Hulkovi JKRM

(1/17) > >>

jadran2:
Mornarska komanda, zima 1934/5.

Na prvoj fotografiji lijevo, "Neretva" (ex "Kaiser Max"), i "Krka" (ex "Donau")

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

morest:
Odlično, nakon Splita, evo par slika i iz rodnog mista. :) Rijetko se viđaju ovakve slike hulkova. Nedavno sam kupio, kako mi je kolega Dread rekao, sliku gdje su mornari sa Krke, onako grupna fotka, pa ču je postaviti ovdje kad mi dođe. Drago mi je Jadrane, da je dosta slika ipak ostalo u tvoj zbirci :)

Dreadnought:
Fenomenalno  :klap ... Ne pamtim kad sam video ovako dobre fotografije hulkova ... Pravo osveženje za oči.

jadran2:
Sa "Krke", "mladici" raznih cinova, iza Komanda, 6.9.1935.g.

Tu je i jedan oficir sa brcima - prava rijetkost - moram malo istraziti da nije to Janez Tomsic iz VI klase, iza rata kontraadmiral i Kom. Mornarice?

Bio je jedan p.b.b. (sa brcima) - dvojica p.b.b. i visoki oficiri na onoj fotografiji gdje je prisutan adm. sa 4 zvijezde.

Postoje naznake da je to moglo biti negdje krajem godine 1940 (unaprijedeni su  bili krajem VI mj. 1940.g.) Provjeravam....

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

morest:
Hvala na odgovoru brodarski. Mislim da bi bilo zanimljivo vidjeti kako danas izgledaju ti prostori.
Još jedna odlična slika kolege Jadrana. Izgleda da je "Krka" služila kao broj 1 mjesto slikavanja, a Komanda kao odlična pozadina fotografiji :)

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page