PALUBA
March 29, 2024, 03:32:02 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Prilikom registracije lozinka mora da sadrži najmanje osam karaktera, od toga jedno veliko slovo, i bar jednu cifru, u protivnom registracija neće biti uspešna
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... 25   Go Down
  Print  
Author Topic: Razarači klase "Beograd"  (Read 169950 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
marinero
Prijatelj foruma
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 153


« Reply #105 on: October 20, 2012, 07:30:14 pm »

Kad sam je prvi put vidio i ja sam odmah pomislio da je iza razaraca brdo Obosnik, ali u tom slucaju na mjestu gdje se vide hangari bi se vidjelo ostrvo Sveti Marko. Dakle, nije Boka.....
Logged
marinero
Prijatelj foruma
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 153


« Reply #106 on: October 20, 2012, 07:37:42 pm »

Jesmo li imali ovu ?


* Izvadjena Ljubljana jul 1940.jpg (569.61 KB, 1789x1102 - viewed 127 times.)
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #107 on: October 20, 2012, 07:40:18 pm »

Mislim da ova nije bila, a i da je bila nije bila ovako oštra.
Logged
mali od palube
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 376



« Reply #108 on: October 20, 2012, 07:43:15 pm »

Kad sam je prvi put vidio i ja sam odmah pomislio da je iza razaraca brdo Obosnik, ali u tom slucaju na mjestu gdje se vide hangari bi se vidjelo ostrvo Sveti Marko. Dakle, nije Boka.....
Ma nisam siguran da bi se vidjeli Stradioti. Možda su ovo hangari u Kumboru, brdo ono iznad Kumbora (mada nema nikakvih kuća), a nedostatak ostalih "repera" možda može da se pripiše lošoj kvaliteti fotke?
Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 147



« Reply #109 on: October 20, 2012, 07:43:35 pm »

Postavio Brodarski na 2. str., ali svaka fotografija u boljoj rezoluciji i formatu je dobrodosla.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #110 on: October 20, 2012, 07:51:25 pm »

Kad sam je prvi put vidio i ja sam odmah pomislio da je iza razaraca brdo Obosnik, ali u tom slucaju na mjestu gdje se vide hangari bi se vidjelo ostrvo Sveti Marko. Dakle, nije Boka.....

Pomagaj, Brodarski! Izvin`te, a koji su to hangari bili usred šibenske luke?
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 254



« Reply #111 on: October 21, 2012, 09:39:27 pm »

Kad sam je prvi put vidio i ja sam odmah pomislio da je iza razaraca brdo Obosnik, ali u tom slucaju na mjestu gdje se vide hangari bi se vidjelo ostrvo Sveti Marko. Dakle, nije Boka.....

Pomagaj, Brodarski! Izvin`te, a koji su to hangari bili usred šibenske luke?
Pokušati ću dati korektan odgovor. Šibenik sigurno nije. U Šibeniku nije bilo hangara za hidroavione niti obris brda na desno ne odgovara brdima u šibenskoj luci. Možda je kod izrade fotografije pozitiv ispao okrenut. To se dešava. Uvjeren sam da je ovo snimljeno u Boki.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #112 on: October 21, 2012, 09:41:45 pm »

Eke... Aha. Hvala. Nisam majstor za Jadran, pa ni za celu Boku. Ali potes od Sutorine do Kamenara mi je već ušao u genetski zapis. Na vjeki, ili makar ... sve dok mrdam. Svaku vizuru znam, svaku šaru na reljefu.
« Last Edit: October 21, 2012, 10:12:15 pm by kumbor » Logged
marinero
Prijatelj foruma
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 153


« Reply #113 on: October 21, 2012, 10:21:41 pm »

Kad sam je prvi put vidio i ja sam odmah pomislio da je iza razaraca brdo Obosnik, ali u tom slucaju na mjestu gdje se vide hangari bi se vidjelo ostrvo Sveti Marko. Dakle, nije Boka.....

Pomagaj, Brodarski! Izvin`te, a koji su to hangari bili usred šibenske luke?
Pokušati ću dati korektan odgovor. Šibenik sigurno nije. U Šibeniku nije bilo hangara za hidroavione niti obris brda na desno ne odgovara brdima u šibenskoj luci. Možda je kod izrade fotografije pozitiv ispao okrenut. To se dešava. Uvjeren sam da je ovo snimljeno u Boki.

Dragi brodarski, da je pozitiv okrenut, slovo "B" na boku razaraca bi takodje bilo okrenuto kao odraz u ogledalu. Buduci da to nije slucaj, ovo definitivno nije Boka jer, ako je brdo iza razaraca Obosnik, hangari u Kumboru nikako, ali nikako ne bi mogli biti po krmi broda jer je na tom mjestu iz ove perspektive gledano, Tivatski zaliv, odnosno ostrvo Sveti Marko. Ako nije Sibenik u sto ne sumnjam nakon ekspertize brodarskoga, da li bi mozda to onda mogao biti Split, odnosno Divulje ?
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 879



« Reply #114 on: October 21, 2012, 10:22:41 pm »

Fotografisano pod Zelenikom, a malo više prema Kumboru. Siguran sam 1568%!
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #115 on: October 21, 2012, 10:34:13 pm »

Fotografisano pod Zelenikom, a malo više prema Kumboru. Siguran sam 1568%!

Upravo kad se odande gleda, vide se hangari, jer su oni zapravo blizu rta. Na tom mestu je zaliv širok manje od 850m, pa trup razarača pokriva celu vodenu površinu i ceo pogled na Tivat i Stradioti. Brdo desno je Obosnik, sa karakterističnom grbom koja se spušta od samog vrha prema Krašićima. A što se tiče kuća - snimano je tridesetih, kuća u Mitrovićima je bilo veoma malo, na odsečku sa slike ih ni danas nema mnogo, pa nije ni čudo što se ne vide. Instalacije na obali su bile tek u gradnji i naravno, manje ih je nego danas, pa se zato i ne vide na tom parčencetu. Osim toga, u samoj pozadini slike se slabo i magličasto naziru moćna pleća Lovćena.
Logged
marinero
Prijatelj foruma
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 153


« Reply #116 on: October 21, 2012, 10:41:02 pm »

Kumbore, sto duze ovo gledam i uporedjujem sa nekim drugim snimcima akvatorijuma pred kumborskom kasarnom slikanim iz vazduha, uvidjam da si u pravu. Zaista mi je bilo malo nevjerovatno da se iz ove perspektive mogu vidjeti hangari u Kumboru, ali si bogami u pravu! Izvinjavam Ti se duboko!
Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 147



« Reply #117 on: October 22, 2012, 07:19:16 am »

doprinos temi.....
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Hangari.jpg (144.07 KB, 1326x778 - viewed 229 times.)
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #118 on: October 22, 2012, 03:57:33 pm »

Kumbore, sto duze ovo gledam i uporedjujem sa nekim drugim snimcima akvatorijuma pred kumborskom kasarnom slikanim iz vazduha, uvidjam da si u pravu. Zaista mi je bilo malo nevjerovatno da se iz ove perspektive mogu vidjeti hangari u Kumboru, ali si bogami u pravu! Izvinjavam Ti se duboko!
Ma hajde, marinero, družimo se. Normalno je nagađati kad je reč o slikama od pre više od sedamdeset godina.  pilot
Logged
marinero
Prijatelj foruma
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 153


« Reply #119 on: October 29, 2012, 03:50:24 pm »

Za povratak na temu, "Beograd" u italijanskim rukama kao "Sebenico".



* SEBENICO__2__a.jpg (376.87 KB, 1024x683 - viewed 120 times.)
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... 25   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 24 queries.