PALUBA
March 28, 2024, 11:13:40 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Prilikom registracije lozinka mora da sadrži najmanje osam karaktera, od toga jedno veliko slovo, i bar jednu cifru, u protivnom registracija neće biti uspešna
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... 38   Go Down
  Print  
Author Topic: 63.падобранска бригада  (Read 376908 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
kumanovcanec
mornar
*
Offline Offline

Posts: 4


« Reply #60 on: March 21, 2010, 11:12:01 am »

E da se sekavam na taja 1990-91 bev u Nis a tamu u Nis imase mnogu kasarni u JNA , Bubanj Potok tuka bea policija vojna , protivteroristicki vod , pa imase plavci veza , pa Komren , pa Pantelej pa komanda u centar , pa vojna bolnica i stacionar, sto kafici i picerii imase kafani , eeeeeeee ne davaj na vojnik da plate a u toa kniska stoese da ne se izleva tamo i tamo. PA najubavo bese u Niska Banja ke zems prenokiste od petok na sabota pa na nedela pa tek na postrojavanje u ponedelnik ,,, jas imah sreka u Nis imase mnogo od Kumanovo koi studirase a i ucise tuka edno elektronsko skolo sredno Ckalja ,Oliva-Goran e i edna bese kerka na direktor na posti od Kumanovo se preselija tuka u Nis na Medijana

Jadenje po kafani obicna porcija 200 gr meso dal e pleskavica dal e vesalica a dupla 400gr i to kaj stara posta Goca i Jelena ako pametete vojnici od 1990-91

PA u Teatar imase kafic sto momi bez Nisliki eee super sum si prosol u vojska taja iako se raspagase

Na vas od padobranks koi ste bile od Makedonija i od Kumanovo znam vi bese tesko ama od vas ete eden decko koj bese so vas Filip Petrovski stasa daleku pratenik pa ambasador znaci ne ste za podfrlanje arni ste bile

Se secavam deka vas komandant na padobrancite bese nekoj stipjanec potpolkonvik togas ako go pamtite kak se vikase , ama jas beh tamu so eden od komanda koga vi toj pokazuvase prv kako se nesto rabotese e toa u drugi edinici nemase go

Pametam eden Kire Kostov u vojna policija eeeeeee cigra decko major
PA eden bezbednjak Kostevski major abe vriese od makedonci i toa bea pocituvani

Znam deka koga ide Mico na poseta u Nis padobranci bea prvi i taka arno bese eeeeeeee JNA

Inace dolgo ne sum u Makedonija i tamu na tija prostori ama Nis pametam po arno i po ubavi mnogu devojki

A i taka si pominah u JNA 14 meseca zaradi ukinuvaje na site zaslugi taka bese pa prodolzetok tek so uverenie od faks si se vrnah ama brgu po toa dedo mi bese inicijator da zaminam oti loso idelo i jas dalecina jabana fatih

Eden vas moj prijatel sega i toj daleku tuka preku bara Nag od Kumanovo i on bese u padobranci mi dade za vas pa ako ima nekoj od tie padobranci koi sa bile so Filip Petrovski i so tie oficiri nase od JNA arno e da pozborime


Za onih sa univerzalnom govornom podrucju razumemo se , pozdrav do onih koi su bili 90-91 u Nis u padobranskom puku , sekam se bio je jedan nas Kumanovac iako su bili vise njih jedan je Filip Petrovski a drug e Nag

PA komandant je bio stipjanac pukovnik i taj je bip vojnik ako se necega sekate od 90-91 ja pamtim samo lepe devojke u Nisu i po tome su moje lepe uspomene za JNA

A znam da vama nija bilo lako
« Last Edit: March 21, 2010, 03:43:30 pm by trpe grozni » Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #61 on: March 21, 2010, 03:13:04 pm »

Ти Кумановчанец да се што пре вратиш у Ниш и провериш какве су данас девојке тамо, наравно и пљескавице. Шалим се мало. Него, да те мало исправим, касарна се звала "Бубањски хероји".
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 254



« Reply #62 on: March 21, 2010, 03:28:44 pm »

Svaka čast ovom pukovniku. Skakao je u pozamašnoj dobi kad mnogi bez štapa ne mogu.
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #63 on: March 21, 2010, 03:45:05 pm »

Zemljak, da te ispravim, taj stipjanac je bio pukovnik Mitko Bogoev, inace on je bio komandant aerodroma Nis, a ne 63 padobranske brigade.
Pozdrav od septembarca '90-'91
Logged
kumanovcanec
mornar
*
Offline Offline

Posts: 4


« Reply #64 on: March 21, 2010, 05:52:20 pm »

Dobro prihvatam sve sto ste mi objasnili.Znaci prvo ja se zovem Aleksandar Petrov i bio sam vojnik t.e stazist u NIS po zavrsenu obuku u BEOGRADU , ali pamtim da je taj pukovnik koi pominjes nosio isto tu zelenu beretu kada je dolazio u KOMADNDI ne grada nego korpusa , koja je bila ogromna impozantna zgrada u cebtru a cuo sam da je bombardovana. Inace sam zapamtio tog staresinu po nacin kako je izgeldao vojnicki. Mnogi oficiri nisu bili takvog izgleda a bilo je komanujucih na tim polozajima. Pamtim jednog staresinu Hustanbegovic iz policije komandant taj je isto bio vojnik a onaj Stipe Grizelj je bio ma tenkista ali nije mogao u tenk uci a ne izaci.   Nego to je to . Imao sam mnogo Begoragana i momaka iz Skoplja jer je to radi komade bilo pod toj armijskom oblasti. I tu je blizu kraj Bubanj potoka bila i komanda plavaca znam sve to nosio sam vaznu postu t.e vodio odeljenje postara za KOMANDU korpusa. Pa znam da su tu kraj Bubanj imali i jednu manju kasarnu jao pa to je bilo ko neka skola, a covek je radio u komandi inzenjer oficir pukovnik Rangelovic on je to stvorio znam sekam se cenili su ga veoma.  Dobro je pronaciku neke svoje klasice nadam se, nekoliko sam sreo u tamo,ovde preko bare eeeeeeeee. Inace to sam cuo i dok sam bio u NIS za poznata rivalstva padobranaca i policajaca ali ja sam skoro uvek uvece izlazio u grad u civilu e to je cata komandna ali zelim cuti neke istine koe su tada kruzile kao price a sve zaradi svih dogagaja kasnie nisam mogao da pronagem ljude da sa njim porazgovaram ali ete ta je klasa septembar 1990-91 mislim da je poslednja od one slavne JNA

I tako znaci jel ste imali tamo u padobrance oficire iz MAKEDONIJE sem tog , znaci na Bubanj je bio jedan zvani Rambo e on e od Kumanovo i eden plavec on e zet Kumanovski major bese raj za Kumanovce

E da pa da idem za NIS imam jednog mojeg prijatelja kome sam pomogao oko njegove dece jedan opasan oficir Major NIKOLIC i konacno idem u NIS u septembar

E lepih Nislijka i mnogo , znaci mozda se setim jos necega i pisem obavezno sve sto znam
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #65 on: March 21, 2010, 09:43:02 pm »

Митке Богоев је такође, дуго година био падобранац. Многи официри и подофицир су из те бригаде  одлазили, пре или касније, углавном због напредовања, а некад и из здравствених разлога (нису пролазили строге критеријуме за падобранце). Неки и команду РВ и ПВО, неки у службу безбедности, а неки у друге јединице ЈНА. На пример, ондашњи начелник Генералштаба ЈНА генерал Стеван Мирковић је такође био припадник 66.падобранске бригаде.
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #66 on: March 21, 2010, 09:54:16 pm »

Imas jos jednog oficira iz Makedonije u toj brigadi.
Tada KiK Zikica Jovanovski komandir protivdiverzantskog voda u 63 brigadi. PD vod je bio smesten kod nas u objektu vojne policije na aerodromu.
Sada je ako se ne varam pukovnik i predavac na vojnoj akademiji u Skoplju.
Logged
kumanovcanec
mornar
*
Offline Offline

Posts: 4


« Reply #67 on: March 22, 2010, 07:50:30 am »

Ovaj je forum prava stvar , inace dugih godina nisam pricao o tom 90-91 , pocelo se desavati svasta a vojnike koji su po zakonu u toj drzavi bili tada mi smo bili duzni da sve to radimo i da budemo tamo u JNA jedinice 12 meseci jednu godinu. Posedujem i vojnu knjizicu i tamo stoi upisanih tih dana produzetka i vojne vezbe . Znaci secam se nekih likova i imena ili nadimaka od oficira jer sam radio sa ljudima koi su bili za postu. Znam da su dosli planovi kako se koi oficir iz koe kasarne obavestava , pa onda kako i koi kurir gde ide na poziv da obavesti oficire da idu na svoja mesta. I radi toga je sve to secanje , inace je tu bio major Kostevski takozvana organizacija komandnog kadra i plus major Nikolik zaduzen za sve bezbednjake po svim kasarnama u NIS e sa njim sam specijalno posecivao odeljenja u Vojnoj Bolnici , Medicinskom Fakultetu i nekoh srednjih skola , lepota brale on sebi nage neku polovnjacu kaze to su one od 35 nagore i to pod uslov da su u braku da te ne boli i gornja glava i donja a obama ljepo. Sekam se nosio sam onaj pistolj duga devetka ja kao stazista a imao sam i avtomatsku sa metalnim kundakom na rasklapanje. Isli smo tu u blizini NISa na gaganje i osoben interes je bio za neke jedinice i za neke oficire e kada upise trojku pa mora oficir da se znoi posle zajebano.


I znas doziveo sam nekoliko optuzbi kako da smo mi septembraci bili krivi za sve sto se posle tamo dogagalo u celoj Yugi. I kada se vratih doma kao da sam maltane bio u nekoj zlocinackoj organizacii. Ali kako sam se brzo iselio i prvo otisao u Boston zavrsio informatiku a onda se malo prosetao i sada sam u Virginii .

Inace samo profesionalizacija vojske je pravi izbor i to plus i zanat jedan da kada zavrse godine u sluzbi da kozes da radis i vani i da si obezbedis egzistenciju. Inace imao sam siuacija kada sam isao u kontrolu servisa gde se kupaju vojska , pere i obnavlaj ves , pa onaj paket suve hrane jer se zvao SDO svasta sam se tu nagledao . Inace mislim da jedino u policiji , padobranstvu i plavci su imali neki duh sve je drugo vec bilo naceto jeo je crv.

I tako pozdravljam sve momke iz 90-91 i ako ima neko sto je bio kurir u kasarnama ili u komandi neka se javi mozda pamtim jos te sifre i to pa da vidimo .

Sekam se a i citam da je bila fama i neke price kazu imali su neke obuke razuznavanja a to su bile samo fnese kako u komunikacii da prepoznamo svasta sta se krie iza toga , i da pamtimo imena , nazive i sl. stavri na jedan drugacii nacin od civilnog. I tu sam cuo i slusam dosta fami i misterija kako su te sluzbe bile ovakve ovakave a svi su ti oficiri bili u istim kasarnama i komandi , secam se i suda bie je preko puta doma ARMIJE u centru NISa e tu sam zalazio bilo je mladih pripravnicki pravnica uuuuuuuuuuuuuuu al je bilo lepo u NIS te 90-91
Logged
machak
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 588



« Reply #68 on: March 22, 2010, 05:11:06 pm »

Zemljak, da te ispravim, taj stipjanac je bio pukovnik Mitko Bogoev, inace on je bio komandant aerodroma Nis, a ne 63 padobranske brigade.
Pozdrav od septembarca '90-'91
Митко Богоев јесте био командант 63. падобранске бригаде, а вероватно је уједно био и командант аеродрома Ниш као најсатарији командант на аеродрому.

Quote
док је он био командант 66. падобранске бригаде.
Quote
такође био припадник 66.падобранске бригаде.
@dzumba:
Откуд сад 66. падобранска бригада?
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #69 on: March 22, 2010, 11:19:19 pm »

Machak@ Грешка, када сам послао тек сам приметио. Не читам шта напишем. Дакле, наравно, 63.падбр
Logged
taz1cl
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 59


« Reply #70 on: March 23, 2010, 06:18:52 am »

ja sam sluzio u brigadi septembar 90-91 i tad je Mitko Bogoev bio komandant brigade bio je potpukovnik a nije tada bio komandant aerodroma jer je to bio neko oda "plavaca" bilo je mekoliko pukovnika tamo nike bio najstariji po cinu .. poazdrav  svima..
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #71 on: March 23, 2010, 08:02:58 am »

Moguce da sam nesto pobrkao.  Embarrassed Embarrassed
Logged
kumanovcanec
mornar
*
Offline Offline

Posts: 4


« Reply #72 on: March 23, 2010, 08:58:29 am »

DA toa e taj oficir MITKE e kak u BANJU su mu pevale pevacice MITO BEKRIJO od poznate VASILIE RADOJCIK pevacica , a znao je mada ja sam samo bio jednom na nekoj proslavi u DOM ARMIJE bilo je postavljeno i TADASNJI GENERAL komandant NIS korpusa megu njima je bio i MANASIEVSKI gener. prvo je MAJORU koji sluzi naredio da MITKEU prvog posluzi to je bilo CAST , A napolju sve cige trubaci iz celog NISKOG okruga ispred DOMA pici truba CUJE se niz GRDELICKE KLISURE , MITO BEKRIJO , sto mi nedoges sto me neuzmes da ti staru majku gledam i tako dalje eeeeeeeeeeeeee 1990-91 septembar zadnja najlepsa klasa u celoj bivsoj YU drzavi u NIS , svi za NIS , eeeeeeee klaso klaso al je cura i devojaka i mladih ostavljenih zena bilo LEPOTA BRALE pa da je sada bih se vratio da sluzim jos godinu dana , pisite kako i sta ste vi tamo prosli , vi ste radili , dok se eto neko i tada i to lepo i casno sluzio NARODU i OTAGBINI , sta kes staza u KOMANDI , e da izagse kao MLAGI VODNIK a na prvoj vezbi POTPORUCNIK e ja sam izasao iz vojske sa potporucnik a kazu da su kasnije u CIVILU stizali do PUKOVNIKA al neka hvala ne bih u prekomandu iz NISA , i tako tece zivot , pisite posecujete li NIS vigate li neke zive svoje drugove klasice , oficire i tako a i mlade devojke i sada a i one iz 90-91 , inace znam skoro sve ulice gde je koja kafana bila, kafic , pa sada imam slike da je u centru podzemna kod HOTELA AMBASADOR pa je bio i HOTEL blizu POZORISTE a tim ulicama isto kafici kafane picerie
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #73 on: June 03, 2010, 03:50:08 pm »

Evo jedne lepe fotografije iz prošlih dana ...

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]



* padobranci.jpg (184.54 KB, 954x600 - viewed 442 times.)
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 254



« Reply #74 on: June 04, 2010, 08:54:06 am »

Brigada na manevru Sloboda 71.


* 1 058.jpg (93.58 KB, 760x806 - viewed 246 times.)
Logged
Pages:  1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... 38   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 23 queries.