PALUBA
March 28, 2024, 12:24:04 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Ovde možete pogledati te poručiti knjigu "Ešalon" jedan od autora je srpski podoficir i naš global moderator Kubovac
"Istorija razvoja sovjetskih i ruskih radara, komandno-informacionih sistema i sistema automatizacije"
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 [4] 5 6 7 8   Go Down
  Print  
Author Topic: Nemačke podmornice u II Sv. ratu  (Read 78692 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
MORNAR
vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 642


« Reply #45 on: March 07, 2009, 07:48:40 am »

Znači valja i ispod gladine.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 879


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #46 on: July 17, 2009, 01:21:14 pm »

Sada baš ugledam vest na PalubiInfo:  Da li ste znali...
... da postoje 92 poznata slučaja izgubljenih nuklearnih bombi u moru?

Da li postoji podatak koliko podmorničkih nukleranih reaktora ima na dnu mora i(li) okeana?
Logged
ZastavnikDjemo
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 509



« Reply #47 on: July 18, 2009, 05:19:50 pm »

Podatak postoji. Smiley
Ukupno je potonulo 8 nuklearnih podmornica, od toga 4 sovjetske (K-8, K-27, K-219 i K-278 Komsomolec), 2 američke (USS Scorpion i USS Tresher), i 2 ruske, od kojih je jedna izvučena (K-141 Kursk), a planira se vađenje druge, K-159, koja je potonula na putu za rezalište. Nagađalo se, i još uvek se sumnja, da je 1985. potonula i jedna kineska nuklearna podmornica klase Xia, sa kompletnom posadom, ali to nigde nije potvrđeno. Što se tiče ostalog potopljenog nuklearnog materijala, toga je bilo dosta, recimo, K-278 Komsomolec je nosio nuklearna torpeda, na britanskom razaraču HMS Sheffield, koji je potonuo tokom Foklandskog rata 1982., je takođe bilo nuklearnog protivpodmorničkog naoružanja, koje je posle izvađeno. Ukratko, sve se nađe pod morem... Cheesy 
Logged
batik
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 236



« Reply #48 on: October 26, 2009, 03:47:12 pm »

Quote
na britanskom razaraču HMS Sheffield, koji je potonuo tokom Foklandskog rata 1982., je takođe bilo nuklearnog protivpodmorničkog naoružanja, koje je posle izvađeno

Nisam znao za ovaj podatak. Imaš kakav link gdje bi se moglo više o ovome pročitati. HMS je otišao na priličnu dubinu pa je takav posao morao zahtjevati epske napore.
Logged
ZastavnikDjemo
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 509



« Reply #49 on: October 27, 2009, 01:31:47 am »

Quote
na britanskom razaraču HMS Sheffield, koji je potonuo tokom Foklandskog rata 1982., je takođe bilo nuklearnog protivpodmorničkog naoružanja, koje je posle izvađeno

Nisam znao za ovaj podatak. Imaš kakav link gdje bi se moglo više o ovome pročitati. HMS je otišao na priličnu dubinu pa je takav posao morao zahtjevati epske napore.

Da, ima linkova, mada to nije zvanično potvrđeno, moramo da sačekamo 2012, kada svi relevantni dokumenti prestanu da budu tajni. Wink
Link: http://www2.abc.net.au/science/k2/stn-archive1/posts/topic6774.shtm
Pozdrav!
Logged
bizmark
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 245



« Reply #50 on: December 16, 2011, 01:26:07 pm »

Јуче сам гледао емисију на Хистори Ченелу под називом ,,Stealth Submarine". Говорило се о подморници У-480 коју су пронашли на дну Ламанша. Подморница је припадала Типу VIIЦ и имала је све карактеристике подморнице које су у том типу. Осим једне!
Наиме, у близини олупине пронашли су велике комаде гуме. Онда су почели да копају по архивама немачке и британске морнарице и нашли су једну занимљивост којој се до сада није посвећивала пажња. Чак су успели и да пронађу јединог преживелог члана и кормилара подморнице (нажалост нисам упамтио име).
Подморница је поринута 11. августа 1943 године у бродоградилишту ,,Дојче Верке" (Deutsche Werke) у Килу. Ова подморница је обложена посебном синтетичком гумом дебљине 4мм. Овај процес био је прилично компликован. Подморница је прво пажљиво очишћена и прешмирглана, онда је премазана основном бојом, а затим је нанешен слој гуме који је имао правилно избушене рупе по себи. После тога нанешен је следећи слој гуме који је прекривао те рупе и тако обезбеђивао мехуре на целом слоју гуме која се налазила на подморници. На интернету сам пронашао да су Немци испитивали подморнице обложене гумом још 1940. године. Међутим, имали су много проблема. Наиме, мехури на гуми су се, услед дубине роњења подморнице и притиска воде сабијали, па је гума на тај начин пуцала или се није добијао очекивани ефекат. Још један проблем је био лепак којим су Немци лепили гуму на подморницу. Тек 1944. добили су одговарајући лепак који је успешно ,,држао" гуму уз подморницу.
Подморницом У-480 командовао је капетан Ханс Јоаким Форстнер, носилац Витешког крста Гвозденог крста. Лета 1944. добио је задатак да патролира Ламаншом и да тамо напада бродове који су снадбевали савезничке трупе у Француској. То је био изузетно тежак задатак, јер је Ламанш врвео од разарача и извиђачке авијације. Ипак, У-480 је имала тајно оружје.
Током прве патроле, док је била на површини, примећена је од стране извиђачког авиона који је убрзо оборен, али подморница се хитно вратила у луку Трондхајм. Током друге патроле, августа 1944., У-480 је потопила: канадску корвету ,,Алберни", британски миноловац ,,Лојалти", ,,Форт Јал" и ,,Орминистер". Укупна тонажа потопљених бродова је 14.621 брт. Форстнер је послао поруку Берлину ,,Енигмом", коју су Британци дешифровали. Њима није било јасно пар ствари: како је могуће да је немачка подморница ушла у Ламанш и тамо послала на дно 4 савезничка брода, а да није опажена; и друга ствар: Форстнер је поменуо у поруци нешто што се зове ,,Албрихт" а они нису знали шта је то. Убрзо су сазнали да је ,,Албрихт" заправо шифра за гумени омотач око подморнице. У почетку нису знали за улогу тог омотача. Претпостављало се да он утиче на хидродинамичност или на оклопљеност подморнице, али убрзо су ова размишљања одбачена (ваљда је очигледно  Grin). Убрзо су сазнали да је Албрихт лик из Вагнерове опере који има моћ да буде невидљив. А када су то повезали са чињеницом да подморница уопште није опажена, постало им је кристално јасно о чему се ради!
Преживели члан посаде брода ,,Алберни" сведочио је да није било никаквог упозорења на подморнице. У дневнику капетана поменутог брода пише да је мирну и безбрижну пловидбу прекинула снажна експлозија у машинском одељењу и да је брод потонуо за 30 секунди. Немачки кормилар У-480 сведочио је да је подморница била опремљена акустичним торпедом који је пратио буку пропелера. После потапања, британски разарачи су на све стране тражили подморницу. Кормилар је рекао да је разарач био тачно изнад њих и користио је сонар АеСДИЦе, али због гумене облоге нису могли ништа да открију. Потера је трајала 7 часова, звуци сонара стизали су са свих страна, али Немци су успешно побегли.
Јануара 6. 1945. подморница У-480 је кренула у трећу патролу и више се никада није вратила. Горе поменути кормилар није кренуо у последњу патролу, па је тако преживео да исприча причу о свом броду и својим палим друговима. У борбу против оваквих подморница, савезници су једноставно променили руту савезничких конвоја, а на место старе руте поставили су подводне мине које се неке активирају на додир, а неке када ,,осете" подморницу у близини. На тај начин, конвоји нису били угрожени. Британци су бовама обележили путању минског поља, која се раније поклапала са рутом конвоја. Капетан Форстнер је дошао на место путање. Бове су му, као и раније, помагале у навигацији, јер сем перископа није могао ништа да користи од навигације. Међутим, тим потезом улетео је у савезничку замку. Подморница је нестала између 29. јануара и 20. фебруара 1945. заједно са 47 чланова посаде. Подморница је откривена 1997. и утврђено је да је страдала од подводне мине која је експлодирала када је крма подморнице додирнула мину. Касније је утврђено да је то у питању била подморница У-480. 

Да су синтетичком гумом подморнице раније почеле да се облажу, исход Битке за Атлантик и ток рата био би вероватно другачији. Још 6 немчких подморница било је обложено овом синтетичком гумом и ниједна није никада била откривена сонаром!   
Logged
vathra
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 369



« Reply #51 on: December 16, 2011, 01:49:31 pm »

Да су синтетичком гумом подморнице раније почеле да се облажу, исход Битке за Атлантик и ток рата био би вероватно другачији. Још 6 немчких подморница било је обложено овом синтетичком гумом и ниједна није никада била откривена сонаром!
Рат на Атлантику је био рат технологије, а немци су углавном били за корак иза савезника.
Осим сонара, ” Hedgehog”-а, савезници су имали и радар, вођена торпеда, ескортне носаче авиона...
 
Самонавођено торпедо ФИДО, успешно кориштено током рата
http://en.wikipedia.org/wiki/Mark_24_FIDO_Torpedo

Треба поменути и радарске упаљаче ПАА, битне у одбрани бродова.

Немачке противмере, попут акустичне гуме и антирадарских материјала, су стизала касно да промене однос снага.
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 879



« Reply #52 on: December 16, 2011, 03:07:19 pm »

Јуче сам гледао емисију на Хистори Ченелу под називом ,,Stealth Submarine". Говорило се о подморници У-480 коју су пронашли на дну Ламанша. Подморница је припадала Типу VIIЦ и имала је све карактеристике подморнице које су у том типу. Осим једне!
Наиме, у близини олупине пронашли су велике комаде гуме. Онда су почели да копају по архивама немачке и британске морнарице и нашли су једну занимљивост којој се до сада није посвећивала пажња. Чак су успели и да пронађу јединог преживелог члана и кормилара подморнице (нажалост нисам упамтио име).

Inače na Historiju tako prave dokumentarce da u svakoj emisiji otkriju toplu vodu. Kao, nepoznati predmeti, misterija na pomolu... pa onda potraga, teorije, kopanje po arhivima... a u stvari, sve se odavno vrlo dobro zna.
Logged
bizmark
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 245



« Reply #53 on: December 16, 2011, 03:23:19 pm »

Пошто редовно гледам оба Хисторија знам какве све гафове имају. Међутим, ова емисија ми је привукла пажњу, јер ме интересују светски ратови, посебно технологија у њима и прилично су ми познате стварчице које су тада коришћене, али за ово до сада уопште нисам чуо. А да би написао текст на Палуби послужио сам се и интернетом где су информације о овоме веома штуре. Чак и на британској википедији су за писање чланка о У-480 користили ову емисију:

http://en.wikipedia.org/wiki/German_submarine_U-480

Ја сам само хтео, познато или већ давно откривено, шта већ, да поделим са осталим Палубашима, јер вероватно многима није познато. Извините ако сам и ја са овим текстом открио топлу воду.
« Last Edit: December 16, 2011, 03:27:12 pm by MOTORISTA » Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 879



« Reply #54 on: December 16, 2011, 03:38:10 pm »

Ја сам само хтео, познато или већ давно откривено, шта већ, да поделим са осталим Палубашима, јер вероватно многима није познато. Извините ако сам и ја са овим текстом открио топлу воду.

Nemaš zašto da se izvinjavaš. Kao što si i sam rekao, te stvari su mnogima nepoznate i dobro je što si napisao ponešto o tome.
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #55 on: December 16, 2011, 03:54:48 pm »

Ko zna njemački ovde ima dokumentarac, o ovoj podmornici

<iframe width="780" height="455" src="//www.youtube.com/embed/kaVaqcm3vBI?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

<iframe width="780" height="455" src="//www.youtube.com/embed/tRkui35QTkU?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

<iframe width="780" height="455" src="//www.youtube.com/embed/uxEl1_sYMs0?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

<iframe width="780" height="455" src="//www.youtube.com/embed/dYEkDAG2RY8?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

<iframe width="780" height="455" src="//www.youtube.com/embed/bDwknpI3-bA?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
bizmark
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 245



« Reply #56 on: December 16, 2011, 04:03:00 pm »

Баш ову емисију сам гледао, само што је била на енглеском са преводом на српски.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #57 on: December 16, 2011, 04:42:30 pm »

Као код песника Момчила Настастијевића: "У лов, а уловљени." Сјајни стихови, овде на јави.
Logged
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #58 on: December 16, 2011, 05:29:55 pm »

Inače na Historiju tako prave dokumentarce da u svakoj emisiji otkriju toplu vodu. Kao, nepoznati predmeti, misterija na pomolu... pa onda potraga, teorije, kopanje po arhivima... a u stvari, sve se odavno vrlo dobro zna.
I najvažniji podatak je, koliko je teška dizalica/podmornica/brod i koliko love gube, jer je pukla cijev hidravlike.  pravilo jim nedorađenu.
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #59 on: January 18, 2012, 04:28:58 pm »

Dnevni list Politika 27.01.1940. godine donosi sledeći članak.


[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* politika_članak.jpg (111.55 KB, 441x600 - viewed 227 times.)
Logged
Pages:  1 2 3 [4] 5 6 7 8   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.033 seconds with 24 queries.