Brodovi "Strazar" i "Granicar"

(1/8) > >>

jadran2:
Spominju se stalno u literaturi ova dva manja broda koji su sluzili na Ohridskom jezeru.

Ima li tko njihove fotografije/nacrte?

Da nije jedan od njih bio na lokaciji Prespanskog jezera?

Dreadnought:
Stražar i Graničar su bili patrolni brodovi na Ohridskom jezeru ... nisu išli na Prespansko jezero, tamo su bile manje vedete ...

Koliko sam ja upoznat jedan od ta dva broda (Stražar i Graničar ) je upravo brod koji je doživeo tragediju pre mesec dana na Ohridskom jezeru "Ilinden" ...  Izgled nadgrađa broda je dosta izmenjen na prvobitnu verziju.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Skinut je dimnjak jer je pre II sv rata imao parne mašine koje su zamenjene motornim. Povećana je i kabaina broda a izvršene su izmene i dela za putnike jer je pre rata imao manje okrugle prozore nasuprot velikim koje sada ima ... Inače izmena nadgrađa broda je urađena negde krajem 50 godina, a sadašnji izgled je posledica druge rekonstrukcije.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Brodovi su izgrađeni 1924 godine (po drugim izvorima 1929 godine) u Nemačkoj i služili su kao patrolni brodovi na Ohridskom jezeru. Bili su naoružani sa dva topa 47mm i jednim mitraljezom 8mm. Imali su brzinu od 9 Mi/s.

jadran2:
Dileme nema - bokostitnica identicna.

brodarski:
Koliko je meni poznato brodovi su uvršteni u operativnu uporabu 1929. godine.

Dreadnought:
Evo izgleda broda pre poslednje rekonstrukcije, krajem 60 -tih ... U odnosu na originalni izgled, samo je izvršena rekonstrukcija prostora za smeštaj posade u prostor za smešta purnika ... Izmenjeni su prozori.


[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


Navigation

[0] Message Index

[#] Next page