PALUBA
April 26, 2024, 05:45:35 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Prilikom registracije lozinka mora da sadrži najmanje osam karaktera, od toga jedno veliko slovo, i bar jednu cifru, u protivnom registracija neće biti uspešna
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 [4] 5 6 7 8   Go Down
  Print  
Author Topic: Vojni otpad  (Read 75618 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #45 on: August 24, 2012, 08:22:21 am »

Brodarski,

zato i komentarišemo jer upravo tako i znamo da treba da bude kao što si opisao a prodaju se konzervirana i ispravna sredstva koja su možda stara, možda načeta ali nikako toliko devastirana da se remont ili popravka ne isplati jer premašuje trenutnu vrednost.
Problem upravo i jeste u tome.Ako staro bacaš zbog skupoće a novo ne nabavljaš isto zbog skupoće gde je tu "Dara a gde mera" na kraju će izgleda biti "Tuđe moramo jer svoje nemamo" pa neka shvati ko kako želi a možda stvarno "Tu i za di smo nismo" pa i treba da nemamo.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 406


« Reply #46 on: August 24, 2012, 05:45:18 pm »

Vojska koliko god ume da bude precizna i štedljiva ume da bude, baš zbog poštovanja propisa, rasipna. To što su manjerke ispravne i nema modernijih ne znači da ih treba držati - čuvati. Verovatno prelaze preko formacije. Vojska se bitno smanjila, ima toga u rezervi i sve ono što pretiče, čak i ispravno često završi na otpadu. Druga je stvar što bi to trebalo drugačije prodavati. Da je to na mom (tvom, našem) privatnom otpadu itekako bi mu podigo cenu. Ovako ide kako ide. Za vozila smo pisali kako ideu - tender na kome se javqaju oni koji drže monopole na tržištu polovnjaka ili imaju dil sa nekima. Naravno, ima tu i nameštanja, nepotrebnog rashodovanja i sl.
Logged
Sokol
In memoriam
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 474



« Reply #47 on: January 26, 2013, 06:31:18 pm »

Поштовани форумаши, јел ми ко може направити списак војних отпада широм Србиjе који имају нешто занимљиво - униформе, шлемови, порције за јело итд.
Хвала унапред !
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 255



« Reply #48 on: January 26, 2013, 07:09:00 pm »

Bio sam zainteresiran za dva tanka od nerđajućeg čelika. Oba od po 200-300 litara. Otišao kod načelnika i zamolio ga da mi se tankovi prodaju. Čovjek je samo slegnuo ramenima. kazao mi je da bi mi rado izašao u susret a li da je stav da se otpisana sredstva prodaju CIOS-u po ugovorenim cijenama. Cijena je bila 20 lipa za kilogram.  Embarrassed
Logged
vizant
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 71



« Reply #49 on: January 26, 2013, 07:13:28 pm »

  • Поштовани форумаши, јел ми ко може направити списак војних отпада широм Србиjе који имају нешто занимљиво - униформе, шлемови, порције за јело итд.
    Хвала унапред !

http://lmgtfy.com/?q=vojni+otpadi+srbija
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #50 on: January 26, 2013, 07:15:16 pm »

Eto nama pametnjakovića...
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #51 on: January 26, 2013, 07:25:38 pm »

Guli Guli otpad, Sevojno.
Logged
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #52 on: January 26, 2013, 09:01:59 pm »

Sabirno/prodajni centar VS, VP 8080-18 Kasarna Kneževac, Beograd, Rakovica u blizini okretnice, krajnje stanice tramvajske linije br.3. ili autobusa br. 37.
Radno vreme svim radnim danima osim petka od: 07:30 - 14:00.
Logged
Sokol
In memoriam
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 474



« Reply #53 on: January 26, 2013, 09:37:40 pm »

Хвала свима ! Тражио сам на гуглу наравно, али тамо углавно стара информација. Из њој тешко сазнати, да ли тај отпад радни или већ је затворен.
У касарни у Кнежевцу био сам пре годину дана. Има доста свега али углавном у лошем стању. Али и цене нису велике. Тада узео сам ветровку М89, панталоне СМБ, још нешто мало и коштало је то све ми око 350 динара, ако не варам. Гули гули као разумем се налази у Ужицу. Знам такође да ради отпад у Темерину али на жалост тамо је мало униформе. Али у јесен шлемови с били па и још нешто у добром стању.
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #54 on: January 26, 2013, 09:49:09 pm »

Guli Guli se nalazi u Sevojnu, opštini koja je udaljena 6 km od Uzica.
Tamo sam primetio razne stvari, uglavnom gvožđuriju. Ali imalo je beretki, SRJ uniformi, JNA šlemova, PASGT šlemova u lošem stanju, radio stanica, vojnih cipela, jakni, vazelina, ašovčića itd.
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #55 on: January 27, 2013, 12:23:29 pm »

ниш, изнад касарне "пантелеј", на старом београдском путу. осим тих крпа и порција друго ретко шта наиђе. скоро су били двогледи.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 490


« Reply #56 on: January 27, 2013, 01:31:21 pm »

Na otpadu u Kneževcu sam jesenas uvrebao novu čuturicu i manjerku i nekorišćen pribor za jelo. Dušu dalo za planinare. Uvrebao sam i dve letnje bele košulje k/r, broj 42. Zapale među one "dečije" brojeve. Proizvodnja jun 1991. U najlonu. Ljudi su naleteli na  nove petrolejke  i kupili odma` sve što je bilo. Belih salonskih cipela normalnih brojeva bilo je često, ali bih onda morao da nađem i bele sokne i purpurni sako, što mi baš i nije u stilu.  Grin

Tražim mornaričke epolete sa činovima. Svoje sam nekom ispoklanjao.
Logged
cxfan
mornar
*
Offline Offline

Posts: 23


« Reply #57 on: May 03, 2014, 11:48:22 pm »

Ima nešto novo na odpadima?
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #58 on: May 04, 2014, 07:26:25 am »

Na otpadima je sve polovno.  Grin
Logged
vodnik policije
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 496


« Reply #59 on: May 04, 2014, 09:50:17 am »

Na otpadima je sve polovno.  Grin
Nije baš tako. Viđao sam na Vojnom otpadu neupotrebljavane maskirne mreže Mile Dragić, i još neke nove stvari, za koje je vojska dala pare,a da joj uopšte ne trebaju.
Logged
Pages:  1 2 3 [4] 5 6 7 8   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 22 queries.