Mornarička komanda u Šibeniku

(1/43) > >>

morest:
Nego samo jedno pitanje, di se nalazila Komanda, i gdje su bili privezani Hulkovi? Ja sam uvijek mislio da se radi o Mandalini ali neznam jesam li u pravu?

brodarski:
More splitsko, Komanda se nalazila na Kulini, tj vojarni koja se nalazi na rtu poluotoka Mandalina. Prizemni ulaz s gornje strane od šume je restoran od početka do danas. Ulaz sa suprotne strane od rta je glavni ulaz u zgradu. Na katu su bile učionice i radne prostorije zapovjedništva  škole. Isti ulaz polukat lijevo je od početaka do kraja bila prostorija službujućeg časnika. S vanjske strane bio je sanitetski laboratorij koji je padom kraljevine slavno očerupan od mjesnog stanovništva. Mogao bih ja danima mlatiti po ovoj tematici, ali volio bih čuti i glas boljih poznavatelja ove teme od mene. Moram reći da površina vojarne iz vremena SFRJ ne odgovara veličini iz Kraljevine Jugoslavije.

jadran2:
Hvala Brodarski, daj postavi koju novu fotografiju, kako bi se mogli orijentirati...

morest:
Sada mi je sve jasno, nisam nikada bio tamo , bio sam na Mandalini i prešao preko pruge, ali ne u samoj luci/vojarni.
Zanima me dali zgrada Komande još postoji i koliko se promjenila? Također imam neke slike iz razdoblja 1939.-41. sigurno iz Šibenika, a odmah iza slike se vidi željeznička pruga, na kojem bi to danas bilo području?Jeli to prostor Kulina ili neki drugi?

jadran2:
Zakletva XXIX bataljuna 15.5.36.  Opet pokoje poznato lice.
Zna li Brodarski sto je sa kucama u drugom planu?

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page