista "Vreme", broj za 01.07.1938. godine.


[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Dreadnought:

Iz istog broja ...


[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

MOTORISTA:
Sjajno!!! :super :super :super

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page