Split 30-tih, uslikan iz hidroplana

(1/4) > >>

Dreadnought:
morest, evo za tebe jedna fotografija, jeste da je mali offtopic ali je lepa i uslikana iz hidroplana  ;)

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

jadran2:
Split, kraj dvadesetih/pocetak tridesetih. Cini mi se da je tada ili vec postajao ili se gradio pristan za hidroavionsku liniju Prag-Split (trebao bi biti u centru fotografije).

Dreadnought:
Tako je ... Split krajem 20-tih ... Evo uvećanog detalja ....

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

morest:
Hvala ti Dread, znaći mi dosta ova slika :) Lijepo se vide obronci Marjana, i uz obalu gdje se nalazila tvornica cementa Betizza, pa sve do Matejuške, Gusarova doma, Prokurativa i dijela Palače. Ovakve slike meni nikad nisu OT :super

morest:
S obzirom da je topic već otvoren, nadam se da kolega Dread neće zamjeriti da ovdje postavim još jednu fotografiju "splitske luke slikane iz hidroplana", kako piše na poleđini.Fotografija mi je upravo jutros došla.

Moram priznati da mi je ovo jedna od ljepših i dražih fotografija, jer zbilja se lijepo vidi ne samo luka, nego i cijeli grad.

Što se tiće perioda, vjerojatno se radi o prvoj polovini 30tih godina. Lijepo je vidjeti kraljevske brodove, torpiljarke i minonosce usidrene u luci.
 
Ispred luke, na samom ulazu, se može primjetiti još jedan veći ratni brod, nemogu dobro procjeniti dali je to Dalmacija, ali sa desne strane u ispred vanjskog gata luke je definitivno engleski bojni brod, u posjetu Splitu. Zbog toga sam i postavio pitanje o posjetima engleskih brodova, pogotovo većih ratnih brodova. Ako netko može reći o kojem se brodu točno radi i o godini to bi bilo odlično :super

Da ne duljim evo slike, a kasnije ću postati još nekoliko uvećanih detalja brodova.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page