PALUBA
March 29, 2024, 02:24:37 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno, dopuna Pravilnika foruma PALUBAinfo, tačka 22
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 [7] 8   Go Down
  Print  
Author Topic: Vojni otpad  (Read 75182 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #90 on: October 17, 2016, 10:51:13 am »

More ima Falkonaca u Kraljevu u boljem statusu za 1500.....
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #91 on: October 17, 2016, 06:56:49 pm »

има ли делова?
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #92 on: October 17, 2016, 07:23:28 pm »

Izvinite, ali šta je to falkonac. Gledah sliku i vidim trocevne i jednocevne topove 20 mm  Huh?
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #93 on: October 17, 2016, 07:24:57 pm »

Мото Гуци Фалконе - мотоцикл који је био у опреми ЈНА. На трећој фотографији поред Бошка Бухе.
Logged
galeb
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 695



« Reply #94 on: October 17, 2016, 07:46:52 pm »

A koliko vrede kipovi ?
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #95 on: October 17, 2016, 09:46:13 pm »

Мото Гуци Фалконе - мотоцикл који је био у опреми ЈНА. На трећој фотографији поред Бошка Бухе.

A ja mislio da je neki top!  angel

Ma, poznajem moto guzzi, imali smo ga i mi u jedinici, 2 komada. Niko ih nije vozio, stajali su u garaži auto parka dok nisu otišli negde ...
Nisam znao da se zove falkonac.
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #96 on: October 17, 2016, 10:45:04 pm »

A koliko vrede kipovi ?

Kipovi kao da gledam da su Gipsani samo prefarbani da izgledaju kao "bronza"
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #97 on: October 18, 2016, 08:15:43 pm »

ловац, била су три модела мото гуција у јна. први, и врло редак, био је в7. било је купљено мало комада за испитивања. био је тежак, гломазан, врло незгодан за систем народне војске у којој дође неки брђанин који први пут види воз кад крене у војску и треба да вози мотор. некако у то време, крајем 60их, макаронџије су избациле серију ново фалконе 500, рађену специјално за војску и полицију. то је модификовани фалконе који је рађен 50их година  (да не улазим у детаље по којима се разликују, није много важно), једна мрцина од мотора која не цркава баш лако (коначно сам га се дочепао и просто ме срамота да кажем како све тај мотор ради, једноставно не уме да цркне. зна да ради јако лоше, али - ради). јна је из неког разлога изабрала баш овај модел (хвала им ) иако је био јако застареле концепције у старту. међутим, баш из тог разлога је већ после 7-8 година кренула набавка и трећег модела, в35 од 350 кубика. в35 је мањи, много нежнији и за разлику од фалконца тражи педантног возача. осим у центрима за обуку мотори јна су генерално јако мало прелазили и ко је имао среће да се дочепа неког из рр-а тај ће се лепо навозати. ја нисам био те среће. мој је прешао доста, али иде и даље. разлог зашто су мотори тако мало коришћени у јна није ми познат, као ни то колико је комада набављено.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #98 on: October 18, 2016, 08:48:35 pm »

У мојој јединици сам имао сва три модела. Негде сам писао о овоме од 700 (или 750) кубика. Велики, врло робустан и тежак - ако падне(ш) тешко ћеш га подићи сам. Није се палио на педалу (имао је неки старет на гиверналу, слично оном електронском). Мало сам заборавио али мислим да су му је команда за квачило била код ногу ("на поду"). Имали су полицијску сирену као мегафон велику. У ЈНА их није било много. Ови у мојој јединици су били једини у функционалном стању у ЈНА у то време (средина 80-тих). Отишли су у расход крајем 80-тих.
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #99 on: October 18, 2016, 11:17:19 pm »

џумбо, 700. ја сам в7 видо у пирот. дужио га је један старији водник који је био толики (-_-) да није дозволио ни да му приђем да га
                                                                                                                                     -<>-
погледам а камоли да га упалим. то је јако велики и тежак мотор, но није баш да не можеш да га подигнеш сам (постоји цака па и није тако тешко). рађен је неких десетак година, и оно што је занимљиво је да се од серије до серије доста разликују. квачило је стандардно на левој руци, али се мењач налазио и на левој и на десној страни, зависно од серије и тржишта. ево о ком мотору је реч.






фалконац


в35

Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #100 on: October 19, 2016, 08:43:34 pm »

Онај што је био код мене у јединици се разликује. Пре свега имао је "под", односно испусте са стране за ноге (као на "Веспи"), недге у висини ових ауспуха. Ах, да, то је као овај на четвртом снимку ("полицијски"). Исти као наш, само је био "СМБ". И имао је прилично велике сирене, као звучнике мегафона (код овог на снимку их не видох).
Logged
milena braco
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 703


« Reply #101 on: October 19, 2016, 10:00:44 pm »

Ovako nesto:


* V 7.jpg (62.42 KB, 640x480 - viewed 426 times.)

* V 7 2.jpg (54.15 KB, 640x480 - viewed 284 times.)
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #102 on: October 20, 2016, 02:15:56 pm »

баш то Smiley. само што је био смб, што каже џумба. сасвим је јасно што је одбачен в7 и изабран фалконе.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #103 on: October 21, 2016, 07:48:58 pm »

Да, баш такав Милена Брацо, само смб. Чак су и звучници исти.
Logged
milena braco
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 703


« Reply #104 on: October 21, 2016, 08:52:26 pm »

Po legendi, tadasnji talijanski precjednik zbog bruke narucio nesto slicno H-D motorima. Proizasao "vojnodrzavni" motor koji nije bio za svakoga. Jedna od verzija usvojena i od LAPD.
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 [7] 8   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.064 seconds with 22 queries.