PALUBA
April 25, 2024, 05:32:02 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Čitajte na Palubi roman "Centar" u nastavcima, autora srpskog podoficira i našeg administratora Kuzme
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  [1] 2 3 4 5 6 7 8   Go Down
  Print  
Author Topic: Vojni otpad  (Read 75599 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
krcedinac
mornar
*
Offline Offline

Posts: 20



« on: September 26, 2009, 12:51:50 pm »

Interesuje me posto se krece:vonicke cizme,vojnicke jakne(vetrovke) itd...Interesuje me cene.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #1 on: September 26, 2009, 01:27:19 pm »

Moraćeš da odeš u sabirno prodajni centar (popularno nazvano vojni otpad) i da se raspitaš.
Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 927



« Reply #2 on: September 26, 2009, 02:47:36 pm »

Mislim da ti ne valja uzimati ni čizme ni odeću sa vojnog otpada osim ako ti treba za neku opravku. Mislim da to nije skupo da se uzme novo.
A na otpadima vredi uzeti borbene rančeve, torbice za zaštitnu masku ... ko voli izlete ili da peca to mu je  nezamenjivo Wink
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 007


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #3 on: September 26, 2009, 04:40:05 pm »

Ja mislim da je vojni otpad u Zemunu u blizini Više škole unutrašnjih poslova. Barem je ranije tamo bio. Ima zanimljivih stvari, ali i ma i dosta precenjenih (skupih) stvari. Najjeftinije što sam tamo i tada (2004.) mogao da primetim su stolovi, police, kasete i slično.
Logged
momo PT61
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 053


ПЕНЗИОНЕР


« Reply #4 on: October 01, 2009, 07:38:24 pm »

Vojni otpadi so ovde kod nas ukinuti odavno.Rashodovana oprema je jednostavno bacana po livadama,pa su ljudi tovarali ko god i koliko moze!
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #5 on: August 01, 2010, 03:17:23 pm »

Vojni otpad donosi profit

 
01.08.2010.

Prihodima od prodaje rashodovanih, nepotrebnih sredstava i opreme koje ostvare dva vojna otpada, budžet Ministarstva odbrane Srbije godišnje se „popuni” iznosom od 100 do 200 miliona dinara, izjavio je FoNetu upravnik Prvog Sabirno prodajnog centra Vojske Srbije major Miroslav Vuković.

On je rekao da beogradski Sabirno prodajni centar, koji se nalazi u Kneževcu, ostvari dnevni prihod od maloprodaje između 50.000 i 100.000 dinara, pa Vojska ima finansijsku korist od rashodovane opreme, koja se prodaje po izuzetno niskim i povoljnim cenama.

Na licitacijama, kojih bude tri ili četiri godišnje, prodaju se veća rashodovana i sredstva za koje je procenjeno da su nepotrebna, kao što su kamioni, terenska vozila, inžinjerijske i druge mašine.

Na svakoj od licitacija, prema rečima Vukovića, postigne se prihod od 15 do 20 miliona dinara, zavisno od broja sredstava koja se prodaju.

„Tu ima ekstremnih vrednosti. Mi, recimo, procenimo neko zastarelo sredstvo na 20.000 do 30.000 dinara, a na licitaciji ono postigne cenu od 100.000, 200.000 ili 300.000 dinara. To uzimaju najviše kolekcionari”, naveo je Vuković.

Prema rečima Vukovića, najviše cene postižu najstarija vozila, poput popularne „Kampanjole” (Zastava AR-55), koja je odavno izbačena iz upotrebe, dok je kuriozitet kamion „Džems” iz 1942. godine, koji je prodat za 130.000 dinara, daleko iznad realne cene.

Pre nekoliko meseci, dodao je Vuković, motor „Motoguci” koji je služio za pratnju prilikom poseta stranih državnika i odavno je van upotrebe, pa za njega nema ni rezervnih delova, prodat je za skoro 70.000 dinara.

Najatraktivniji segment prodaje u Sabirno prodajnim centrima, što je zvanični naziv za vojne otpade, jeste maloprodaja, kada kupci dođu, izaberu šta im treba, plate i nose, i tu je uvek dobra poseta, iako je sezona godišnjih odmora.

Prodaju se, po vrlo primamljivim cenama, razni delovi vojničkih uniformi, opreme, sitnih tehničkih sredstava, medicinski aparati, dušeci, kreveti, vreće za spavanje, tovarne kuhinje, za šta se građanima, prilikom kupovine, izdaju računi.

Vuković ističe dobru prodaju maskirnih prsluka, koji se prodaju i potpuno novi i nekorišćeni, po ceni od samo 413 dinara i najviše ih uzimaju lovci i poljoprivrednici.

Izvor: FoNet, RTS
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #6 on: August 01, 2010, 04:27:22 pm »

Da se ja pitam nekom bi glava sa ramena letela,kad sam video sta sve prodaju i kolika je korupcija u vojsci!!Meni je jasno kad otpises stari kamion koji se ne isplati popravljati ali mi nije jasno koji je taj mozak otpisao smohodnu dizalicu sa 200sati rada koja je kupljena od vojske za 1800e a sad se prodaje za 10000e ili pre dve godine sam gledao u komsiluku dva potpuno nova Volvo pente u drvenim sanducima koji su kupljeni za  600e po komadu mislim da dva puta nisu videli vodu,a posle ih je uvalio za po 1200 po kom.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #7 on: March 08, 2012, 09:27:13 pm »

Ako nekog interesuju vojni motocikli ima ih na nekom otpadu u Gornjem Milanovcu (na izlasku iz Milanovca na obilaznici). Detalje ne znam. Ne znam ni kako se zove otpad, nemam broj telefona, ne znam cenu, ne znam koje su marke  u pitanju. Jednostavno jedan rodjak je pre par dana bio nekim svojim poslom pa mi danas onako usput pomenuo da je video dosta motocikala (kaze da ima i novih odnosno nekoriscenih ali ja vise verujem da su samo konzervirani).

Ako ima neko iz GM ili ako neko prolazi kroz GM mogao je pribaviti neku detaljniju informaciju.


P.S
rece da ima jos neke vojne tehnike ali covek se u to ne razume i nije ga interesovalo
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #8 on: March 08, 2012, 09:43:16 pm »

kuzma, zamolio bih te da pitas tog rodjaka da bar nabavi broj tog otpada jer me odavno interesuje falkonac
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 406


« Reply #9 on: March 08, 2012, 10:16:05 pm »

Негде на нашем форуму (мислим у темама о војним камионима) смо постављали слике са овог и још неких "војуних" отпада (мислим и из Севојна и негде из Војводине). Ови отпади купе на лицитацији војну опрему са СЦП-а, а затим препродају.
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #10 on: March 08, 2012, 10:19:50 pm »

znam, dzumba, ali sta da radim kad nemam nikog "tamo" da mogu da se umuvam u pricu... pride, cesto je uslovda se otkupi sve, a mozda tako dobijaju i neki popust. ma otkud znam...
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 406


« Reply #11 on: March 08, 2012, 10:30:02 pm »

Па тако "све" откупе приватни "војни" отпади, а онда ти купујеш од њих по "тржишним" ценама. "Бизнис...", па ко кога...
Logged
Љуба
In memoriam
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 274



WWW
« Reply #12 on: March 08, 2012, 11:14:43 pm »

Систем лицитације је одавно познат, али му се не може стати на пут.
То овако функционише:
- "неименовано средство" је са почетном ценом од 50.000 дин;
- уплати те 10% цене да би учествовали;
- долази екипа од 4 члана, која уплаћује сваком по 5.000 динара;
- ви подижете, за 1.000 дин;
- они иду редом, на ваш износ + 1.000 затим + 1.000, па још једном 1.000 и четврти подиже за, рецимо за 15.000 дин;
- ви нормално и не помишљате да подижете, отказујете се, мада вас и они попреко гледају, што сте се ухватили лицитирања;
- продато је купцу са највишом понудом;
- након пола сата он се отказује, пропада му котизација од 5.000 дин;
- дотично средство узима следећи понуђач, дакле онај тип са 54.000 дин;

- средство се извози, и одмах ту поред објекта, где је извежено продаје се за 100.000 - 120.000 динара;
- нормално лицитације се не одигравају ту на лицу места, већ у домовима војске и сличним објектима, али то тако функционише;
Све је то лепо снимљено, али ту нема помоћи. Сви услови лицитације су задоволјени, све је по пропису.

Тако да ту нема речи о понуди-потражњи, то му се у поверењу и тихо изговара: "мафија"

Љуба
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #13 on: March 09, 2012, 12:26:06 am »


 Mani se divana!
 Kad sam ja kupio od inžinjerije čamac, čovek je kupio sve mašine iz jedne jedinice. E, sad???
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #14 on: March 09, 2012, 08:18:43 am »

Malo guglanja i evo nekih brojeva tog otpada u GM trebalo bi da su aktivni 063/629-920 ili 063/662-920.
Logged
Pages:  [1] 2 3 4 5 6 7 8   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 22 queries.